Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, dragonbox61 είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια !Συγνώμη αν δεν έχω ταγκαρει κάποια απλώς βλέπω μόνο τις τελευταίες δημοσιεύσεις θα ήθελα και την γνώμη εννοείτε από εΣας...ευχομαι σε όλες όσες είναι εγκυουλες με το καλό να σας πάνε όλα καλά και σε.οσες  προσπαθούν εύχομαι τα καλύτερα καλά αποτελέσματα...θα ήθελα να ρωτήσω .....έκανα ορμονικές εξετάσεις που μου έβαλε η γυναικολόγος μου...θα ήθελα την γνώμη σας... 4 η μέρα κύκλου τις έκανα ....

      οιστραδιόλη 50pg/mL 

      FSH 3,79

      LH 2,2

      PRL 14,86

       

      @helena212 @vasoula @linaa @lina86 @Γεωργία38 @Blue Velvet @Katiamaxiking

      Πολύ καλές μου φαίνονται κορίτσι μου!!!ξεκινάτε κάποια προσπάθεια η κάνατε απλά ένα έλεγχο??

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Καλημερα και καλη εβδομαδα κοριτσια!!!

Πρωι πρωι πηγαμε για υπερηχο και φευγοντας πηγα και εκανα μια κρατηση στο δαφνι :tongue: :tongue::tongue:

ειμαι 6 εβδομαδων και εχω 3 σακους!!!!!!! πιασανε ολα και εχω πανικοβληθει! ηδη δεν μπαινω στα ρουχα μου, τι με περιμενει.....

την αλλη δευτερα υπερηχο και πιθανον να ακουσουμε καρδουλες!

οπως λεει και ο χατζηγιαννης, ονειρο ζω και μη με ξυπνατε τωρα.......


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα και καλη εβδομαδα κοριτσια!!!

Πρωι πρωι πηγαμε για υπερηχο και φευγοντας πηγα και εκανα μια κρατηση στο δαφνι :tongue: :tongue::tongue:

ειμαι 6 εβδομαδων και εχω 3 σακους!!!!!!! πιασανε ολα και εχω πανικοβληθει! ηδη δεν μπαινω στα ρουχα μου, τι με περιμενει.....

την αλλη δευτερα υπερηχο και πιθανον να ακουσουμε καρδουλες!

οπως λεει και ο χατζηγιαννης, ονειρο ζω και μη με ξυπνατε τωρα.......

γλυκουλααααααα μουυυυυυυυυυ!!!!!!!!!:P:p:p

ξεχνα τα ρουχα σου!!!!!μετα απο κανα χρονο θα ξαναμπεις!!!!!τα ζουζουνακια σου βολευτηκαν για τα καλα!!!!!να μην πανικοβαλεσαι!!!!ουτε η πρωτη εισαι ουτε η τελευταια!!!!!απλα να ξεκουραζεσαι ππππαααααρρρρααααααα πολυ!!!!!βασικα να ξεκουραζεσαι x4!!!!!!μια φορα για τον καθενα σας!!!!!;);););)


tHOQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα κοριτσια!!!

Πρωι πρωι πηγαμε για υπερηχο και φευγοντας πηγα και εκανα μια κρατηση στο δαφνι :tongue: :tongue::tongue:

ειμαι 6 εβδομαδων και εχω 3 σακους!!!!!!! πιασανε ολα και εχω πανικοβληθει! ηδη δεν μπαινω στα ρουχα μου, τι με περιμενει.....

την αλλη δευτερα υπερηχο και πιθανον να ακουσουμε καρδουλες!

οπως λεει και ο χατζηγιαννης, ονειρο ζω και μη με ξυπνατε τωρα.......

μοριτσα τι ωραια!!!!!!!αχ ευχομαι να σου πανε ολα κατ'ευχην μεχρι το τελος!μετα τη γεννα με τοσο τρεξιμο που θα ριξεις θα μπαινεις σε χsmall νουμερο...οποτε μην ανησυχεις απολαυσε την εγκυμοσυνη σου κ εχει ο θεος!στα δικα μου τωρα:τις ενεσουλες τις κανω μονη μου τωρα,παιχνιδακι!πηγα σημερα για υπερηχο κ στην δεξια ωοθηκη εκανα 4 αυγουλακια 1cm,thn aristerh oμως ψαχναμε πολυ ωρα να την βρουμε κ ειχε κρυφτει!την ειδαμε αχνα κ ειδαμε αχνα κ 1 αυγουλακι μονο αλλα ο γιατρος μου πε οτι αυτο δε μας λεει τιποτα,οποτε με εστειλε για lh e2 κ περιμενω να βγουνε για να συνεχισουμε!σημερα κανονικα την ενεση πρεπει να την κανω στις 2 κ μουπε μεχρι να βγουνε τα αποτελεσματα να μην την κανω κ με αγχωσε λιγο!!!εγω εχω ξεκινησει με 225 μοναδες gonal!!!

Link to comment
Share on other sites

χαχα Μορίτσσα μας έπιασε η αργια! Ειχαμε πολλες γιορτές & φιλους να δούμε οπότε για αυτο χάθηκα! τι κάνετε?

έλα και έφτασε η Δευτέρα για τον υπέρηχο σου!

Ρηνούλα τις ενεσεις ευχομαι να τις σταματήσεις πριν τις συνηθίσεις! τι εννοώ? να κάνεις γρήγορα αυγουλάκια καλά & να γονιμοποιηθούν πολύ καλά και να μην τις ξαναχρειαστείς κοριτσάκι μου! το λέω γιατί όντως ειναι ευκολη διαδικασία αρκει μια -δυο πρώτες φορές κ μετά μαθαίνεις. Εγω δυστηχως παραέμαθα για αυτό κ οι παραπάνω ευχές !

Λοιπόν οι γιορτές και οι αργίες μου αρέσουν πολύ ! Ξεκούραση κάργα & όλα καλά!!!!!!!!! Εχω βεβαια μια μικρή αγωνία για την Παρασκευη που έχουμε την κυρσοκύλη! αλλα ελπίζω πως ειναι η τελευταία αναποδιά

& χειρουργείο!

φιλια σε όλες

olina μου κ εγω αυτο ευχομαι!!!!για να δουμε περιμενω να βγουνε οι ορμονικες σημερα για να μουπει ο γιατρος πως να συνεχισω!!!!μια χαρα θα παει το χειρουργειο μην αγχωνεσαι!!!!!εχουμε κανει κ εμεις κυρσοκυλη πριν 4 χρονια κ ολα πηγαν καλα!!!!αλλα τοτε δεν ξεραμε οτι ειχαμε προβλημα ειμασταν βλεπεις κ αραβωνιασμενοι αλλα κ κανενας δεν μας ειπε να κανουμε μετα σπερματογραφημα κ δωσαμε κ τοσα λεφτα στους γιατρους!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α Ρε Μοριτσα με συγκινησες!!!!!!!! τιποτα αλλο. ολες τις ευχες απο την καρδια μου εχεις κοριτσακι μου. Καλή αρχή .......

Ρινούλα ξερεις αν βελτιωθηκε το σπέρμα μετα την εγχειρηση? Δεν ειχατε κανει καθόλου σπερμοδιαγράμματα ? πως το βρηκατε ότι ειχε αναγκη για εγχειρηση?

φιλια (ρε σα να εχει γινει πολυ γουρλιδικο αυτο το φορουμ) αμ πως σιγα μην τους περναγε......

Link to comment
Share on other sites

Α Ρε Μοριτσα με συγκινησες!!!!!!!! τιποτα αλλο. ολες τις ευχες απο την καρδια μου εχεις κοριτσακι μου. Καλή αρχή .......

Ρινούλα ξερεις αν βελτιωθηκε το σπέρμα μετα την εγχειρηση? Δεν ειχατε κανει καθόλου σπερμοδιαγράμματα ? πως το βρηκατε ότι ειχε αναγκη για εγχειρηση?

φιλια (ρε σα να εχει γινει πολυ γουρλιδικο αυτο το φορουμ) αμ πως σιγα μην τους περναγε......

ειχε κατι πονους πηγε στον γιατρο τον ειπε οτι ειχε κυρσοκυλη κ εκανε την επεμβαση.δεν μας ειχαν πει τιποτα για προβλημα στο σπερμα τιποτα γενικως!!!!δεν ξεραμε καν οτι αυτη η επεμβαση ειναι κ για σπερμα!!!!πληρης αγνοια!!!!ουτε οτι μορει να του εχει δημιουργησει καποιο προβλημα αργοτερα στο σπερμα!!!μετα την επεμβαση μας ειπαν ολα πηγαν καλα κ τιποτε αλλο. αυτα το 2008.μετα παντρευτηκαμε το 2010 κ οταν ειδαμε οτι δεν κανουμε παιδι πηγαμε να κανουμε εξετασεις κ βρεθηκε το προβλημα μας στο σπερμα!!!!κ ερχομαι τωρα κ λεω¨:αυτος ο ηλιθιος γιατρος δεν επρεπε τοτε να μας ενημερωσει οτι οταν κανεις μια επεμβαση κυρσοκυλης μπορει να εχεις κ καποιο προβλημα στο σπερμα;;;;;αμα το κοιτουσαμε τοτε που εκανε την επεμβαση κ ξεραμε οτι ειχε τετοιο προβλημα θα πραταμε διαφορετικα κ πιο νωρις!!!!τι να πω πια δεν ξερω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα κοριτσια!!!

Πρωι πρωι πηγαμε για υπερηχο και φευγοντας πηγα και εκανα μια κρατηση στο δαφνι :tongue: :tongue::tongue:

ειμαι 6 εβδομαδων και εχω 3 σακους!!!!!!! πιασανε ολα και εχω πανικοβληθει! ηδη δεν μπαινω στα ρουχα μου, τι με περιμενει.....

την αλλη δευτερα υπερηχο και πιθανον να ακουσουμε καρδουλες!

οπως λεει και ο χατζηγιαννης, ονειρο ζω και μη με ξυπνατε τωρα.......

3 μωράκια! Αυτά κι αν είναι νέα!

Μπράβο μορίτσα, με το καλό να ακούσετε και τις τρεις καρδούλες σε μια βδομάδα!


cexFp2.png

Link to comment
Share on other sites

ειχε κατι πονους πηγε στον γιατρο τον ειπε οτι ειχε κυρσοκυλη κ εκανε την επεμβαση.δεν μας ειχαν πει τιποτα για προβλημα στο σπερμα τιποτα γενικως!!!!δεν ξεραμε καν οτι αυτη η επεμβαση ειναι κ για σπερμα!!!!πληρης αγνοια!!!!ουτε οτι μορει να του εχει δημιουργησει καποιο προβλημα αργοτερα στο σπερμα!!!μετα την επεμβαση μας ειπαν ολα πηγαν καλα κ τιποτε αλλο. αυτα το 2008.μετα παντρευτηκαμε το 2010 κ οταν ειδαμε οτι δεν κανουμε παιδι πηγαμε να κανουμε εξετασεις κ βρεθηκε το προβλημα μας στο σπερμα!!!!κ ερχομαι τωρα κ λεω¨:αυτος ο ηλιθιος γιατρος δεν επρεπε τοτε να μας ενημερωσει οτι οταν κανεις μια επεμβαση κυρσοκυλης μπορει να εχεις κ καποιο προβλημα στο σπερμα;;;;;αμα το κοιτουσαμε τοτε που εκανε την επεμβαση κ ξεραμε οτι ειχε τετοιο προβλημα θα πραταμε διαφορετικα κ πιο νωρις!!!!τι να πω πια δεν ξερω!

Ρινούλα, κι εμείς είχαμε θέμα με κιρσοκήλη. Είχε έντονους πόνους και σαν να τον έσφιγγε κάτι, αλλά είχαμε από πριν διαπιστώσει το πρόβλημα στο σπέρμα και είπαμε να κάνουμε την εγχείρηση μπας και φτιάξει τίποτε. Τελικά έκανε την εγχείρηση πριν κάποιους μήνες, έφυγαν οι πόνοι και τώρα περιμένουμε κάποιο καλό αποτέλεσμα.

Από όσο ξέρω, η επέμβαση αυτή δεν προκαλεί βλάβες στο σπέρμα, αντιθέτως το βελτιώνει ή στις ελάχιστες περιπτώσεις όχι. Και γενικά, σε κάποιους τα καλά αποτελέσματα εμφανίζονται νωρίς, στους 3 μήνες ή και πιο αργά, μετά από ένα χρόνο. Έχω ακούσει και για περίπτωση πάνω από δυο χρόνια μετά την εγχείρηση που παρουσίασε βελτίωση ο άλλος στο σπέρμα του.


cexFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα κοριτσια!!!

Πρωι πρωι πηγαμε για υπερηχο και φευγοντας πηγα και εκανα μια κρατηση στο δαφνι :tongue: :tongue::tongue:

ειμαι 6 εβδομαδων και εχω 3 σακους!!!!!!! πιασανε ολα και εχω πανικοβληθει! ηδη δεν μπαινω στα ρουχα μου, τι με περιμενει.....

την αλλη δευτερα υπερηχο και πιθανον να ακουσουμε καρδουλες!

οπως λεει και ο χατζηγιαννης, ονειρο ζω και μη με ξυπνατε τωρα.......

ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!

Συγχαρητηρια κοπέλα μου!!!!!! η πρωτη με τρίδυμα και με βιοψια!!!!!! ουαουυυυυ!! μπραβο ρε μοριτσα να ξερες τι κουραγιο μου δινεις κοπελα μου!!! ολα καλα θα πανε χαλαλι και η ταλαιπωρια χαλάλι όλα!! με ενα σμπαρο τρια τρυγωνια!! εχω συγκυνηθει τοσο πολυ κι ας μη σε ξερω γιατι είσαι και εσυ ενας ακομα φάρος στο πρόβλημα μου!! εγω ειχα απελπιστει νομιζω μετα απο 2 εξωσωματικες ότι δεν θα τα καταφερω ποτε! μπραβο μοριτσα μου κλαιω απο χαρα! μπραβο! να εισαι ευγνωμων στο Θεο για αυτο το θαυμα, οκ μπορει να ειναι λιγο δυσκολη κυηση αλλα αραξε σπιτι σου και μην κουνας καθολου!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ρινούλα, κι εμείς είχαμε θέμα με κιρσοκήλη. Είχε έντονους πόνους και σαν να τον έσφιγγε κάτι, αλλά είχαμε από πριν διαπιστώσει το πρόβλημα στο σπέρμα και είπαμε να κάνουμε την εγχείρηση μπας και φτιάξει τίποτε. Τελικά έκανε την εγχείρηση πριν κάποιους μήνες, έφυγαν οι πόνοι και τώρα περιμένουμε κάποιο καλό αποτέλεσμα.

Από όσο ξέρω, η επέμβαση αυτή δεν προκαλεί βλάβες στο σπέρμα, αντιθέτως το βελτιώνει ή στις ελάχιστες περιπτώσεις όχι. Και γενικά, σε κάποιους τα καλά αποτελέσματα εμφανίζονται νωρίς, στους 3 μήνες ή και πιο αργά, μετά από ένα χρόνο. Έχω ακούσει και για περίπτωση πάνω από δυο χρόνια μετά την εγχείρηση που παρουσίασε βελτίωση ο άλλος στο σπέρμα του.

δεν ξερουμε αν του εκανε καλο η κακο στο σπερμα γιατι πολυ απλα δεν ειχε κανει ποτε σπερματογραφημα!!!ο γιατρος ομως τοτε που ηξερε οτι ηταν κ αραβωνιασμενος δεν επρεπε να μας πει να κανουμε ενα σπερματογραφημα να μας ενημερωσει γενικα;μπορει καποιος να κανει επεμβαση κιρσοκυλης κ να εχει μπολικο σπερμα!!!δεν συημαινει οτι παντα κανεις αυτην την επεμβαση επειδη εχεις προβλημα στο σπερμα!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερουμε αν του εκανε καλο η κακο στο σπερμα γιατι πολυ απλα δεν ειχε κανει ποτε σπερματογραφημα!!!ο γιατρος ομως τοτε που ηξερε οτι ηταν κ αραβωνιασμενος δεν επρεπε να μας πει να κανουμε ενα σπερματογραφημα να μας ενημερωσει γενικα;μπορει καποιος να κανει επεμβαση κιρσοκυλης κ να εχει μπολικο σπερμα!!!δεν συημαινει οτι παντα κανεις αυτην την επεμβαση επειδη εχεις προβλημα στο σπερμα!!!

Εννοείται ότι έπρεπε να το αναφέρει. Η συγκεκριμένη επέμβαση γίνεται κατά ένα μεγάλο ποσοστό από άντρες με πρόβλημα στο σπέρμα, είτε μικρή ποσότητα σπερ/ων, είτε λόγω χαμηλής κινητικότητας, είτε ανωμαλιών, είτε είτε... Όταν ο άντρας έχει φυσιολογικό σπέρμα και κιρσοκήλη, από όσο ξέρω ο γιατρός δεν τον βάζει σε διαδικασία χειρουργείου. Δεν ξέρω σε ποιες περιπτώσεις γίνεται αυτή η εγχείρηση όταν ο άντρας δεν έχει πρόβλημα στο σπέρμα του. Τουλάχιστον αυτά γνωρίζω από όσα μας έχουν πει οι γιατροί.

Αλλά όπως λες, αν πονάει τότε καλό είναι να γίνεται.


cexFp2.png

Link to comment
Share on other sites

επίσης μοριτσα εκανε κάποια αγωγη ο άντρας σου απο πριν?? καποιες βιταμινες!! ποσο μου αναψε το φαναρακι της ελπίδας παλι μεσα μου γιατι το ειχα χώσει στα τάρταρα...


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσα μου!!!!!!εγω συνεχιζω τις ενεσεις απλα μου το αυξησαν απο 225 σε 300 μοναδες!!!!εχθες κατααγχοθηκα γιατι περιμενα μεχρι το απογευμα τα αποτελεσματα απο το μικροβιολογικο κ με πηρα τηλ 6 η ωρα,ενημερωσα τον γιατρο μου κ με ξαναπηρε τηλ να μου πει τι να κανω στις 9!!!!εσκασα.ειχα αγχωθει γιατι κανονικα τις ενεσεις μου τις κανω στις 2 το μεσημερι!!!κανω που λετε την ενεσει στις 9 δινω το μπουκαλακι στον αντρα μου να το βαλει στο ψηγειο κ τσουπ του πεφτει απο τα χερια κ σπαει...........αστα να πανε!!!εσκασα εκλαιγα γιατι φοβηθηκα μηπως δεν μου φτασουν οι ενεσεις γιατι ηταν σχεδον γεματο,πηρα τον γιατρο κ μου πε οτι λογικα θα μου φτασουν!!!!δεν επρεπε να μου σπασει!!!!κ να μου φταναν οι ενεσεις θα τοδινα σε καποιον που θα το ειχε αναγκη ρε γαμωτο!!!!λυπηθηκα τοσο πολυ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...