Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ αυτή η βιταμίνη D,ειλικρινά το τι έχω διαβάσει εδω δε λέγεται!Πονάει το κεφάλι? Πάρε D. Έχεις άστατη περίοδο?Παρε D.Δεν έπιασε η βαφή τις άσπρες τρίχες?Παρε D.Δεν σου πέτυχε η μπεσαμέλ? Μάντεψε: ΠΑΡΕ D. Είναι πολύ σημαντική,αλλά κάπου ώπα δλδ🤣

      Αχχαχα χαχαχα με έκανες και γέλασα τόσο πολύ! Δεν έπιασε η βαφή στις άσπρες τρίχες!!! Δεν έχω διαβάσει τίποτα για D γιατί αν αρχίσω να διαβάζω και για βιταμίνες θα αποτρελαθω χαχαχα!!! Παρόλα αυτά έκανα 3μηνη θεραπεία από τον ενδοκρινολόγο μου.

      πρίν από 2 λεπτά , *Vasoula είπε:

      Αχχαχαχαχαχχαχα με τη μπεσαμελ έκλαψα...αλλά πόσο καλά τα λες..αχαχαχχα Αλλά άλλη τρελή και εγώ που τα έψαχνα όλα...και έψαχνα να πάρω μια βιταμίνη  γαι να ενισχύσω τη γονιμοτητα που να έχει οπωσδήποτε και d3 επαρκή μέσα...μας έχει καταστρέψει το ίντερνετ...χαχαχαχα

      Ξέρεις το πιο αστείο είναι ότι μας έχει καταστρέψει αλλά εμείς εκειιι συνεχίζουμε να ψάχνουμε!!!

      πρίν από 13 λεπτά , *Vasoula είπε:

      Ευτυχώς δεν παρεξηγει γιατί υπάρχουν γιατροί που το θεωρούν προσβολή να διαβάζεις και να μην τους ακούς...ενώ δεν είναι πως δεν ακούμε το γιατρό...αλλά ότι μας τρώει το άγχος...τέλος πάντων...εμένα πάντα με βοηθούσε να ψαχνω και να ενημερώνομαι...ακόμα και αν κάποιες φορέα αυτά π διαβάζω με αγχώνουν...νοιώθω πιο καλά να εχω μια ιδέα...

      Εγώ είμαι καλά...έχω αύριο ραντεβού με το γιατρό και φυσικά σήμερα είμαι μες στο άγχος...έτσι σε κάθε υπέρηχο μέχρι να δω πως είναι καλα όλα.. 

      Καλά ναι ισχύει ότι κάποιοι παρεξηγούνται πολύ αλλά όντως εμείς το κάνουμε από το άγχος όχι για αμφισβήτηση! Με το καλό κορίτσι μου ο υπέρηχος όλα θα ναι μια χαρά τίποτα μην σε αγχωνει 🧡

      • Ευχαριστώ 1
      • Χαχα 1

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Καλο μήνα σε όλες! Ρινουλα μην στεναχωριεσαι μωρο μου μια δοκιμασία είναι κ αυτή. Όλα θα γίνουν δειξε δύναμη κ ολα θα γίνουν. Τον ξερω τον πόνο αλλα υπάρχουν πολλές δυσκολίες στη ζωη αυτή . Δυστηχως. Σήκωσε το κεφάλι κ δες μπροστά . Μοριτσα δεν ξερω τι θα εκανα στη θέση σου μάλλον θα προσπαθούσα να αύξησω τις πιθανότητες να είναι υγιή όσα μείνουν . Κανε τις απαραίτητες εξετάσεις ώστε να σε οδηγήσουν στη σωστή απόφαση . Μακάρι να μπορεις να κρατήσεις κ τα τρία. Άλλωστε δεν πέτυχαν κ τα τρία! Γιατι να μην μείνουν Όλα; Ευχουλα νέα ; Μακαροναδα θετική σκέψη . Έτσι θα πανε Όλα καλα!!!! Μαιρουλα ; Τι κάνουμε εμείς ;;; Περιμένω σήμα σου για να ξεκινήσουμε !!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσακια καλημερα σας!!!!χαθηκα γιατι ειμαστε αποκλεισμενοι απο τα χιονια!!!!ηταν να παω στο κεντρο χθες αλλα λογο το οτι η εθνικη ηταν κλειστη εκλεισα ραντεβου για την αλλη βδομαδα!!!εγω ειμαι λιγο καλυτερα!!!σας ευχαριστω ολες για τα καλα σας λογια...αλλα για μας τα πραγματα δεν ειναι κ τοσο καλα κ δεν εχουμε την πολιτελεια να κανουμε πολλες εξωσωματικες λογω σπερματος.μετα την βιοψια που κανοαμε εχουμε σπερμα για ακομα μια προσπαθεια...βλεπετε εγω δεν ειχα κατεψυγμενα...οποτε δεν εχω πολυ μελλον!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια καλημερα σας!!!!χαθηκα γιατι ειμαστε αποκλεισμενοι απο τα χιονια!!!!ηταν να παω στο κεντρο χθες αλλα λογο το οτι η εθνικη ηταν κλειστη εκλεισα ραντεβου για την αλλη βδομαδα!!!εγω ειμαι λιγο καλυτερα!!!σας ευχαριστω ολες για τα καλα σας λογια...αλλα για μας τα πραγματα δεν ειναι κ τοσο καλα κ δεν εχουμε την πολιτελεια να κανουμε πολλες εξωσωματικες λογω σπερματος.μετα την βιοψια που κανοαμε εχουμε σπερμα για ακομα μια προσπαθεια...βλεπετε εγω δεν ειχα κατεψυγμενα...οποτε δεν εχω πολυ μελλον!!!!

Ακόμη και "λίγο" μέλλον να έχεις όπως λες, δεν χάθηκαν όλα.

Μπορεί η επόμενη προσπάθεια να είναι και η τυχερή. Πράγμα που στο εύχομαι με όλη μου την καρδιά. Και θα σου πρότεινα έστω κι ένα εμβρυάκι να περισσέψει την επόμενη φορά να το καταψύξετε.


cexFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακόμη και "λίγο" μέλλον να έχεις όπως λες, δεν χάθηκαν όλα.

Μπορεί η επόμενη προσπάθεια να είναι και η τυχερή. Πράγμα που στο εύχομαι με όλη μου την καρδιά. Και θα σου πρότεινα έστω κι ένα εμβρυάκι να περισσέψει την επόμενη φορά να το καταψύξετε.

αν χρειαστει δεν μπορεις να κανετε παλι βιοψια?

Link to comment
Share on other sites

Ρινουλα μην αφησετε μια αποτυχημενη προσπαθεια να σας παιρνει απο κατω. Δεν εισαι η μονη που δεν εχει κατεψυγμενα ή θα χρειαστει ξανα βιοψια...λιγη αισιοδοξια και η επομενη προσπαθεια θα ειναι τυχερη!

Ευχουλα??? δευτερη μερα και δεν εχεις εμφανιστει.......μηπως εχεις αγκαλιτσα τις μικρουλες?????:D


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και "λίγο" μέλλον να έχεις όπως λες, δεν χάθηκαν όλα.

Μπορεί η επόμενη προσπάθεια να είναι και η τυχερή. Πράγμα που στο εύχομαι με όλη μου την καρδιά. Και θα σου πρότεινα έστω κι ένα εμβρυάκι να περισσέψει την επόμενη φορά να το καταψύξετε.

μακαροναδα μου γλυκια ειχε περισσεψει σε μας ενα εμβρυακι πηγαμε να το καταψυξουμε αλλα δεν προχωρησε........δεν ξερω κοριτσια μεχει παρει πολυ απο κατω......νομιζω οτι δεν εχω δυναμη......πραγματικα.....δεν ξερω τι εφταιξε.....ηταν τοσο σιγουροι γιαυτο μου εβαλαν μονο τα δυο απο τα τρια......

Link to comment
Share on other sites

Ρινούλα μου μιλήστε με το γιατρό σας κ μετά πες μας μήπως μπορούμε κ εμείς να σου πουμε καμία γνώμη. Ακου ειδική δεν ειμαι αλλά επειδη εφαγα τα μούτρα μου τρεις φορές μέχρι τώρα .........θα σε συμβουλευα να πάρεις μια 2η γνώμη αν δεν το έχεις ήδη κάνει. Εχεις κάνει εξετάσεις? άκου τα κορίτσια εδώ ξέρουν πως εγώ προχώρησα σε τρεις προσπάθειες χωρίς ουσιαστικά εφόδια. Δεν είχαμε κάνει καμία εξέταση παρά μια σαλπιγγογραφία & ενα σπερμοδιάγραμμα. Και όπως κατάλαβες τζίφος η δουλειά. ....... Τώρα έχουμε πλακωθεί κ ψάχνουμε τα πάντα (ούτε κ αυτό είναι το καλύτερο αλλά βλέπεις φυσάμε κ το γιαούρτι!!!!!!) και όλα αυτά γιατι άλλαξα γιατρό κ είδα το φως μου. Δεν ξέρω αν θα μου βγει σε καλό αλλά τουλάχιστον θα έχω κάνει την προσπάθεια μου. Υποθέτω δεν έχουν καμια σχέση αυτά με εσενα αλλά αυτό που θέλω να πω είναι πως μια 2η γνώμη δεν βλάπτει.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια καλησπερα!!

το πρωτο που θελω να σας πω ειναι ΤΡΟΜΕΡΗ ΥΠΟΜΟΝΗ!!!εμεις, οπως κ καποιες αλλες κοπελες εδω μπορει να πετυχαμε με την πρωτη αλλα προσωπικα για μενα κ για τον καλο μου προηγηθηκαν 3+ δυσκολα χρονια με θεραπειες ,εξετασεις κ τρομερη αναμονη για να μην αναφερω το ψυχολογικο της ιστοριας-κ τοτε δεν ειχα βρει καν το φορουμ κ νομιζα πως ημαστε μονοι μας!!μην παραδινετε τα οπλα- τα ψυχικα σας- το θαυμα θα γινει !!!!!ειμαι τοοοσσσσοοοοο σιγουρη!!!!αλλωστε δεν αποφασιζουμε εμεις για αυτο αλλα ουτε κ οι γιατροι!!!!Ο Θεος εχει τον πρωτο λογο κ αφηστε του ανοιχτη την πορτα!!!μονο σ αυτον!!!σε κανεναν αλλο!!!!οι γιατροι δεν κανουν θαυματα!!ο θεος τα κανει!!!ο περυγυρος δεν καταλαβαινει ευκολα αν δεν το χει βιωσει.αφηστε ανοιχτη την πορτα στη δυναμη κ την πιστη απ το θεο,ακολουθηστε τον ενστικτο σας κ ολα θα γινουν!!!

σας τα γραφω αυτα γιατι κ γω πηρα πολυ κουραγιο απο δω μεσα,ειδα πως σιγα σιγα,σε διαφορετικους χρονους για καθε περιπτωση-ζευγαρια τα καταφερνουν κ πως το πιο σημαντικο ειναι να ειστε καλα με το συντροφο σας,να ειστε ενα...γιατι τι να το κανεις αν το μωρο εχει γινει αυτοσκοπος, ο καθενας μας εχει χαθει στην απελπησια της αποτυχιας κ χανουμε καθε μερα σιγα σιγα τον εαυτο μας κ αφηνουμε τη ζωη να περναει σαν ταινια απο μπροστα μας??

δεν εχω πραγαμτικα λογια να σας ευχαριστησω για ολη αυτη τη διαδρομη,ολες κ μια μια ξεχωριστα για την στηριξη, τη συμπαρασταση κ τα λογια που δεν απευθυνονταν σε μενα αλλα με βοηθησαν κ μενα!!

αυριο εφτασε για μας η μεγαλη στιγμη!!!κ ακομα εννοειται πως δεν το εχουμε συνειδητοποιησει!!!!παρολα τα 20κιλα που με κανουν να πηγαινω σαν παπια κ την κοιλια μου που μοιαζει σα να εχω καταπιει 4 αργιτικα πεπονια!!!!!ολοκληρα!!!!!!αχχαχααχαχχααχαχαχαχαχαχαχ!!!!!!!!!!!!

επειδη δεν ξερω ποσο γρηγορα θα μπορεσω να επικοινωνησω ευχομαι σε ολες σας που ειστε στις διαδικασιες να πανε ολα τοοοοοσσσσοοοο καλα που δε θα το πιστευτε!!!οι επομενες ετοιμογεννες να το περασουν με εναν πονο κ στις πιο φρεσκιες εγκυουλες να συνεχισουν ολα καλα μεχρι τελους!!!!!

σας ευχαριστω κ παλι για ολα κ με την πρωτη ευκαιρια θα σας πω τα πρωτα νεα!!!!!!!

φιλακια πολλα πολλα!!!!!


tHOQp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχούλα είναι υπέροχα τα όσα λες. Σου εύχομαι από καρδιάς όλα να πάνε τέλεια κ να κρατήσεις γρήγορα στην αγκαλιά τα μωρά σου. Όσα λες αποδεικνύουν πως άξιζε ο κόπος μιας κ η ωριμότητα που απέκτησες θα σε κάνει εσένα κ τον καλό σου άξιους γονείς. Σε φιλώ-με ένα πόνο κ γρήγορα να μάθουμε τα καλά νέα!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια,

αφού μιλήσαμε με τον αντρούλη μου για όλα όσα με προβλημάτιζαν μετά την νέα επίσκεψη στον γιατρό κατέληξα στο εξής : ο γιατρός μια χαρά τα λέει εγώ ακόμα δεν έχω αποδεχθεί το γεγονός της μη ανταποκρισης μου στα φάρμακα και μιας και είμαι γεμάτη άγχος όλα τα βλέπω και τα αντιλαμβάνομαι περίεργα...

Πήρα λοιπόν τα πόδια μου και την Παρασκευή αφού πήγα στο ΙΚΑ και έγραψα τα φάρμακα πήγα και πήρα τις Gonal και της έβαλα ψυγείο... τα υπόλοιπα την Τρίτη γιατί κάποια δεν τα είχε και θα τα παραγγείλει ο φαρμακοποιός μου.

Ευχούλα με το καλο κοριτσάκι μου :-)

Ρηνούλα μιας και είχα και εγώ μία αποτυχημένη 1η φορά... σε καταλαβαίνω απόλυτα...όμως τίποτα δεν έχει τελειώσει και εμείς θα τα καταφέρουμε!!!!!!!!

Πιθανόν η νέα προσπάθεια μας θα είναι μετά το Πάσχα (αν πάνε όλα καλά και έχουμε τα money :lol:).

Σας φιλώ καλή εβδομάδα να έχουμε:P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλη εβδομάδα!!!

Ευχουλα όσα έγραψες είναι αλήθεια, όλα θα έρθουν στην ωρα τους! Όταν ξεπεράσουμε το πρόβλημα μας και τα καταφέρουμε σίγουρα βγαίνουμε πιο ενωμένοι και καλύτεροι γονείς! Για σένα έφτασε η μέρα της ολοκλήρωσης του θαύματος και εύχομαι όλα να πανε καλα και όσο πιο ανώδυνα γίνεται!;)

Με το καλο να τις δεχτεις και θα περιμένουμε τα νεα σου;)


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!

ευχουλα με το καλο να υποδεχτειτε τις μπεμπουλες σας!! σαν τωρα θυμαμαι που σε πηρα τηλεφωνο και σου ανακοινωσα οτι ειχα και εγω θετικη χοριακη και λεγαμε οτι θα γεννησουμε με 15 μερες διαφορα αλλα.. πραγματικα ειναι πολυ συγκηντικα όσα λες.. εχεις απολυτο δικιο οτι ο Θεός εχει τον πρωτο λογο και απλα ο γιατρος συμβαλλει.. ομως δυστηχως πολλές φορες αναγκαζομαστε και χανουμε τη πιστη μας.. τα βάζουμε με Θεους και δαιμονες και χανουμε τον ιδιο μας τον εαυτο! εγω τα ειχα κανει ολα και νηστεψα και εξομολογηθηκα και κοινωνησα και αναβα το καντηλι μου και εβαζα λαδι στη κοιλια μου.. μετα τη δευτερη αποβολη ειπα οτι δεν υπαρχει Θεός και οταν εμαθα τις ιδιες εκεινες μερες για την εγκυμοσυνη πολυ δικου μου ανθρωπου που ειπαν οτι δεν τη θελανε κιολας τρελαθηκα μου γυρισε το μυαλο!.. φανταζομαι οτι η πιστη πρεπει να βγει απο μεσα μιας και ο Θεος δεν λειτουργει με ανταλλαγματα.. ελα ομως που τωρα με εχει παρει τοσο απο κατω και νιωθω οτι δεν εχει γυρισμο.. λεω λογια που ουτε ποτε θα ξεστομουσα, εχω μεγαλη κακια μεσα μου για τις αδικιες που βλεπω γυρω μου και οργη πολυ οργη.. εχω χασει τον εαυτο μου και νιωθω οντως να περναει η ζωη σαν ταινια απο μπροστα μου και εμεις να χανομαστε στα δακρυα μας..

και αν δεν πιστευω τωρα γιατι να μου χαρισει ενα μωρο?? γιατι??

σας ζαλισα! ευχουλα και παλι με το καλο! με ενα πονο και περιμενουμε να ακουσουμε τα νεα απο τους κοριτσαρους! σε ποιον μοιαζουν κλπ κλπ!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...