Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 9/27/2024 at 9:25 AM, Blue Velvet said:

      Καλημέρα! Με πήραν τηλ από την κλινική και μου είπαν πως από τα τρία ωάρια,τα δύο ήταν ώριμα και γονιμοποιηθηκαν!! Δεν το πίστευα,της λέω "είστε σίγουρη"? Κλαιω από χαρά,ξέρω ότι μπορεί να μην προχωρήσουν,αλλά έγινε το πρώτο βήμα❤️

      Συγχαρητήρια, τα πήγατε περίφημα, μακάρι να πάνε όλα τέλεια!!

      23 hours ago, anemoni9 said:

      32 είμαι. Δεν απέχω και πολύ από τα 35, η αλήθεια είναι!

      Δεν είναι τόσο τραγικά όσο σου τα λέει. Σίγουρα φθίνει η ποιότητα όσο μεγαλώνουμε όμως με κατάλληλη διατροφή, γυμναστική, τρόπο ζωής κλπ βελτιώνεται και το θεμα σπω. Οπότε μην αγχώνεσαι τόσο, ήρεμα και όλα θα πάνε καλά!

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

ακομα και εκει η γκαντεμια με ακολουθει!!!δε ξερω τι θα γινει!!το μονο που ξερω ειναι οτι δεν θελω να αργησω πολυ!!!και φοβαμαι πολυ μην με αργησουν ολες αυτες οι διαδικασιες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια παραδινομαι!!αν ειναι δυνατον!!ποσα πρεπει να περασω!!πρεπει να βρω κεντρο εξωσωματικης και εδω εχουμε μονο ενα στην κρητη!!!ενω μου ειπαν οτι ειναι καλος γιατρος μου ειπαν οτι θα κοιταξει μονο να με γδυσει χρηματικα και οι συμπεριφορα ολων δε θα ειναι αυτη που πρεπει να εχω οπως μια ψυχολογικη στηριξη!!!δεν θα τους βρησκω λεει ευκολα για να μου λυνουν αποριες την περιοδο που υποτηθεται πως πρεπει να ειμαι ηρεμη κ ξεαγχωμενη!!οποτε δεν ξερω τι μου γινεται γιατι εαν δενεχεις ενα κεντρο απο πισω σου να σε στηριζει κ να σου λυνει αποριες αστα!!!νιωθω ξεκρεμαστη!!ακομα κ την ουρολογο που θα μας αναλαβει πρεπει να κανεις ταμα για να μιλησετε!!μονο με τις γραμματεες της!!εντομεταξυ 18/9 περναω κ απο επιτροπη!!κουλουβαχατα ολα μεσα μου!!!σας εχω πρηξει κ εσας!!!

Link to comment
Share on other sites

ΓΛΥΚΟΥΛΑ μου μπεμπουλα τι τραβας..κ εμεισ απο πολυ μακρια ειμαστε...αλλα κατεβηκαμε αθηνα γιατι δεν ειχαμε κεντρο κοντα μας..οποτε γιατι δεν ανεβαινεις κ εσυ αθηαν να βρεις το κεντρο που θα σε βοηθησει σε ολα ματια μου;;αν τα κανεις ολα μοναχη σου λογικο ειναι να τρελαθεις.

Link to comment
Share on other sites

Mpemba δυστυχως ολη η κατασταση ειναι τρελη γραφειοκρατεια αλλα αφου μπλεξαμε πρεπει κ να ξεμπλεξουμε.σαν πρωτη λυση προτεινω να παρεις στην επιτροπη αλλα να ζητησεις να μιλησεις με την κυρια που ειναι στην επιτροπη.δε θυμαμαι πως τη λενε αλλα αυτη ειναι η πιο ενημερωμενη απο ολους.

Εμενα μου τη ζητησαν τη βιοψια για να με περασουν ,τι να σου πω.και φαντασου περασα την τελευταια μερα πριν αλλαξει η εγκυκλιος.

Link to comment
Share on other sites

Lollipop μια χαρα τα αυγουλακια σου!

Με το καλο να γονιμοποιηθουν ολα!

Ποσες μοναδες κανεις καθε μερα gonal?

Ποσες μοναδες θεωρουνται λιγες;:confused:

Εκτος απο gonal τι αλλες ενεσεις σου εδωσε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΡΟΞΑΝ μου σημερα 10η μερα γκοναλ ,14αυγουλακια 12,2 χιλιοστα ενδομητριο και μαλλον ωοληψια παω για τεταρτη..κοιτα αν υποθεσεις οτι το πενακι εχει 900μοναδες μεσα και συνηθως αναλογα με υηνα ανταποκριση του οργανισμου δινουν 300 400 μοναδες.αναλογα κ τι πρωτοκολλο κανεις,εγω καννω το μακρυ..κανω ενεση νταροντα που την ξεκινησα την 21η μερα του προηγουμενου κυκλου,μετα ξεκινησα γκοναλ την 7η μερα κυκλου καθως η προγεσυερονη ηταν ανεβασμενη κ περιμενε ο γιατρος να πεσει,μειωσα την νταροντα σε 10γραμμουλες ,και την 7η μερα γκοναλ ξεκινησα πρεζολον κορτιζονη.και βεβαια δεν ξεχνω τις βιταμινες φιλισιν κ pregnacare coneption.ξεκινας εξωσωματικη και εσυ;;;καλη επιτυχια!!!!!!σε ποιο κεντρο εισαι;

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΧΑσα να σου πω,ξεκινησα με 225 μοναδες για τρεις μερες,μετα 187,5 κ μετα 150!η αληθεια ειναι οτι ποναω παρα πολυ ειδικα το απογευμα..σαν νά κανω ωορηξια.συνεχεια φουσκωμενη ειμαι σαν να κουβαλω ενα βαρος εκςι κατω...μακρι να μας βοηθησει η παναγια να φωλιασουν στην κοιλιτσα μου..

Link to comment
Share on other sites

Lollipop εγω εχω ηδη ενα παιδακι και ελπιζω σε ενα δευτερο ή και τριτο!;)

Την πρωτη εξωσωματικη την εκανα με το μακρυ που μου φανηκε ατελειωτο απο την ανυπομονησια μου! Εκανα arvecap και gonal αλλα δε θυμαμαι μοναδες. Ειχα κανει 6 αυγουλακια μονο αλλα πολυ καλης ποιοτητας (οτι μου ειπαν σου λεω).

Την επομενη προσπαθεια θα την κανουμε με το γρηγορο πρωτοκολλο με gonal και αλλη μια που δε θυμαμαι.:oops: ελπιζω να ειμαστε παλι πολυ τυχεροι οπως την πρωτη φορα!

Ποτε πας για ωοληψια;

Βασιλικη κλωτσαει ο νεαρος;;;

Link to comment
Share on other sites

κοριτσαρες ταξιδευω κ ελπιζω αυτο το ταξιδι να με φερει κοντα στην ευτυχια..θα σας ενημερωσω..ροξαν μου συγχαρητηρια κουκλα μου μακρι να σταθουμε ολες τθχερες σαν κ εσας!!!!!!βασιλικη μου σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!!!τι κανει ο μπεμπουκος;;;κλωτσαει;;;φιλακια στην κοιλιτσα!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια καλημερα!!εγω προχθες ειμουν σε κατασταση εκτακτου αναγκης!!επερνα τηλ την γραμματεα της ουρολογου και ηθελα να με φερει σε επικοινωνια μαζι της αλλα τιποτα !!της ειπα λοιπον οτι δε παει αλλο πρεπει να ξερω αν θα κανουμε την βιοψια πριν την επιτροπη!!και μου λεει οτι αυτα που ζητανε ειναι παραλογα πραγματα και να μην τους δινω κ πολυ σημασια ολα λεει θα τα κανονισουμε μην αγχωνεσαι...κανε τον γαμο σου κ 2 αυγουστου που εχεις ραντεβου θα τα φτιαξουμε ολα??και της λεω 18/9 περναω απο επιτροπη προλαβαινουμε βρε κοπελα μου??και μου λεει προλαβαινουμε μην αγχωνεσαι!!δεν ξερω αν πρεπει να τους εμπιστευτω!!!εγω για να ειμαι ηρεμη στο γαμο μου θα ηθελα να ξερω ποτε θα γινει το καθετι αλλα οπως βλεπω ουτε αυτο θα ξερω!!

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ταλαιπωρια τραβας γλυκια μου..εχεις δικιο και εσυ κ ειναι φυσικο να.θες να ξερεις για να εισαι κ ηρεμη..εγω δεν μπορω να σε βοηθησω καλη μου,μακαρο να μπορουσα!!υπομονη θα σου ευχηθω..εγω πηγα στο κεντρο σημερα,μαλλον για δευτερα τελικα ωοληψια βιοψεια!!!τελεια μητρα ενδομητριο ετπιμο το μωρο να φωλιασει λέει ο γιτρουλης!!!!

Link to comment
Share on other sites

λολιποπ σουπερ εισαι αντε με το καλο την Δευτερα... :P

Ο νεαρος του δινει κ καταλαβαινει κυριως το βραδυ χαχα

χαχαχα τελεια βασιλικη μου!κοιμισου τωρα που μπορεισ...τελοσ για μενα οι ενεσεισ ..αυτο ηταν!!!!!μου περισσεψαν αρκετες μοναδεσ και καποια στιγμη αν πανε ολα καλα θα τισ δωσω..εγω τελικα δευτερα παω για ωοληψια και το αγορι μου βιοψεια...μακαρι να βρεθουν κολυμβητεσ παναγιτσα μου.....θα σασ ενημερωσω...μακιαααααααααα:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο Lollipop!!

Σου ευχομαι ολοψυχα να βρειτε σπερματοζωαρια και να εχετε αριστα εμβρυακια που θα μεινουν στην κοιλια σου 9 μηνες!;)

Ολα θα πανε πολυ καλα, θα δεις!

Καλη επιτυχια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...