Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ αυτή η βιταμίνη D,ειλικρινά το τι έχω διαβάσει εδω δε λέγεται!Πονάει το κεφάλι? Πάρε D. Έχεις άστατη περίοδο?Παρε D.Δεν έπιασε η βαφή τις άσπρες τρίχες?Παρε D.Δεν σου πέτυχε η μπεσαμέλ? Μάντεψε: ΠΑΡΕ D. Είναι πολύ σημαντική,αλλά κάπου ώπα δλδ🤣

      Αχχαχα χαχαχα με έκανες και γέλασα τόσο πολύ! Δεν έπιασε η βαφή στις άσπρες τρίχες!!! Δεν έχω διαβάσει τίποτα για D γιατί αν αρχίσω να διαβάζω και για βιταμίνες θα αποτρελαθω χαχαχα!!! Παρόλα αυτά έκανα 3μηνη θεραπεία από τον ενδοκρινολόγο μου.

      πρίν από 2 λεπτά , *Vasoula είπε:

      Αχχαχαχαχαχχαχα με τη μπεσαμελ έκλαψα...αλλά πόσο καλά τα λες..αχαχαχχα Αλλά άλλη τρελή και εγώ που τα έψαχνα όλα...και έψαχνα να πάρω μια βιταμίνη  γαι να ενισχύσω τη γονιμοτητα που να έχει οπωσδήποτε και d3 επαρκή μέσα...μας έχει καταστρέψει το ίντερνετ...χαχαχαχα

      Ξέρεις το πιο αστείο είναι ότι μας έχει καταστρέψει αλλά εμείς εκειιι συνεχίζουμε να ψάχνουμε!!!

      πρίν από 13 λεπτά , *Vasoula είπε:

      Ευτυχώς δεν παρεξηγει γιατί υπάρχουν γιατροί που το θεωρούν προσβολή να διαβάζεις και να μην τους ακούς...ενώ δεν είναι πως δεν ακούμε το γιατρό...αλλά ότι μας τρώει το άγχος...τέλος πάντων...εμένα πάντα με βοηθούσε να ψαχνω και να ενημερώνομαι...ακόμα και αν κάποιες φορέα αυτά π διαβάζω με αγχώνουν...νοιώθω πιο καλά να εχω μια ιδέα...

      Εγώ είμαι καλά...έχω αύριο ραντεβού με το γιατρό και φυσικά σήμερα είμαι μες στο άγχος...έτσι σε κάθε υπέρηχο μέχρι να δω πως είναι καλα όλα.. 

      Καλά ναι ισχύει ότι κάποιοι παρεξηγούνται πολύ αλλά όντως εμείς το κάνουμε από το άγχος όχι για αμφισβήτηση! Με το καλό κορίτσι μου ο υπέρηχος όλα θα ναι μια χαρά τίποτα μην σε αγχωνει 🧡

      • Ευχαριστώ 1
      • Χαχα 1

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσακια μου!!!το ονειρο εγινε εφιαλτης...θα σας απιγοητευσω η χορικη μου ειναι 0,10.αφου τοξερα,εχω απο χθες κανονικη περιοδο!!!πηρα στο κεντρο κ θα με παρουν πισω για να βρεθουμε να δουμε τι εφταιξε κ πως θα συνεχισουμε!!!πονεσα κ εκλαψα πολυ χθες αφου το ξερα,κ σημερα ειμαι λιγο καλυτερα!δεν ξερω τι εφταιξε γιατι μου ειχαν δωσει πολλες ελπιδες γιαυτο κ βαλαμε μονο 2 αντι για 3 εμβρυα.καταψυγμενα δεν εχω καθολου.ουτε ξερω τι θα γινει!!!δεν ειναι λογικο ναχω περιοδο 25 μερα.πρωτη φορα στη ζωη μου μουρθε τοσο νωρις!σας ευχαριστω πολυ για υποστηριξη που μου δειξατε!!!!συνεχιζουμε κ ο θεος βοηθος

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχααχαχχαχαα!!!!!

οχι κοριτσακι!!!!απλα αργησαμε να γυρισουμε χθες κ εσβησα με το που μπηκα σπιτι!!!:tongue::tongue:

οι μικρες καλα κρατουν κ δε θελουν να βγουν απ την κοιλιτσα!!!!:D:D

γυρω στις 10/2 θα μπω για καισαρικη εκτος κ αν μεχρι τοτε σπασουν τα νερα!!!στις 2/2 ομως θα ξαναπαμε στο γιατρο για να δουμε πως ειμαστε!!!

αυτα τα νεα μας για την ωρα!!!!

εσεις πως ειστε??????

φιλια σε ολες!!!!!!!!:D:D

πω πω για δες πως περασε ο καιρος.. με το καλο ευχουλα.. ευχομαι να πανε ολα κατευχην και να ειστε οι πιο ευτυχισμενοι γονεις στο κοσμο!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου!!!το ονειρο εγινε εφιαλτης...θα σας απιγοητευσω η χορικη μου ειναι 0,10.αφου τοξερα,εχω απο χθες κανονικη περιοδο!!!πηρα στο κεντρο κ θα με παρουν πισω για να βρεθουμε να δουμε τι εφταιξε κ πως θα συνεχισουμε!!!πονεσα κ εκλαψα πολυ χθες αφου το ξερα,κ σημερα ειμαι λιγο καλυτερα!δεν ξερω τι εφταιξε γιατι μου ειχαν δωσει πολλες ελπιδες γιαυτο κ βαλαμε μονο 2 αντι για 3 εμβρυα.καταψυγμενα δεν εχω καθολου.ουτε ξερω τι θα γινει!!!δεν ειναι λογικο ναχω περιοδο 25 μερα.πρωτη φορα στη ζωη μου μουρθε τοσο νωρις!σας ευχαριστω πολυ για υποστηριξη που μου δειξατε!!!!συνεχιζουμε κ ο θεος βοηθος

ρηνουλα λυπαμαι πολύ... δυστηχως υπαρχουν και αυτα στο παιχνιδι και ειναι μια σκληρη πραγματικοτητα! ας ελπισουμε την επομενη φορα να σταθουμε πιο τυχερες..


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου!!!το ονειρο εγινε εφιαλτης...θα σας απιγοητευσω η χορικη μου ειναι 0,10.αφου τοξερα,εχω απο χθες κανονικη περιοδο!!!πηρα στο κεντρο κ θα με παρουν πισω για να βρεθουμε να δουμε τι εφταιξε κ πως θα συνεχισουμε!!!πονεσα κ εκλαψα πολυ χθες αφου το ξερα,κ σημερα ειμαι λιγο καλυτερα!δεν ξερω τι εφταιξε γιατι μου ειχαν δωσει πολλες ελπιδες γιαυτο κ βαλαμε μονο 2 αντι για 3 εμβρυα.καταψυγμενα δεν εχω καθολου.ουτε ξερω τι θα γινει!!!δεν ειναι λογικο ναχω περιοδο 25 μερα.πρωτη φορα στη ζωη μου μουρθε τοσο νωρις!σας ευχαριστω πολυ για υποστηριξη που μου δειξατε!!!!συνεχιζουμε κ ο θεος βοηθος

Ρινούλα λυπάμαι τόσο πολύ. Κρίμα, πολύ κρίμα.

:( :( :(


cexFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσακια μου!!!το ονειρο εγινε εφιαλτης...θα σας απιγοητευσω η χορικη μου ειναι 0,10.αφου τοξερα,εχω απο χθες κανονικη περιοδο!!!πηρα στο κεντρο κ θα με παρουν πισω για να βρεθουμε να δουμε τι εφταιξε κ πως θα συνεχισουμε!!!πονεσα κ εκλαψα πολυ χθες αφου το ξερα,κ σημερα ειμαι λιγο καλυτερα!δεν ξερω τι εφταιξε γιατι μου ειχαν δωσει πολλες ελπιδες γιαυτο κ βαλαμε μονο 2 αντι για 3 εμβρυα.καταψυγμενα δεν εχω καθολου.ουτε ξερω τι θα γινει!!!δεν ειναι λογικο ναχω περιοδο 25 μερα.πρωτη φορα στη ζωη μου μουρθε τοσο νωρις!σας ευχαριστω πολυ για υποστηριξη που μου δειξατε!!!!συνεχιζουμε κ ο θεος βοηθος

ζουζουνα μουυυ....τι να πω....:(:(

δειτε τι θα σας πει ο γιατρος κ μην ξεχνας,το κεφαλι ψηλα!!

ειναι θεμα χρονου!!!το πιστευω!!!


tHOQp2.png
Link to comment
Share on other sites

πω πω για δες πως περασε ο καιρος.. με το καλο ευχουλα.. ευχομαι να πανε ολα κατευχην και να ειστε οι πιο ευτυχισμενοι γονεις στο κοσμο!

περασε κοριτσακι κ δεν καταλαβαμε πως!σ ευχαριστουμε πολυ πολυ!!

σου ευχομαι κ γω πολυ συντομα να γινει το ονειρο πραγαμτικοτητα!!!


tHOQp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου!!!το ονειρο εγινε εφιαλτης...θα σας απιγοητευσω η χορικη μου ειναι 0,10.αφου τοξερα,εχω απο χθες κανονικη περιοδο!!!πηρα στο κεντρο κ θα με παρουν πισω για να βρεθουμε να δουμε τι εφταιξε κ πως θα συνεχισουμε!!!πονεσα κ εκλαψα πολυ χθες αφου το ξερα,κ σημερα ειμαι λιγο καλυτερα!δεν ξερω τι εφταιξε γιατι μου ειχαν δωσει πολλες ελπιδες γιαυτο κ βαλαμε μονο 2 αντι για 3 εμβρυα.καταψυγμενα δεν εχω καθολου.ουτε ξερω τι θα γινει!!!δεν ειναι λογικο ναχω περιοδο 25 μερα.πρωτη φορα στη ζωη μου μουρθε τοσο νωρις!σας ευχαριστω πολυ για υποστηριξη που μου δειξατε!!!!συνεχιζουμε κ ο θεος βοηθος

Στεναχωρεθηκα αλλα δε πρέπει να το βάλεις κάτω! Μακάρι να γινόταν με την πρώτη αλλα δεν είναι στο χέρι μας δυστυχώς... Μιλήστε με το γιατρο και σιγα θα βάλετε πλάνα για τη νεα προσπάθεια! Φιλακια Ρινουλα


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο χειμωνα :tongue:

Ρινουλα ελπίζω να εισαι λιγο καλυτερα σημερα...

Χτες ημουν χαλια ολη μερα με πονοκεφαλο, ευτυχως σημερα ειμαι καλυτερα!

τα νεα μας απο τον ντοκτορ και τα 3 μια χαρα μεγαλωνουν ειδαμε και ποδαρακια και χερακια και ηταν πολυ συγκινητικο...αρχιζουν να γινονται πιο ανθρωπινα γιατι τωρα ειναι αλιεν!!! Συζητησαμε για την εξελιξη της εγκυμοσυνης και των τριων, 20% να τα χασω ολα αν τα κρατησω και 5% αποβολης αν κανουμε μειωση. Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα....


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου,

χάθηκα γιατί έχω πολύ δουλειά στο γραφείο γυρίζω σπίτι ένα πτώμα και το Pc μου είναι dead...

Χθες πήγα στον γιατρό μου... μου έδωσε τη νέα συνταγή... βραχύ πρωτόκολλο αυτή τη φορά (gonal, cetrotide,ovitrelle) + ενέσεις Innohep + medrol ... Παρασκευή θα πάω στο ικα για την συνταγογράφηση.

Στον υπέρηχο βρήκε χθες 10 καταβολές :eek: 4 περισσότερες από τις άλλες φορές...

Τολμώ να πω ότι κάπως έχω "χαλαστεί" με τον γιατρό... αλλά δεν ξέρω τι θα κάνω... θα μιλήσω με τον άντρα μου θα του πω τις ανησυχίες μου και θα δούμε... για την ώρα θα πάρω τα φάρμακα και ΟΤΑΝ μαζεψουμε τα χρήματα θα ξεκινήσω...

Ρινούλα μη το βάζεις κάτω κοριτσάκι μου... θα τα καταφέρουμε!!!

Μοριτσακι πως πας??? Δεν προλαβαίνω να διαβάσω τα νέα όλων σας... εύχομαι καλή δύναμη και πολλά φιλιάαα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα και καλο χειμωνα :tongue:

Ρινουλα ελπίζω να εισαι λιγο καλυτερα σημερα...

Χτες ημουν χαλια ολη μερα με πονοκεφαλο, ευτυχως σημερα ειμαι καλυτερα!

τα νεα μας απο τον ντοκτορ και τα 3 μια χαρα μεγαλωνουν ειδαμε και ποδαρακια και χερακια και ηταν πολυ συγκινητικο...αρχιζουν να γινονται πιο ανθρωπινα γιατι τωρα ειναι αλιεν!!! Συζητησαμε για την εξελιξη της εγκυμοσυνης και των τριων, 20% να τα χασω ολα αν τα κρατησω και 5% αποβολης αν κανουμε μειωση. Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα....

ax moritsa μου!! καθαρα η προσωπικη μου επιλογη θα ηταν να τα κρατησω ολα αν τυχαινε σε εμενα και επαναλαμβανω προσωπικη μου αποψη για μενα.. εχεις δικιο ομως μπρος γκρεμος και πισω ρεμα.. οι πιθανοτητες λενε για μειωση αλλα...

ας αξιωθουμε και εμεις καποια στιγμη!

Βασιλικη πολλες κοπελες αλλαξανε πρωτοκολλο και βρηκαν την υγια τους!! αν εχεις χαλαστει με το γιατρο γνωμη μου ειναι να παρεις και μια δευτερη αποψη.. τουλαχιστον εγω αλλαξα γιατρο..


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Μορίτσα, τι γλυκό!

Το ποσοστό δεν πρέπει να το πει ο γιατρός βλέποντας την κατάστασή σου και των μωρών, ή πάει με γενική στατιστική; Ό,τι και να διαλέξετε ελπίζω όλα μα όλα να πάνε καλά!

Ρινούλα, πως είσαι;

Έχει αρχίσει η αντίστροφη μέτρηση για εμένα. Σε καμιά 20αριά μέρες θα ξεκινήσω, αναλόγως πότε θα μου έρθει η επόμενη κόκκινη. Ήδη έχω αρχίσει να αγχώνομαι και ξέρω πως δεν πρέπει. Ελπίζω να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά και να μην μας τύχει τελευταία στιγμή άλλη αναποδιά και αναβληθεί η προσπάθεια. :?


cexFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Rinoula λυπάμαι για το αρνητικό. Δυστυχώς θα πρέπει να ξαναπροσπαθήσεις. Μην το βάζεις κάτω όμως! Θα τα καταφέρεις όπως και όλα τα κορίτσια. Απλά σε κάποιους έρχεται γρήγορα και σε κάποιους λίγο πιο μετά. Σε όλους μας όμως θα έρθουν μωράκια.

Moritsa εύχομαι ότι και αν αποφασίσετε να σας βγει σε καλό και να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους. Φαντάζομαι πως ένιωσες όταν έβλεπες τα μικρά ανθρωπάκια να κουνιούνται. Εγώ ακόμα δεν το πιστεύω ότι στην κοιλιά μου έχω μωρό που κουνιέται και κλωτσάει. Μάλλον μετά τη γέννα θα το συνειδητοποιήσω.

Μakaronada με το καλό να ξεκινήσεις! Μην αγχώνεσαι, σκέψου ότι δε βοηθάει σε τίποτα ίσα ίσα που μπορεί να κάνει και κακό. Να έχεις στο μυαλό σου ένα θετικό απότελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!

Μακαροναδα ειναι γενικη στατιστικη γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει μια εγκυμοσυνη. Απλα οι πολύδιμες εχουν περισσοτερο ρισκο.

Ο γιατρος δεν ειναι αρνητικος για να τα κρατησω απλα λεει η αποφαση δικη σας... ας γινει η αυχενικη και βλεπουμε!

Α,ξεχασα να σας πω πως απο τοτε που εμεινα εγκυος ολο κατι μου τυχαινει...χτες μου εσπασε δοντι-σφραγισμα και αυριο παω οδοντιατρο και μετα λεω να κανω κανενα ευχελαιο :tongue::tongue::tongue:

Ευχουλα αυριο ντοκτορ, θα περιμενουμε νεα :D


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...