Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Λοιπόν εγώ πήγα στο γιατρό και μου είπε στη μεθεπόμενη περίοδο να πάω για διέγερση με enolva και puregon 300. Μου είπε ότι ενώ έχω αποθέματα και οι ωοθήκες είναι δραστήριες (μου έκανε υπέρηχο και είδε 13 ωοθυλακια) για κάποιο λόγο δεν ανταποκρίνονται τόσο στα φάρμακα και ίσως την προηγ φορά που πήραμε 12 καλά ωάρια να μην ήταν τελικά και τόσο καλά. Την προηγ φορά το αποδώσανε στο κακό σπερμα τώρα μάλλον και στα ωάρια. Ας ελπίσουμε και από την επόμενη να προκύψει κανένα καλό εμβρυακι και να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά. 
      ανεξήγητα φαινόμενα και εγώ και ο άντρας μου! 

      • Καλή τύχη! 1

Σχέσεις


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια είμαι παντρεμένη σχεδόν 2 χρόνια και με αυτόν τον άνθρωπο είμαστε 8 χρόνια μαζί έχουμε και μια κορούλα 15 μηνών 

Με απασχολεί πολύ καιρό τώρα το ότι δεν κάνουμε τίποτα οι 2 μας κάθε φορά που του το αναφέρω δεν αλλάζει κάτι και δεν καταλήγουμε πουθενά

Γενικά είναι υπέροχος άνθρωπος και πατέρας αλλά από τότε που γέννησα νιώθω ότι είμαι μόνο μαμά και τίποτα άλλο δεν βγαίνει συχνά μόνος του με φίλους αλλά κάποιες φορές πάει να δει μπάλα εγώ από την άλλη μια φορά έχει τύχει τέλος πάντων 

Είχα καιρό που του έλεγα να βγούμε να δούμε μια ταινία που ήθελα πολύ και το μωρό να το αφήσουμε στην μαμά μου αλλά τελικά δεν πήγαμε γιατί δεν ήθελε δεν έδωσε πολύ σημασία και μου είπε ότι την Τετάρτη θα βγει να δει μπάλα με τους φίλους του 

Δεν έχω θέμα πραγματικά ας βγει αλλά θα ήθελα να κάνουμε και μαζί κάποια πράγματα να βγούμε για ένα φαγητό για μια ταινία και να αφήσουμε την μικρή για 2 3 ώρες αλλά ποτέ ούτε μου το προτείνει αλλά ούτε είναι θετικός σε αυτό πως να το χείριστο αρχίζω και δεν νιώθω καλά 

Νομίζω ότι δεν θέλει να περνάμε χρόνο μαζί 

Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , Emmy30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια είμαι παντρεμένη σχεδόν 2 χρόνια και με αυτόν τον άνθρωπο είμαστε 8 χρόνια μαζί έχουμε και μια κορούλα 15 μηνών 

Με απασχολεί πολύ καιρό τώρα το ότι δεν κάνουμε τίποτα οι 2 μας κάθε φορά που του το αναφέρω δεν αλλάζει κάτι και δεν καταλήγουμε πουθενά

Γενικά είναι υπέροχος άνθρωπος και πατέρας αλλά από τότε που γέννησα νιώθω ότι είμαι μόνο μαμά και τίποτα άλλο δεν βγαίνει συχνά μόνος του με φίλους αλλά κάποιες φορές πάει να δει μπάλα εγώ από την άλλη μια φορά έχει τύχει τέλος πάντων 

Είχα καιρό που του έλεγα να βγούμε να δούμε μια ταινία που ήθελα πολύ και το μωρό να το αφήσουμε στην μαμά μου αλλά τελικά δεν πήγαμε γιατί δεν ήθελε δεν έδωσε πολύ σημασία και μου είπε ότι την Τετάρτη θα βγει να δει μπάλα με τους φίλους του 

Δεν έχω θέμα πραγματικά ας βγει αλλά θα ήθελα να κάνουμε και μαζί κάποια πράγματα να βγούμε για ένα φαγητό για μια ταινία και να αφήσουμε την μικρή για 2 3 ώρες αλλά ποτέ ούτε μου το προτείνει αλλά ούτε είναι θετικός σε αυτό πως να το χείριστο αρχίζω και δεν νιώθω καλά 

Νομίζω ότι δεν θέλει να περνάμε χρόνο μαζί 

Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο 

Θα τον πιάσεις ήρεμα Κ ωραία Κ θα του τα πεις όπως τα λες εδώ. Θα πεις ότι νιώθεις λες Κ είστε 100 χρόνων κλεισμένη μέσα στο σπίτι λες Κ έχετε άνοια . Θα πεις ότι είστε ακόμα νέοι Κ πρέπει να κάνετε πράγματα μαζί . Μια εκδρομή ένα φαγητό ένα μπάνιο μια ταινία ένα ποτό. Ότι πρέπει να βρείτε ένα χόμπι κάτι να κάνετε να περνάει ο ελεύθερος χρόνος γιατί αυτό θα σας πνίξει στο τέλος. 

Καμιά φορά όταν έρχετε ένα παιδί Κ ο άλλος δεν μπορεί να καταλάβει ακριβώς τις ανάγκες του άλλου οπότε χάνετε λίγο η μπάλα Κ το ξεχνάς πως ήσουν πριν το παιδι. 

Link to comment
Share on other sites

Του έχω μιλήσει πάρα πολλές φορές αλλά δεν αλλάζει τίποτα δεν ξέρω τι να κάνω απλά δεν δίνει σημασία τι να πω με θεωρεί δεδομένη? 

Νιώθω ώρες ώρες πολύ χάλια 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Emmy30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια είμαι παντρεμένη σχεδόν 2 χρόνια και με αυτόν τον άνθρωπο είμαστε 8 χρόνια μαζί έχουμε και μια κορούλα 15 μηνών 

Με απασχολεί πολύ καιρό τώρα το ότι δεν κάνουμε τίποτα οι 2 μας κάθε φορά που του το αναφέρω δεν αλλάζει κάτι και δεν καταλήγουμε πουθενά

Γενικά είναι υπέροχος άνθρωπος και πατέρας αλλά από τότε που γέννησα νιώθω ότι είμαι μόνο μαμά και τίποτα άλλο δεν βγαίνει συχνά μόνος του με φίλους αλλά κάποιες φορές πάει να δει μπάλα εγώ από την άλλη μια φορά έχει τύχει τέλος πάντων 

Είχα καιρό που του έλεγα να βγούμε να δούμε μια ταινία που ήθελα πολύ και το μωρό να το αφήσουμε στην μαμά μου αλλά τελικά δεν πήγαμε γιατί δεν ήθελε δεν έδωσε πολύ σημασία και μου είπε ότι την Τετάρτη θα βγει να δει μπάλα με τους φίλους του 

Δεν έχω θέμα πραγματικά ας βγει αλλά θα ήθελα να κάνουμε και μαζί κάποια πράγματα να βγούμε για ένα φαγητό για μια ταινία και να αφήσουμε την μικρή για 2 3 ώρες αλλά ποτέ ούτε μου το προτείνει αλλά ούτε είναι θετικός σε αυτό πως να το χείριστο αρχίζω και δεν νιώθω καλά 

Νομίζω ότι δεν θέλει να περνάμε χρόνο μαζί 

Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο 

θα συμφωνησω κ με την λινα

περιγραφεις κτ που συμβαινει γενικα

καθε ζευγαρι κ καθε ατομο συγκεκριμενα θελει αλλο χρονο για να μπει σε νεους ρυθμους

φυσικα εξαρταται παντα απο το πως ηταν πριν,τι επιλογες υπαρχουν τωρα

δλδ αναφερεις οτι μπορειτε να αφησετε το παιδι στη μαμα σου.οποτε πρακτικη λυση υπαρχει.μηπως δ θελει ομως;

αναλογα τι προτεινεις.τι συνηθιζατε να κανετε;να πατε για φαγητο;ποτο;θεατρο;να προτεινεις κτ που θα ηθελε

στο σπιτι περνατε χρονο οταν κοιμαται πχ το παιδι;

φυσικα η λυση ειναι να του μιλησεις ηρεμα.να εκφρασεις ολα οσα νιωθεις.κ να του δωσεις να καταλαβει πως αισθανεσαι

επειδη αναφερεις οτι νιωθεις μονο μαμα,αν παρολα αυτα για οποιοδηποτε λογο δ ακολουθει ο συζυγος,παρολα αυτα κανονισε καφε,ποτο,σινεμα με παρεα.εχεις αναγκη χρονο χωρις το παιδι.ειτε το εχει η μαμα σου,ειτε ο μπαμπας του

να εκφρασεις κ τα συναισθηματα σου.κ αν πριν το παιδι ηταν πολυ εντονη η κοινωνικη σας ζωη,να τον ρωτησεις τι αλλαξε.δ ειπαμε να γινει ιδια,αλλα υπαρχουν μεσες λυσεις

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν είχαμε εντονη ζωη πριν το παιδι αλλα ενα σινεμα ενα φαγητο θα το πηγαιναμε τωρα τιποτα και που του το λεω δεν λεει οτι δεν θελει να φησουμε το παιδι να κοιμηθει αλλου το βραδυ γιατι θα νιωθει καπως 

Εγώ θα ήθελα να βγω αλλα οι φίλες μου έχουν και αυτές παιδιά και δεν μπορούμε να κανονίσουμε κάτι που μας βολεύει η απλά δεν μπορούν να τα αφησουν

Μου κάνει κάπως άσχημο το ότι δεν θέλει να βγαίνουμε μαζί αλλά με τους φίλους του δεν έχει θέμα να βγει 

Όταν κοιμάται το μωρό συνήθως θα δούμε καμιά σειρά αλλά και αυτό μέχρι εκεί δεν θα μιλήσουμε για κάτι ή θα είναι με το κινητό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 43 λεπτά , Emmy30 είπε:

Γενικά δεν είχαμε εντονη ζωη πριν το παιδι αλλα ενα σινεμα ενα φαγητο θα το πηγαιναμε τωρα τιποτα και που του το λεω δεν λεει οτι δεν θελει να φησουμε το παιδι να κοιμηθει αλλου το βραδυ γιατι θα νιωθει καπως 

Εγώ θα ήθελα να βγω αλλα οι φίλες μου έχουν και αυτές παιδιά και δεν μπορούμε να κανονίσουμε κάτι που μας βολεύει η απλά δεν μπορούν να τα αφησουν

Μου κάνει κάπως άσχημο το ότι δεν θέλει να βγαίνουμε μαζί αλλά με τους φίλους του δεν έχει θέμα να βγει 

Όταν κοιμάται το μωρό συνήθως θα δούμε καμιά σειρά αλλά και αυτό μέχρι εκεί δεν θα μιλήσουμε για κάτι ή θα είναι με το κινητό 

Πρέπει να το ξεκαθαρίσεις ότι έχεις πια βαλτώσει. Ξεκαθάρισε το ότι θες να ζητε σαν άνθρωποι Κ αν δεν δεις αλλαγή ξεκινά να βγαίνεις μόνη σου να δεις πως θα αντιδράσει. Βρες Κ ένα χόμπι έξω απτό σπίτι αν δει ότι κανείς νέες παρέες έχεις νέα ενδιαφέροντα μπορεί να ταρακουνήθει. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Emmy30 είπε:

Γενικά δεν είχαμε εντονη ζωη πριν το παιδι αλλα ενα σινεμα ενα φαγητο θα το πηγαιναμε τωρα τιποτα και που του το λεω δεν λεει οτι δεν θελει να φησουμε το παιδι να κοιμηθει αλλου το βραδυ γιατι θα νιωθει καπως 

Εγώ θα ήθελα να βγω αλλα οι φίλες μου έχουν και αυτές παιδιά και δεν μπορούμε να κανονίσουμε κάτι που μας βολεύει η απλά δεν μπορούν να τα αφησουν

Μου κάνει κάπως άσχημο το ότι δεν θέλει να βγαίνουμε μαζί αλλά με τους φίλους του δεν έχει θέμα να βγει 

Όταν κοιμάται το μωρό συνήθως θα δούμε καμιά σειρά αλλά και αυτό μέχρι εκεί δεν θα μιλήσουμε για κάτι ή θα είναι με το κινητό 

οποτε γενικα ισως να μην το εχει αναγκη οσο εσυ

εργαζεσαι;

εχει αλλαξει η συχνοτητα που παει να δει αγωνα;

εφοσον το ξαναλεγα,σε πιο εντονο υφος,να γινει αντιληπτο οτι με ενοχλει,κ ειναι προβλημα για μενα,θα επικεντρωνα τις προσπαθειες μου να βγω με φιλη.εστω με μια καθε φορα,που θα το βολεψετε πιο ευκολα

αν εσυ εισαι 24ωρες/την ημερα με το παιδι, βρες κτ να ασχοληθεις μονη κ ασε το παιδι με τον μπαμπα

αλλαξε τον χρονο που περνατε μαζι οταν κοιμαται το παιδι στο σπιτι.να κλεισει η τηλεοραση,να αφησετε τα κιν,να φατε,να μιλησετε,να χαλαρωσετε γενικα παρεα,οχι ο καθενας μονος

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...