Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 2

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Να σου πω την αληθεια στην τελευταια ερωτηση δεν ξερω να σου απαντησω γιατι ημασταν διαφορετικη περιπτωση. Ακομα και με βιοψια δυσκολευτηκαμε και βρηκαμε ελαχιστα, μετριουνται στα δαχτυλα του ενος χεριου σχεδον. Καναμε δυο βιοψιες και συνολο 3 εξωσωματικες. Εχουμε 2 παιδακια.

Οι ορμονες που πηρε εμενα ο αντρας μου δεν βοηθησαν τελικα. Ισως οι γνωστες βιταμινες-συμπληρωματα να εκαναν κατι.

Ειναι πουτ σημαντικο να εχετε πολυ καλο ουρολογο και αυτος που θα κανει βιοψια να ειναι εμπειρος. Επισης εξισου σημαντικο ρολο παιζει ο εμβρυολογος του κεντρου σας γιατι το υλικο που θα εχει στη διαθεση του θα ειναι λιγο λογω αζωσπερμιας και θα πρεπει να το αξιοποιησει με τον καλυτερο δυνατο τροπο. Εννοειται οτι θα κανετε μικρογονιμοποιηση οπως ολες μας.

Απλα να σου πω οπως μαλλον ηδη ξερεις οτι το σπερμα αλλαζει συνεχως. Πραγμα που σημαινει οτι ενα κακο σπερμα βελτιωνεται αλλα και ενα καλο χειροτερευει. Οποτε στη θεση σας νομιζω θα σκεφτομουν οτι τωρα πιυ ο γιατρος δινει 200% πιθανοτητες ειναι καλη στιγμη για βιοψια. Με απλα δειγματα δε βρισκετε κανενα σπερματοζωαριο για να κανετε σιγα σιγα καταψυξη;

Τελος, χωρις να θελω να σε απογοητευσω θα σου πω οτι καλο ειναι να σκεφτεστε και την εκδοχη (που δεν σας το ευχομαι φυσικα) να μη βρειτε. Θα πρεπει να ειστε προετοιμασμενοι για καθε εκδοχη γιατι στην πραγματικοτητα οοοοσες εξετασεις και να κανουν οι αντρες μας μονο η βιοψια μπορει να μας δωσει μια σιγουρη απαντηση και μεχρι τελευταια στιγμη δεν ξερουμε αν θα βρουμε ή οχι.

Εμεις καναμε ταυτοχρονα βιοψια και ωοληψια και ειχαμε αποφασισει οτι σε περιπτωση που δε θα βρισκαμε θα συνεχιζαμε με δοτη.

Θελαμε πολυ ενα παιδι και αυτη η " τεχνικη λεπτομερεια" δε θα μας στερουσε την ευτυχια.

Μια κοπελα απο την παρεα μας απεκτησε ενα παιδακι με δοτη και φυσικα ειναι μια πολυ ευτυχισμενη οικογενεια!

Δε στα λεω αυτα για να σε ριξω σε καμια περιπτωση απλα καλο ειναι να ξερουμε την πραγματικοτητα.

Προεχει βεβαια το τι θα πει ο ουρολογος και ο εξωσωματικος σας!

Ευχομαι ολα να σας πανε καλα και η βιοψια να εχει τελεια αποτελεσματα! Αλλωστε οπως λεγαμε πιο παλια με τα κοριτσια ενα μονο σπερματοζωαριο μπορει να σε κανει μανουλα.

Οτι χρειαστεις μας λες....:P

Για αρχή να χαίρεσαι τα παιδάκια σου...και φυσικά ειμαι σίγουρη οτι ξέρεις πόσο δύναμη παίρνω απο ιστορίες σαν την δική σας!!!!

Ο ουρολογος μας εχει τεράστια εμπειρία σε βιοψιες, γενικά ειναι απο εκείνους που σε πανε για βιοψια με την μια, ομως εμάς ακομα μας λέει να περιμενουμε γιατί σε καθε εξέταση (ανα δυο μηνες και τωρα πια αν μήνα) η κατάσταση μας ειναι λιγο καλύτερη απο την προηγούμενη!!! Για εμβρυολογο δεν ξερω να σου πω μιας που δεν έχουμε αποφασίσει ακομα για το κέντρο, ομως σκεφτόμαστε σοβαρά να πάμε στο κέντρο με το οποίο συνεργάζεται ο ουρολογος ακριβώς για αυτο τον λόγο, για να εχουν οι εμβυολογοι μεγάλη εμπειρία σε περιπτώσεις σαν την δική μας!

Με απλό δείγμα τον τελευταίο καιρο βρίσκουμε σπερματοζωάρια (καμία κατοσταρια περίπου) αλλα απο αυτα 5-6-7-8 (κάπου εκει) ειναι ζωντανά (ακίνητα μεν αλλα ζωντανά).για πρώτη φορα μετα απο δυο χρονια βρίσκουμε! Αυτο κανει μάλλον και τον ουρολογο να μας λέει 200% οτι θα βρούμε με βιοψια.λεει οτι αφού βγαίνουν κάποια έξω, μεσα θα ειναι στην χειρότερη τα ίδια αλλα πολυ πιθανόν να ειναι περισσότερα!αυτα που βγαίνουν έξω αυτη την στιγμη δεν μπορούν να καταψυχθουν!!!!

Σε θεωρητικό επίπεδο , είμαστε προετοιμασμένοι για ολα!!!το έχουμε συζητήσει και τον δότη και είμαστε θετικοί αν ειναι η Μονη λύση!!!βεβαια ολα αυτα στην θεωρία! Αν βρεθούμε αντιμέτωποι με αυτο δεν ξερω πως θα είμαστε!!!στην θεωρία παντως καλα τα πάμε!!ο γιατρός παντως αποκλείει το σενάριο του δότη με τα μεχρι τωρα δεδομένα !!!τι να πω;;;;

Οταν και αν κάνουμε βιοψια τελικά, θα την κάνουμε σε διαφορετικό χρόνο απο την ωοληψια για να μην έχουμε ολα τα αγχη μαζεμένα σε μια μέρα!!!

Οσο για το αν με αγχωνεις 'η αν με ρίχνεις....μην ανησυχείς καθόλου!!!ειμαιι αρκετά ενημερωμένη και συνηδητοποιημενη για το όλο θέμα!!!αυτο που ψάχνω ειναι ελπιδοφόρα μηνύματα απο περιπτώσεις με υψηλή fsh .........

Ευχαριστω για τον χρόνο σου ....

Ευχομαι να τα λέμε και βρω τα ελπιδοφόρα μηνύματα που ψάχνω.....


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Συγνώμη που χάθηκα αλλά είχα διάφορα τρεχάματα. Αλλαγή δουλειάς, σπιτιού.Συγχαρητήρια σε όλες τις κοπέλες που γέννησαν. Φετος το Σεπτεμβριο έκανα κι εγώ την πρώτη μου εξωσωματική, με πολύ κόπο.Αλλά δυστυχώς ήταν αρνητική...Κουράστηκα πάρα πολύ με τα φάρμακα, γιατί είχα μια μικρή υπερδιέγερση και ακόμη ταλαιπωρούμαι. Η χοριακή ήταν 0 και περιμένω να αδιαθετήσω για να ηρεμήσει ο οργανισμός μου. Είμαι πολύ στενοχωρημένη κορίτσια. Μάλλον εγώ δεν θα τα καταφέρω ποτέ! ( Lollipop είσαι ακόμη στην παρέα? Μπορώ να σε ρωτήσω κάτι σε προσωπικό μήνυμα?)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Συγνώμη που χάθηκα αλλά είχα διάφορα τρεχάματα. Αλλαγή δουλειάς, σπιτιού.Συγχαρητήρια σε όλες τις κοπέλες που γέννησαν. Φετος το Σεπτεμβριο έκανα κι εγώ την πρώτη μου εξωσωματική, με πολύ κόπο.Αλλά δυστυχώς ήταν αρνητική...Κουράστηκα πάρα πολύ με τα φάρμακα, γιατί είχα μια μικρή υπερδιέγερση και ακόμη ταλαιπωρούμαι. Η χοριακή ήταν 0 και περιμένω να αδιαθετήσω για να ηρεμήσει ο οργανισμός μου. Είμαι πολύ στενοχωρημένη κορίτσια. Μάλλον εγώ δεν θα τα καταφέρω ποτέ! ( Lollipop είσαι ακόμη στην παρέα? Μπορώ να σε ρωτήσω κάτι σε προσωπικό μήνυμα?)

Μην απελπίζεσαι σε παρακαλώ......!!!!!!για ολα υπάρχει λύση!!!!σε παρακαλωωωωωω...


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Domino,σκεφτομαι κι εγω να προχωρησω σε εξωσ.καποια στιγμη αφου κοντευουμε 3 χρονια προσπσθειων.αλλα θα ηθελα να κανω σε φυσικο κυκλο.στεναχωριεμαι που δεν πετυχες γιατι θα μπορουσα να ειμαι & εγω στη θεση σου!μη νομιζεις οτι η ψυχολογια μου ειναι καλη αλλα αυτο φοβαμαι με την εξωσ.οτι η ψυχολογια μου θα παει ακομη πιο κατω.Βεβαια αν δεν προσπαθουμε στη ζωη,τοτε δεν εχει νοημα!ειναι μια δυσκολη φαση αλλα στο τελος του τουνελ θα δουμε φως εστω & με καποιον παραδοξο τροπο!!εξαλλου το θελουμε πολυ,ετσι δεν ειναι;;;αρα θα το πετυχουμε!!


ECV6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας κοριτσια! Απλα ειμαι κ χαλια απο τα φαρμακα. Δεν εχω αδιαθετησει ακομη και εχω ταση για εμετο συνεχεια!

Κοριτσακι μου λυπαμαι πολυ για την απιτυχια σου αλλα μην το αφηνεις να σε παιρνει απο κατω!

Γιατι να μην τα καταφερεις; Τοσα ζευγαρια εγιναν γονεις με εξωσωματικη. Πκεον δεν πιστευω πως μενουν ζευγαρια χωρις παιδακι εκτος πολυ τραβηγμενων και δυσκολων περιπτωσεων.

Η περιοδος και εμενα ειχε καθυστερησει οταν ειχα μια αποτυχημενη προσπαθεια. Αλλα εμετους γιατι κανεις; Απο την υπερδιεγερση;

Ποτε σκεφτεσαι να ξαναπροσπαθησεις; Ο γιατρος τι λεει; Εχετε καταψυξη εμβρυα ή σπερμα;

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας κοριτσια! Απλα ειμαι κ χαλια απο τα φαρμακα. Δεν εχω αδιαθετησει ακομη και εχω ταση για εμετο συνεχεια!

Παντως πιστευω στο οτι δεν πέτυχες μπορει να να ευθύνεται και η υπερδιέγερση .....ο οργανισμός παθαίνει τέτοιο σοκ που προφανώς δεν ειναι στα καλυτερα του για να δεχτεί τα εμβρυακια!!!!!!μην απογοητεύεται ομως.....και οι πιο απλές περιπτώσεις δεν πετυχαίνουν πάντα με την πρωτη!!!! Ειναι θέμα χρόνου....πάρε τον χρονο σου και οταν εισαι έτοιμη, το κεφάλι ψηλά, το χαμόγελο στα χείλη, αισιοδοξία στην ψυχή και.....παμε μπροστά , γερά με τσαμπουκά!!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειχα υπερδιεγερση, ευτυχως οχι σοβαρη που να χρειστω νοσοκομειο αλλα υπεφερα!Ευτυχως σημερα αδιαθετησα και δεν εχω την ναυτια και το φουσκωμα στην κοιλια!Λετε κοριτσια να φταιει η υπερδιεγερση για την αποτυχια? Δεν ξερω τι εφταιξε!Πρεπει να εισαι εντελως στο σπιτι ολες τις ημερες απο την εμβρυομεταφορα? Εγω την 6η ημερα πηγα στη δουλεια, αλλα προσεχα παρα πολυ.Ο γιατρος ηταν πολυ ευχαριστημενος μαζι μου και απορησε μου ειπε.Ισως αυτα να λεει σε ολες που αποτυχαινουν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειχα υπερδιεγερση, ευτυχως οχι σοβαρη που να χρειστω νοσοκομειο αλλα υπεφερα!Ευτυχως σημερα αδιαθετησα και δεν εχω την ναυτια και το φουσκωμα στην κοιλια!Λετε κοριτσια να φταιει η υπερδιεγερση για την αποτυχια? Δεν ξερω τι εφταιξε!Πρεπει να εισαι εντελως στο σπιτι ολες τις ημερες απο την εμβρυομεταφορα? Εγω την 6η ημερα πηγα στη δουλεια, αλλα προσεχα παρα πολυ.Ο γιατρος ηταν πολυ ευχαριστημενος μαζι μου και απορησε μου ειπε.Ισως αυτα να λεει σε ολες που αποτυχαινουν.

εγω θεωρώ πολύ πιθανο να έφταιγε η υπερδιεγερση......σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι καλυτερα να αφήνεις την ετ για επομενο κυκλο.....νομιζω!!!οπως και να εχει ομως....μια αποτυχία δεν σημαίνει κατι!!!!!!!δεν ξερω πολλες που να τα καταφεραν με την πρωτη!!!!!!μην το βαζεις κατω.......!!!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Συγνώμη που χάθηκα αλλά είχα διάφορα τρεχάματα. Αλλαγή δουλειάς, σπιτιού.Συγχαρητήρια σε όλες τις κοπέλες που γέννησαν. Φετος το Σεπτεμβριο έκανα κι εγώ την πρώτη μου εξωσωματική, με πολύ κόπο.Αλλά δυστυχώς ήταν αρνητική...Κουράστηκα πάρα πολύ με τα φάρμακα, γιατί είχα μια μικρή υπερδιέγερση και ακόμη ταλαιπωρούμαι. Η χοριακή ήταν 0 και περιμένω να αδιαθετήσω για να ηρεμήσει ο οργανισμός μου. Είμαι πολύ στενοχωρημένη κορίτσια. Μάλλον εγώ δεν θα τα καταφέρω ποτέ! ( Lollipop είσαι ακόμη στην παρέα? Μπορώ να σε ρωτήσω κάτι σε προσωπικό μήνυμα?)

Παρουσα!!!!!!!!!!!!!!!στειλε μου οτι θες κοριτσακι μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μια χαρα ειναι οι μερες που εκατσες μετα την εμβρυομευαφορα.

Εγω εχω κανει 3 προσπαθειες. Στην 1η που πετυχε εκατσα σαν φοβισμενη πρωταρα που ημουν 9-10 μερες κρεβατι και λιγο καναπε!:shock:

Στη 2η που δεν πετυχε εκατσα 5 μερες κρεβατι.

Στην 3 που επισης πετυχε εκατσα 3 μερες και μετα επανηλθα με προσοχη.

Οι 2-3 μερες που γινεται η εμφυτευση θελουν προσοχη (και οχι αναγκαστικα πληρη ακινησια). Μετα να αποφευγεις τις σκαλες, τα βαρη, την ορθοστασια κτλ. ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ!!!

Μια αποτυχημενη προσπαθεια δε σημαινει τιποτα.

Η επομενη θα ειναι η τυχερη σου!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μην απογοητεύεσται σας παρακαλω θαύματα γίνονται καθημερινά και εγω εχω δυο θαύματα που θα θυμάμαι και θα διαλαλώ πάντα!! Επειδή διάβασα για χημειοθεραπείας εύχομαι καταρχήν στην κοπέλα να ξεπέρασε τον κίνδυνο. Θελει πολυ δύναμη ψυχής και μπράβο σου!! Να σου πω οτι η υγεια προέχει και τοποτα αλλο!!! Όταν πριν λίγους μήνες κόντεψα να χάσω τον άντρα μου και τον προλαβαμε στο Τσακ με πολυ σοβαρό χειρουργείο σκεφτόμουν ποσά χρονια απο τη ζωή μας χάσαμε να κλαίμε για ενα μωρο ενω ετσι απλα η ανθρώπινη ζωή μπορεί να χαθεί απο τη μια στιγμη στην άλλη. Θα μου πεις μιλάω εκ του ασφαλούς κι ομως εκείνη τη περίοδο ένιωθα πως αν πάθει κατι θα πήγαινα μαζι του. Αυτο ειναι το δεύτερο θαύμα. Το πρωτο ειναι το αγοράκι μου πιτ με πλήρη αζωοσπερμία και αποτυχημένες εξωσωματικές ηρθε φυσιολογικά. Βρέθηκαν εκατομμύρια σπέρμ. Και καμια δεκαριά ζωντανά κι ομως ενα χρειάστηκε με τη βοήθεια του Θεού για να γίνει το θαύμα κι ευχαριστω τη Παναγία την Αγία Ειρηνη Χρυσοβαλαντω και τον Άγιο Εφραιμ που με βοήθησαν. Μη στενοχωριέστε ολα θα γίνουν!! Χαλαρώστε πιστέψτε το και θα γίνει!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μην απογοητεύεσται σας παρακαλω θαύματα γίνονται καθημερινά και εγω εχω δυο θαύματα που θα θυμάμαι και θα διαλαλώ πάντα!! Επειδή διάβασα για χημειοθεραπείας εύχομαι καταρχήν στην κοπέλα να ξεπέρασε τον κίνδυνο. Θελει πολυ δύναμη ψυχής και μπράβο σου!! Να σου πω οτι η υγεια προέχει και τοποτα αλλο!!! Όταν πριν λίγους μήνες κόντεψα να χάσω τον άντρα μου και τον προλαβαμε στο Τσακ με πολυ σοβαρό χειρουργείο σκεφτόμουν ποσά χρονια απο τη ζωή μας χάσαμε να κλαίμε για ενα μωρο ενω ετσι απλα η ανθρώπινη ζωή μπορεί να χαθεί απο τη μια στιγμη στην άλλη. Θα μου πεις μιλάω εκ του ασφαλούς κι ομως εκείνη τη περίοδο ένιωθα πως αν πάθει κατι θα πήγαινα μαζι του. Αυτο ειναι το δεύτερο θαύμα. Το πρωτο ειναι το αγοράκι μου πιτ με πλήρη αζωοσπερμία και αποτυχημένες εξωσωματικές ηρθε φυσιολογικά. Βρέθηκαν εκατομμύρια σπέρμ. Και καμια δεκαριά ζωντανά κι ομως ενα χρειάστηκε με τη βοήθεια του Θεού για να γίνει το θαύμα κι ευχαριστω τη Παναγία την Αγία Ειρηνη Χρυσοβαλαντω και τον Άγιο Εφραιμ που με βοήθησαν. Μη στενοχωριέστε ολα θα γίνουν!! Χαλαρώστε πιστέψτε το και θα γίνει!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι Maryy. Δεν ξερω εγω στενοχωρηθηκα παρα πολυ. Κι ακομη νιωθω οτι ολο αυτο ειναι πολυ αδικο. Πρεπει παλι να μαζευεις κουραγιο κ δυναμη σωματικη και χρηματα και να ξαναξεκινας. Εγω νιωθω κουραση πλεον. Εχω πολλα νευρα με ολα γιατι το παλευουμε πολλα χρονια με διαφορους τροπους κ αποτελεσμα μηδεν. Οσο για τα χρηματα αστο. Δε ξερω πια σε τι να πιστεψω και τι να περιμενω

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μην απογοητεύεσται σας παρακαλω θαύματα γίνονται καθημερινά και εγω εχω δυο θαύματα που θα θυμάμαι και θα διαλαλώ πάντα!! Επειδή διάβασα για χημειοθεραπείας εύχομαι καταρχήν στην κοπέλα να ξεπέρασε τον κίνδυνο. Θελει πολυ δύναμη ψυχής και μπράβο σου!! Να σου πω οτι η υγεια προέχει και τοποτα αλλο!!! Όταν πριν λίγους μήνες κόντεψα να χάσω τον άντρα μου και τον προλαβαμε στο Τσακ με πολυ σοβαρό χειρουργείο σκεφτόμουν ποσά χρονια απο τη ζωή μας χάσαμε να κλαίμε για ενα μωρο ενω ετσι απλα η ανθρώπινη ζωή μπορεί να χαθεί απο τη μια στιγμη στην άλλη. Θα μου πεις μιλάω εκ του ασφαλούς κι ομως εκείνη τη περίοδο ένιωθα πως αν πάθει κατι θα πήγαινα μαζι του. Αυτο ειναι το δεύτερο θαύμα. Το πρωτο ειναι το αγοράκι μου πιτ με πλήρη αζωοσπερμία και αποτυχημένες εξωσωματικές ηρθε φυσιολογικά. Βρέθηκαν εκατομμύρια σπέρμ. Και καμια δεκαριά ζωντανά κι ομως ενα χρειάστηκε με τη βοήθεια του Θεού για να γίνει το θαύμα κι ευχαριστω τη Παναγία την Αγία Ειρηνη Χρυσοβαλαντω και τον Άγιο Εφραιμ που με βοήθησαν. Μη στενοχωριέστε ολα θα γίνουν!! Χαλαρώστε πιστέψτε το και θα γίνει!!

Καλησπέρα! Εχω διαβάσει την περίπτωση σου και εχω πάρει δυναμη και απο σένα οπως και απο πολλες αλλες κοπέλες!!!! Χαιρομαι που τα κατάφερες να αποκτήσεις το παιδάκι σου και επίσης χαιρομαι που ο άντρας σου ειναι καλα μετα τα δυςκολα που περασε!!!

Αν μιλάς για τις δικές μας χημειοθεραπείες, μην στεναχωριέμαι καθολου....μονο δυναμη μας εχει δώσει το γεγονός οτι έχουμε έρθει και οι δυο αντιμέτωποι με τον καρκίνο!!!! Ο άντρας μου βεβαια ταλαιπωρήθηκε περισσότερο απο μένα, ομως αν η αζωοσπερμια ειναι το τίμημα που πληρώσαμε για την ζωη του....ειναι πραγματικά τόσο λιγο που μας κανει να αισθανόμαστε οτι αφου βγήκαμε νικητές στον αγώνα μας για ζωη, μπορούμε να βγούμε νικητές σε οποιοδήποτε αγώνα!!!!! Ακομα και αν δεν βγούμε ομως....εχουμε μάθει να απολαμβάνουμε τα όμορφα που μας χαρίζεις η ζωη καθε μερα απλόχερα!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...