Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 2

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Τζα!!!!!!!!!!!! Εδω ειμαι κ εγω

Δεν εχω διαβασει αναλυτικά τι εχετε γραψει....

Ελπιζω να ειστε ΟΛΕΣ καλά....

Λοιπον εχω να πω στις νεες κοπελες που ειναι στην προσπαθεια τα εξής

1. Ψαχτειτε με ανοσολογο για αυτοανοσα! Οσες φιλες μου ψαχτηκαν ολο κ κατι βρηκαν κ τωρα ειναι ηδη μανουλες

2. Κυκλοφορουν κατι βιταμινες ακριβες μεν θαυματουργες δε..... οσες θελετε λεπτομεριες πμ.... εχω ηδη 3 κολλητες εγκυουλες με προβληματικο σπερμα ολες οι περιπτωσεις κ η μια κ με χαλια ωαρια....

Ο μικρος με τρεχει ολη μερα καθε μερα....το μονο προβλημα μας ειναι οτι δεν τρωει....σαν σπουργιτι....και αν γινει κανα θαυμα θα φαει κ λιγο παραπανω.... τι να τον κανω δεν ξερω

Φιλιααααααααααααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα!!!!

Ηθελα να σας πω οτι μετα απο δυο χρονια μονο με συμπληρώματα διατροφής, καθώς δεν μπορει ο καλός μου να πάρει ορμονες (καρκίνος πριν χρονια) , και ενώ μας είχαν πει οτι η fsh ειναι σχεδόν αδύνατον να πέσει, κάναμε εξεταση και εχει πέσει 5 μονάδες!

Ετσι.....:για να εχουμε κατα νου οτι ολα γίνονται!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!!

Ηθελα να σας πω οτι μετα απο δυο χρονια μονο με συμπληρώματα διατροφής, καθώς δεν μπορει ο καλός μου να πάρει ορμονες (καρκίνος πριν χρονια) , και ενώ μας είχαν πει οτι η fsh ειναι σχεδόν αδύνατον να πέσει, κάναμε εξεταση και εχει πέσει 5 μονάδες!

Ετσι.....:για να εχουμε κατα νου οτι ολα γίνονται!!!!!

Μαγισσούλα χάρηκα πάρα πολύ, αρχικά για την επιτροπή που περάσατε και επιπλέον για τον σύζυγο που βελτιώνεται!! Ο Θεός τελικά τα αδύνατα κάνει δυνατά!!

Εγώ δεν έχω νέα συνταρακτικά. Κάναμε μια αποτυχημένη προσπάθεια σε φυσικό κύκλο αφού τελικά το ωοθυλάκιο είχε σπάσει πρίν την ωοληψία και δεν το προλάβαμε :-(.

Τώρα μέσα στις γιορτές δεν θέλω να κάνω κάτι, γιατί θα είναι μια σκέτη σύγχυση και δεν θα μπορώ να το διαχειριστώ. Είδομεν!

Link to comment
Share on other sites

Τζα!!!!!!!!!!!! Εδω ειμαι κ εγω

Δεν εχω διαβασει αναλυτικά τι εχετε γραψει....

Ελπιζω να ειστε ΟΛΕΣ καλά....

Λοιπον εχω να πω στις νεες κοπελες που ειναι στην προσπαθεια τα εξής

1. Ψαχτειτε με ανοσολογο για αυτοανοσα! Οσες φιλες μου ψαχτηκαν ολο κ κατι βρηκαν κ τωρα ειναι ηδη μανουλες

2. Κυκλοφορουν κατι βιταμινες ακριβες μεν θαυματουργες δε..... οσες θελετε λεπτομεριες πμ.... εχω ηδη 3 κολλητες εγκυουλες με προβληματικο σπερμα ολες οι περιπτωσεις κ η μια κ με χαλια ωαρια....

Ο μικρος με τρεχει ολη μερα καθε μερα....το μονο προβλημα μας ειναι οτι δεν τρωει....σαν σπουργιτι....και αν γινει κανα θαυμα θα φαει κ λιγο παραπανω.... τι να τον κανω δεν ξερω

Φιλιααααααααααααα

Κορίτσι να χαίρεστε τον μπεμπούλη σας! Γερό και ευλογημένο να είναι!

Θα σε παρακαλούσα αν μπορείς να μου στείλεις σε π.μ. για τις βιταμίνες γιατί και εμείς έχουμε δύο στα δύο και πρόβλημα με το σπέρμα και η ποιότητα των ωαρίων λόγω της ηλικίας μου είναι μάλλον πειραγμένη. Επίσης εάν έχεις να προτείνεις ανοσολόγο, γιατί μόνο τα αυτοάνοσα δεν έχω κάνει, θα σου ήμουν ευγνώμων.

Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Μαγισσούλα χάρηκα πάρα πολύ, αρχικά για την επιτροπή που περάσατε και επιπλέον για τον σύζυγο που βελτιώνεται!! Ο Θεός τελικά τα αδύνατα κάνει δυνατά!!

Εγώ δεν έχω νέα συνταρακτικά. Κάναμε μια αποτυχημένη προσπάθεια σε φυσικό κύκλο αφού τελικά το ωοθυλάκιο είχε σπάσει πρίν την ωοληψία και δεν το προλάβαμε :-(.

Τώρα μέσα στις γιορτές δεν θέλω να κάνω κάτι, γιατί θα είναι μια σκέτη σύγχυση και δεν θα μπορώ να το διαχειριστώ. Είδομεν!

Τα εχουν αυτα οι φυσικοί κύκλοι ρε γαμωτο!!!! Παμε γερά με τον καινούριο χρονο!!!! Αντε να δουμε τι θα δουμε.....

Θετικη σκέψη και ολα θα γίνουν!!!!!

Φιλακια!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσι να χαίρεστε τον μπεμπούλη σας! Γερό και ευλογημένο να είναι!

Θα σε παρακαλούσα αν μπορείς να μου στείλεις σε π.μ. για τις βιταμίνες γιατί και εμείς έχουμε δύο στα δύο και πρόβλημα με το σπέρμα και η ποιότητα των ωαρίων λόγω της ηλικίας μου είναι μάλλον πειραγμένη. Επίσης εάν έχεις να προτείνεις ανοσολόγο, γιατί μόνο τα αυτοάνοσα δεν έχω κάνει, θα σου ήμουν ευγνώμων.

Σε ευχαριστώ πολύ!

καλημερα...θα σου στειλω πμ με τις βιταμινες...επισης θα σου πω για ανοσολογο φιλια

Link to comment
Share on other sites

καλησπεραααααα....

13/1 παμε για βιοψια .... ο γιατρος ειπε 99% θα βρουμε ώριμα ζωντανα σπερματοζωαρια για 4 προσπάθειες.....τι να πω?????? ελπιζωωωωωωωωωωωωωω.......!!!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

καλησπερα!!!!

δεν ξερω αν υπαρχει κανείς να διαβαζει ακομα αυτο το θεμα, αλλα εστω και για μια κοπελα που μπορεί να διαβασει και να παρει κουράγιο, αξιζει να σας γραψω τα νεα μου!

πριν απο 3 χρονια επιβεβαιώσαμε την αζωοσπερμια του καλου μου (τωρα 31 χρονων) που ειχε προκληθεί απο χειμειοθεραπειες που ειχε κανει στα 18-20!με fsh 28 να τονισω! μετα απο ενα χρονο αρχισαμε να το παλεύουμε! οι περισσοτεροι γιατροι ειχαν πει μην το προσπαθήσετε καν! δεν υπαρχουν ελπιδες πηγαίνετε για δοτη! ενας γιατρος μας ειπε υπαρχει ελπιδα! μικρη αλλα υπαρχει! επειδή ήμασταν μικροι σχετικα ειπαμε να το παλεψουμε μπας και.....2 χρονια και 2 μηνες συμπληρωματα διατροφης και καθε μηνα σπερμογιαγραμμα! οταν ξεκινήσαμε δεν ειχαμε καν σπερματιδες! το απώλυτο 0! οι πιθανοτητες να βρουμε σπερματοζωαρια καποια στιγμη, ηταν λιγοτερο απο 10%! καθε μηνα ομως ολο και λιγο καλυτερα.....ολο και ενα μικρο βηματακι καναμε! ο γιατρος μας μας ειχε πει οτι θα κανουμε βιοψια οταν σταματησουμε να εχουμε βελτιωση ή οταν κουραστουμε ή οταν ειναι σιγουρο οτι θα βρουμε! καναμε την βιοψια λοιπον και....ναι, βρηκαμε αριστα σπερματοζωαρια! λιγα μεν αλλα μπορουμε να κανουμε τουλαχιστον 2 προσπαθειες!!!!

χαμογελο.....αισιοδοξια....και θετικη σκεψη ειναι το τρίπτυχο της επιτυχίας !!!

μην το βάζετε κατω σας ικετεύω!!!!!!!

εμεις τον αλλο μηνα θα κανουμε την πρωτη μας προσπαθεια και ελπιζουμε και τυχερη!!!

και θα συνεχισουμε τα συμπληρωματα γιατι ποτε δεν ξερεις...ισως σε 5 χρονια να εχουμε θεαματικες εξελήξεις!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράααααααααααααααααααααααααααααααααααβο!!!! Μαγισσούλα μου!

Τέλεια νέα! Δυνατά, δυνατά γίναν όλα δυνατά τʼ αδύνατα!!!

Εύχομαι την επόμενη φορά που θα γράψεις, να μας ανακοινώσεις και τα νέα για το(α) νινάκι(α) σας!

Link to comment
Share on other sites

Μπράααααααααααααααααααααααααααααααααααβο!!!! Μαγισσούλα μου!

Τέλεια νέα! Δυνατά, δυνατά γίναν όλα δυνατά τʼ αδύνατα!!!

Εύχομαι την επόμενη φορά που θα γράψεις, να μας ανακοινώσεις και τα νέα για το(α) νινάκι(α) σας!

Ευχαριστω κοριτσαρα μου!!!!

Εσυ τι εκανες τελικα;;; Εχουμε καιρο να τα πούμε!!!

Έβγαλες καμια ακρη;;; Αποφάσισες;;;; Αντε, γραψε μου τα νεα σου ντε!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τι υπεροχα νεα διαβαζωωωωωωωωωωωωω!!!!!!μπραβοοοοοοοοοο μαγισσουλα!!!!!Η χρονια μπηκε με τον καλυτερο τροπο κ ειμαι σιγουρη οτι θα ερθει κ το καλυτερο δωρο!!!!!!Η θετικη χοριακη!!Μπραβο Μαγισσουλα!!!!!Θελω κ εγω τις βιταμινες αν μπορεις σε παρακαλω!!!!

Link to comment
Share on other sites

τι υπεροχα νεα διαβαζωωωωωωωωωωωωω!!!!!!μπραβοοοοοοοοοο μαγισσουλα!!!!!Η χρονια μπηκε με τον καλυτερο τροπο κ ειμαι σιγουρη οτι θα ερθει κ το καλυτερο δωρο!!!!!!Η θετικη χοριακη!!Μπραβο Μαγισσουλα!!!!!Θελω κ εγω τις βιταμινες αν μπορεις σε παρακαλω!!!!

ευχαριστω κοριτσι μου...

σου στελνω με π.μ. το συμπλήρωμα!!!!

ειμαι σιγουρη πως θα συνεχισει εξίσου καλα η χρονια!!!!!!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερα απο εμενα. Εχω παρα πολυ καιρο να γραψω. Εγω εκανα δευτερη προσπαθεια εξωσωματικης σε φυσικο κυκλο και σημερα πηγα το πρωι για χοριακη. Δυστυχως το αποτελεσμα θα το μαθω κατα τις 6. Δεν ειμαι αισιοδοξη γιατι απο την Τεταρτη εχω πονους περιοδου και θελω συνεχεια να κλαιω. Φοβαμαι πως θα αδιαθετησω.Τελος παντων εκανα μια προσπαθεια ακομη κ θα δουμε.. Ο Θεος βοηθος αλλα τρεμω απο την αγωνια μου και τα δακρυα με το παραμικρο ξεχειλιζουν..

Link to comment
Share on other sites

Domino Καλα αποτελεσματα!!!!!!!!με το καλο η θετικη χοριακη!!!!και εγω ειχα πονακια πολλα κ νομιζα οτι θα ερθουν αλλα ηρθε το μπεμπακι!!!!μην απογοητευεσαι απο αυτο!!!ανυπομονουμε για τα ευχαριστα νεακια!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ. Ειλικρινα το εχω αναγκη..Σημερα κυριολεκτικα τρεμω απο την αγωνια μου κ περιμενω να περασει η ωρα για να παρω το αποτελεσμα. Ελπιζω να εισαι καλα με το μωρακι σου. Καλα να περνας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...