Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Σε ευχαριστω πολυ! Καλη χρονια και σε εσενα!

Εισαι η παλια γνωστη Greek??????

Ναι Ροξανάκι μου εγω είμαι

Τι μου κάνεις? Το ροξανάκι και εμβρυάκι σου τι κάνει? Μεγαλώνει? πόσο είσαι?

Μαιρούλα ελπίζω να στε καλά και ο αντρούλης σου να αναρρώνει γοργά.Γράψε μας τα νεα σου καλή μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σας ευχαριστούμε όλες για τις ευχές. Δε πολυγράφω γιατι τωρα εχω δυο μωρα να προσέχω. δόξα το Θεό λέω και ξαναλέω που το προλαβαμε γιατι κυνδινευε η ζωή του απο στιγμη σε στιγμη. Τωρα ολα σιγα σιγα... Ο μικρούλης μου χρόνισε πριν λίγες μέρες αλλα τα πρώτα μας γενέθλια τα περάσαμε με το μπαμπα στο νοσοκομειο του χρόνου όμως θα το κάψουμε! Θηλαζουμε δεν ειμαστε του ύπνου καθόλου και γενικώς γκρεμίζουμε το σπίτι!

Greekaki δεν τα λες ολα στη Roxanne! Πες ότι εχεις ενα μπέμπαρο ο οποίος τι κανει πως τα πατε;;


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστούμε όλες για τις ευχές. Δε πολυγράφω γιατι τωρα εχω δυο μωρα να προσέχω. δόξα το Θεό λέω και ξαναλέω που το προλαβαμε γιατι κυνδινευε η ζωή του απο στιγμη σε στιγμη. Τωρα ολα σιγα σιγα... Ο μικρούλης μου χρόνισε πριν λίγες μέρες αλλα τα πρώτα μας γενέθλια τα περάσαμε με το μπαμπα στο νοσοκομειο του χρόνου όμως θα το κάψουμε! Θηλαζουμε δεν ειμαστε του ύπνου καθόλου και γενικώς γκρεμίζουμε το σπίτι!

Greekaki δεν τα λες ολα στη Roxanne! Πες ότι εχεις ενα μπέμπαρο ο οποίος τι κανει πως τα πατε;;

Μαιρούλα μου!!! Πόσο χαίρομαι που ακούω πως είστε καλά μωρέ. Ναι αγάπη μου, πάνω από ολα υγεία και του χρόνου να κάνετε τρελά παρτάκια στα γενέθλια σας!!! Και αντε με το καλό να σαι και εγκυούλα με το αδερφάκι του μικρού χεχεχε. Σιγά σιγά τώρα θα ξαναμπείτε στους ρυθμούς σας ε? Όλα καλά τώρα?

Αχ Ροξανάκι μου σορρυ, νόμιζα ότι τα ξαναείπαμε. Το θαυματάκι μου εμένα γεννήθηκε πέρυσι!!!! Δόξα το Θεό κορίτσι μου, τα καταφέραμε.... Αχ τι περάσαμε μωρέ για να φτάσουμε εκεί.... Αλήθεια εσένα πόσο είναι το μωράκι σου? Πότε αποφασίσατε να πάτε για το δεύτερο? Συγχώρα με που ρωτάω απλά τα σκέφτομαι αυτά τα πράγματα... Πολύ θα θελα και δεύτερο μωράκι με τη βοήθεια του Θεου... Δεν ξέρω πότε να προσπαθήσω και αν πρέπει να πάμε απευθείας σε εξωσωματική ή δεν ξέρω τι άλλο... Εσείς τι κάνατε??

Link to comment
Share on other sites

Greekaki μου εντάξει ειμαστε στην αναρρωση έχουμε ενα 6μηνο μπροστά μας για αποκατάσταση. Σιγα σιγα μόνο με υγεία τίποτα αλλο! Τι κανει ο μπεμπης σου θηλαζεις ακόμα η σταμάτησες;; Εγω μαλλον θα θηλαζω μέχρι να παει φαντάρος. Για δεύτερο δεν ξέρω αν εχω το κουράγιο. Ειναι που δεν εχω κοιμηθεί τα τελευταία δυο χρόνια πανω απο 3 ώρες ξεκίνησα και δουλειά.. Τωρα κοιμάμαι μαζι με τον έρωτα μου τον μικρό!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Εδω κ εμεις :D ο μικρος μου ειναι πλεον 4,5 μηνων ανταρτης χαχαχαχα εχει αρχισει κ πιανει διαφορα παιχνιδια και φυσικα ΟΛΑ στο στομα...κ οχι μονο τα παιχνιδια... τα ρουχα του την κουβερτα τα παντααααααααααα Σε λιγες μερες θα ξεκινησουμε κρεμα εκει θα πεσει γελιο πολυ....

Σκεφτομαι κ εγω το 2ο :rolleyes: θα περασω επιτροπη (ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ) για την 1 και μοναδικη προσπαθεια που μου εχει απομεινει κ οτι γινει... αλλα το θελω και μακαρι να τα καταφερω :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια μου!μαιρη μου τι ευχαριστα νεα εειναι αυτα!!σιδερενιος ο αντρουλης σου !!συντομα θα ειναι ενα ασχημο ονειρο!!!!!εμεις ειμαστε πολυ καλα στα τελη του πεμπτου και εχουμε αρχισει τις κλοτσιεσ εδω και καιρο!!!!!!λιωνω η μανα!!!!!χαχαχαχα βασιλικη μου με το καλο να κανεις και το αδερφακι του!!!τελεια θα ειναι!!!συγχαρητηρια ροξαν με ενα πονο!!!μπεμπα που εισαι?τα νεα σου?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις ευχες!

Μαιρη χαιρομαι που πατε καλυτερα! Να σας ζησει ο μικρουλης να ειναι τυχερο παιδακι!

Lollipop με το καλο κοπελα μου κ παλι. Η φαση με τις κλωτσιες ειναι τελειαααα!

Βασιλικη εννοειται οτι θα περασεις επιτροπη μην τους τα χαρισεις. Ενα αδερφακι θα ειναι τελειο!

Greek πολυ χαιρομαι για τα νεα σου! Συγχαρητηρια! Σε ειχαμε χασει αποτομα τοτε...

Λοιπον σχετικα με αυτα που με ρωτας.

Ο μικρος μου ειναι 2 χρονων και το αδερφακι το ειχαμε αποφασισει πριν γεννησω καλα καλα το πρωτο! Εννοω οτι παντα θελαμε μεγαλη οικογενεια και ξεραμε οτι αμεσα θα κανουμε την επομενη προσπαθεια μας. Οποτε μολις χρονισε αρχισαμε να το ετοιμαζουμε στο μυαλο μας και να οργανωνουμε την 2η εξωσωματικη να παιρνουμε φαρμακα κτλ. Επειδη δεν ειχαμε τιποτα καταψυξη εγιναν ολα απο την αρχη και ευτυχως στη βιοψια καταφεραμε να βαλουμε και ελαχιστα σπερματοζωαρια καταψυξη!!!! Η 2η δεν πηγε καλα, φαινοταν απο την αρχη. Κακη ποιοτητα ωαρια και προχωρησαν μονο 2 τα οποια και βαλαμε τον Ιουνιο. Χοριακη μηδεν.

Ειπαμε να παμε για την 3η και τελευταια γιατι ο αντρας μου δεν ηθελε να παρω αλλα φαρμακα. Αλλαξα πρωτοκολλο για να βελτιωσουμε την ποιοτητα, δε χρειαστηκε βιοψια λογω της ελαχιστης καταψυξης:P και ειχαμε τελεια αποτελεσματα! Απο τα 6 γονιμοποιηθηκαν ολα και στο τελος ειχαμε την 4η μερα 3 αρχομενες βλαστοκυστες και 2 μοριδια. Το 6ο δεν ηταν καλο. Βαλαμε 2 βλαστοκυστες με πολυ καλο ενδομητριο και επιασε το 1. Τωρα ειμαι στον 3ο.

Τα υπολοιπα ειναι καταψυξη για το 3!!!:shock:

Ξερω οτι ειμαι πολυ τυχερη οπως μου ηρθαν τα πραγματα και ευχαριστω το Θεο συνεχεια! Ευχομαι την ιδια και μεγαλυτερη τυχη σε ολες σας!:P

Link to comment
Share on other sites

roxanaki μου

πολύ χαίρομαι για αυτά που μου γράφεις!! Νόμιζα οτι τα ξαναείπαμε σε αυτό το φόρουμ, αφότου μας έκλεισαν το άλλο.

Κορίτσάκι μου τυχερές στην ατυχία μας είμαστε!! Τώρα που έγινα μανούλα πονάει πολύ η καρδιά μου για ολα τα κοριτσάκια που περνάνε τέτοια προβλήματα, ιδιαίτερα αυτές που το φως στο τούνελ δεν φαίνεται εύκολα .... Ενα πράγμα που έμαθα όμως είναι ότι η υπογονιμότητα θέλει πολύ αφοσίωση για να πετύχει. Θέλει και τύχη δεν λεω, και πππαααααααρα πολλά χρήματα αλλά θέλει αφοσίωση, να ξέρει η κοπέλα οτι αυτό θελει να πετυχει και να κάνει ΤΑ ΠΑΝΤΑ για να το πετύχει!!

Πολύ κ γω θα θελα κ' άλλο μωράκι ... Πρώτα ο Θεος μακάρι να ξανασυμβεί το θαύμα. Σε ρωτάγα γιατί δεν έχω ξανασυζητήσει με άλλη κοπελιτσα που είχαν πρόβλημα για το ποτε ξαναδοκίμασαν. Είναι υπέροχο το συναίσθημα με τον μπέμπη σπίτι και αμα ξαναμπείς στη διαδικασία προσπαθούμε για παιδί, χωρίς να το θες, νομίζω πάλι περνάς τα γνωστά εεεε??

Σου εύχομαι να πανε ολα καλα και να έχεις μια υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσύνη :)

Mairoyla ναιιιιιι θηλάζουμε κ μεις ακόμα!! Δεν λεει να αφήσει το βυζί το ζουζουνάκι μου με τιποτα!! Βέβαια το μειώσαμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!μαιρη μου τι ευχαριστα νεα εειναι αυτα!!σιδερενιος ο αντρουλης σου !!συντομα θα ειναι ενα ασχημο ονειρο!!!!!εμεις ειμαστε πολυ καλα στα τελη του πεμπτου και εχουμε αρχισει τις κλοτσιεσ εδω και καιρο!!!!!!λιωνω η μανα!!!!!χαχαχαχα βασιλικη μου με το καλο να κανεις και το αδερφακι του!!!τελεια θα ειναι!!!συγχαρητηρια ροξαν με ενα πονο!!!μπεμπα που εισαι?τα νεα σου?

lollipop μου λείπουνε πολύ οι κλωτσιές του μπέμπη στην κοιλιά!! απόλαυσε χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Εγκυουλες τι κάνετε;;; Μανούλες τα Μπεμπάκια; Γράψτε μας τα νέα σας!! Εμείς εδω στο τρέξιμο κι ετοιμαζόμαστε να περπατησουμε σιγα σιγα και ξενύχταμε κάργα!! Αχ αυτά τα δοντια μαλλον όταν κλείσει τα 2 θα κοιμηθώ.


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πάντως κορίτσια κι εγω θα ήθελα κάποια στιγμη αδερφάκι αλλα πραγματικά ειμαι ευλογημένη με το αντράκι μου δεν ειμαι αχάριστη και δεν ξέρω αν μπορω να περάσω παλι τα ιδια. Για τις κοπέλες που προσπαθούν όμως ενα εχω να πω ότι αργά η γρήγορα θα τα καταφέρουν κι ολα τα υπόλοιπα ουτε που θα τα θυμούνται όπως εμείς τωρα!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Να συστηθω ή με θυμαστε;;; Εχω καιρο να μπω και εχω χάσει επεισόδια.

Μαιρούλα περαστικα και σιδερένιος ο αντρουλης σου!! Περασες μεγάλο κανάλι και ευτυχως ολα πήγαν καλα! Η υγεια ειναι το παν!

Οσο για τον υπνο, πιστεύω ειναι στο χαρακτήρα του παιδιού. Η μικρη έβγαλε τα δόντια και δεν την κατάλαβα, ενω ο μικρός το αντίθετο!

Roxanne συγχαρητήρια :D εύχομαι να εχεις καλη και τελειομηνη εγκυμοσύνη και μετα βούρ για το 3 ;)

Εμείς καλα ειμαστε, τα μικρα- θερια (που λεω εγω) πρώτα στις ταρζανιές και τις σκανδαλιές. Εγω πιεσμένη, ολη μέρα απο πίσω τους και γενικά κλεισουρα. αντε να καλοκαιριασει να βελτιωθεί η κατάσταση!

Φιλια σε όλες και ολα τα μπεμπακια!!!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Moritsa μου!!!! Πόσο χάρηκα που μπήκες κι έγραψες!!! Πολλές ξέχασαν το φόρουμ!!! Πόσο πολυ μεγάλωσαν τα μικρά σου!!! Πω πω!! Όλες τις δυδυμομανούλες σας θαυμάζω πάντως!!! Εμενα ειναι πολυ καλο παιδάκι αλλα στον ύπνο και στο φαγητο τα χαλάμε λιγάκι!! Που θα παει θα φτάσει 5 χρόνων θα κοιμηθεί!!! Κατα τα αλλα τον λατρευω ειναι ενας κουκλος και με κανει ότι θελει!!!! Να μου τα φιλησεις και να μπαίνεις να γράφεις τα νέα σας!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλο μηνα!

Εμεις ειμαστε πολυ καλα! Φουσκωνω καθε μερα και πιο πολυ και δεν ξερω αν σας το εχω πει αλλα περιμενουμε κοριτσακι.

Ο μικρος μου ειναι παρα πολυ καλος και δεν παιδευομαστε ευτυχως! Να δω τι μας περιμενει με την κορη.

Moritsa πολυ χαιρομαι που εχουμε νεα σου και ειστε ολοι καλα! Κανε υπομονη και απο τους 18 μηνες και μετα νομιζω οτι γινονται πιο ξεκουραστα. Εγω ειδα μεγαλη διαφορα!

Μαιρη αστα να πανε! Και εγω μεγαλο ερωτα με το γιο μου!

Φιλακια σε ολες τις μανουλες και ολα τα πιτσιρικακια!!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια καλη σαρακοστη..

Ροξανακι μου με το καλο να ερθει η κορουλα .... σουπερ :D

Μοριτσα μου κλεισουρα κ εμεις ... περιμενω να ανοιξει ο καιρος να τον βαζω καροτσι να φευγουμεεεε

Μαιρουλα δυσκολος ο μικρος στο φαγητο κ τον υπνο ... κανε υπομονη θα στρωσει.

Οι υπολοιπες που ειστε?

Εμεις ειμαστε πλεον 6 μηνων...τρωμε φρουτοκρεμα και κρεμα το απογευμα... ευτυχως μια χαρα τα τρωει και κοιμαται το βραδυ απο τις 9.30 - 10.00 εως τις 7 το πρωι ... :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...