Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Lollipop μου δε μας έχουν πει κάτι οι γιατροί ανησυχητικό κ τριπλή που καναμε κ κάτι εξετάσεις που καναμε δε μας βρήκε κάτι!!αα δηλαδή παίζει μα ισχύει κάτι τέτοιο κ να το δούμε στη βιοψια;;παναγια μ δε το ήξερα!!!!τωρα με έβαλες σε σκέψεις!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κ μένα έτσι μου λένε!!!θέμα χρόνου,,αφού δεν εχω γυναικολογικα προβληματα!αλλά η πρώτη δεν πήγε όπως θα θελαμε...τυχαίο γεγονος λίγο φάρμακα ανταποκριθηκα με 15ωαριακια αλλά ήταν κάποια ανωμαλα.όπως λέει κ ο γιατρός μου ατο τέλειο όταν το "ενοχλεις" μόνο κακό θα του κανείς!!τεσπα εχω τα κατεψυγμενα μου κ περιμένω !!! Μπαμπά μου δεν σου είπα αυτό!στην βιοψία την δίκη μας π.χ. πήραν τρεια κομματάκια κ τα εστειλαν για ιστολογικη!να δουν που οφείλεται η αζωοσπερμια!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια!

Έχω καιρό να γράψω λόγω δουλειάς και γενικοτερου τρεξίματος...

Να μπω κατευθειαν στο θέμα:Λόγω αζωοσπερμίας έγινε βιοψία όρχεως (TESE) στον άντρα μου και όλα πηγαν καλά και βρέθηκαν σπερματοζωαρια.

Και εκεί που είπαμε επιτέλους είμαστε σε καλό δρόμο σε ένα προληπτικό υπέρηχο μαστών που έκανα βρέθηκαν 2 ινοαδενώματα (ένας σε κάθε μαστό )και 3 κυστούλες.

Ο γυναικολόγος με παρέπεμψε σε μαστολόγο ,λόγω το ότι θα πάρω ορμόνες πριν την εξωσωματική...

Έχει καμια σας βρεθεί στην ίδια θέση ή αν γνωρίζει κάτι σε τέτοιες περιπτώσεις (αν ΄μπορεί να εξελιχθούν σε κάτι 'κακό' λόγω ορμονών ή αν πρέπει να αφαιρεθούν κτλ??)

Εχω ραντεβού την άλλη εβδομάδα στον μαστολόγο και έχω φοβερό άγχος!!

Pleaseee help me!

Eυχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και ΚΑΛΗ ΔΎΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα...

κοριτσακι μου να ακολουθησεις κατα γραμμα οτι σου πει ο μαστολογος ... μ αυτα δεν ειναι να παιζουμε... Και εμενα και στις 3 προσπαθειες με κοιταξε μαστολογος κ μου εδωσε χαρτι οτι μπορω να προχωρησω αλλα δεν ειχα τπτ στο στηθος.

Πως ειστε οι υπολοιπες? Χαθηκα λιγο αλλα ειχα κ τρεχαματα δικά μου... Και προσπαθω να οργανωθώ με τα πραγματα που πρεπει να αγορασω για τον μικρό... ΠΟΛΛΑΑΑΑ τα εξοδα κοριτσια χαχα

Ειμαι πλεον 30 εβδομαδων το πιστευετε??? Εγω οχι... Σε 8 εβδομαδες θα γεννησω !!!

Απο θεματα υγείας ... κανω ινσουλινη λογω διαβητη κυησης κ εμφανιστηκε λιγο αυξημενη η ΤSH οποτε μου εδωσε κ χαπακι Τ4!!! Συν ολα τα αλλα... Αντε λεω να δουμε τι αλλο με περιμενει...ελπιζω να ηταν ως εδώ.... Εκοψα τις αντιπηκτικές...ε κατι ειναι κ αυτο :-P

Τεταρτη 31/7 θα κανω το ντοπλερ ... θα σας ενημερωσω... θα ξερω ποσο ειναι ο μικρος (υψος - κιλά ) και θα σας πω! :-P:razz::-P

Link to comment
Share on other sites

Vasiliki μου σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!

Ναι,εννοείται οτι πρέπει ουτως ή άλλως να επισκεφτούμε και μαστολόγο...

Θέλω να είμαι αισιόδοξη....

Απλά ξέρεις..εκεί που βλέπεις λίγο φως,πάλι κάτι γίνεται...:(:confused:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά απο εδώ και πέρα και σε εσένα...τα δύσκολα πέρασαν να σκέφτεσαι!

Με το καλο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Evaa μου όταν ήμουν 20 είχα δυο μεγάλα γρουμπουλάκια καιστα δυο στήθη. Τότε ο γιατρός είχε πει να τα βγάλω πριν μείνω έγκυος. Ετσι κι έγινε. Το μόνο που με λυπεί είναι ότι κανένας γιατρός στην έξω σωματική δεν πήρε κάν ιστορικό επι του θέματος. Και πήρα κι εγω τόσα φάρμακα. Αγχώθηκα λίγο. Τώρα που γέννησα θα πάω να κάνω έναν υπερηχο.

Βασιλικουαλα καλε κοντευεις! Μη σε απογιητευσω όμως ύψος δεν θα μάθεις παρα μόνο στη γέννα χιχι! Μπράβο για τις αντιπηκτικές εμένα μου είχαν γίνει μεγάλο βάσανο αλλά αυτό είναι το λιγότερο βέβαια προκειμένου να βγουν γερά μωρά!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε???εγω χαθηκα γιατι ετρεχα με τον γαμο!!τελειωσε κ αυτο...ηταν ολα παραμυθενια ...αλλα αυτο το σαρακι που ειχα μεσα μ μου επισκιαζε τα παντα!!!θεε μου ποσο ευτηχισμενη θα ειμουνα αν δεν υπηρχε αυτο (σκεφτομαι)!!αυριο ειναι τησ αγιασ ειρηνησ και εχω ταξει το παιδι που αν θελει θα μ στειλει κ συμπτωματικα εχω κ ωορηξια!!!ας γινει αγια μ ειρηνη το θαυμα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπεμπουλα μου να ζήσετε πάντα ευτυχισμενοι κ συντομα όλα να έχουν αίσιο τέλος ομορφια μου!ευχομαι ολοψυχα να συμβει το θαύμα σας από την αγία ειρηνη!κ εγώ εχω τάξει στην αγία κ στον αγιο του νησιοθ μου!μαιρη το θαυματακι σου τι κάνει?πάτε μπανακια?εγώ ανυπομονώ να έρθει ο σεπτεμβρης να προσπαθήσω με τα κατεψυγμένα μου!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου λολιπάκι!!! Αύριο είναι της Αγίας Ειρήνης και λέω αν μπορέσω να πάω να ανάψω ένα κερακι! Αλλωστε απο του χρόνου θα γιορτάζει και το μωρο μου! Μπανακι δεν έχουμε κάνει ακόμα, έχουμε κάποια ψιλοπροβληματάκια υγείας που να μας βοηθήσει η Χάρη της να τα ξεπεράσουμε! Πίστη και ελπίδα κορίτσια!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου,

Μπεμπουλα μου να ζησετε ευτυχισμενοι κοριτσακι μου... :P

Μαιρη μου περαστικα να ειναι κοριτσακι μου... Εγω θα παω στις 10/8 που γιορταζει κανονικα η Αγ. Ειρηνη μιας κ ειναι παλαιοημερολογητικη εκκλησια...τοτε ανοιγουν κ το μεγαλο το μοναστηρι και ειναι φανταστικά...Εχε το υποψη σου :P

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολυ! Με το καλό να γεμίσουν όλες οι κοιλιτσες μπεμπάκια!! Βασιλική μου το ξέρω αλλά έχει χιλιάδες κόσμο και με το μωρό είναι δυστυχώς αδύνατον να πάω! Μακάρι να μπορουσα είναι όντως φανταστικά τότε! Εχουν αναφερθεί και πολλά θαύματα εκείνη τη μέρα!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...