Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

      Καλημέρα!!! Πήρα το αποτελεσμα της χοριακης 295!!

      Καλησπέρα! Συγχαρητήριαααα!!! 🧡

      5 ώρες πρίν, Maraki S. είπε:

      Βγήκα από την ωοληψία, όλα καλά είχα φοβηθεί γιατί είχαμε 4 ωάρια δει στους υπερήχους και το βράδυ ξαφνικά είχα έναν οξύ πόνο στην δεξιά ωοθήκη που με ξύπνησε. Φοβόμουν ότι θα τα έχανα πριν φτάσω στο χειρουργείο. Δεν θα το πιστέψετε, αλλά μου είπαν ότι έβγαλαν 8 ωάρια! Να δούμε τώρα πόσα θα γονιμοποιηθούν και πόσα θα μείνουν αλλά είμαι πολύ χαρούμενη!

      Μπράβο κορίτσι μου! Καλές γονιμοποιήσεις εύχομαι! Θα περιμένουμε νέα σου!🙂

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

Καθυστέρηση και αρνητική χοριακη


Recommended Posts

Καλησπέρα σας είμαι νέο μέλος και θα ήθελα και εγώ μια βοήθεια. Λοιπόν τελευταία περίοδος 5/9 με κύκλο 30-31 ημερών περίπου έκανα τεστ σήμερα και βγήκε αρνητικό καθώς και η χοριακη αυτό που με προβληματίζει όμως είναι ότι χθες που ήταν και η αναμενόμενη ημερομηνία περίοδου είχα πόνους περιόδου κανονικούς και ήμουν σίγουρη ότι θα αδιαθετησω αν όχι χθες σίγουρα σήμερα αλλά τίποτα, και σήμερα κανένας πόνος όλα φυσιολογικα...υπάρχει περίπτωση η χοριακη να μην έχει ανιχνεύσει ακόμη την ορμόνη; Να είναι πολύ νωρίς; 🤔

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , mary10 είπε:

Καλησπέρα σας είμαι νέο μέλος και θα ήθελα και εγώ μια βοήθεια. Λοιπόν τελευταία περίοδος 5/9 με κύκλο 30-31 ημερών περίπου έκανα τεστ σήμερα και βγήκε αρνητικό καθώς και η χοριακη αυτό που με προβληματίζει όμως είναι ότι χθες που ήταν και η αναμενόμενη ημερομηνία περίοδου είχα πόνους περιόδου κανονικούς και ήμουν σίγουρη ότι θα αδιαθετησω αν όχι χθες σίγουρα σήμερα αλλά τίποτα, και σήμερα κανένας πόνος όλα φυσιολογικα...υπάρχει περίπτωση η χοριακη να μην έχει ανιχνεύσει ακόμη την ορμόνη; Να είναι πολύ νωρίς; 🤔

Αν έκανες ωορρηξία 7-8 μέρες αργότερα Κ είχες Κ επαφές σε όλη την διάρκεια του κύκλου τότε θα είναι νωρίς να φανεί. 

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν είχα γιατί όλο και κάτι προέκυπτε είπα απλώς μήπως ήταν καθυστερημένη σύλληψη ή εμφύτευση αλλά μάλλον κάνω λάθος λογικά θα μου έρθει 😔

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , mary10 είπε:

Καλησπέρα σας είμαι νέο μέλος και θα ήθελα και εγώ μια βοήθεια. Λοιπόν τελευταία περίοδος 5/9 με κύκλο 30-31 ημερών περίπου έκανα τεστ σήμερα και βγήκε αρνητικό καθώς και η χοριακη αυτό που με προβληματίζει όμως είναι ότι χθες που ήταν και η αναμενόμενη ημερομηνία περίοδου είχα πόνους περιόδου κανονικούς και ήμουν σίγουρη ότι θα αδιαθετησω αν όχι χθες σίγουρα σήμερα αλλά τίποτα, και σήμερα κανένας πόνος όλα φυσιολογικα...υπάρχει περίπτωση η χοριακη να μην έχει ανιχνεύσει ακόμη την ορμόνη; Να είναι πολύ νωρίς; 🤔

Όπως σου είπε και η lina δεν αποκλείεται να έκανες αργότερα ωορρηξια..οπότε να μην φανεί κάτι ακόμα...θα σου πρότεινα να περιμένεις μέχρι Παρασκευή και αν δεν έρθει η περίοδος να κάνεις άλλη μια χοριακη...🙂

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσα να έχω κάνει και αργότερα είναι η αλήθεια, οι μόνες επαφές ήταν στις 14 και 20 του μήνα( ξέρω είναι λίγες) όπου και εκείνη τη μέρα είχα πόνους ωορρηξίας και υγρά, αλλά δεν ήταν επιβεβαιωμένη ωορρηξία δηλαδή με τεστακι...οπότε ίσως και να μην έκανα τότε και να έκανα αργότερα και να έχασα την ημερομηνία 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , mary10 είπε:

Θα μπορούσα να έχω κάνει και αργότερα είναι η αλήθεια, οι μόνες επαφές ήταν στις 14 και 20 του μήνα( ξέρω είναι λίγες) όπου και εκείνη τη μέρα είχα πόνους ωορρηξίας και υγρά, αλλά δεν ήταν επιβεβαιωμένη ωορρηξία δηλαδή με τεστακι...οπότε ίσως και να μην έκανα τότε και να έκανα αργότερα και να έχασα την ημερομηνία 

Ε τότε αν δεν είχες επαφές τις τελευταίες 10 μέρες  δεν είσαι έγκυος απλά έχεις μια μικρή ανωμαλία στον κύκλο . Λογικά σε λίγες μέρες θα σου έρθει περίοδος κανονικά 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...