Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

      Κανένα πρόβλημα κορίτσι μου...ναι ειναι καλύτερο να την κάνεις την ίδια ώρα αλλά ειδικά στη prolutex έχεις περιθώριο...μην αγχώνεσαι και τίποτα δεν πήγε στραβά!!!😉

      Αλήθεια είναι 600 ευρώ η μέρα στη θερμοκοιτίδα???τρομερό!!!!!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου!να πάνε όλα όπως τα θέλεις!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Τόσο μου είπε ο γιατρός,δεν ξέρω αν εννοούσε για ένα μωράκι η για δύο,πάντως είπε 600€ στην κλινική. Αλλιώς το πάνε στο Ιπποκράτειο και όπως μου είπε,άντε να το βρεις εκεί μέσα ...

Εγκυμοσύνη μετά από απόξεση


Recommended Posts

Καλησπέρα σας,είμαι καινούρια στη παρέα. Είχα μια παλινδρομη κύηση που έληξε με απόξεση τον Ιούνιο και από Σεπτέμβρη προσπαθούμε ξανά. Ήρθε κανονικά η πρώτη περίοδος και για αυτή πήρα τα τεστ ωορρηξίας. Παίρνουμε και οι δύο κάτι συμπληρώματα, τα pregnacare. Έχω πολύ άγχος γιατί γενικά οι εξετάσεις μου δεν είναι και πολύ καλές.. βέβαια έμεινα έγκυος στο πρώτο,που τελικά δεν ευδοκίμησε,με τη πρώτη προσπάθεια.

Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι εννοείς ότι δεν έχεις καλές εξετάσεις; Τι δεν είναι καλό;

Κοίταξε, τα τεστ ωορρηξίας έχουν βοηθήσει κόσμο αλλά φέρνουν και αντίθετα αποτελέσματα καμία φορά. Εγώ πχ 3 μήνες χρησιμοποίησα τεστακια και έπαιρνα και τις βιταμίνες που λες, κανένα αποτέλεσμα. Είμαι πεπεισμένη ότι έφταιγε που το σκεφτόμουν τόσο. Μετά είχα μια σοβαρή περιπέτεια υγείας και φυσικά μετά από αυτό δεν προσπαθούσαμε, δεν έκανα τεστ δεν έπαιρνα τίποτα από βιταμίνες γιατί απλά ήμουν χαλί μαύρο. Θυρεοειδής στα χειρότερα του, εγώ με θρόμβωση να κουτσαινω και με ένα σωρό άλλα θέματα και φάρμακα...και έμεινα έγκυος με τη μία επαφή 🤦 Αλήθεια πιστεύω ότι όσο το κυνηγούσα απλά δεν γίνοταν και μόλις το έβγαλα από το μυαλό μου νατο! Τώρα είμαι 30 εβδομάδων με ένα υγιέστατο αγοράκι το οποίο έφαγε φουλ φάρμακα τον πρώτο μήνα εγκυμοσύνης γιατί δν είχα καταλάβει ότι είμαι έγκυος 😂

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nasiad είπε:

Τι εννοείς ότι δεν έχεις καλές εξετάσεις; Τι δεν είναι καλό;

Κοίταξε, τα τεστ ωορρηξίας έχουν βοηθήσει κόσμο αλλά φέρνουν και αντίθετα αποτελέσματα καμία φορά. Εγώ πχ 3 μήνες χρησιμοποίησα τεστακια και έπαιρνα και τις βιταμίνες που λες, κανένα αποτέλεσμα. Είμαι πεπεισμένη ότι έφταιγε που το σκεφτόμουν τόσο. Μετά είχα μια σοβαρή περιπέτεια υγείας και φυσικά μετά από αυτό δεν προσπαθούσαμε, δεν έκανα τεστ δεν έπαιρνα τίποτα από βιταμίνες γιατί απλά ήμουν χαλί μαύρο. Θυρεοειδής στα χειρότερα του, εγώ με θρόμβωση να κουτσαινω και με ένα σωρό άλλα θέματα και φάρμακα...και έμεινα έγκυος με τη μία επαφή 🤦 Αλήθεια πιστεύω ότι όσο το κυνηγούσα απλά δεν γίνοταν και μόλις το έβγαλα από το μυαλό μου νατο! Τώρα είμαι 30 εβδομάδων με ένα υγιέστατο αγοράκι το οποίο έφαγε φουλ φάρμακα τον πρώτο μήνα εγκυμοσύνης γιατί δν είχα καταλάβει ότι είμαι έγκυος 😂

Εύχομαι να ήταν κάτι που πέρασε και να έχεις αναρρώσει και εύχομαι με το καλό το μωράκι σου. Και εγώ πιστεύω φουλ στο άγχος. Ειδικά και μετά τη άσχημη εμπειρία υπάρχει κάπως πιο έντονο άγχος.

Στις εξετάσεις εννοώ την AMH πχ που είναι στο 0.30 και την fsh μου που είναι στο 11 . Θυροειδής είναι καλός.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...