Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Δεν αμφισβητώ ουτε τον γιατρο που μου κανει αυτες τις εξετασεις (αυχενικη-β' επιπεδου) ουτε τον γιατρο μου. Και εχω παρει ηδη κ 2η γνωμη γυναικολογου...

Πρεπει απλα να αποφασισω ενα πραγμα κ μονο...αμνιοπαρακεντιση ή οχι...κ αυτο ειναι κατι που δε θα σου το πει ο γιατρος... κοινώς θελω 1000% σιγουριά ή στηριζομαι στα στατιστικά?

Καλοπροεραιτα το ειπα Βασιλικη μου..Εβαλα τον εαυτο μου στη θεση σου...


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΠΛΑΚΑ κανεις;;;;;;;να την αυξησει μπορει να την μειωσει πες τοθ;;;;;δεν το παιζω γιατρος αλλα μου φαινεται παραλογο ολο αυτο που σκεφτεται..νομοζω οτι τα πραγαμτα ειναι ξεκαθαρα..η fsh ειναι ανεβασμενη γιατι η υποφυση δινει σημα στοθς ορχεισ να παραγουν κ εκεινοι δεν ανταποκρινονται..καναμε.ιστολογικη εξευταση του ορχικου ιστου μεσω του κεντρου και το συμπετασμα;;;;η οι μαγουλαδες η καποιοσ τραυματισμος οφειλεται το προβλημα..δεν εχει σημασια απλα για να εχουμε ιδεα...εχω φοβερο πρηξιμο στην κοιλια απο τα φαρμακα..ντουμπανο

Link to comment
Share on other sites

Vasiliki οσους γιατρους και αν ρωτησεις οσο κορυφαιοι και αν ειναι οσα σου πουν θα βασιζονται σε πιθανοτητες και στατιστικες.

Η εξεταση θα σου δειξει με ακριβεια.

Δεν ξερω τι θα εκανα...μαλλον θα εκανα την αμνιο για να χαλαρωσω και να απολαυσω την εγκυμοσυνη μου!

Απο την αλλη το εχω ακουσει και εγω οτι εμφανιζεται συχνα και δεν ειναι κατι ανησυχητικο! Ολα θα ειναι σουπερ!

Συζητηστε το με τον καλο σου και δειτε τα υπερ και τα κατα. Και η αμνιο εχει καποια ποσοστα αποβολων, μην τα ξεχναμε!

Χειροτερα σε μπερδεψα ε;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Vasiliki όπως το είπες, ο γιατρος συμβουλεύει και η απόφαση ειναι καθαρα δική σας. Να κάνετε αυτο που πιστεύετε πως ειναι σωστό για σας, για να είστε ήρεμοι. Οποία απόφαση και αν πάρετε ολα θα πανε καλα ;)


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε?εμενα ξεκινησε η εβδομαδα μου με απογοητευση!!!μιλησα με την ουρολογο που τοοοσο καιρο ψαχνω και της ειπα οτι με την κλoμιφαινη που πηραμε μας ανεβηκε η fsh lh!!μου ειπε να μην ακουω τον αλλο οτι αυτο εθναθ καλο!!καλο θα ηταν αν ειχε πολυ μικρη fsh οχι τωρα!!!αυτο λεει δεν ειναι καλο δειγμα...μου το ειπε λεει αυτο για να μην εχω φρουδες ελπιδες!!χωρις να αποκλεισει τιποτα γιατι εχει δει πολλα!!μετα το γαμο εχουμε ραντεβου στο γραφειο της για να βαλουμε μπροστα να ξεκινησουμε τις διαδικασιες!!και ο θεος βοηθος παναγια μου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Vasiliki οσους γιατρους και αν ρωτησεις οσο κορυφαιοι και αν ειναι οσα σου πουν θα βασιζονται σε πιθανοτητες και στατιστικες.

Η εξεταση θα σου δειξει με ακριβεια.

Δεν ξερω τι θα εκανα...μαλλον θα εκανα την αμνιο για να χαλαρωσω και να απολαυσω την εγκυμοσυνη μου!

Απο την αλλη το εχω ακουσει και εγω οτι εμφανιζεται συχνα και δεν ειναι κατι ανησυχητικο! Ολα θα ειναι σουπερ!

Συζητηστε το με τον καλο σου και δειτε τα υπερ και τα κατα. Και η αμνιο εχει καποια ποσοστα αποβολων, μην τα ξεχναμε!

Χειροτερα σε μπερδεψα ε;:confused:

Ειναι δικοπο μαχαιρι κοριτσια... κανεις μια εξεταση με πιθανοτητα 1% αποβολής για να δεις την πιθανοτητα τρισωμιας με ποσοστο 1:3500 Που ειναι αρκετα καλη για τα 37 χρονια μου. Αν μου κατσει το 1% θα πεσω απο τον 2ο!

Επίσης ειναι ενα ευρυμα μη παθογενες που εμφανιζετε πολυ συχνα και 90% εξαφανιζετε πριν ακομα γεννηθει το μπεμπε.

Οκ την κανω...αν .... πως παιρνεις την αποφαση να .... ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ομως...

Θα το αφησω στο ΘΕΟ μαλλον προς τα εκει παμε...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε?εμενα ξεκινησε η εβδομαδα μου με απογοητευση!!!μιλησα με την ουρολογο που τοοοσο καιρο ψαχνω και της ειπα οτι με την κλoμιφαινη που πηραμε μας ανεβηκε η fsh lh!!μου ειπε να μην ακουω τον αλλο οτι αυτο εθναθ καλο!!καλο θα ηταν αν ειχε πολυ μικρη fsh οχι τωρα!!!αυτο λεει δεν ειναι καλο δειγμα...μου το ειπε λεει αυτο για να μην εχω φρουδες ελπιδες!!χωρις να αποκλεισει τιποτα γιατι εχει δει πολλα!!μετα το γαμο εχουμε ραντεβου στο γραφειο της για να βαλουμε μπροστα να ξεκινησουμε τις διαδικασιες!!και ο θεος βοηθος παναγια μου!!

μπεμπακι μου καλημερα....τζαμπα τα χαπια επαιρνε ο καλος σου...την ορμονη τη θελουμε σε χαμηλα επιπεδα..μην πειραματιζεστε κοπελα μου...κ μας ο ουρολογος μας ειπε οτι δε παιρνει να κανουμε καποια θεραπεια....μετα τον γαμο θα μπειτε σε μια σειρα με το καλο!!!


ttc.png

W6Qpp3.png

A3Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δικοπο μαχαιρι κοριτσια... κανεις μια εξεταση με πιθανοτητα 1% αποβολής για να δεις την πιθανοτητα τρισωμιας με ποσοστο 1:3500 Που ειναι αρκετα καλη για τα 37 χρονια μου. Αν μου κατσει το 1% θα πεσω απο τον 2ο!

Επίσης ειναι ενα ευρυμα μη παθογενες που εμφανιζετε πολυ συχνα και 90% εξαφανιζετε πριν ακομα γεννηθει το μπεμπε.

Οκ την κανω...αν .... πως παιρνεις την αποφαση να .... ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ομως...

Θα το αφησω στο ΘΕΟ μαλλον προς τα εκει παμε...

κ γω προς τη δικη σου αποφαση θα εκλινα!!!με το καλο Βασιλικη μου!!!


ttc.png

W6Qpp3.png

A3Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛημερα στισ φιλεναδες μου!!!!!συμφωνω με βασιλικη,ο Θεος ειναι διπλα σου και θα σε βοηθησει!!!!εγω μιλησα νε το κεντρο και τεκιξα εχω τρια τελεια εμβρυακια στην καταψυξη βλαστοσκυστες!!!!!!Πχτυπαει η καρδια μου σαν τρελη!!!!!!!οχι η αλλη η βλαμμενη που μου ειπε μαλλον για να μην εχω ενημερωση δεν.προχωρησε κανενα...πως λενε τετοιες ανακριβιες χωρις να ξερουν;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημερα κοριτσια και απο εμενα.Τι κανετε? Και εμενα οι γιατροι τα ιδια μου εχουν κανει.Επι δυο ολοκληρα χρονια καθομουν και ακουγα μια τον εναν , μια τον αλλον και τελικα τιποτα.Ολο φαρμακα , αντιβιωσεις και τιποτα.Γι αυτο τωρα αντιδρω τοσο και δεν ξεκιναω εξωσωματικη ακομη.Θελω να ηρεμησω.Δεν εχω κουραγιο να αντιμετωπισω νεες απογοητευσεις, αν και λαχταρω πολυ ενα παιδακι! Mpempa εμενα ο αντρας μου πηρε επι 3 μηνες κλομιφαινη και πιασαμε πατο.Χειροτερεψαν πολυ τα πραγματα.Ηταν λαθος δηλαδη που πηρε,αλλα υποτιθεται οτι τη θεραπεια μας την εδωσε ουρολογος!!! Vasiliki κανε οτι σου λεει το ενστικτο σου! Ειλικρινα!Η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη!Εμενα μια φιλη μου την εκανε, και ολα πηγαν μια χαρα παντως.Ομως να κανεις αυτο που θελεις εσυ! Αυτο ειναι το πιο σωστο!Να εχεις πιστη πως ολα θα πανε καλα γιατι το αξιζεις. Lollipop, συγχαρητηρια για τα εμβρυακια σου!Σε παρακολουθω και περιμενω την τεραστια χοριακη σου να μαθω απο τα διδυμακια σου!!!Μου εχεις δωσει πολυ θαρρος,εισαι πολυ δυνατη και αισιοδοξη κοπελα!Μπραβο σου.Πως αισθανεσαι?

Link to comment
Share on other sites

ΠΩΣ αισαθανομαι;;;;;;;;ΣAΣ AΓAΠΩ AYTO!!!!!!!!!!!!!ενα τεραστιπ κυμα αγαπης και συγκινησης με κατακλυζει και καθολου αγχοσ!!!σασ μιλαω ειλικρινα!!!!συμπτωματα εχω αλλα δεν τους δινω σημασια γιατι ισως ειναι απο τη λαχταρα μου κ τα χαπια!!!!!ευχαριστω τον Θεο που ιεφτασα μεχρι εδω

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ευχομαι ολοψυχα να σας δωσω συντομα σκυταλη!!!πρωτα ο Θεος την αλλη δευτερα εχουμε χοριακη αλλα.θα εχω κανει ενα.τεστακι να.εχω μια ιδεα τι με περιμενει!!!!εχει τουμπανιασει η κοιλια σαν τριων μηνων απο τα φαρμακα και τις ενεσεις...ποτε θα ξεπριστω;;;χαχαχαχα μπμπουλα μου γλυκια μην αχολεισαι με τους ουρολογουσ..και χρημα κ χρονο χανεται και φορτωνεται ορμονες διχωσ λογο ο καλοσ σου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...