Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Neverstop είπε:

      Στις οδηγίες λέει να περιμένουμε μία δύο ημέρες. Οπότε λόγω σκ θα περιμένω αλλιώς θα πάω στο ληξιαρχείο ξανά να ρωτήσω. Στον εφκα κι ηλεκτρονικα διάβασα πως γίνεται πλέον.

       Ε μπορεί επειδή έπεσες σε σκ να έμεινε στην μέση ! 

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Ιωαννα μου λες να σε μπερδεψα με αλλη κοπελα;;;συγγνωμήηηή χιλια συγγνωμηηηη κοπελα μου;απο το τοπικ μετα την εμβρυομεταφορα...εγω ειμαι στην πεμπτη μερα αντισυλληπτικων' date='καπου στις 20apriliou ξεκιναω νταροντα και μετα γκοναλ!!!!!αχ αντε να περασουν οι μερες!!!!!!!μες στο μαιο ωοληψια κ βιοψεια!!!!ειμαι 27χρονων και ο αντρουλης μου 30..εσυ ιωαννα μου;;;σε τι φαση εισαι;;;εχετε προβλημα οπως και εμεισ;[/quote']

Τι ζητάς συγνώμη καλέ? Σιγά το πράγμα? Τι πρόβλημα έχετε δεν κατάλαβα!

Τα δικά μας θα στα πω εν συντομία: Είμαι 31 και 2.5 χρόνια προσπαθούμε. Μετά από ένα χρόνο προσπαθειών έκανα ορμονικές όπου βρήκα θυροειδή και υπερπρολακτιναιμία και για κάποιους μήνες μέχρι να τα ρυθμίσω σταματάμε τις προσπάθειες. Μετά ξεκινάμε και μετά από 3 μήνες κάνει ο σύζυγος σπερμοδιάγραμμα και είδαμε ότι είχε θέμα με κινητικότητα και μορφολογία. Πήγαμε σε ουρολόγο-ανδρολόγο που διέγνωσε χρόνια προστατίτιδα, σταματήσαμε πάλι τις προσπάθειες και αρχίσαμε και οι δύο ένα μαραθώνιο αντιβώσεων γιατί η προστατίτιδα δημιουργεί μικρόβιο που επηρρεάζει το σπέρμα και το είχα κολλήσει κι εγώ. Τώρα το σπέρμα είναι οκ και ο ανδρολόγος μάς είπε ότι ξαναξεκινάμε τις προσπάθειες και αν σε κανένα τρίμηνο δε μείνω έγκυος να τον ξαναεπισκεφτούμε.

Εσείς? Ποια είναι η δικιά σας ιστορία?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οσο για την προηγουμενη κουβεντα θα συμφωνησω και εγω για ταυτοχρονη βιοψια και ωοληψια. Αφου εχουμε προβλημα στο σπερμα το φρεσκο παντα δινει καλυτερες πιθανοτητες. Ασε που στην αποψυξη εχεις και απωλειες. Δεν επιβιωνουν ολα.

Και εμας στο κεντρο μας την εκαναν.

Οι οδηγιες που ειχα ηταν οτι την ιδια μερα της εμβρυομεταφορας μπορουσα να μετακινηθω αλλα τις επομενες να περιορισω στο ελαχιστο τις δραστηριοτητες μου. Η αληθεις ειναι οτι τις μερες αυτες τις εβγαλα στο κρεβατι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα σε μπερδεψα με αλλη ιωαννα!!μετα απο εναμιση χρονο προσπαθειων καναμε σπερμοδιαγραμμα και δεν βρεθηκαν σπερματοζωαρια .παθαμε σοκ...κλαψαμε....αλλα πολυ γρηγορα βρηκα τις ιστοριες των κοριτσιων στο παρεντσ και πηραμε τα πανω μας!!!!κατεβηκαμε αθηνα,πηγαμε στο κεντρο που μας προτεινε ο γυναικολογος μου και θα κανουμε μικρογονιμοποιηση !!!!!με την βοηθεια του Θεου ειμαστε αγαπημενοι και ενωμενοι και πιστευω οτι ολα θα πανε καλα..υπαρχουν στιγμες που αναρωτιεμαι γιατι σε μας...που με πιανει το παραπονο..γιατι δεν δοκιμαζετε βιταμινουλεςβκαι οι δυο σας;;;;;αφου το σπερμα τωρα ειναι οκ!!!!μια φιλη μου με χαμηλη κιντικοτητα με σπερματεγχηση πετυχε με την πρωτη!!!!σου ευχομαι συντομα στην κοιλιτσα σου να φωλιασει το σπορακι σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Vasiliki μην αγχωνεσαι! Ολα θα πανε καλα!

Αν χρειαστει περιδεση για να ειναι ενταξει το μωρακι σου να την κανεις.

Να ξεκουραζεσαι πολυ και να μην αγχωνεσαι!:P

Δεν το συζητώ ότι θα την κανω...με πηρε το απογευμα τηλ. κ αφου με εκραξε που εκλαιγα μου ειπε να με δει παλι την επομενη Δευτερα (οχι μεθαυριο) ... ηρεμισα λιγο...και μου ειπε ξεκουραση...αν κ μονο ξεκουραση κανω τπτ αλλο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βασιλικη μου τωρα ειδα το μηνυμα σου γλυκια μου..δεν χρειαζεται να ανησυχεις και μια φιλη μουωειχρ κανει και δεν ειναι κατι να φοβασαι κοριτσι μου..θα κανεις οτι χρειαστει για να ειναι ο μπεμπουλης σου ασφαλης!!!!ολα καλα θα πανε ματια μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μαλλον σαββατο 18μαιου η μια μερα πριν θα γινει η εμβρυομεταφορα οποτε βγαλαμε κ εισητηρια επιστροφης!!!!και οτι ειναι να γινει θα γινει!!!σας ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας !!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα σε μπερδεψα με αλλη ιωαννα!!μετα απο εναμιση χρονο προσπαθειων καναμε σπερμοδιαγραμμα και δεν βρεθηκαν σπερματοζωαρια .παθαμε σοκ...κλαψαμε....αλλα πολυ γρηγορα βρηκα τις ιστοριες των κοριτσιων στο παρεντσ και πηραμε τα πανω μας!!!!κατεβηκαμε αθηνα' date='πηγαμε στο κεντρο που μας προτεινε ο γυναικολογος μου και θα κανουμε μικρογονιμοποιηση !!!!!με την βοηθεια του Θεου ειμαστε αγαπημενοι και ενωμενοι και πιστευω οτι ολα θα πανε καλα..υπαρχουν στιγμες που αναρωτιεμαι γιατι σε μας...που με πιανει το παραπονο..γιατι δεν δοκιμαζετε βιταμινουλεςβκαι οι δυο σας;;;;;αφου το σπερμα τωρα ειναι οκ!!!!μια φιλη μου με χαμηλη κιντικοτητα με σπερματεγχηση πετυχε με την πρωτη!!!!σου ευχομαι συντομα στην κοιλιτσα σου να φωλιασει το σπορακι σας!!![/quote']

Δεν ξέρεις πόσο σε καταλαβαίνω! Κι εμείς στην ίδια ψυχοσύνθεση βρισκόμασταν και ακόμη είμαστε έτσι καμιά φορά! "Γιατί σε μας", "πώς έτυχε να έχουμε θέμα και οι δύο" κτλ κτλ.

Ακόμη δε σκέφτομαι για σπερματέγχυση ή εξωσωματική αν δεν εξαντλήσω όλα τα περιθώρια γιατί και ο γυναικολόγος και ο ανδρολόγος δεν μάς συνιστούν κάτι τέτοιο ( αν και πιστεύω ότι στο τέλος εκεί θα καταλήξουμε) αλλά το πιο σημαντικό είναι ότι δεν είμαι σε ψυχολογική φάση ακόμη να μπω σε τέτοια δοκιμασία γιατί φοβάμαι ότι αυτή τη στιγμή μια τυχόν τέτοια αποτυχία δε θα έχω τη δύναμη να τη διαχειριστώ ψυχολογικά!

Τι ακριβώς ειναι η μικρογονιμοποίηση? Έχω ακούσει πολύ θετικά σχόλια για αυτή τη μέθοδο.

Κάτι βιταμίνες έδωσε ο ανδρολόγος στον άνδρα μου για την κινητικότητα. Τι βιταμίνες δηλαδή να πάρουμε και οι δύο? Δεν ξέρω καθόλου από αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Εμας μας ειπε ο γιατρος της ςξωσωματικης να παρει ο αντρας μου βιταμινη c kai e ,σελινιουμ καρνιτινη βασιλικο πολτο φρεσκο κια γυρη που παιρνει με δικη μας πρωτοβουλια.εγω παιρνω φιλισιν και to pregnacare conception που εχει ολες τις βιταμινες που χρειαζεται μια γυναικα για να προετπιμαστει για συλληψη.ηθικον ακμαιοτατο ιωαννα μου !!!!!μην εχεις χαλια ψυχολογια κοριτσι μου!!!εδω εμεις μηδεν σπερματοζωαριο βρηκαμε το κουραγιο να προχωρησουμε και να ελπιζουμε οτι θα βρεθει ENA σπερματοζωαριο!!!!!!αλλιως παμε σε δοτη.αν δεν μου το προτεινε ο αντρας μου δενντο εκανα..αλλα επεμενε γιατι πανω απο ολα θελω να σε βλεπω ευτυχισμενη και ετσι γινομαι κ εγω.η αληθέια εινι οτι ειμαι πολυ αισιοδοξη και προς το παρον δεν εχω ετοιμαστει για αποτυχια..αλλα θα το κανω γιατι δυστυχς ειναι κ αυτο μες στο παιχνιδι...

Link to comment
Share on other sites

Εμας μας ειπε ο γιατρος της ςξωσωματικης να παρει ο αντρας μου βιταμινη c kai e ' date='σελινιουμ καρνιτινη βασιλικο πολτο φρεσκο κια γυρη που παιρνει με δικη μας πρωτοβουλια.εγω παιρνω φιλισιν και to pregnacare conception που εχει ολες τις βιταμινες που χρειαζεται μια γυναικα για να προετπιμαστει για συλληψη.ηθικον ακμαιοτατο ιωαννα μου !!!!!μην εχεις χαλια ψυχολογια κοριτσι μου!!!εδω εμεις μηδεν σπερματοζωαριο βρηκαμε το κουραγιο να προχωρησουμε και να ελπιζουμε οτι θα βρεθει ENA σπερματοζωαριο!!!!!!αλλιως παμε σε δοτη.αν δεν μου το προτεινε ο αντρας μου δενντο εκανα..αλλα επεμενε γιατι πανω απο ολα θελω να σε βλεπω ευτυχισμενη και ετσι γινομαι κ εγω.η αληθέια εινι οτι ειμαι πολυ αισιοδοξη και προς το παρον δεν εχω ετοιμαστει για αποτυχια..αλλα θα το κανω γιατι δυστυχς ειναι κ αυτο μες στο παιχνιδι...[/quote']

Όντως οι βιταμίνες Ε βοηθούν στη γονιμότητα και τον άντρα και τη γυναίκα και ο βασιλικός πολτός και η γύρη στο σπέρμα κάνουν θαύματα.

Εμείς πριν πάρουμε το πρώτο καλό σπερμοδιάγραμμα μάς συνέστησε ένας ανδρολόγος να πάρουμε κάτι φυτικές βιταμίνες τα SPEMAN (HIMALAYA) που τονίζουν ότι βοηθούν στην σπερματογένεση και ειλικρινά είδαμε θεαματική αλλαγή. Ο αριθμός των σπερματοζωαρίων διπλασιάστηκε σε 2 μήνες. Και έχουν ακόμη καλύτερη αποτελεσματικότητα αν η θεραπεία γίνει 6μηνη και δεν κάνουν καθόλου κακό γιατί είναι φυτικά. Δεν το πίστευα μέχρι να δω τα αποτελέσματα. Το θεωρούσα πεταμένα λεφτά.

Καλά κάνεις και είσαι αισιόδοξη και μη σκέφτεσαι καθόλου την αποτυχία. Η θετική ενέργεια τραβάει και το θετικό αποτέλεσμα. Και αν έρθει αποτυχία είτε τη σκέφτεσαι νωρίτερα είτε όχι το ίδιο θα απογοητευτείς άρα δεν είναι ανάγκη να χαλιέσαι από τώρα. Άσε να συμβεί πρώτα, αν συμβεί, και μετά απογοητεύεσαι.

Εφόσον απογοητευτήκατε, πέσατε , ξανασηκωθήκατε και αποφασίσατε να αντιμετωπίσετε το πρόβλημα κατά πρόσωπο ψύχραιμοι και αγαπημένοι δεν υπάρχει τίποτα άλλο παρά να υλοποιήσετε το στόχο σας. Πρέπει το πρόβλημα να μην το κοιτάς σαστισμένη παρά να το πιάνεις από το "γιακά" και να το πολεμάς.

Εφόσον εσείς αποφασίσατε να το αντικρύσετε κατάματα δε μένει παρά να το νικήσετε και να το λύσετε!

Χαίρομαι πολύ για τον τρόπο που το αντιμετωπίζετε αποφασισμένοι κι ενωμένοι κι είμαι σίγουρη ότι θα έχετε το ποθητό αποτέλεσμα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα ιωαννιτσα μου!!!σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!δεν υπηρχε αλλος τροπος αντιμετω;ισης και γι αυτο δρασαμε γρηγορα για να ανεβει κ η ψυχολογια μας..εχω αντιμετωπισει και πιο ασχημε καταστασεις με την οικογενεια μου οποτε ξερω οτι θα πεσω ...αλλα θα ανεβω συντπμα!!!!!!αυτο να κανεις και εσυ,φτιαξε την ψυχολογια σου γιατι ειναι το A και το Ω στην προσπαθεια αυτη γαι μωρακι!!!!!!ηρθε η ανοιξη,βγητε μια βολτα!!!!αφουολα εχουν παρει τον δρομο τπυς θα ερθει και το σπρορακι συντομα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Lollipop κοντεύει ο καιρός και τέλος Μαΐου θα έχεις μια τεράστια χοριακή! Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!

Βασιλικουλα μη φοβάσαι θα κανεις ότι πει ο γιατρός σημασία εχει ότι πλέον ανακαλύπτουν τυχόν πρόβλημα νωρίς και προλαμβάνουν τα χειρότερα! Εν ανάγκη ξάπλα και πάλι ξάπλα σε λίγο καιρο που θα έχεις τον μπουμπουκο αγκαλια δεν θα θυμάσαι τίποτε!

Καλώς την Ιωάννα που άσχετα με ότι λέει ειναι πολύ γλυκό κορίτσι!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω και επαυξαανω με την μαιρουλα!!!αντε ιωαννουλα τα δυσκολα εχουν περασει!!!αχ απο το στομα.σου και στου Θεου το αυτι μαιρη μου ....οσο πλησιαζει ο καιρος το βλεπω στα ονειρα μου..ειμαι αγχωμενη δεν το κρυβω...αλλα πιστευω οτι θα γινουν ολα σωστα!!!!!ειστε υπεροχες ολες σας ευχαριστω!!!!!KAΛH KYPIAKH ΣE OΛEΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Καλημερα ιωαννιτσα μου!!!σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!δεν υπηρχε αλλος τροπος αντιμετω;ισης και γι αυτο δρασαμε γρηγορα για να ανεβει κ η ψυχολογια μας..εχω αντιμετωπισει και πιο ασχημε καταστασεις με την οικογενεια μου οποτε ξερω οτι θα πεσω ...αλλα θα ανεβω συντπμα!!!!!!αυτο να κανεις και εσυ' date='φτιαξε την ψυχολογια σου γιατι ειναι το A και το Ω στην προσπαθεια αυτη γαι μωρακι!!!!!!ηρθε η ανοιξη,βγητε μια βολτα!!!!αφουολα εχουν παρει τον δρομο τπυς θα ερθει και το σπρορακι συντομα!!!!!![/quote']

Έτσι είναι και χαίρομαι και εμπνέομαι από τη δύναμη και την αισιοδοξία που έχεις!

Ευχαριστώ πολύ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια απλώς άλλες φορές ανεβαίνω πολύ κι άλλες πέφτω πολύ! Ψυχολογία πάνω - κάτω. Ασανσέρ δηλαδή!

Εφόσον ο δρόμος που έχω μπροστά μου είναι μονόδρομος δε μένει από το να τον ακολουθήσω και απλώς να ζητάω φώτιση και δύναμη από την Παναγία για να κάνω τα σωστά βήματα! Εύχομαι ολόψυχα το ίδιο και σε σας! Να σας φωτίσει η Παναγία σε κάθε σας βήμα και το ίδιο να φωτίζει και τους γιατρούς για να μας καθοδηγούν σωστά!

Καλώς την Ιωάννα που άσχετα με ότι λέει ειναι πολύ γλυκό κορίτσι!!!

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια αλλά δεν είπες! Ο μπέμπης τι κάνει? Φαντάζομαι όλο χαρούλες και γελάκια είναι τώρα!

συμφωνω και επαυξαανω με την μαιρουλα!!!αντε ιωαννουλα τα δυσκολα εχουν περασει!!!αχ απο το στομα.σου και στου Θεου το αυτι μαιρη μου ....οσο πλησιαζει ο καιρος το βλεπω στα ονειρα μου..ειμαι αγχωμενη δεν το κρυβω...αλλα πιστευω οτι θα γινουν ολα σωστα!!!!!ειστε υπεροχες ολες σας ευχαριστω!!!!!KAΛH KYPIAKH ΣE OΛEΣ!!!!

Μακάρι να έχουν περάσει και μακάρι να δώσει ο Θεός και την Άνοιξη να έρθει αυτό που τόσο λαχταράτε!!!!!!

Θα χαρούμε με τη χαρά σας αλλά και με τη δύναμη και το θάρρος που θα πάρουμε οι υπόλοιπες που ακόμη το παλεύουμε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς είμαστε καλα!! Κλείσαμε κιόλας 3 μήνες! Ο καιρός τρέχει σαν νεράκι! Εντάξει ήταν λίγο ζορικα στην αρχή αλλα σιγα σιγά προσαρμοστηκαμε! Κάνουμε πολλα γελακια αλλα ως επι το πλείστον είμαστε στην αγκαλιτσα της μαμάς αφού σαν αγόρι είμαστε λίγο μαμάκηδες! Αντε να ανοίξει ο καιρός να κάνουμε όλο βολτούλες! Εύχομαι σε όλες σύντομα να ζήσετε αυτές τις μαγικες στιγμές!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...