Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 9/27/2024 at 9:25 AM, Blue Velvet said:

      Καλημέρα! Με πήραν τηλ από την κλινική και μου είπαν πως από τα τρία ωάρια,τα δύο ήταν ώριμα και γονιμοποιηθηκαν!! Δεν το πίστευα,της λέω "είστε σίγουρη"? Κλαιω από χαρά,ξέρω ότι μπορεί να μην προχωρήσουν,αλλά έγινε το πρώτο βήμα❤️

      Συγχαρητήρια, τα πήγατε περίφημα, μακάρι να πάνε όλα τέλεια!!

      23 hours ago, anemoni9 said:

      32 είμαι. Δεν απέχω και πολύ από τα 35, η αλήθεια είναι!

      Δεν είναι τόσο τραγικά όσο σου τα λέει. Σίγουρα φθίνει η ποιότητα όσο μεγαλώνουμε όμως με κατάλληλη διατροφή, γυμναστική, τρόπο ζωής κλπ βελτιώνεται και το θεμα σπω. Οπότε μην αγχώνεσαι τόσο, ήρεμα και όλα θα πάνε καλά!

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Lollipop δυστυχώς και στις δυο βιοχημικές που είχα δεν ξέρουμε το γιατί.. Σημασία έχει πως μετά την καταιγίδα βγήκε το ουράνιο τόξο!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Vasiliki , Maryy σας ευχαριστω! Εχω ξετρελαθει με τη μικρη. Ελπιζω να ειναι και για μενα το γουρι μου η μπεμπουλα. Της πηρα και μια ροζ κουβερτουλα,και εχω χαζεψει να την κοιταω! Ευχομαι καλη αρχη Lollipop και συντομα να ακουσουμε τα ευχαριστα.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ καλη μεγαλη εβδομαδα !!!τι κανετε;μαιρη τι κανει ο μπομπιρας;;;ντομινο να σοθ ζησει το βαφτηστηρι!!!μπεμπουλα πως εισαι ματια μου;;εγω εκαναβυπερηχο σημερα και ηταν τελεια ολα..οι ορμονικες εξετασεις ομως εδειξαν αυξημενη προγεστερονη γιαωτην παραγωγικη φαση που βρισκομαι κ μ ζητησαν επαναληψη την τεταρτη..τι γινεται αν δειξει κ παλι αυξημενη;;;και πριν τρεις μηνες που εκανα ορμονικες ηταν παλι αυξημενη την δευτερη μερα περιοδου..εχω μπερδευτει πολυ και ξενερωσα..

Link to comment
Share on other sites

Καλη μεγαλη εβδομαδα σε ολες σας. Lollipop ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο αυτο. Δεν ξερω να σου πω! Εμεις κοριτσια ολοκληρωσαμε ολο τον ελεγχο. Εχει κατατμηση DNA 14% και 99% ανωμαλες μορφες στο ακροσωμα.Μαλλον οχι και πολυ καλο,αποτελεσμα απο οσα διαβασα!Μπορει να φταιει και η κιρσοκηλη που εχει.Αποφασισαμε να περασει το καλοκαιρι και το φθινοπωρο να προχωρησουμε σε εξωσωματικη.Ελπιζω να βρω καμμια δουλεια κι εγω για να ειμαστε και οικονομικα ετοιμοι.Με εχει παρει λιγο απο κατω παλι.Βλεπω τα παιδακια των γνωστων μας και με πιανει το παραπονο.Ειναι τοσο δυσκολος αυτος ο δρομος.Πρεπει και ψυχικη δυναμη να βρεις,και χρηματα,και υποστηριξη απο συγγενεις!Τελος παντων μη σας πρηζω!Καλα να περασετε ολες οι μανουλες με τα μικρα σας και ολες οι εγκυουλες το Πασχα! Για τις υπολοιπες που προσπαθουμε, ευχομαι μεχρι τις επομενες γιορτες, να ειμαστε ολες εγκυες!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΝΤΟΜΙΝΟ μου γλυκια μου κοπελα δεν σε ξερω αλλα σας νιωθω ολες τοσο κοντα μου μιας κ παιρναμε ολες τα ιδια!!περνα καλα το καλοκαιρακι,διασκεδαστε οσο μπορειτε και μετα με γεματες μπαταροες θα βρεθει κ η λυση και σας!!!!μην μου στενοχωριεσαι,ειναι ανθρωπινο να σκεφτεσαι ετσι και εγω χτες στο γυναικολογοειδα μια γνωστη που μολις εμαθε οτι ειναι εγκυος και το μονο που σκεφτηκα ειναι γιατι να μην ειμαι και εγω;;;;;;θα μεινουμε εγκυες και πιστεψε το!!!!!!η ανασταση του Kυριου θα αμς χαρισει οτι πολυτιμοτερο επιθυμουμε!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Mακαρι Lollipop! Eτυχε να εχω καθυστερηση αυτο το μηνα για τεσσερεις μερες και ο αντρας μου χαρηκε τοσο, νομιζε οτι ισως εγινε κατι.Εγω δεν το πολυπιστευα και του ελεγα θα αδιαθετησω, για να μην προσγειωθει μετα ανωμαλα. Τη μερα που αδιαθετησα μου λεγε σιγουρα αδιαθετησες? Μηπως μου ετοιμαζεις εκπληξη? Και στενοχωρηθηκα παρα πολυ, γιατι τον βλεπω κι εκεινον ποσο λαχταραει για ενα παιδι και κανει ονειρα. Μακαρι να πανε για ολες μας ολα καλα. Εσυ σε τι φαση εισαι? Ποτε θα κανεις την ωοληψια?

Link to comment
Share on other sites

domino μου και γω την ιδια φαση περναω!!ολο εγκυμοσυνες ακουω και με πιανει το παραπονο!!!και λεω τι αμαρτιες εχουμε κανει θεε μου γιατι σε ολους να ερχεται τοσο ευκολα κ εμεις να πασχιζουμε για κατι τοσο ευκολο για τον περισσοτερο κοσμο??απογοητευση τρεληηη!!!τι εξεταση ειναι αυτη η κατατμιση dna και το ακροσωμα??εχει σχεση με τον καρυοτυπο και τις μικροελλειψεις ψ χρωμοσωματος κ την κυστικη ινωση???

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στην φαση που περιμενω να ξεκινησω την διεργεση..θα ξανακανωεξεταση προγεστερονης αυριο να δουμε αν ηταν λαθος και μαλλον ξεκινω αυριο διεργεση.ωοληψια υπολογοζειο γιατρος 12 -15μαιου!!!ανυπόμονω!!!!!η κατατμηση μπεμπουλα ειναι εξετάση σπερματοσ ειδικη απο οτι ξερω!!!αλλα γινεται σε αυτους που βρισκουν σπερμα με την εκσπερματιση.

Link to comment
Share on other sites

αα εφοσον υπαρχει σπερμα!!!τοτε εσεις domino μου μια χαρα ειστε αφου εχετε σπερμα στην εξπερματωση!!!εμεις θα το ψαξουμε με το μικροσκοπιο και αν βρουμε....!κοριτσια να σας εξομολογηθω κατι???με τον αντρα μου εχω 8 μιση χρονια διαφορα!ειμαι 27.5 και εκεινος εκλεισε το μαρτη τα 36!ειμαι του 85 κ αυτος του 77!!παντα απο την αρχη που καναμε σχεση ειχα ενα κολληματακι στη διαφορα ηλικειας...θα μου πειτε..σιγα τη διααφορα!!!δεν ξερω ομως με αγχωνει παρα παρα παρα πολυ αυτη η διαφορα και ειδικα μετα που μαθαμε για την αζωοσπερμια αυτο εχει γινει 3 φορες πιο μεγαλο στο μυαλο μου!!!ΛΕΩ..δε θελω ο αντρας μου να εχει μεγαλη διαφορα ηλικεις με τα παιδια και αν κανουμε σε κανα δυο χρονια ο αντρας μου θα ειναι ''τοσο''και οταν το παιδι θαναι 10 θαναι τοσο φοβαμαι κα μη μου παθει τιποτα πιο μπροστα απο εμενα ...σκεφτομαι κατι τρελα...που δεν ξερω με πιο τροπο θα τα αποβαλω απτο μυαλο μου ...συν το προβλαμα μας εχω κ αυτο να μου τριβιλιζει το μυαλο μου!!τι να κανω ρε κοριτσια δεν το κανω επιτηδες..πολλα παιχνιδια παιζει το μυαλο μου ειδικα τωρα τελευταια!!ισως φταιει που εχω πολυ μικρους γονεις οι οποιοι ηταν σημμαθητες κ δεν εχουν καθολου διαφορα ηλικειας/?ισως και γιατι οι φιλοι μου επισης μεταξυ τους δεν εχουν διαφορα??ειναι ολοι 27 αντε 28!!γυρω μ δε βλεπω ζευγαρια που να εχουν διαφορα ηλικειας!ακομα κ οι παππουδες μου δεν εχουν και ειναι κ οι 4 μικροι!!ενω βλεπω τον πεθερο μ κ την πεθερα μου που εινα μεγαλοι ανθρωποι κ εχουν την ιδια ηλικεια με τους παππουδες μου και σκεφτομαι οτι δε θελω να ειναι κ ο αντρας μου ετσι με τα παιδια του!!!τι να πω??ταλαιπωρω το μυαλο μου με βλακειες μου φενεται!!εσεις τι λετε???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ BΑΣΑΝΙΖΕΣΑΙ αδικα ματια μου!!!τον αγαπας τον αντρα σου;;περνατε ωραια παρεα;τοτε τι σκςφτεσαι τι ηλικια εχει κλπ..ισα ισα ειναι πιο ωριμος κατασταλλαγμενος και ξςρει τι θελει αππ την ζωη του!και εδω που τα λεμε σιγα και την διαφορα που εχετε!!!!!και τα παιδια στην ωρα τούς θα τα κανελτε μην σκοτιζεσαι για τετοια!!!!η ζωη ειναι μικρη και απολαυσε την!!!!!!εχεις κ ενα γαμο να κανεις!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Mpempa μην σκεφτεσαι τετοια. Κατι γνωστοι του αντρα μου , η γυναικα ειναι 30 χρονων και αυτος κοντευει τα 50. Ειναι πολυ ευτυχισμενοι και περσι αποκτησανε παιδακι με εξωσωματικη.Δεν ξερω τι να σου πω. Πρεπει να σκεφτεις αν τον αγαπας , αν κι εκεινος σε αγαπαει,αν ειναι πραγματικα ο ανθρωπος που θελεις να κανεις μαζι του οικογενεια,αν σε εκτιμαει, σε σεβεται. Η διαφορα για εμενα δεν εχει καθολου σημασια. Αλλα εχουν σημασια! Να ειναι ο αλλος "ανθρωπος" με ολη τη σημασια της λεξης.

Link to comment
Share on other sites

ειμαστε παρα πολυ καλα με τον αντρα μου και γιαυτο νευριαζω με τον εαυτο μου που τα σκεφτομαι αυτα!!!ειναι αυτος που προοριζοταν για μενα πιστευω οτι δε θα ταιριαζα με αλλον ανθρωπο τοσο πολυ!!τελοσπαντων!!θελω βοηθειαα γιατι πραγματικα εχω μπερδευτει πολυυυ!!!πηγαμε σε μια ουρολογο εχθες ειναι ουρολογος αναπαραγωγης και ειδικευμενη για το προβλημα μας!!!μου ειπε οτι πρεπει να κανουμε εναν πληρη ορμονολογικο ελεγχο κ οχι μονο fsh κ lh!του πηρε αιμα λοιπον...μετα μας ειπε οτι θελει να κανουμε ενα κλασματικο σπερμοδιαγραμμα και οχι το κλασικο(για να σιγουρευτει οτι δεν υπαρχουν πουθενα σπερματοζωαρια)στη συνεχεια μου ειπε μετα το γαμο να κανουμε καρυοτυπο,κυστικη ινωση και μικροελλειψεις του ψ χρωμ.(520 ευρο).εβαλε τον αντρα μ μεσα κ του εκανε τριπλεξ κ ακουω κ του λεει ο ορχεις σου λειτουργει απλα υπολειτουργει!(πολυ καλο σκεφτηκα)βγηκε εξω και μας ειπε οτι να κλεισω λεει ενα ραντεβου στην επιτροπη του ικα για τα φαρμακα του αντρα μου(αν επιδεχεται καποια θεραπεια αλλιως θα χορηγηθω εγω τα δικα μου της εξωσωματικης)και τι εννοω οταν λεω θεραπεια του αντρα μου????1.5 μηνα λεει πριν το ραντεβου θα προσπαθησουμε να ρυθμισουμε τις ορμονες σε καποιο επιπεδο αν αυτες ανταποκρινοντα σημαινει οτι μπορει να δεχτει μια θεραπεια η οποια βοηθαει τη σπερματογεννεση του ορχη οποτε στη βιοψια θα βρουμε περισσοτερο και καλο σπερμα αλλα η θεραπεια μπορει να παρει κανα εξαμηνο!!αν δεν ανταποκρινονται οι ορμονες παμε για βιοψια κ οτι βρουμε!!μετα μου ειπε οτι η θα κανεις ταυτοχρονη βιοψια με ωοληψια αλλα θα εχετε παρει αποφαση οτι αν δε βρουμε θα παμε για δοτη...η αυτο που μου προτεινε εκεινη δηλαδη να κανουν βιοψια του αντρα μου και εαν του βρουνε να το καταψυξουνε που αν δε του βρουν να μη μπαινω καθολου στη διαδικασια εξωσωματικης γιατι λεει ειναι κριμα...κ μετα να κανω σπερματεγχυνση με δωτη !!!και της λεω αν το κατεψυγμενο δεν ειναι καλης ποιοτητας??και μου λεει στην αναγκη του ξαναπαιρνουμε αφου βρηκαμε μια φορα θα ξαναβρουμε!!!κοριτσια δε ξερω τι να κανω ετσι μου ρχετε να την παρω κ να της πω ...εγω βιαζομαι να μεινω εγκυος βαλτον αμεσως για ββιοψια να ξερω τι μου γινεται δε μπορω να περιμενω τοσο χρονικο διαστημα!!!απτην αλλη μας εδωσε πολυ θαρρος και ειναι πολυ χαβαλετζου...με ρωτουσε αν ασχολουμε με την ιατρικη η αν διαβαζω τοσο πολυ!!και οταν ελεγε κατι που δεν ειχα ξαναακουσει με δουλευε κ μου ελεγε..δε το ξερεις αυτο???δε θα σε παρω για βοηθο!!μου ειπε οτι το λαθος που κανουμε εμεις που εχουν οι αντρες μας αζωοσπερμια ειναι οτι παμε σε γυναικολογους και σε ουρολογους ανδρολογους που μπορει να ειναι πολυ καλοι στη δουλεια τους αλλα δεν εχουν ειδικευτει σε αυτο το κομματι της αναπαραγωγης...και βεβαια σου λενε αμεσως μωλις δουν fsh υψηλη για δοτη!!απαραδεχτοο λεει γιατι εχω πελατη που εχει 37 fsh και εχει το δικο του παιδακι!!!τι να κανω να την εμπιστευτω??μου φενεται οτι θα χασουμε πολυτιμο χρονο!!

Link to comment
Share on other sites

mpempa εμας ο ουρολογος που παμε δεν μας αφησε να παρει ορμονες, γιατι μας ειπε πως μπορει να προκληθει ατροφια στο επιθηλιο και μετα να μην μπορεις να βρεις σπερματοζωαρια.Δηλαδη εχω ακουσει οτι οι ορμονες μπορει να τα κανουν και χειροτερα τα πραγματα! Γιατι δεν παιρνεις και μια δευτερη γνωμη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...