Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ αυτή η βιταμίνη D,ειλικρινά το τι έχω διαβάσει εδω δε λέγεται!Πονάει το κεφάλι? Πάρε D. Έχεις άστατη περίοδο?Παρε D.Δεν έπιασε η βαφή τις άσπρες τρίχες?Παρε D.Δεν σου πέτυχε η μπεσαμέλ? Μάντεψε: ΠΑΡΕ D. Είναι πολύ σημαντική,αλλά κάπου ώπα δλδ🤣

      Αχχαχα χαχαχα με έκανες και γέλασα τόσο πολύ! Δεν έπιασε η βαφή στις άσπρες τρίχες!!! Δεν έχω διαβάσει τίποτα για D γιατί αν αρχίσω να διαβάζω και για βιταμίνες θα αποτρελαθω χαχαχα!!! Παρόλα αυτά έκανα 3μηνη θεραπεία από τον ενδοκρινολόγο μου.

      πρίν από 2 λεπτά , *Vasoula είπε:

      Αχχαχαχαχαχχαχα με τη μπεσαμελ έκλαψα...αλλά πόσο καλά τα λες..αχαχαχχα Αλλά άλλη τρελή και εγώ που τα έψαχνα όλα...και έψαχνα να πάρω μια βιταμίνη  γαι να ενισχύσω τη γονιμοτητα που να έχει οπωσδήποτε και d3 επαρκή μέσα...μας έχει καταστρέψει το ίντερνετ...χαχαχαχα

      Ξέρεις το πιο αστείο είναι ότι μας έχει καταστρέψει αλλά εμείς εκειιι συνεχίζουμε να ψάχνουμε!!!

      πρίν από 13 λεπτά , *Vasoula είπε:

      Ευτυχώς δεν παρεξηγει γιατί υπάρχουν γιατροί που το θεωρούν προσβολή να διαβάζεις και να μην τους ακούς...ενώ δεν είναι πως δεν ακούμε το γιατρό...αλλά ότι μας τρώει το άγχος...τέλος πάντων...εμένα πάντα με βοηθούσε να ψαχνω και να ενημερώνομαι...ακόμα και αν κάποιες φορέα αυτά π διαβάζω με αγχώνουν...νοιώθω πιο καλά να εχω μια ιδέα...

      Εγώ είμαι καλά...έχω αύριο ραντεβού με το γιατρό και φυσικά σήμερα είμαι μες στο άγχος...έτσι σε κάθε υπέρηχο μέχρι να δω πως είναι καλα όλα.. 

      Καλά ναι ισχύει ότι κάποιοι παρεξηγούνται πολύ αλλά όντως εμείς το κάνουμε από το άγχος όχι για αμφισβήτηση! Με το καλό κορίτσι μου ο υπέρηχος όλα θα ναι μια χαρά τίποτα μην σε αγχωνει 🧡

      • Ευχαριστώ 1
      • Χαχα 1

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Ρινούλα μου μιλήστε με το γιατρό σας κ μετά πες μας μήπως μπορούμε κ εμείς να σου πουμε καμία γνώμη. Ακου ειδική δεν ειμαι αλλά επειδη εφαγα τα μούτρα μου τρεις φορές μέχρι τώρα .........θα σε συμβουλευα να πάρεις μια 2η γνώμη αν δεν το έχεις ήδη κάνει. Εχεις κάνει εξετάσεις? άκου τα κορίτσια εδώ ξέρουν πως εγώ προχώρησα σε τρεις προσπάθειες χωρίς ουσιαστικά εφόδια. Δεν είχαμε κάνει καμία εξέταση παρά μια σαλπιγγογραφία & ενα σπερμοδιάγραμμα. Και όπως κατάλαβες τζίφος η δουλειά. ....... Τώρα έχουμε πλακωθεί κ ψάχνουμε τα πάντα (ούτε κ αυτό είναι το καλύτερο αλλά βλέπεις φυσάμε κ το γιαούρτι!!!!!!) και όλα αυτά γιατι άλλαξα γιατρό κ είδα το φως μου. Δεν ξέρω αν θα μου βγει σε καλό αλλά τουλάχιστον θα έχω κάνει την προσπάθεια μου. Υποθέτω δεν έχουν καμια σχέση αυτά με εσενα αλλά αυτό που θέλω να πω είναι πως μια 2η γνώμη δεν βλάπτει.

καλημερα ολινα μου!!!!εχω κανει πολλες εξετασεις κ εγω κ ο συζυγος μου!!!!!κ ορμονικες κ dna κτλ.δεν ξερω τι εφταιξα ν τεταρτη που εχω ραντεβου μαζι τους θα δειξει!!!!παντως με τον γυναικολογο μου που μιλησα γιατι ειναι εξωτερικος τους συνεργατης κ τον εχω χρονια γυναικολογο που ειπε οτι απλα μπορει να ετυχε!!!δεν πετυχαινουν ολοι με την πρωτη!πραγματικα δεν ξερω τι να πω...ευχομαι η επομενη προσπαθεια σου να σου φερει διπλη χαρα!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσακια καλησπερα!!

το πρωτο που θελω να σας πω ειναι ΤΡΟΜΕΡΗ ΥΠΟΜΟΝΗ!!!εμεις, οπως κ καποιες αλλες κοπελες εδω μπορει να πετυχαμε με την πρωτη αλλα προσωπικα για μενα κ για τον καλο μου προηγηθηκαν 3+ δυσκολα χρονια με θεραπειες ,εξετασεις κ τρομερη αναμονη για να μην αναφερω το ψυχολογικο της ιστοριας-κ τοτε δεν ειχα βρει καν το φορουμ κ νομιζα πως ημαστε μονοι μας!!μην παραδινετε τα οπλα- τα ψυχικα σας- το θαυμα θα γινει !!!!!ειμαι τοοοσσσσοοοοο σιγουρη!!!!αλλωστε δεν αποφασιζουμε εμεις για αυτο αλλα ουτε κ οι γιατροι!!!!Ο Θεος εχει τον πρωτο λογο κ αφηστε του ανοιχτη την πορτα!!!μονο σ αυτον!!!σε κανεναν αλλο!!!!οι γιατροι δεν κανουν θαυματα!!ο θεος τα κανει!!!ο περυγυρος δεν καταλαβαινει ευκολα αν δεν το χει βιωσει.αφηστε ανοιχτη την πορτα στη δυναμη κ την πιστη απ το θεο,ακολουθηστε τον ενστικτο σας κ ολα θα γινουν!!!

σας τα γραφω αυτα γιατι κ γω πηρα πολυ κουραγιο απο δω μεσα,ειδα πως σιγα σιγα,σε διαφορετικους χρονους για καθε περιπτωση-ζευγαρια τα καταφερνουν κ πως το πιο σημαντικο ειναι να ειστε καλα με το συντροφο σας,να ειστε ενα...γιατι τι να το κανεις αν το μωρο εχει γινει αυτοσκοπος, ο καθενας μας εχει χαθει στην απελπησια της αποτυχιας κ χανουμε καθε μερα σιγα σιγα τον εαυτο μας κ αφηνουμε τη ζωη να περναει σαν ταινια απο μπροστα μας??

δεν εχω πραγαμτικα λογια να σας ευχαριστησω για ολη αυτη τη διαδρομη,ολες κ μια μια ξεχωριστα για την στηριξη, τη συμπαρασταση κ τα λογια που δεν απευθυνονταν σε μενα αλλα με βοηθησαν κ μενα!!

αυριο εφτασε για μας η μεγαλη στιγμη!!!κ ακομα εννοειται πως δεν το εχουμε συνειδητοποιησει!!!!παρολα τα 20κιλα που με κανουν να πηγαινω σαν παπια κ την κοιλια μου που μοιαζει σα να εχω καταπιει 4 αργιτικα πεπονια!!!!!ολοκληρα!!!!!!αχχαχααχαχχααχαχαχαχαχαχαχ!!!!!!!!!!!!

επειδη δεν ξερω ποσο γρηγορα θα μπορεσω να επικοινωνησω ευχομαι σε ολες σας που ειστε στις διαδικασιες να πανε ολα τοοοοοσσσσοοοο καλα που δε θα το πιστευτε!!!οι επομενες ετοιμογεννες να το περασουν με εναν πονο κ στις πιο φρεσκιες εγκυουλες να συνεχισουν ολα καλα μεχρι τελους!!!!!

σας ευχαριστω κ παλι για ολα κ με την πρωτη ευκαιρια θα σας πω τα πρωτα νεα!!!!!!!

φιλακια πολλα πολλα!!!!!

ευχουλα μας πραγματικα μας δινεις πολυ κουραγιο κουκλιτσα μας!!!!ευχομαι αυτη τη στιγμη να κρατας τις κορακλες σου αγκαλια κ νασαι η πιο ευτυχισμενη μανουλα του κοσμου..........

Link to comment
Share on other sites

Βασίλική πως τα έγραψες τα φαρμακα? έχεις περάσει από επιτροπή?

Καλημέρα... ναι είχα περάσει τον Σεπτέμβριο από την Επιτροπή του ΙΚΑ και έχω το δικαίωμα να πάρω 2 φορές... αυτή τώρα ήταν η 2η και ελπίζω και τελευταία ;)

Link to comment
Share on other sites

εγω τα ειχα κανει ολα και νηστεψα και εξομολογηθηκα και κοινωνησα και αναβα το καντηλι μου και εβαζα λαδι στη κοιλια μου.. μετα τη δευτερη αποβολη ειπα οτι δεν υπαρχει Θεός και οταν εμαθα τις ιδιες εκεινες μερες για την εγκυμοσυνη πολυ δικου μου ανθρωπου που ειπαν οτι δεν τη θελανε κιολας τρελαθηκα μου γυρισε το μυαλο!.. φανταζομαι οτι η πιστη πρεπει να βγει απο μεσα μιας και ο Θεος δεν λειτουργει με ανταλλαγματα.. ελα ομως που τωρα με εχει παρει τοσο απο κατω και νιωθω οτι δεν εχει γυρισμο.. λεω λογια που ουτε ποτε θα ξεστομουσα, εχω μεγαλη κακια μεσα μου για τις αδικιες που βλεπω γυρω μου και οργη πολυ οργη.. εχω χασει τον εαυτο μου και νιωθω οντως να περναει η ζωη σαν ταινια απο μπροστα μου και εμεις να χανομαστε στα δακρυα μας..

και αν δεν πιστευω τωρα γιατι να μου χαρισει ενα μωρο?? γιατι??

Maryy μου καταλαβαίνω ότι έχεις πέσει ψυχολογικά και οι δύο αποτυχημένες προσπάθειες σε έχουν επηρεάσει πολύ. Και μου φαίνεται απόλυτα λογικό. Δυστυχώς σε κάποιους έρχεται το μωρό αμέσως, σε κάποιους μετά από λίγο και κάποιοι άλλοι ταλαιπωρούνται λίγο παραπάνω.

Μια κοπέλα από τη δουλειά της ξαδέρφης μου τα κατάφερε με την 11η

(! )προσπάθεια. Οταν το είχα μάθει δεν ήξερα ακόμα ότι και εμείς θα έπρεπε να κάνουμε εξωσωματική και αναρωτιόμουν πως μπορούσε και πως άντεχε να κάνει τόσες προσπάθειες. Τώρα πια έχω καταλάβει πως το άντεξε γιατί το ήθελε πάρα πολύ και ευτυχώς δεν το έβαλε κάτω. Γιατί αν στη 10η προσπάθεια είχε εγκαταλείψει τώρα δε θα είχε το στρουμπουλό μωράκι της.

Δυστυχώς το πρόβλημα της γονιμότητας ταλαιπωρεί και το κορμί μας και το μυαλό μας και την ψυχή μας. Πρέπει όμως να αντιστεκόμαστε όσο μπορούμε. Και σίγουρα δε μπορώ να καταλάβω απόλυτα πως νιώθεις γιατί ήμουν από τις τυχερές, αλλά το χρωστάς στον εαυτό σου, στον άντρα σου και στο μελλοντικό σου μωρό να μην το βάλεις κάτω.

Και το ότι κάνεις άσχημες και κακές σκέψεις δε σημαίνει ότι είσαι κακός άνθρωπος. Απλά ταλαιπωρημένός και λυπημένος. Ψάξε να βρεις τρόπους να βγάλεις την οργή σου και θα νιώσεις πολύ καλύτερα. Οι κακές σκέψεις δε κάνουν κακό σε κανέναν πέρα από εσένα που σε δηλητηριάζουν.

Μείνε ενωμένη με τον άντρα σου και συνέχισε να το παλεύεις. Είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις και όλα τα άσχημα θα σου φαίνονται μακρυνά και ξεχασμένα.:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σου ροξανακι!! τι κανει ο μπεμπουλης σου!! δυστηχως τα πραγματα ετσι ειναι δεν ειναι για ολους ροδινα ομως μετα βιας θα αντεξουμε οικονομικα για την επομενη προσπαθεια!! αν ειχα χρηματα θα προσπαθουσα και θα προσπαθουσα μεχρι να γινει! πλεον ομως μετα απο τις μειωσεις μισθων και οτι κακο συμβαινει στη χωρα μας δεν εχουμε περιθωρια!! οσο αντεχει η τσεπη μου θα παλευω! οποτε δεν μιλαμε για 11 προσπαθειες και χαρα στο κουραγιο της πω πω αλλα.. ευχομαι να πανε ολα καλα την επομενη γιατι εχω ηδη χασει χρονια απο τη ζωη μου!

ευχουλα περιμενουμε νεα!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... ναι είχα περάσει τον Σεπτέμβριο από την Επιτροπή του ΙΚΑ και έχω το δικαίωμα να πάρω 2 φορές... αυτή τώρα ήταν η 2η και ελπίζω και τελευταία ;)

Ευχαριστώ κοριτσάκι. Μίλησα με τον γιατρό μου σήμερα κ μου είπε ότι θα με φέρει σε επαφή με τον αντιπρόσωπο των φαρμάκων. Θα δούμε ίσως να μην χρειαστώ επιτροπή :-P

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια καλησπέρα!

Ρωξάνη πολύ ωραία τα λες........

Μαιρη είπαμε μαζί θα είμαστε μην ανησυχείς. Απλά θα είμαστε στον 2ο γύρο, μετά τα κοριτσάκια που περιμένουν . Να έχει ενδιαφέρον κ το φόρουμ!

Μορίτσα που είσαι?

Ευχούλα ???? Σαν να σε βλέπω τα χεις κάνει πάνω σου από τη χαρά σου!

Λοιπόν εγώ σήμερα έκανα υστεροσκόπηση και όλα καλά! Ειναι μια αναστάτωση αλλά οκ. Την έκανα κ σκαστή από την δουλειά ότι ήμουνα άρρωστη αλλά όπως ξέρετε δεν λέμε σε κανέναν τίποτα.Η αληθεια είναι πως είμαι πολύ χαρούμενη γιατί φοβόμουν μήπως βγει κ τίποτα άλλο. μου πήραν κ δείγμα για natural killers & θρομβοφιλια ώστε να είμαστε οκ κ με αυτά. Σιγά σιγά φτάνουμε στο τέλος. Σε 2 μήνες από τώρα θα ξέρουμε κ από την πλευρά του άντρα μου πως προχωράμε.........

Σας φιλώ-καλέ τη βροχή είναι αυτή!!!!!! Σας γράφω κ έξω γίνεται χαμός!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλες μου! χαιρομαι με τις χαρες σας και λυπαμε με τις στεναχωριες. Μακαρι ολες να τα καταφερναμε με τη πρωτη και το μονο που θα ειχαμε να συζηταμε να ηταν για τις εγκυμοσυνες μας. Το ξερω διαφερει η πραξη απο τα λογια αλλα δεν πρεπει να το βαζεις κατω Μαιρη. Ειμαι σιγουρη πως ειναι θεμα χρονου και τ πιστευω δε το λεω για παρηγορια. Ολα αυτα που σκεφτεσαι ειναι πολυ λογικα και ανθρωπινα γιατι δεν ειμαστε ουτε Θεοι αλλα ουτε και μηχανες, αλλα ο ανθρωπος εχει ενα δικο του μηχανισμο και τα αντιμετωπιζει ολα! Οπως ειπαν και τα κοριτσια το σημαντικοτερο ειναι να εισαι ενωμενη με τον αντρα σου και ολα θα τα ξεπερασετε μαζι!!!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ολινα βλεπω η νεα προσπαθεια εχει ξεκινησει δυναμικα! καλα αποτελεσματα στις εξετασεις!!

Σημερα πηγα και εκανα ενα σωρο εξετασεις αιματος και την "αγαπημενη" μου κολπικη καλλιεργεια :? τωρα αναμενω τα αποτελεσματα.


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια σας παρακολουθω...

και εχω στεναχωρηθει πολυ Marvy, μπορει να εχω τωρα μια μπεμπουλα αλλα αυτο το συναισθημα της απελπισιας κ οργης το εχω νιωσει στο πετσι μου..εχω κλαψει τοσο πολυ που νομιζα πως δεν θα μπορεσω ποτε ξανα να σταθω στα ποδια μου, υπηρξε φορα που απ το κλαμα ενω ηθελα να σηκωθω απ το κρεβατι δεν εδινα εντολη στα ποδια μου..κυριολεκτω..δεν μπορουσα καν να σηκωθω, θυμαμαι ακομα πως σε επισκεψη που καναμε στο ιασω οταν γεννησε μια συγγενης κραταγα μετα βιας τα δακρυα, φυλακη μου φανηκε τοτε το ιασω!

και ομως εφτασε η στιγμη που τα δακρυα αντικαταστάθηκαν απο ανυπερβλητη χαρα κ που το ιασω εγινε μερος ζεστασιας γιατι εκει υποδεχτηκα το μωρακι μου...και τοτε ΟΛΑ ΤΑ ΑΣΧΗΜΑ ΕΣΒΗΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΜΟΥ!!!!!!! και λεω πια πως ναι αξιζε τον κοπο....χιλιες φορες!!!!!!

marvy μου εχε κουραγιο κ θα γινουν ολα! το οικονομικο ειναι πολυ σοβαρο θεμα αλλα θα την βρειτε την ακρη σας..εχε εσυ δυναμη κ θα ερθει ενα μπουμπουκι κ ολη σου η ζωη θα αλλαξει...:lol::lol:

στις εγκυουλες ευχομαι με το καλο...διδυμακια, τριδυμακια διαβαζω κ μενω με ενα τεραστιο χαμογελο...

τι να κανουμε βρε κοριτσια??? σε αλλους η ζωη χαριζεται κ αλλοι παλευουν διαρκως...αξιζουμε κ εμεις την ευτυχια ομως και θα την εχουμε!!!!

σας φιλω γλυκα.....:tongue:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας παρακολουθω...

και εχω στεναχωρηθει πολυ Marvy, μπορει να εχω τωρα μια μπεμπουλα αλλα αυτο το συναισθημα της απελπισιας κ οργης το εχω νιωσει στο πετσι μου..εχω κλαψει τοσο πολυ που νομιζα πως δεν θα μπορεσω ποτε ξανα να σταθω στα ποδια μου, υπηρξε φορα που απ το κλαμα ενω ηθελα να σηκωθω απ το κρεβατι δεν εδινα εντολη στα ποδια μου..κυριολεκτω..δεν μπορουσα καν να σηκωθω, θυμαμαι ακομα πως σε επισκεψη που καναμε στο ιασω οταν γεννησε μια συγγενης κραταγα μετα βιας τα δακρυα, φυλακη μου φανηκε τοτε το ιασω!

και ομως εφτασε η στιγμη που τα δακρυα αντικαταστάθηκαν απο ανυπερβλητη χαρα κ που το ιασω εγινε μερος ζεστασιας γιατι εκει υποδεχτηκα το μωρακι μου...και τοτε ΟΛΑ ΤΑ ΑΣΧΗΜΑ ΕΣΒΗΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΜΟΥ!!!!!!! και λεω πια πως ναι αξιζε τον κοπο....χιλιες φορες!!!!!!

marvy μου εχε κουραγιο κ θα γινουν ολα! το οικονομικο ειναι πολυ σοβαρο θεμα αλλα θα την βρειτε την ακρη σας..εχε εσυ δυναμη κ θα ερθει ενα μπουμπουκι κ ολη σου η ζωη θα αλλαξει...:lol::lol:

στις εγκυουλες ευχομαι με το καλο...διδυμακια, τριδυμακια διαβαζω κ μενω με ενα τεραστιο χαμογελο...

τι να κανουμε βρε κοριτσια??? σε αλλους η ζωη χαριζεται κ αλλοι παλευουν διαρκως...αξιζουμε κ εμεις την ευτυχια ομως και θα την εχουμε!!!!

σας φιλω γλυκα.....:tongue:

Καλημέρα!!! Μαρινακι μου σε ευχαριστω πολυ για τα καλά σου λόγια!! ισως ειναι δυσκολο να μας καταλαβουν μερικοι ανθρωποι ακομα και τα κοριτσια που πετυχαν με την πρωτη που με υποστηριξαν ομως πολυ.. αλλα το συναισθημα ενος τόσο σοβαρου προβληματος που ειναι απο τα πιο σοβαρα υπογονιμοτητας σε συνδιασμο με δυο αποτυχιες που ηρθαν με τον πιο ασχημο τρόπο (βιοχημικες) με εχει κανει ρακος.. προσπαθυμε με τον αντρα μου να σκεφτομαστε θετικα αλλα ολο αυτο μας εχει στοιχισει και οσο και αν δεν το συζηταμε εχουμε τοσα νευρα για το παραμικρο, τοσους καυγαδες τοσους τσακωμους.. κοντευουμε να διαλυθουμε.. και σαν να μη φτανει το προβλημα μας δεν εχουμε καθολου στηριξη απο τους γονεις της μιας πλευρας τουνατνιον εχουμε επιθεση, εχουμε τον αδερφο του να περιμενουν το δευτερο και να μας το χτυπανε οτι εμεις δεν μπορουμε και αυτοι που δεν το θελαν τους ηρθε.! δεν μας μιλανε επειδη μαλλον?? ειμαστε στενοχωρημενοι με αυτη τη κατασταση, η πεθερα αναφερει πως εγγονια εχει απο τον αγαπημενο αλλο υιο και δεν τη νοιαζει αν θα κανουμε... και γενικα υπαρχει ενα γενικο οικογενειακο μπαχαλο! απο την αλλη οι δικοι μου γονεις περιμενουν με τοση αγωνια το πρώτο τους εγγονακι και αυτο τους εχει επισης καταρρακωσει δεν ειναι και μικροι ανθρωποι πια..μεσα σε ολη αυτη την ωραια ατμοσφαιρα πιστεψε με δεν κλαιγομαι προσπαθω να σταθω στα ποδια μου.. αλλα δυστηχως η καθημερινοτητα κυλαει βασανιστηκα μεχρι να ερθει το ονειρο..

δεν ειχα σκοπο να σας ζαλισω!! το μονο που με παρηγορει ειναι οτι ισως καποια μερα μπω και εγω να μιλησω οπως μου μιλατε εσεις σε αλλες απελπισμενες κοπελες σαν και εμενα και να τα εχω ξεχασει ολα να τα εχω καταφερει.. μεχρι τοτε ομως?? ποιος ξερει..


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλες μου! χαιρομαι με τις χαρες σας και λυπαμε με τις στεναχωριες. Μακαρι ολες να τα καταφερναμε με τη πρωτη και το μονο που θα ειχαμε να συζηταμε να ηταν για τις εγκυμοσυνες μας. Το ξερω διαφερει η πραξη απο τα λογια αλλα δεν πρεπει να το βαζεις κατω Μαιρη. Ειμαι σιγουρη πως ειναι θεμα χρονου και τ πιστευω δε το λεω για παρηγορια. Ολα αυτα που σκεφτεσαι ειναι πολυ λογικα και ανθρωπινα γιατι δεν ειμαστε ουτε Θεοι αλλα ουτε και μηχανες, αλλα ο ανθρωπος εχει ενα δικο του μηχανισμο και τα αντιμετωπιζει ολα! Οπως ειπαν και τα κοριτσια το σημαντικοτερο ειναι να εισαι ενωμενη με τον αντρα σου και ολα θα τα ξεπερασετε μαζι!!!

αυτο προσπαθουμε μοριτσα μου να ειμαστε ενωμενοι και ειμασταν μεχρι να μεινει εγκυος η συνηφαδα την ιδια περιοδο που εγω εχασα για δευτερη φορα το εμβρυο.. και να ερθουν να πουν κουβεντες και με το θετικο τεστ στο χερι??? σε ποιους σε εμας πρωτους που στις εξωσωματικες η αδιαφορια που εισέπραξα απο αυτους τους ανθρωπους δεν περιγράφεται!!! και οχι δεν ζηλευω εκεινη.. και 10 παιδια να κανει... ποσως με ενδιαφερει.. αλλα με ενοχλει η αντιμετωπιση καποιων ανθρωπων οταν ειναι εξω απο το χορο και η εγκυμοσυνη τους ερχεται πανευκολα δεν σκεφτονται πως μπορει να νιωθει ενα ζευγαρι που ο αντρας εχει κοψει τα απαυτα του συγγνωμη κιολας, που εχουν ξεπουληθει οικονομικα και ψυχολογικα.. με τετοιους ανθρωπους λοιπον δεν θελω να εχω καμια επαφη.. καμια.. ελα ομως που ειναι η οικογενεια του αντρα μου απο την αλλη και εκει ερχονται οι τσακωμοι..

τελοσπαντων η θα καταφερουν να μας χωρισουν η δεν ξερω τι..

μοριτσα για πες εσυ τι κανουν τα νινακια!! τι αποφασισατε τελικα??

ευχουλα περιμενουμε και απο εσενα νεα απο τις κορουλες!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτο προσπαθουμε μοριτσα μου να ειμαστε ενωμενοι και ειμασταν μεχρι να μεινει εγκυος η συνηφαδα την ιδια περιοδο που εγω εχασα για δευτερη φορα το εμβρυο.. και να ερθουν να πουν κουβεντες και με το θετικο τεστ στο χερι??? σε ποιους σε εμας πρωτους που στις εξωσωματικες η αδιαφορια που εισέπραξα απο αυτους τους ανθρωπους δεν περιγράφεται!!! και οχι δεν ζηλευω εκεινη.. και 10 παιδια να κανει... ποσως με ενδιαφερει.. αλλα με ενοχλει η αντιμετωπιση καποιων ανθρωπων οταν ειναι εξω απο το χορο και η εγκυμοσυνη τους ερχεται πανευκολα δεν σκεφτονται πως μπορει να νιωθει ενα ζευγαρι που ο αντρας εχει κοψει τα απαυτα του συγγνωμη κιολας, που εχουν ξεπουληθει οικονομικα και ψυχολογικα.. με τετοιους ανθρωπους λοιπον δεν θελω να εχω καμια επαφη.. καμια.. ελα ομως που ειναι η οικογενεια του αντρα μου απο την αλλη και εκει ερχονται οι τσακωμοι..

τελοσπαντων η θα καταφερουν να μας χωρισουν η δεν ξερω τι..

μοριτσα για πες εσυ τι κανουν τα νινακια!! τι αποφασισατε τελικα??

ευχουλα περιμενουμε και απο εσενα νεα απο τις κορουλες!

mary μου ολοι αντιμετοπιζουμε σχεδον το ιδιο με σενα........κ εχεις ολα τα δικια του κοσμου......το ιδιο με σενα σκεφτομαι κ εγω την μια μερα...την αλλη μερα παλι λεω πως κ εμενα αμα που ερχοταν ευκολα μια εγκυμοσυνη μπορει να ειχα την ιδια συμπεριφορα με αυτους...γιατι οπως ειπες ειναι εξω απο τον χορο.....γιαυτο μην σκας για κανεναν.κοιτα τον αντρουλη κ μονο..κ θα τα καταφερετε μια μερα.κ ολα θα ξεχαστουν....ολες εμεις που περναμε μια τετοια δοκιμασια...ξεσπαμε,κλαιμε,τσιριζουμε,μαλωνουμε με τους γυρω μας,ζηλευουμε τις αλλες μανουλες,,,,των αλλωνων τα μωρακια.......αλλα μετα πεισμονουμε πιο πολυ κ λεμε.οχι θα τα καταφερουμε.....δεν θα δειξουμε σε κανεναν ποσο ποναμεεεεε.......κουκλιτσα μου.....ειναι δυσκολος ο δρομος που τραβαμε.....αλλα σκεψου το τελος κ το τελος θα ναι σιγουρα με μια γεματη αγκαλια......

Link to comment
Share on other sites

mary μου ολοι αντιμετοπιζουμε σχεδον το ιδιο με σενα........κ εχεις ολα τα δικια του κοσμου......το ιδιο με σενα σκεφτομαι κ εγω την μια μερα...την αλλη μερα παλι λεω πως κ εμενα αμα που ερχοταν ευκολα μια εγκυμοσυνη μπορει να ειχα την ιδια συμπεριφορα με αυτους...γιατι οπως ειπες ειναι εξω απο τον χορο.....γιαυτο μην σκας για κανεναν.κοιτα τον αντρουλη κ μονο..κ θα τα καταφερετε μια μερα.κ ολα θα ξεχαστουν....ολες εμεις που περναμε μια τετοια δοκιμασια...ξεσπαμε,κλαιμε,τσιριζουμε,μαλωνουμε με τους γυρω μας,ζηλευουμε τις αλλες μανουλες,,,,των αλλωνων τα μωρακια.......αλλα μετα πεισμονουμε πιο πολυ κ λεμε.οχι θα τα καταφερουμε.....δεν θα δειξουμε σε κανεναν ποσο ποναμεεεεε.......κουκλιτσα μου.....ειναι δυσκολος ο δρομος που τραβαμε.....αλλα σκεψου το τελος κ το τελος θα ναι σιγουρα με μια γεματη αγκαλια......

Συμφωνω απολυτα ρηνουλα! ασχετα αν δεν ειναι τοσο ευκολο να τους αγνοησουμε και να επικεντρωθουμε στο προβλημα μας!! αυτο που ξερω εγω ειναι οτι θα γινουμε πολυ καλυτεροι γονεις απο καποιον που του ηρθε με μια φορα η κατα λαθος!! και αυτο γιατι θα εχουμε παιδευτει τοσο πολυ που θα εκτιμησουμε και με το παραπανω το παιδι σαν ερθει!!!! μακαρι να μη μας ταλαιπωρησει πολυ ακομα!! και εμας και ολα τα ζευγαρια του κοσμου που παλευουν!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...