Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 9/27/2024 at 9:25 AM, Blue Velvet said:

      Καλημέρα! Με πήραν τηλ από την κλινική και μου είπαν πως από τα τρία ωάρια,τα δύο ήταν ώριμα και γονιμοποιηθηκαν!! Δεν το πίστευα,της λέω "είστε σίγουρη"? Κλαιω από χαρά,ξέρω ότι μπορεί να μην προχωρήσουν,αλλά έγινε το πρώτο βήμα❤️

      Συγχαρητήρια, τα πήγατε περίφημα, μακάρι να πάνε όλα τέλεια!!

      23 hours ago, anemoni9 said:

      32 είμαι. Δεν απέχω και πολύ από τα 35, η αλήθεια είναι!

      Δεν είναι τόσο τραγικά όσο σου τα λέει. Σίγουρα φθίνει η ποιότητα όσο μεγαλώνουμε όμως με κατάλληλη διατροφή, γυμναστική, τρόπο ζωής κλπ βελτιώνεται και το θεμα σπω. Οπότε μην αγχώνεσαι τόσο, ήρεμα και όλα θα πάνε καλά!

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Βρε κορίτσια θα τρελαθω!!πηγα σε έναν γυναικολογο του εοπι γιατι λέει μονο εκει μπορείς να πας για να σε ενημερώσει για το τι ακριβώς θελει για να περάσεις επιτροπή!μου έδωσε μια λίστα με πολλές εξετάσεις που πρεπει να κανω εγώ και μου ειπε πως πρεπει να βρω το κεντρο εξωσωματικες που θα κανω την εξωσωματικη γιατι χρειάζονται κάποια χαρτιά κ απο κει!!!στη λίστα είδα οτι έγραφε οτι πρεπει να έχουμε κανει 2 σπερμοδιαγραμματα με αποκλεισμό 75 ημερών μεταξύ τους κ το ενα σπερμοδιαγραμμα όπως και δημότες να ειναι απο εοπι η απο δημόσιο ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ δεν επιτρέπεται να έχουν γινει κ τα δυο σε ιδιωτικό!!εμεις τα καναμε σε διάστημα 14 ημερών το 2ο και τα καναμε κ τα δυο σε ιδιωτικά!!!τωρα τι γινεται ;;;πρεπει να ξανακάνουμε σε δημόσιο ;;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρε κορίτσια θα τρελαθω!!πηγα σε έναν γυναικολογο του εοπι γιατι λέει μονο εκει μπορείς να πας για να σε ενημερώσει για το τι ακριβώς θελει για να περάσεις επιτροπή!μου έδωσε μια λίστα με πολλές εξετάσεις που πρεπει να κανω εγώ και μου ειπε πως πρεπει να βρω το κεντρο εξωσωματικες που θα κανω την εξωσωματικη γιατι χρειάζονται κάποια χαρτιά κ απο κει!!!στη λίστα είδα οτι έγραφε οτι πρεπει να έχουμε κανει 2 σπερμοδιαγραμματα με αποκλεισμό 75 ημερών μεταξύ τους κ το ενα σπερμοδιαγραμμα όπως και δημότες να ειναι απο εοπι η απο δημόσιο ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ δεν επιτρέπεται να έχουν γινει κ τα δυο σε ιδιωτικό!!εμεις τα καναμε σε διάστημα 14 ημερών το 2ο και τα καναμε κ τα δυο σε ιδιωτικά!!!τωρα τι γινεται ;;;πρεπει να ξανακάνουμε σε δημόσιο ;;;;;

Ναι θα πρεπει να κανει αλλο ενα σε αποσταση 75 ημερων ή σε δημοσιο νοσοκομειο ή σε ιδιωτικο συμβεβλημενο με τον Εοπυυ.

Επισης απο το κεντρο σου δινουν μια βεβαιωση που αναφερει το λογο της εξωσωματικης.

Δυστυχως τα πραγματα δυσκολεψαν πολυ απο παλια και πλεον αν το προβλημα ειναι η αζωσπερμια σου ζητανε βιοψια για να δουν αν υπαρχουν σπερματοζωαρια.αλλιως ζητανε λεπτομερειες για το δειγμα του δοτη.τι κινητικοτητα εχει το δειγμα του,ποσες εγκυμοσυνες εχει προσφερει και καποια αλλα.οποτε σε αναγκαζουν να κανεις βιοψια νωρις κ να πας μετα στην προσπαθεια με κατεψυγμενο ή να ξανακανεις βιοψια σε τοσο συντομο διαστημα.

Τι να πω...μονο να μας δυσκολευουν τη ζωη ξερουν!:evil:

Αν μπεις στο ιντερνετ θα βρεις την ανακοινωση με το ποια χαρτια απαιτουνται. Προσεξε ομως να ειναι η νεα εγκυκλιος που ισχυει απο τον Απριλιο του 2013.

Link to comment
Share on other sites

75 ημερες απο το πρωτο μας σπερμοδιαγραμμα θα ειναι γυρω στης 13 με 14 του μηνα!!2,3 μερες πανω κατω αν δεν ειναι ακριβος θα εχουνε προβλημα??ελεος ρε παιδια τι ειναι αυτα τα πραγματα δε μας φτανει το αγχος μας εχουμε κ αυτους!!!τι να κανω τωρα να κλεισω ραντεβου να ξανακανει την αλλλη βδομαδα παλι??τον λυπαμαι!!!δεν εχουμε αποφασισει αν θα παραμεινουμε στην κρητη η εαν φυγουμε πανω!!ΑΛΛΑ θελουνε ομως χαρτι απο το κεντρο εξωσωματικης λεει!!δε μου ειπανε οτι πρεπει να κανουμε πριν περασω επιτροπη τη βιοψια εκτος αν τους διεφυγε!!!18 του οκτωμβρη μου κλεισανε ραντεβου στην επιτροπη!!αλλα δεν θα εχει γινει η βιοψια ακομη!!τι να κανω ρε κοριτσια μου φενεται δεν εχω σωστη ενημερωση!εχω αγχωθει παρα πολυ ειναι ικανοι να τα εχω συγκεντρωσει ολα και να με κοψουν!!μου ειπε ο γυναικολογος οτι για το δοτη μπορουν να μπουν ψευδη στοιχεια δεν τους νοιαζει αλλα μετα λεω...αν δουν ψεματα οτι θα παω με δοτη πως θα δωσουν την αγωγη που θελει η ουρολογος για τον αντρα μου!!τα εχω κανει κουλουβαχατα!!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.newsitamea.gr/wp-content/uploads/2013/04/Διαδικασίες-έγκρισης-εξωσωματικής-12-04-2013.pdf

Ριξε μια ματια στην παραπανω διευθυνση που τα κεει αναλυτικα.

Φανταζομαι οτι θα προηγηθει η εγκριση για τη θεραπεια του αντρα σου απο την εγκριση για εξωσωματικη. Αν την κανει αναλογα με τα αποτελεσματα θα κινηθεις.

Αλλα χαρτια θελουν πχ για ολιγοσπερμια και αλλα για αζωσπερμια.

Δυστυχως μας δυσκολευουν πολυ!

Και να ξερεις οτι ειναι λιγο τυπικοι με τα χαρτια.

Οι ημερομηνιες του σπερμοδιαγραμματος θα σου προτεινα να ειναι σωστες. Ειναι κριμα να σε κοψουν για βλακειες!

Κοιτα το χαρτι που θα συμπληρωσει ο γυναικολογος του εοπυυ. Το δικο μου ειχε ενα πεδιο που ζητουσε βεβαιωση βιοψιας(δε θυμαμαι πως ακριβως το ανεφερε).αλλα εγω περασα μια μερα τυχαια πριν αλλαξει κ ευτυχως ειχα χαρτι απο την προηγουμενη βιοψια που ειχαμε κανει οποτε μου εδωσαν εγκριση.

Παρε τηλ. Και ρωτα την κυρια που το σηκωνει. Ειναι η πιο ενημερωμενη απο ολους της επιτροπης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δυστυχως οσο πανε και δυσκολευουν την κατασταση... ειναι απαραδεκτοι!!!!

Κοριτσακια μου γλυκα σας ευχομαι καλη ανασταση με υγεια και αγαπη για εσας κ τις οικογενειες σας. Μην το βαζετε κατω ... επιμονη και πιστη στο Θεο και του χρονου τετοιες μερες ολες θα εχουμε τα μωρακια μας αγκαλια :-P:razz:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Χρόνια πολλα και Χριστός Ανέστη!! Σύντομα όλες να έχετε γεμιστές κοιλίτσες και όχι από το φαΐ!!! Ολες με υγιή μωράκια!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ μαιρη και σε ολες τις φιλεναδες!!!!χρονια πολλα και αληθως ο κυριος μαιρη μου!!!να χαιρεσαι την ομορφη οικογενεια σου!!!!τα νεα σας κοριτσια μου;εγω εβδομη μερα διεργεσης με πολυ λικες μοναδες γκοναλ και εχω εντεκα υπεροχα αυγουλακια και πολλα αλλα μικροτερα και ενδομητριο που δεν το πιστευυει ο γιατρος.σαββατο θα ειμαι αθηνα,θα παω στο κεντρο αναπαραγωγης και ολα περνουν το δρομο τους!!!!ευτυχως περασαν οι γιορτες που φοβομουν μην δεν μπορω να κανω εξετασεις και υπερηχο αλλα ευτθχως ο γιατρος ηταν και ειναι διπλα μου και ο γιατρος στην αθηνα συνεχεια στο τηλ!εχω αγχος...θα βρεθει σπερμα;;το εχουμε συζητησει με τον αντρα μου και αν δεν βρεθει σπερμα θα παμε με δοτη..μακαρι παναγια μου ναβγινει το θαυμα..

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ μαιρη και σε ολες τις φιλεναδες!!!!χρονια πολλα και αληθως ο κυριος μαιρη μου!!!να χαιρεσαι την ομορφη οικογενεια σου!!!!τα νεα σας κοριτσια μου;εγω εβδομη μερα διεργεσης με πολυ λικες μοναδες γκοναλ και εχω εντεκα υπεροχα αυγουλακια και πολλα αλλα μικροτερα και ενδομητριο που δεν το πιστευυει ο γιατρος.σαββατο θα ειμαι αθηνα' date='θα παω στο κεντρο αναπαραγωγης και ολα περνουν το δρομο τους!!!!ευτυχως περασαν οι γιορτες που φοβομουν μην δεν μπορω να κανω εξετασεις και υπερηχο αλλα ευτθχως ο γιατρος ηταν και ειναι διπλα μου και ο γιατρος στην αθηνα συνεχεια στο τηλ!εχω αγχος...θα βρεθει σπερμα;;το εχουμε συζητησει με τον αντρα μου και αν δεν βρεθει σπερμα θα παμε με δοτη..μακαρι παναγια μου ναβγινει το θαυμα..[/quote']

lollipop ευχομαι να πανε ολα τελεια...11 αυγουλακια μεχρι το Σαββατο μπορει να ειναι κ περισσοτερα οποτε μια χαρα εισαι :) Πιστευω θα βρειτε σπερμα...θετικη σκέψη ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας κοριτσια χριστος ανεστη !!!ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΧΑΡΤΟΥΡΑ!!ΕΚΛΕΙΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΑΠο επιτροπη 18/9/13 αλλα με εχουνε μπερδεψει παρα πολυ!!ο γυναικολογος του εοπι που πηγα για να μου δωσει πληρ.για το τι χρειαζεται για να περασουμε απο την επιτροπη μου ειπε να βρω κεντρο εξωσωματικης γιατι θελουνε χαρτι απο εκει!!λεω να παω στου μακρυγιαννακη εδω στην κρητη εχω μαθει οτι ειναι πολυ καλος!!γραφει λοιπον το χαρτι οτι αν παμε για δοτη σπερματος θελουνε πληροφοριες για τον δοτη!!αλλα του λεω του γιατρου οτι οταν περασουμε απο επιτροπη δε θα εχουμε κανει ακομη την βιοψια οποτε δε θα ξερουμε!!και μου λεει δε πειραζει δεν κολανε εκει θα πειτε οτι πατε για δοτη ψεματα!!!και προχθες η roxanne μου ειπε οτι πρεπει να την εχω κανει τη βιοψια για να περασω απο επιτροπη αλλα αυτο δε γινεται!!εσυ lollipop εχετε περασει λογικα απο επιτροπη σου ζητησανε να εχεις κανει την βιοψια για να ξερουνε αν πας με του αντρα σου???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Lollipop μπράβο!!! Τέλεια φτου φτου!!! Να σκέφτεσαι ότι σε λίγες μέρες από τώρα θα κρατάς μια θετικότατη χοριακη!!!

Μπεμπα μου γιατί δεν παίρνεις τηλ στην επιτροπή; Μόνο από εκεί θα σου πουν με σιγουριά τι χρειάζεται. Οι γυναικολόγοι του ΙΚΑ είναι ολίγον άσχετοι.


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

ΓΛΥΚΙΑ μου μπεμπουλα σου εχω εστειλε εδω κ μερες μηνυμα στα εισερχομενα σου κοιτα!!!!δεν περασα επιτροπη γιατι το κεντρο με βοηθησε..πως;;;;απλα λογω ηλικιας δεν παιρνω μεγαλες δοσεις φαρμακων,και μεχρι 3000μοναδες ορμονησ ο εοππυ δινει δωρεαν τις ενεσεις.οποτε το κεντρο με βοηθησε με τα χαρτια,δεν εκανα τιποτα εγω.

Link to comment
Share on other sites

mpempa δες εδω http://www.eopyy.gov.gr/Article/ShowArticles?a_IsNews=True

Πρεπει να εχεις ακριβως οτι ζητανε!!! Περασε μια γνωστη μου προχθες.... αν δεν πας χαρτι βιοψιας πρεπει να πας αυτα που ζητανε για δοτη... Εως τον Σεπτεμβριο που εκλεισες εχεις χρονο...Προσοχη να εχεις κ το σωστο παραπεμπτικο χαρτι.

Η lollipop προλαβε κ πηρε τα φαρμακα στο τσακ...15/4 αλλαξανε τα παντα...και δυστυχως τα εχουν δυσκολεψει.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ το πιστευω απλα....τοσο πολυ αλλαξαν τα πραγματα;κουραγιο μπεμπουλα μου..ολα καλα θα πανε..δυστχως θελει υπομονη και επιμονη οταν μπλεκεις με χαρτια..βρες το κεντρο να σε συμβουλεψει ματια μου!βασιλικουλα γλυκια πως ειναι ο μπεμπης;;;;κλωτσαει η ακομα;;;φιλακια στις φουσκωμενες κοιλιτσες σας!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...