Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Lollipop τα Χριστουγεννα που ερχονται παλι το κοριτσακι του γειτονα θα περιμενεις γιατι εσυ θα εισαι με την κοιλια τουρλα!!!:tongue:

Με το καλο κοπελα μου! Ευχομαι να μεινουν στην κοιλιτσα σου και να γινεις συντομα μανουλα!

Αυτες τις μερες να ξεκουραστεις πααααρα πολυ και να κανεις ομορφες σκεψεις!

Και δεν ειναι αχαριστια να λαχταρας το πιο φυσικο πραγμα στον κοσμο, ενα μωρακι!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ roxanne μου!!θετικες σκεψεος κανω,χτεσ ειχαμε παρεα και πεθανα στα γελια και ολοι μου ελεγαν μην γελασ θα φυγουν!!!!!!χαχαχαχα!!!σημερα λεω να παω για καφε χαλαρα...εσεις τι λευε;;;ο γιατρος μ ειπε απλα να.προσεχω σκαλες,περπατημα πολυ οχι και οτι ειναι να γινει θα γινει μεχρι αυριο...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!αφου αυτο που θελεις να κάνεις ειναι συμφωνο και με τη γνωμη του γιατρου σου,να το κανεις...η καλή διάθεση ειναι πάντα ένα + στην όλη προσπάθεια!!!!καλα να περασεις και προσεκτικα πάντα!!!!!


ttc.png

W6Qpp3.png

A3Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

Lollipop μου με το καλο κοριτσακι μου...ΟΛΑ να πάνε τέλεια κ να εχεις μια τερααααααααααααστια χοριακή.

Εμεις καλα ειμαστε...πρεπει να σκεφτω σοβαρα αν θα κανω αμνιοπαρακεντιση...λογω ηλικιας... :?

Βασιλικουλα μου καλησπερα...Τοσα εχετε προσπερασει κοριτσακι μου...Καντε και την αμνιοπαρακεντιση...Ολα μια χαρουλα θα πανε,μην ανησυχεις...Εχεις παντα την θετικη μου σκεψη...


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ roxanne μου!!θετικες σκεψεος κανω' date='χτεσ ειχαμε παρεα και πεθανα στα γελια και ολοι μου ελεγαν μην γελασ θα φυγουν!!!!!!χαχαχαχα!!!σημερα λεω να παω για καφε χαλαρα...εσεις τι λευε;;;ο γιατρος μ ειπε απλα να.προσεχω σκαλες,περπατημα πολυ οχι και οτι ειναι να γινει θα γινει μεχρι αυριο...[/quote']

Λολιποπ μου απο εδω και περα ευχαριστησου την καθε στιγμη με το/τα μπεμπεκι/α σου!!!

Ειναι οι στιγμες ΣΑΣ!!!

Ολα θα πανε υπεροχα,ουτε που θα καταλαβεις ποτε μας ελεγες για οταν ηταν σπορακια,μεχρι την στιγμη που-με το καλο-θα το/τα κρατας στην αγκαλιτσα σου!!!

Χαλαρωσε και απολαυσε τις στιγμες ΣΑΣ ,γλυκια μου!!!


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσακια του τοπικ και ευχομαι ολοψυχα ομορφες ειδησεις για ΟΛΕΣ μας!!!!


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΝΑΙ ΜΕΝ ΤΟ ΑΠΑΛΑΜΒΑΝΩ ΜΟΑΣ Κ ΠΟΤΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ..παντως μου κανει.πολθ καλο που ειμμι συνεζεια με κοσμο!!!!βεβαια εκεινοι ανησυχουν περισσοτερο απο μενα αλλα δεν πειραζει.νιωθω καπια πονακια δεξια αριστερα ερχονται κ φευγουν.οι εμπειρες τι λενε;..δευτερη μερα σημερα

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΝΑΙ ΜΕΝ ΤΟ ΑΠΑΛΑΜΒΑΝΩ ΜΟΑΣ Κ ΠΟΤΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ..παντως μου κανει.πολθ καλο που ειμμι συνεζεια με κοσμο!!!!βεβαια εκεινοι ανησυχουν περισσοτερο απο μενα αλλα δεν πειραζει.νιωθω καπια πονακια δεξια αριστερα ερχονται κ φευγουν.οι εμπειρες τι λενε;..δευτερη μερα σημερα

μην δινεις σημασια και μην ψαχνεις για σημαδια. κατσε ξεκουρασου και να σκεφτεσαι θετικα ;)


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ κοριτσια!!!!σημερα επιστρεφω σπιτακι μου με τα μωρακια μου κ τον αντρουλη μου.μακρι να μην με εγκαταλειψουν τα μωρακια μου..χτες ειχα για μοα ωρα πονακια σαν να μ κατεβαινε αιμα...υα ειδα ολα.σημερα ειμαι σαφεστατα πολυ καλυτερα και θα μαθω σε λιγο ποια προχωρησαν σε βλαστοκυστες για καταψυξη..μοριτσα μακαρι να ειμαι τυχερη σαν κ ολες σας!!!μπεμπουλα μου που εισαι;σε σκεφτομαι!η βασιλικουλα μας τι αποφασισε τελικα;;;οτι κ να αποφασισες ολα τελεια θα ειναι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΜΙΛΗΣΑ με το κεντρο κ δεν ηταν καποισ αρμοδιοσ να με ενημερωσει..η κοπλε μου ειπε οτι δεν τησ ανεφεραν κατι οποτε μαλλον δεν προχωρησε κανενα σε βλαστοκυστη...τι να σκεφτω..

Link to comment
Share on other sites

Lollipop μην ψαχνεις για σημαδια.... κανε υπομονη μεχρι την χοριακή.

Εγω δεν ξερω ακομα τι θα κανω... οπως ειπα καναμε μια ΜΙΝΙ Β" ΕΠΙΠΕΔΟΥ και ολα ηταν αψογα βρεθηκε μονο ενα ηχογενές κομβίο της καρδιάς (golf ball) το οποιο αν το ψαξεις λιγο http://www.prenataldiagnosis.gr/faq#wiki659 δεν ειναι τπτ απο μονο του και συνδιαστικά με το αποτελεσμα της αυχενικής μου δεν αλλαζει κατι... ομως με τρώει...με φοβιζει.... δεν ξερω τι να κανω...

Τεταρτη θα δω τον γιατρό μου και θα κανω κ σε κανα 2 εβδομαδες την Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ... θα ξαναμιλησω και με αυτον τον γιατρο και θα δω τι θα κανω.

Παντως με οσες γνωστες το εχω συζητήσει ΟΛΕΣ μου ειπαν οτι το εχουν ακουστά απο συγγενικα΄προσωπα-φιλους κλπ κ δεν ηταν τπτ...

Τι να πω ... σας πρηζω αλλα εχω πελαγωσει :|

Link to comment
Share on other sites

Lollipop μην ψαχνεις για σημαδια.... κανε υπομονη μεχρι την χοριακή.

Εγω δεν ξερω ακομα τι θα κανω... οπως ειπα καναμε μια ΜΙΝΙ Β" ΕΠΙΠΕΔΟΥ και ολα ηταν αψογα βρεθηκε μονο ενα ηχογενές κομβίο της καρδιάς (golf ball) το οποιο αν το ψαξεις λιγο http://www.prenataldiagnosis.gr/faq#wiki659 δεν ειναι τπτ απο μονο του και συνδιαστικά με το αποτελεσμα της αυχενικής μου δεν αλλαζει κατι... ομως με τρώει...με φοβιζει.... δεν ξερω τι να κανω...

Τεταρτη θα δω τον γιατρό μου και θα κανω κ σε κανα 2 εβδομαδες την Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ... θα ξαναμιλησω και με αυτον τον γιατρο και θα δω τι θα κανω.

Παντως με οσες γνωστες το εχω συζητήσει ΟΛΕΣ μου ειπαν οτι το εχουν ακουστά απο συγγενικα΄προσωπα-φιλους κλπ κ δεν ηταν τπτ...

Τι να πω ... σας πρηζω αλλα εχω πελαγωσει :|

Βασιλικη μου δεν εχεις πελαγωσει σε αλλα και αλλα...:D

Γνωμη μου,ζητα και αλλες γνωμες απο γιατρους,εστω τηλεφωνικα.

Πιστευω διασταυρωνοντας ιατρικες αποψεις θα εχεις καλυτερη οπτικη της καταστασης.Δεν υπονοω κατι για τον γιατρο σου,καμμια σχεση,απλα ανθρωποι ειναι και αυτοι,μπορει κατι να τους ξεφευγει,σε κατι να δινουν λιγοτερη ή περισσοτερη σημασια απο οτι πρεπει.

1-2 ιατρικες γνωμες και προχωρατε.Ολα μια χαρουλα θα πανε,μην πελαγωνεις κοριτσακι μου.

Σε φιλω


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια εμείς είχαμε κανει παλι κάτι ορμονολογικες !μας ειχε προετοιμάσει η γιατρός πως θα δούμε καμία 50αρα fsh k lh!!επερνε ο αντρας μ κλαμιφαινη επειδη μ το ειπε ένας γιατρός κ αυτη μ ειπε ..ειναι δυνατόν;;αυτη ανεβάζει την fsh κιαλλο αλλα εντάξει λέει δε θα υπαρχει πρόβλημα απλα σταμάτησε τα!!!ετσι κ έγινε fsh lh πανω απο 45!!!!τρελαθηκα κ ας ειμουν προετοιμασμένη έστειλα μηνημα του γιατρού που μας ειπε να τις πάρουμε κ του είπα οτι του χειροτέρευση την fsh lh!!μου ειπε οτι ειναι πολυ καλο αυτο κ οτι αυτο που θέλαμε το επιτυχαμ μάλλον επειδη μπορει να ρυθμιστεί;;;;ουτε που καταλαβα!!!μου ειπε να τις πάρουμε επι τρεις μήνες κ μετα να ξανακάνουμε σπερμοδιαγραμμα!!ποιον να πιστέψω δεν ξερω με ζούρλομανδυα με βλέπω!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασιλικη μου δεν εχεις πελαγωσει σε αλλα και αλλα...:D

Γνωμη μου,ζητα και αλλες γνωμες απο γιατρους,εστω τηλεφωνικα.

Πιστευω διασταυρωνοντας ιατρικες αποψεις θα εχεις καλυτερη οπτικη της καταστασης.Δεν υπονοω κατι για τον γιατρο σου,καμμια σχεση,απλα ανθρωποι ειναι και αυτοι,μπορει κατι να τους ξεφευγει,σε κατι να δινουν λιγοτερη ή περισσοτερη σημασια απο οτι πρεπει.

1-2 ιατρικες γνωμες και προχωρατε.Ολα μια χαρουλα θα πανε,μην πελαγωνεις κοριτσακι μου.

Σε φιλω

Δεν αμφισβητώ ουτε τον γιατρο που μου κανει αυτες τις εξετασεις (αυχενικη-β' επιπεδου) ουτε τον γιατρο μου. Και εχω παρει ηδη κ 2η γνωμη γυναικολογου...

Πρεπει απλα να αποφασισω ενα πραγμα κ μονο...αμνιοπαρακεντιση ή οχι...κ αυτο ειναι κατι που δε θα σου το πει ο γιατρος... κοινώς θελω 1000% σιγουριά ή στηριζομαι στα στατιστικά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...