Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 2

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Lolipop να σας ζησει ο αντρακλας σας!!!:D

Να ειναι τυχερο παιδακι!

Απο κολικους ευτυχως δεν εχω εμπειρια αλλα ξερω οτι στο you tube εχει βιντεακια στα αγγλικα με καποιες κινησεις που κανεις με το μψρο αγκαλια και το ανακουφιζουν.

Εχει επισης βιντεακια με ειδικο μασαζ στην κοιλιτσα που τα βοηθανε.

Παντως να ξερεις οτι ολα αυτα ειναι ημιμετρα και απλα κανεις υπομονη!

Ευχομαι να χαρειτε το παιδακι σας οσο το δυνατον περισσοτερο γιατι μεγαλωνουν γρηγορα τα ατιμα!

Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου!

Νασαι καλα ροξανακι μου!!καλη λευτερια!!!υπομονη κανω απλα δεν μπορω με τιποτα να τον βλεπω να ταλαιπωρειται ο μικρουλης μου!ειμαι φουλ στον ερωτα κοριτσια!!!!!!με τους αντρες της ζωης μου αλλα ο γιος μου ειναι αλλο πραγμααααααα!!!!ολη μερα αγκαλιτσα να τον εχω δεν εχω θεμα αλλα δεν πρεπει!!!!αχ αυτο με το μεγαλωμα δεν θελω να το σκεφτομαι!!!γινετε να παγωσουμε τον χρονο???? :tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα!

Λολιποπ να σου ζήσει ο μπεμπης σου, να ναι γερό και ευτυχισμένο! Καθε μερα θα τον ερωτεύεσαι πιο πολυ και όσο θα περνάει ο καιρος θα σε τρελαίνει περισσότερο μεταφορικά και κυριολεκτικά!!!:D

Για τους κολικους οπως είπε και η ροξανη υπομονη ( απο δαυτη θελουμε τόνους) & μασαζ στη κοιλίτσα. Επίσης βοηθάει το μπρουμυτα.

Ροξαν παιδοτοπο γεμίζουμε χαχαχα!!

Εμείς φέτος θα αρχίσουμε παιδικό σταθμό :D ελπίζω να τους αρέσει και να το θέλουν. Μιλαμε καθε μερα και καλύτερα, κανω το διαιτητή γιατι τσακώνονται αλλα ταυτόχρονα δεν μπορει ο ενας χωρίς τον άλλον! Γενικά μια τρέλα!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια .... χαμενη στο διαστημα εντελως ειμαι

Λολιποπ να σου ζησει ο μπεμπακος σου καλοτυχος κ γερος παντα στη ζωη του.... ΜΕΓΑΛΟΣ ΕΡΩΤΑΣ τα αγορια για τις μαμαδες ....

Ροξανακι μου με το καλο να παρεις αγκαλιτσα σου την κορουλα σου

Εμεις ... μεγαλωσαμε .... 10 μηνων ο μαγκας .... 2 δοντια .... μπουσουλισμα καργα τον κυνηγαμε ολη μερα....οπου βρει πιανεται σηκωνεται μας εχει τρελανει....μπα μπα μπα ολη μερα...η μαμα χεσμενη χαχαχαχαχα... ευκολος με το φαγητο ευτυχως

Λολιποπ εγω στους κολικους του εδινα ενα σιροπακι φυτικο το greep water και τον ηρεμουσε...αν κ το πηρε κανα 2 φορες μονο μιας κ τους περασε αρκετα ηρεμα σχετικά με αλλα παιδια που εχω ακουσει....οπως κ τα δοντια πολυ ηρεμα τα περναει απο οτι βλεπω....

Σας φιλω

Link to comment
Share on other sites

Τι υπέροχα νεα!!! Λολιποπ να σου ζήσει κούκλα μου! Σου φαίνεται απίστευτο εεε;; Αχ τι μου θύμισες τωρα!! Περάσαμε πολυ έντονα όλο το πρωτο τρίμηνο. Τι ζεστά πανάκια στη κοιλίτσα, σιρόπι για τους κολικους αλλα αυτά ανακουφίζουν ελάχιστα δυστγχως πολυ υπομονή χρειάζεται και πολλές αγκαλίτσες!!! Ροξαν με το καλο αγάπη μου!!! Θα περιμένουμε νεα σου!! Εμείς γίναμε 1,5 τρέχουμε φουλ θηλαζουμε, ειμαςτε αυτοκόλλητοι με τη μαμά καθε μερα θελουμε κούνια κουβέντες δεν λεμε πολλές αλλα ειναι πανέξυπνος και πανέμορφος! Της κουκουβαγιας το παιδι... Με τα δοντια περνάμε μεγάλα ζόρια αλλα που θα παει θα βγουν κι αυτά!! Μεγάλος έρωτας οι γιοι κορίτσια! Ατελείωτος!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κουκλες!!!!σασ ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες!!!του δωσαμε σταγονες biogaia και με πολυ αγκαλιτσα , κουνημα , πιστολακι και σκουπα στου φουλ για ηρεμια μας περασαν μαλλον!!!! ενα μηνα φαινεται μας κρατησαν , δυο μερες τωρα μονο στον υπνο του σφιγγεται λιγο να βγαλει αερια!!τι να σας πω...σηκωνει κεφαλι οταν τον εχω μπρουμυτα , η αγκαλια για να βλεπει!!!πιανει το μπιμπερο , λατρευει το μπανακι , ακουμε μουσικουλα και παιζουμε!!!!καποια βραδια κοιμαται 6-7 ωρες αλλα βραδια ξυπναει για μαμ!!!!απο "κουκουβαγισμο" (καινουρια λεξη) αλλο τιποτα!!!ο δε αντρας ασχολειται πολυ μπορω να πω αλλα ειναι κ καποια βραδια που κοιμαται ορθιοσ!!!!!!!!του μοιαζει κιολαςι!!!! αχ τους λατρευω!!!!!!εχω ξεχασει ολα οσα περασαμε!!!ανυπομονω για το επομενο αν θελει ο Θεος να μας στειλει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Χαχαχαχα αφού ανυπομονεις για το επόμενο είσαι σε καλο δρόμο! Αλλα μη βιαζεσαο τόσο απόλαυσε τη καθε στιγμη γιατι ουτε που θα καταλάβεις για ποτε θα μεγαλώσει! Δεν θηλαζεις;;

Roxannaki μου γλυκο που βρίσκεσαι; Τα νεα σου!

Vasiliki μου πολλα πολλα φιλάκια στο μπεμπάκο σου! Σε λιγο χρονίζει κι αυτός!

Αχ moritsa μου τα δικά σου γίνανε κοτζαμ παιδάκια πια! Ολα πήραν το δρόμο τους!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!!

Εχω μπει στην τελικη ευθεια, τελειωσαν τα ψεματα! Απο μερα σε μερα η μικρη θα κανει την εμφανιση της και ολα ειναι ετοιμα και την περιμενουν!

Εχω αγωνια αν και το εχω ξανακανει. Και φυσικα ανυπομονω παααρα πολυ να εχω αλλο ενα μωρακι!

Απλα να σημειωσω οτι την 2η εγκυμοσυνη δεν την περναμε τοσο βελουδινα οπως την πρωτη, ειδικα αν εχουμε ενα μικρο ακομα πρωτο παιδακι. ;)Εφαγα αρκετο ζορι αλλα ηθελα να ειναι κοντονα στην ηλικια και να μεγαλωσουν μαζι. Απλα σας ενημερωνω:tongue:

Οπως και να εχει τα παιδακια ειναι τεραστια ευτυχια και ειμαστε πολυ τυχερες πιυ μας πηγαν ολα πολυ καλα! Ευχομαι να ακουσουμε συντομα για την επομενη εγκυμονουσα!

Καλο καλοκαιρι, υπεροχες διακοπες!

Θα σας ενημερωσω για τα νεα μας οταν με το καλο επιστρεψουμε σπιτι μας!

Φιλια σε ολα τα παιδακια!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κοριτσακια μου εμεις γεννησαμε και εχουμε γυρισει σπιτι μας μαζι με τη μπεμπα!

Μεγαλωσε η οικογενεια μας και ειναι πολυ ωραια παρα την κουραση!

Η μικρουλα ειναι πολυ γλυκια και απολαμβανουμε αγκαλιτσες!:tongue:

Ελπιζω να ειστε ολες καλα και να περνατε ομορφα!καντε καμια βουτια και για εμας που δεν προβλεπεται να πλησιασουμε θαλασσα φετος...;)

Φιλια σε ολες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Roxanne μου να σου ζήσει!!!! Να ειναι γερή υγιής με μονο χαμόγελα στη ζωή της!! Απίστευτο συναίσθημα εεε; Ξανα ενα μπεμπέ στο σπίτι! Να μας τη φιλησεις και να μας γράψεις το συντομότερο πως περνάτε!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
κου-κου!!!!

ειναι κανεις εδω?????

σπερματοχτυπημενη και εγω!!!!!!

ουφ μηνες σας ψαχνω......

Εχουμε ψιλοχαθει λογω μωρων!:P

Αζωσπερμια και εσεις;

Παντως να ξερεις οτι ολες οσες μιλουσαμε παλιοτερα στο αλλο φορουμ τωρα ειμαστε με παιδακια. Και ολες με εξωσωματικη εκτος απο τη Μαιρη που δεν τα καταφερε με αυτον τον τροπο αλλα το αγορακι της ηρθε με φυσιολογικη συλληψη!

Εχω διαβασει λιγο αυτα που γραφεις στο θεμα σας που το παρακολουθω καπου καπου απο τοτε που ειχα κανει την προσπαθεια μου.

Εχεις κανει απειρες εξετασεις ε;

Με το σπερμα περιμενετε να βελτιωθει για να μη χρειαστει βιοψια; Θυμισε μας λιγο...

Παντως σαν τοπικ ειχαμε τρελα νουμερα επιτυχιας!;)

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε ψιλοχαθει λογω μωρων!:P

Αζωσπερμια και εσεις;

Παντως να ξερεις οτι ολες οσες μιλουσαμε παλιοτερα στο αλλο φορουμ τωρα ειμαστε με παιδακια. Και ολες με εξωσωματικη εκτος απο τη Μαιρη που δεν τα καταφερε με αυτον τον τροπο αλλα το αγορακι της ηρθε με φυσιολογικη συλληψη!

Εχω διαβασει λιγο αυτα που γραφεις στο θεμα σας που το παρακολουθω καπου καπου απο τοτε που ειχα κανει την προσπαθεια μου.

Εχεις κανει απειρες εξετασεις ε;

Με το σπερμα περιμενετε να βελτιωθει για να μη χρειαστει βιοψια; Θυμισε μας λιγο...

Παντως σαν τοπικ ειχαμε τρελα νουμερα επιτυχιας!;)

Διαβαζα καιρο το θεμα αζωοσπερμια στο parents και ειχα πει οτι οταν τα διαβαζα οοοολα θα εγραφα και εγω....το κλειδωσαν ομως και εχασα τις ιστοριες σας μετα...

Αζωοσπερμια και εμεις.....λογο χημειοθερ. Πριν απο 12 χρονια.

Δυο χρονια συμπληρωματα διατροφης και τα γνωστα σκευασματα!!!!καθολου ορμονες λογο καρκινου (μπορει να τον πυροδοτησουν), fsh 28 και ναι, απειρες εξετασεις γιατι δεν ξερουμε για ποσες προσπαθειες θα εχουμε δυνατοτητα!!!

Τωρα πια βρησκουμε καποια ελαχιστα σπερματοζωαρια που δεν μπορουν να αξιοποιηθουν προς το παρον!!!!ξεκινησαμε με 20% πιθανοτητα να βρουμε σπερματοζωαρια στην βιοψια και τωρα ο ντοκ λεει 200% οτι θα βρουμε (δεν ξερω)!!!αν μεχρι τελος του χρονου δεν βρεθει οτι χρειαζεται στο δειγμα, παμε για βιοψια!!!

Βαδικα φοβαμαι αν θα βρουμε κατι στην βιοψια γιατι δεν εχω διαβασει περιπτωσεις με μη αποφρακτικη και υψηλη fsh που να βρηκα. Υπαρχουν?????

Αυτα για αρχη!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζα καιρο το θεμα αζωοσπερμια στο parents και ειχα πει οτι οταν τα διαβαζα οοοολα θα εγραφα και εγω....το κλειδωσαν ομως και εχασα τις ιστοριες σας μετα...

Αζωοσπερμια και εμεις.....λογο χημειοθερ. Πριν απο 12 χρονια.

Δυο χρονια συμπληρωματα διατροφης και τα γνωστα σκευασματα!!!!καθολου ορμονες λογο καρκινου (μπορει να τον πυροδοτησουν), fsh 28 και ναι, απειρες εξετασεις γιατι δεν ξερουμε για ποσες προσπαθειες θα εχουμε δυνατοτητα!!!

Τωρα πια βρησκουμε καποια ελαχιστα σπερματοζωαρια που δεν μπορουν να αξιοποιηθουν προς το παρον!!!!ξεκινησαμε με 20% πιθανοτητα να βρουμε σπερματοζωαρια στην βιοψια και τωρα ο ντοκ λεει 200% οτι θα βρουμε (δεν ξερω)!!!αν μεχρι τελος του χρονου δεν βρεθει οτι χρειαζεται στο δειγμα, παμε για βιοψια!!!

Βαδικα φοβαμαι αν θα βρουμε κατι στην βιοψια γιατι δεν εχω διαβασει περιπτωσεις με μη αποφρακτικη και υψηλη fsh που να βρηκα. Υπαρχουν?????

Αυτα για αρχη!!!!!

Να σου πω την αληθεια στην τελευταια ερωτηση δεν ξερω να σου απαντησω γιατι ημασταν διαφορετικη περιπτωση. Ακομα και με βιοψια δυσκολευτηκαμε και βρηκαμε ελαχιστα, μετριουνται στα δαχτυλα του ενος χεριου σχεδον. Καναμε δυο βιοψιες και συνολο 3 εξωσωματικες. Εχουμε 2 παιδακια.

Οι ορμονες που πηρε εμενα ο αντρας μου δεν βοηθησαν τελικα. Ισως οι γνωστες βιταμινες-συμπληρωματα να εκαναν κατι.

Ειναι πουτ σημαντικο να εχετε πολυ καλο ουρολογο και αυτος που θα κανει βιοψια να ειναι εμπειρος. Επισης εξισου σημαντικο ρολο παιζει ο εμβρυολογος του κεντρου σας γιατι το υλικο που θα εχει στη διαθεση του θα ειναι λιγο λογω αζωσπερμιας και θα πρεπει να το αξιοποιησει με τον καλυτερο δυνατο τροπο. Εννοειται οτι θα κανετε μικρογονιμοποιηση οπως ολες μας.

Απλα να σου πω οπως μαλλον ηδη ξερεις οτι το σπερμα αλλαζει συνεχως. Πραγμα που σημαινει οτι ενα κακο σπερμα βελτιωνεται αλλα και ενα καλο χειροτερευει. Οποτε στη θεση σας νομιζω θα σκεφτομουν οτι τωρα πιυ ο γιατρος δινει 200% πιθανοτητες ειναι καλη στιγμη για βιοψια. Με απλα δειγματα δε βρισκετε κανενα σπερματοζωαριο για να κανετε σιγα σιγα καταψυξη;

Τελος, χωρις να θελω να σε απογοητευσω θα σου πω οτι καλο ειναι να σκεφτεστε και την εκδοχη (που δεν σας το ευχομαι φυσικα) να μη βρειτε. Θα πρεπει να ειστε προετοιμασμενοι για καθε εκδοχη γιατι στην πραγματικοτητα οοοοσες εξετασεις και να κανουν οι αντρες μας μονο η βιοψια μπορει να μας δωσει μια σιγουρη απαντηση και μεχρι τελευταια στιγμη δεν ξερουμε αν θα βρουμε ή οχι.

Εμεις καναμε ταυτοχρονα βιοψια και ωοληψια και ειχαμε αποφασισει οτι σε περιπτωση που δε θα βρισκαμε θα συνεχιζαμε με δοτη.

Θελαμε πολυ ενα παιδι και αυτη η " τεχνικη λεπτομερεια" δε θα μας στερουσε την ευτυχια.

Μια κοπελα απο την παρεα μας απεκτησε ενα παιδακι με δοτη και φυσικα ειναι μια πολυ ευτυχισμενη οικογενεια!

Δε στα λεω αυτα για να σε ριξω σε καμια περιπτωση απλα καλο ειναι να ξερουμε την πραγματικοτητα.

Προεχει βεβαια το τι θα πει ο ουρολογος και ο εξωσωματικος σας!

Ευχομαι ολα να σας πανε καλα και η βιοψια να εχει τελεια αποτελεσματα! Αλλωστε οπως λεγαμε πιο παλια με τα κοριτσια ενα μονο σπερματοζωαριο μπορει να σε κανει μανουλα.

Οτι χρειαστεις μας λες....:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...