Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Neverstop είπε:

      Στις οδηγίες λέει να περιμένουμε μία δύο ημέρες. Οπότε λόγω σκ θα περιμένω αλλιώς θα πάω στο ληξιαρχείο ξανά να ρωτήσω. Στον εφκα κι ηλεκτρονικα διάβασα πως γίνεται πλέον.

       Ε μπορεί επειδή έπεσες σε σκ να έμεινε στην μέση ! 

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εχετε δίκιο κορίτσια τι να πω;;απλα εμένα ειναι πολυ νωπο ακόμα κ προσπαθω να το δεχτώ προσπαθω να συνηδητοποιησω οτι αυτο συμβαίνει σε εμάς!!ακομα δε μπορω να το πιστέψω!!δε με νοιάζει το τι θα περάσω με εξωσωματικες κ τέτοια το μονο που με νοιάζει ειναι να βρούμε σπερμα!!!!και γιαυτο παρακαλέσω όλη μερα την αγια μου ΕΙΡΗΝΗ!!!!να κανει τι θαύματα κι και σε μας αν πιστεύει οτι το αξιζουμε!!!και σε σας Παναγία μου όσες το περνάτε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δίκιο κορίτσια τι να πω;;απλα εμένα ειναι πολυ νωπο ακόμα κ προσπαθω να το δεχτώ προσπαθω να συνηδητοποιησω οτι αυτο συμβαίνει σε εμάς!!ακομα δε μπορω να το πιστέψω!!δε με νοιάζει το τι θα περάσω με εξωσωματικες κ τέτοια το μονο που με νοιάζει ειναι να βρούμε σπερμα!!!!και γιαυτο παρακαλέσω όλη μερα την αγια μου ΕΙΡΗΝΗ!!!!να κανει τι θαύματα κι και σε μας αν πιστεύει οτι το αξιζουμε!!!και σε σας Παναγία μου όσες το περνάτε!!!!!

Μπεμπουλα γλυκια που χεις πελαγωσει... γονεις ειναι αυτοι που μεγαλωνουν ενα παιδι... θαυματα γινονται βλεπε την Μαιρη μας, την roxanee και πολλες αλλες ... στις μερες μας ΟΛΟΙ μπορουμε να αποκτησουμε παιδι.

Να με βοηθησει ο Θεος να πανε ολα καλα και με το θέμα του τραχηλου και σε λιγους μηνες θα κρατησω κ εγω το θαυματακι μου στα χερια μου :)

Link to comment
Share on other sites

Vasiliki μου με δότη πήγατε;;;να σου πω κάτι;στην αρχή ουτε που ήθελα να το ακούσω αλλα σιγά σιγά θελω να συμφιλιωθω με την ιδέα!!!χιλια μπράβο μου κοπέλα μου με τόση αυτοπεποίθηση που μιλάς επι του θέματος περνώ κ γω απο σένα θάρρος!!!στο κάτω κάτω καλα λες γονείς ειναι αυτοί που μεγαλώνουν ενα μωράκι!!!μακαρι να σου πανε ολα τέλεια!!το πρώτο σου ειναι;;;γιατι εχω μπερδευτεί λιγάκι!

Link to comment
Share on other sites

Vasiliki συμφωνω 1000%!!

Πηρατε πιστευω πολυ σωστη αποφαση! Και εμεις το ιδιο θα καναμε αν χρειαζοταν. Το ειχαμε συζητησει και το ειχαμε παρει αποφαση.

Ειμαι σιγουρη οτι αν ειχαμε καταληξει σε δοτη τιποτα δε θα ηταν διαφορετικο απο αυτο που ζουμε τωρα.

Και για εσας θα ειναι για παντα μια ασημαντη και ξεχασμενη λεπτομερεια.

Και το μωρο θα ειναι πολυ τυχερο που θα σας εχει γονεις.

Δυστυχως αφηνουμε ολα αυτα τα ταμπου να μας κανουν πολλες φορες δυστυχισμενους ενω υπαρχει τροπος να αποκτησουμε αυτο που ονειρευομαστε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπεμπα ναι το 1ο μας ειναι :-P

roxanne- εμεις τα λεμε κ εκτος φορουμ... αφου δεν βλεπαμε φως στο τουνελ η επιθυμια για ενα μωρακι ειναι τεραστια ... βεβαια θεωρω τυχερη τον εαυτο μου για τον αντρα που εχω οπως κ εσυ αλλωστε...δεν ειναι ευκολη αποφαση.... Να πανε ολα καλα με το μωρο αυτο... κ θα του χαρισουμε κ αδερφακι αργοτερα ... αμε αμε :-P:razz::-P:razz:

Κοριτσια...

Για ευνοητους λογους το μνμ θα το σβησω...(που αναφερομαι στο δοτη)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω ξαναγράψει σε αυτό το τόπικ δεν ξέρω αν με θυμάστε! Σας διάβαζα κι έχω να προσθέσω ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ για τη δύναμη και την πίστη που έχετε κι επίσης να πω με βάση την προσωπική μου άποψη ότι στο θέμα του δότη εφόσον το κυοφορεί η γυναίκα και είναι και δικό της δεν νομίζω ότι απέχει πολύ από μια εξωσωματική που το σπέρμα είναι του άνδρα. Θεωρώ ότι υπάρχει μικρή απόσταση εφόσον το ζευγάρι περνάει την εξωσωματική, ζει την εγκυμοσύνη, τη γέννα και όλα όσα περνάει ένα ζευγάρι που από την αρχή φέρνει στον κόσμο ένα παιδί. Από τη στιγμή που είναι αυτό το παιδάκι ένα κυτταράκι!

Εύχομαι ολόψυχα να πάνε σε όλες καλά και η κάθε γυναίκα έχει το δικό της δρόμο για να φέρει στον κόσμο ένα παιδί! Σημασία έχει ότι υπάρχει ο τρόπος!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πόσο δίκιο έχεις VASSILIKΙ.....

H ευτυχία δεν κρύβεται στα μεγάλα σπίτια και στα υλικά...αλλα σε απλά 'πράγματα'...όπως η αποκτηση ενός παιδιου,που μπορει για άλλους να είναι δεδομένο και ευκολο και να είναι και αχάριστοι απο πάνω...Εμεις όμως εδω μέσα τραβάμε και έχουνε να τραβήξουμε κάποιοι(ουφ)μεγάαααλο λούκι για ένα παιδάκι...όμως το καλο σε αυτή τη περίπτωση ξέρετε πιο είναι?Οτι εμείς επικεντρωνόμαστε στην ουσία της ζωής και στα πιο όμορφα πράγματα μεσα σε αυτήν...Γι αυτο κορίτσι μου(mpempa),κοίταξε πανω απο ολα εσένα και τον συντροφό σου,ζήσετε όως ΕΣΕΙς ΘΕΛΕΤΕ αυτη την όμορφη στιγμή της ζωής σας...κ ας τους άλλους...η ζωή μας ανηκει..σε ΕΜΑΣ,όχι στους γύρω..

Κ με το καλο μετα σιγα-σιγα θα προσπαθησετε κ εσεις οπως όοοολοι εμεις για ενα παιδάκι...Πιστη παιδιά δύναμη και κουράγιο ,αλλα πάνω απο ολα αγάπη και στήριξη μεταξύ των ζευγαριών..

Κοριτσακι,

μην ασχολεισαι με το πως νιωθουν οι αλλοι κ τι θελουν... πανω απ' ολα εισαι εσυ κ ο αντρας σου... Εμενα οι γονεις μου οταν τους ειπα οτι εχουμε προβλημα ξερεις τι μου ειπαν??? Κοριτσακι μου να εισαι εσυ καλα με τον αντρα σου κ αγαπημενοι... αυτο ειναι πανω απ ολα γιατι κ ενα παιδακι να ερθει αν δεν ειστε εσεις καλα δεν θα ειναι κ αυτο καλα.

Παρε λοιπον μια αγκαλια τον αντρα σου κ βαλε μπρος για τον γαμο. Μην εχεις συνεχεια στο μυαλο σου την κατασταση αυτη...δεν θα σε οδηγησει πουθενα.... σε κραταει πισω.

Μιλας για ονειρα... ιεραρχισε τα .... Εγω μενω σε ενα διαρακι με τον αντρα μου το χρυσοπληρωνουμε στην τραπεζα κ οταν γεννησω δεν θα εχω δωματιο για το μωρο...ολοι μαζι θα ειμαστε...κ οταν μεγαλωσει θα παω εγω σαλονι κ το δωματιο στο παιδι... ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ... ειχα ονειρα για ενα ωραιο διαμερισματακι αλλα μεγαλυτερο ονειρο ηταν το παιδι.... Εφορια, χαρατσια δεν εχουμε πληρωσει... ΟΝΕΙΡΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ... μαζευαμε λεφτα για τις εξωσωματικες...

Κανε εναν απλο γαμο και παρε απ' το χερι τον αντρουλη σου κ ξεκινηστε να πραγματοποιησετε το ονειρο σας ...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εχω να σας πω επίσης οτι πήγαμε κ σε 2ο γιατρό ο οποίος μας συνέστησε να κάνουμε τις εξής εξετάσεις: καρυότυπο, μικροελείψεις στο y χρωμόσωμα,γονιδια για Ινοκυστική ίνωση και μια άλλη ΜοριΑκης Βιολογίας :για Υποφυσιακό Υπογοναδισμο-γονίδια Kallman(η τελευταια μας είπε γίνεται μόνο στη Πάτρα!)

Ξερετε μήπως πόσο κοστίζει αυτη για τις μικροελλείψεις στο y και η άλλη για τον υποφ.υπογοναδισμο??(σε κρατικά νοσοκομεία).

Οι άλλες 2 νομίζω για την ινοκυστική γίνεται στο λαικο δωρεάν και ο καρυοτυπος (γραφεται κ στο βιβλιαριο) γινεται δωρεαν στο Χωρεμειο?

Εκει που νομίζουμε οτι θα ξεμπερδέψουμε μας βγαίνουν κ αλλα .. :(

Για οποια εχει απανήσεις για αυτα θα είμαι ευγνώμων...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! :)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εχω να σας πω επίσης οτι πήγαμε κ σε 2ο γιατρό ο οποίος μας συνέστησε να κάνουμε τις εξής εξετάσεις: καρυότυπο, μικροελείψεις στο y χρωμόσωμα,γονιδια για Ινοκυστική ίνωση και μια άλλη ΜοριΑκης Βιολογίας :για Υποφυσιακό Υπογοναδισμο-γονίδια Kallman(η τελευταια μας είπε γίνεται μόνο στη Πάτρα!)

Ξερετε μήπως πόσο κοστίζει αυτη για τις μικροελλείψεις στο y και η άλλη για τον υποφ.υπογοναδισμο??(σε κρατικά νοσοκομεία).

Οι άλλες 2 νομίζω για την ινοκυστική γίνεται στο λαικο δωρεάν και ο καρυοτυπος (γραφεται κ στο βιβλιαριο) γινεται δωρεαν στο Χωρεμειο?

Εκει που νομίζουμε οτι θα ξεμπερδέψουμε μας βγαίνουν κ αλλα .. :(

Για οποια εχει απανήσεις για αυτα θα είμαι ευγνώμων...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! :)

Γεια σου Ευα :D

Για την κυστικη ινωση παρε τηλ Δευτερα πρωι στο Λαικο να κλεισεις γιατι εχει μεγαλη αναμονη ειδικα οταν δεν εισαι εγκυος.

Τις εξετασεις αυτες τις εκανε τελικως ο αντρας μου ιδιωτικα γιατι εχει κ ενα θεμα με τα δημοσια νοσοκομεια οποτε δεν γνωριζω περισσοτερα να σε βοηθησω.

Αυτη την εξεταση (Υποφυσιακό Υπογοναδισμο-γονίδια Kallman) ουτε που την εχω ξανακουσει :shock: Οσο ζω μαθαινω χαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα στο παρεακι μας!!ευχομαι να ειστε ολες καλα κ να εχετε ενα υπεροχο σ-κ!!!εμεις καναμε τις εξετασεις αυτες και περιμενυμε αποτελεσματα με πολυ αγωνια...ας δωσει η παναγια να βγουν.καλες γιατι δεν ξερω αν θα αντεξω αλλη απογοητευση μιας κ πεσαμε λιγο στην διαθεση.....600ευρω μας ειπαν γιατι ειμαστε σε επαρχεια κ τα στελνουν στον παγκαλο στο κεντρο γενετκης..

Link to comment
Share on other sites

Lollipop μου μακάρι να βγουν όλες τελειες!!!να σε ρωτήσω κάτι;;αν χτυπά ξύλο αυτές δεν βγουν καλές κ δείξει οτι υπάρχει πρόβλημα στα γονίδια δε θα γίνει καθόλου βιοψια;;γιατι μας τις ζήτησαν κ εμάς κ τρένων να τις κανω..δε μπορω άλλη απογοητευση!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ μπεμπα μου!!φυσικα κ θα γινει βιοψεια γιατι ποτε δεν ξερεις!!!δεν ξερω πως θα επιδράσει ενα τετοιο αποτελεσμα στην ψυχολογια του αντρα μου..διαβασα οτι για τον πιο συνηθισμενο καρυοτυπο ανδρος σε συνδρομο ειναι του κλαινεφελτερ και ειδα συμπτωματα που παρουιαζει ενας ανδρας και καμια σχεση με τον ανδρα μου...μαθησιακες δυσκολιες σε καποιες περιπτωσεις,ενδειξεις στο σωματοτυπο σαν της γυναικας..απο την μια ειναι καλο να ξεροθμε γοατι πανω απο την επιθυμια μας για παιδι ειναι να βγει γερο και υγιες..

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι σκέφτομαι lollipop οτι αυτές οι εξετάσεις δεν ειναι κ απαραίτητες εχω ακούσει οτι οταν γινει η βιοψια φαίνονται ολα!!!και γω εχω διαβάσει το σύνδρομο αυτο κ ουδεμία σχέση με τον αντρα μου!!ρωτησα κ τον γιατρό!!!ελεγα μηπως ειναι περσινό άγχος;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...