Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 2

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Domino καλησπέρα!

Είμαι από άλλο τόπικ στο φόρουμ, αλλά έτυχε σήμερα και διάβασα τις 2 τελευταίες σελίδες..Πραγματικά σου εύχομαι να είσαι έγκυος και σου στέλνω θετική ενέργεια και τις ευχές μου από καρδιάς!


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Δεν είμαι μανούλα και πρόσφατα έζησα την αγωνία της χοριακής, είχα και καθυστέρηση 1 βδομάδα, αλλά τελικά ήταν αρνητική...δεν πειράζει, δεν χάνουμε κουράγιο! Εύχομαι να έχεις θετικό αποτέλεσμα, θα χαρώ πάρα πολύ! Θα μπω να διαβάσω τα αποτελέσματα :)


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι αν και αισθανομαι ολα τα συμπτωματα της περιοδου και αυτο με στενοχωρει. Εγω ειχα μια αποτυχημενη προσπαθεια με αρνητικη χοριακη τον Οκτωβρη και γι αυτο τωρα ειμαι ετσι. Ευχομαι ο Μαρτιος να ειναι ο τυχερος μηνας που θα σε κανει εγκυουλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα απο εμενα. Εχω παρα πολυ καιρο να γραψω. Εγω εκανα δευτερη προσπαθεια εξωσωματικης σε φυσικο κυκλο και σημερα πηγα το πρωι για χοριακη. Δυστυχως το αποτελεσμα θα το μαθω κατα τις 6. Δεν ειμαι αισιοδοξη γιατι απο την Τεταρτη εχω πονους περιοδου και θελω συνεχεια να κλαιω. Φοβαμαι πως θα αδιαθετησω.Τελος παντων εκανα μια προσπαθεια ακομη κ θα δουμε.. Ο Θεος βοηθος αλλα τρεμω απο την αγωνια μου και τα δακρυα με το παραμικρο ξεχειλιζουν..

dominaki mou ta simptomata periodou ke egimosinis bori na ine akrivos ta idia!!!! opote ego prosopika perimeno na mas pis efxarista nea!!!! ligo ipomoni akoma!!!! ego perimeno periodo apo mera se mera gia na arxiso!!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μακαρι αν και αισθανομαι ολα τα συμπτωματα της περιοδου και αυτο με στενοχωρει. Εγω ειχα μια αποτυχημενη προσπαθεια με αρνητικη χοριακη τον Οκτωβρη και γι αυτο τωρα ειμαι ετσι. Ευχομαι ο Μαρτιος να ειναι ο τυχερος μηνας που θα σε κανει εγκυουλα.

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ κοπέλα μου! Το ίδιο εύχομαι και σε σένα:wink: Εγώ πάντως είχα καθυστέρηση και σχεδόν κανένα σύμπτωμα περιόδου (που μου ήταν σταθερά τα τελευταία χρόνια) και όμως τελικά δεν ήμουν. Οπότε μην κρίνεις από τα συμπτώματα. Μην απογοητεύεσαι:D


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μολις πηρα το αποτελεσμα και ειναι 713! Δεν εχω μιλησει με τον γιατρο. Αυριο θα τον βρω. Ελπιζω ολα να πανε καλα. Φοβαμαι πολυ μη γινει κατι μην αλλαξει κατι. Ευχομαι να πανε ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!! :) :) :) Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να πάνε καλά και σε 9 μήνες να κρατάς ένα υγιέστατο μωράκι στην αγκαλιά σου! Να προσέχεις κοπέλα μου και να μην κουράζεσαι ούτε να συγχύζεσαι!


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μολις πηρα το αποτελεσμα και ειναι 713! Δεν εχω μιλησει με τον γιατρο. Αυριο θα τον βρω. Ελπιζω ολα να πανε καλα. Φοβαμαι πολυ μη γινει κατι μην αλλαξει κατι. Ευχομαι να πανε ολα καλα.

eeeeeee......xilia bravo!!!!!imoun sigouri sou leooooooooooo!!!!!

po po po xaraaaaaaaaaaaa!!!!!teliaaaaaaaaaaaa!!!! min fovase tipota!!!! ise egios!!!!! ke malista ise poli egios!!!!! ke pali sixaritiria!!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια. Ειχα ολα τα συμπτωματα της περιοδου. Ημουν 100% σιγουρη οτι θα αδιαθετησω. Ελπιζω να πανε ολα καλα μεχρι τελους. Ευχομαι σε ολες σας να παρετε στα χερια σας θετικες χοριακες συντομα. Εγω με τον αντρα μου το παλευαμε 5 χρονια. Γι αυτο και ειμαι συγκρατημενη. Ευχομαι ο Θεος να μας βοηθησει ολες μεχρι να παρουμε στα χερια μας το πολυποθητο μωρακι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Domino συγχαρητηρια κοριτσι μου!

να εχεις μια υπεροχη, ηρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Τα συμπτωματα περιοδου ειναι ολοιδια με αυτα της εγκυμοσυνης και για αυτο τρελαινομαστε μεχρι να μαθουμε το αποτελεσμα!

Μεγαλη η χοριακη σου!σε βλεπω με διδυμακια!!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο σύζυγος της domino και ήθελα όπως έκανα πριν από κάποιο διάστημα -που έγραψα τις πρώτες μας λέξεις εδώ- να το ξανακάνω, τώρα που όπως φαίνεται καταλήγουμε και ελπίζουμε σε ένα άισιο τέλος. Ήταν πριν από 5 χρόνια όταν από ένα εργαστήριο πήρα στα χέρια το πρώτο σπερμοδιάγραμμα το οποίο ήταν σχεδόν μηδενικό και εκείνο που δεν είχαμε καταλάβει, ήταν πως αυτό που μόλις ξεκινούσε ήταν μία ανηφοριά, μία ανηφοριά που μας στενοχώρησε, μας κούρασε, μας σημάδεψε και μας ωρίμασε. Ένα διάστημα στο οποίο ενώ βλέπαμε παιδιά συγγενών να γεννιούνται αβίαστα και να μεγαλώνουν, εμείς σιωπηλά τρέχαμε σε γιατρούς, δοκιμάζαμε με το τσουβάλι αντιβιώσεις που δεν άλλαξαν τίποτε, φτάσαμε να γίνουμε θύματα μιας εκμετάλλευσης ενός πόνου που δε μπορούσαμε να μοιραστούμε με κανέναν. Φτάσαμε σε σημείο να μην αντέχουμε τις συναναστροφές με φίλους που έχουν μαζί τα παιδιά, και για μένα προσωπικά, δεν έλειψε και η σκέψη να μην αποκτήσω παιδιά ποτέ. Επειδή όμως οι άντρες είναι αδύνατο να καταλάβουμε το ένστικτο και τη χαρά της μητρότητας, αυτή τη σημασία της τεκνοποίησης για κάθε γυναίκα, πλέον καταλάβαινα αυτό το βάρος και στενοχωριόμουν για εκείνη. Όσο εκείνη έγραφε στο forum κατάλαβα πως υπάρχουν δύο ''όχθες'', εκείνων που ακόμη προσπαθούν και εκείνων που έχουν πετύχει και τώρα που δειλά βάλαμε το ποδαράκι μας στην αντίπερα μεριά, δε θέλω να ξεχάσω όσα ζευγάρια προσπαθούν, αγωνιούν, παιδεύονται από αυτό το πρόβλημα. Θα ήταν συνηθισμένο να πω ''υπομονή'' γι' αυτό θέλω να πω κάτι άλλο, όσοι προσπαθείτε μη χάνετε ποτέ τη ψυχραιμία σας, σκεφτείτε το ως μία δοκιμασία για να αγαπήσετε πολύ περισσότερο αυτό που θα έρθει, γιατί ναι, θα έρθει, και θα το εκτιμήσετε πολύ περισσότερο από όλους αυτούς που έχουν ως δεδομένα τα παιδιά και τη γυναίκα δίπλα τους. Ο Θεός μας δοκιμάζει, μας ωριμάζει, δε μας τιμωρεί αλλά μας προετοιμάζει για κάτι και δεν πρέπει ποτέ μα ποτέ να χάνουμε την πίστη πως όλα θα αλλάξουν. Πέντε ολόκληρα χρονιά μετά από εκείνο το διάγραμμα, από το ίδιο εργαστήριο, πήραμε το αποτέλεσμα μιας χοριακής υψηλής. Η νοσοκόμα την είδε, την έκλεισε στο φάκελο και μου την έδωσε - και πριν να βγω από το εργαστήριο την είδα, πρόσεξα πως με παρατηρούσε ακόμα, όμως δεν είχα κουράγιο ούτε να φωνάξω, ούτε να πανηγυρίσω, παρά έσφιξα το χαμόγελο μου και μέσα σ' αυτό έκρυψα όλα εκείνα τα βάσανα που τόσον καιρό αντιμετωπίζαμε και που μόνο αυτοί που τα ζουν τα καταλαβαίνουν. Μη στενοχωριέστε λοιπόν όσοι βρίσκεστε στην άλλη όχθη, σκεφτείτε τη στιγμή που κι εσείς θα χαμογελάσετε μια τέτοια ώρα, πιστέψτε το σκεφτόμενοι πως εμείς κάπου χάσαμε την πίστη μας και να είστε βέβαιοι πως είναι δύσκολο, όχι όμως αδύνατο. Η χοριακή μας είναι καλή, μα έχουμε ακόμη δρόμο, άντε να πάμε για τους υπέρηχους, να περάσει κι ένα τρίμηνο, ίσως δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμη, όμως μπορώ με σιγουριά να πω πως τα ζευγάρια που το περνάν αυτό είναι και τα πιο δυνατά ζευγάρια. Να μην ξεχνάτε αυτή τη δύναμη, εύχομαι με όλη μου την ψυχή να πετύχετε σύντομα και να κάνετε το μεγάλο αυτό βήμα στη ζωή σας.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο σύζυγος της domino και ήθελα όπως έκανα πριν από κάποιο διάστημα -που έγραψα τις πρώτες μας λέξεις εδώ- να το ξανακάνω, τώρα που όπως φαίνεται καταλήγουμε και ελπίζουμε σε ένα άισιο τέλος. Ήταν πριν από 5 χρόνια όταν από ένα εργαστήριο πήρα στα χέρια το πρώτο σπερμοδιάγραμμα το οποίο ήταν σχεδόν μηδενικό και εκείνο που δεν είχαμε καταλάβει, ήταν πως αυτό που μόλις ξεκινούσε ήταν μία ανηφοριά, μία ανηφοριά που μας στενοχώρησε, μας κούρασε, μας σημάδεψε και μας ωρίμασε. Ένα διάστημα στο οποίο ενώ βλέπαμε παιδιά συγγενών να γεννιούνται αβίαστα και να μεγαλώνουν, εμείς σιωπηλά τρέχαμε σε γιατρούς, δοκιμάζαμε με το τσουβάλι αντιβιώσεις που δεν άλλαξαν τίποτε, φτάσαμε να γίνουμε θύματα μιας εκμετάλλευσης ενός πόνου που δε μπορούσαμε να μοιραστούμε με κανέναν. Φτάσαμε σε σημείο να μην αντέχουμε τις συναναστροφές με φίλους που έχουν μαζί τα παιδιά, και για μένα προσωπικά, δεν έλειψε και η σκέψη να μην αποκτήσω παιδιά ποτέ. Επειδή όμως οι άντρες είναι αδύνατο να καταλάβουμε το ένστικτο και τη χαρά της μητρότητας, αυτή τη σημασία της τεκνοποίησης για κάθε γυναίκα, πλέον καταλάβαινα αυτό το βάρος και στενοχωριόμουν για εκείνη. Όσο εκείνη έγραφε στο forum κατάλαβα πως υπάρχουν δύο ''όχθες'', εκείνων που ακόμη προσπαθούν και εκείνων που έχουν πετύχει και τώρα που δειλά βάλαμε το ποδαράκι μας στην αντίπερα μεριά, δε θέλω να ξεχάσω όσα ζευγάρια προσπαθούν, αγωνιούν, παιδεύονται από αυτό το πρόβλημα. Θα ήταν συνηθισμένο να πω ''υπομονή'' γι' αυτό θέλω να πω κάτι άλλο, όσοι προσπαθείτε μη χάνετε ποτέ τη ψυχραιμία σας, σκεφτείτε το ως μία δοκιμασία για να αγαπήσετε πολύ περισσότερο αυτό που θα έρθει, γιατί ναι, θα έρθει, και θα το εκτιμήσετε πολύ περισσότερο από όλους αυτούς που έχουν ως δεδομένα τα παιδιά και τη γυναίκα δίπλα τους. Ο Θεός μας δοκιμάζει, μας ωριμάζει, δε μας τιμωρεί αλλά μας προετοιμάζει για κάτι και δεν πρέπει ποτέ μα ποτέ να χάνουμε την πίστη πως όλα θα αλλάξουν. Πέντε ολόκληρα χρονιά μετά από εκείνο το διάγραμμα, από το ίδιο εργαστήριο, πήραμε το αποτέλεσμα μιας χοριακής υψηλής. Η νοσοκόμα την είδε, την έκλεισε στο φάκελο και μου την έδωσε - και πριν να βγω από το εργαστήριο την είδα, πρόσεξα πως με παρατηρούσε ακόμα, όμως δεν είχα κουράγιο ούτε να φωνάξω, ούτε να πανηγυρίσω, παρά έσφιξα το χαμόγελο μου και μέσα σ' αυτό έκρυψα όλα εκείνα τα βάσανα που τόσον καιρό αντιμετωπίζαμε και που μόνο αυτοί που τα ζουν τα καταλαβαίνουν. Μη στενοχωριέστε λοιπόν όσοι βρίσκεστε στην άλλη όχθη, σκεφτείτε τη στιγμή που κι εσείς θα χαμογελάσετε μια τέτοια ώρα, πιστέψτε το σκεφτόμενοι πως εμείς κάπου χάσαμε την πίστη μας και να είστε βέβαιοι πως είναι δύσκολο, όχι όμως αδύνατο. Η χοριακή μας είναι καλή, μα έχουμε ακόμη δρόμο, άντε να πάμε για τους υπέρηχους, να περάσει κι ένα τρίμηνο, ίσως δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμη, όμως μπορώ με σιγουριά να πω πως τα ζευγάρια που το περνάν αυτό είναι και τα πιο δυνατά ζευγάρια. Να μην ξεχνάτε αυτή τη δύναμη, εύχομαι με όλη μου την ψυχή να πετύχετε σύντομα και να κάνετε το μεγάλο αυτό βήμα στη ζωή σας.

Είμαι βαθύτατα συγκινημένη γιατι εχω διαβάσει ολα σου τα μηνύματα!!!! Ειμαι περιφανη για εσας!!!! Μπραβο και χιλια μπραβο!!!! Μονο χαμογελα στην ζωη σας απο εδω και περα!!!! Και η ατάκα μου: ελα να παίρνουμε σειρααααααααα!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

πέρασε πολυυυυς καιρός που έχω να γράψω στο φόρουμ!!!μετά όμως από τα νέα της domino που με συγκινησαν ιδιαιτερα και μετα από το μηνυμα του συζυγου της που με άγγιξε βαθυτατα,δε θα μπορούσα παρά να ευχηθω μια τελειόμηνη,χωρις φοβους και ανασφαλειες εγκυμοσυνη!!!με το καλό να κρατησετε αυτο το μωρό στην αγκαλια σας.....

και σε όλες όσες ειναι στην προσπάθεια ακομη,μην απελπίζεστε και μην στεναχωριεστε....κάποιος απο ψηλα ξερει πότε ειναι η κ η δική μας ωρα!!!!


ttc.png

W6Qpp3.png

A3Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ξανα πολυ ολες σας. Ευχομαι σε εκεινες που ξεκινανε τωρα προσπαθεια εξωσωματικης καλη επιτυχια απο καρδιας. Σημερα πηγα στο κεντρο κ ο γιατρος μου ειπε σε δυο εβδομαδες για τον πρωτο υπερηχο. Ελπιζω ολα να πανε καλα μεχρι τοτε!!!Τα πονακια συνεχιζονται αλλα πιο ηπια. Αυτα τα νεα απο εμενα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...