Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Τα υπόλοιπα που έχεις στην κατάψυξη είναι τρίτης ημέρας η πέμπτης? Εμείς έχουμε ένα πέμπτης,για κάποιο λόγο ο γιατρός μου είπε πως πρώτα περιμένουμε να γίνουν βλαστοκυστες και μετά τα βάζουμε κατάψυξη και πάμε για εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία και σε σένα,με το καλό🥰

      Όλα 3ης είναι. Τα κρυοσυντηρουμε 3ης ημέρας γιατί είχα μείνει έγκυος με 3ης οπότε θα ακολουθήσει το ίδιο ο γιατρός. 
      ευχαριστώ πολύ 🥰

Λέτε να είμαι έγκυος;


Georgette2024

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες σας !!! Είμαι καινούρια στο φόρουμ αν και τα τελευταία αρκετά βράδια οι ιστορίες σας μου κρατάνε συντροφιά και μου δίνουν ελπίδα. Ας ακούσω τώρα τις εμπειρίες σας και τις γνώμες σας για να πάρω και εγώ δύναμη.. τελευταία περίοδος 26 Αυγούστου,  πάντα σταθερό κυκλο . Ελεύθερη επαφή στις 4 Σεπτεμβρίου ξημέρωμα 5 . Ήταν η πρώτη φορά δεν επιδιωκα να μεινω έγκυος αλλά σπο εκείνη την μέρα δεν έχω σταματήσει να το σκέφτομαι.. το θέμα είναι ότι έχω ένα προαίσθημα ότι πέτυχε. Έχω 2 μέρες καθυστέρηση και σήμερα είναι η 3η. Ξανά λέω πάντα σταθερό κύκλο.. το θέμα είναι ότι από την πρώτη μέρα καθυστέρηση έχω το πρωί όταν ξυπνάω ή αργά το βράδυ ελάχιστα καφέ ( συγγνώμη για την περιγραφή) είτε στο εσώρουχο μου είτε στο χαρτί. Αυτά τα καφέ τα είχα πάντα μια βδομάδα πριν την αναμενόμενη περίοδο που αυτή την φορά δεν ήρθαν ποτέ και σε μεγαλύτερη ποσότητα.. επίσης νιώθω πονακια περιόδου αλλά όχι τους σφαχτες που είχα άλλες φορές. Ακόμα κάτι που με έθεσε σε υποψίες είναι ότι έχω 2 βδομάδες δεν αντέχω μυρωδιές και δεν έχω καθόλου κατακράτηση που η ζυγαριά τις παραμονές ανεβαίνει πάντα!!! Έχω κάνει ένα τεστ εγκυμοσύνης , αυτά της πρόωρης ανίχνευσης, το πρεντικτορ early (?) Αν το λέω σωστά,  4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο αλλά είχε βγει αρνητικό και στεναχωρηθηκα πολύ..  λέτε να είναι εγκυμοσύνη ή μια απλή καθυστέρηση τυχαία; σκέφτομαι να κάνω χοριακη αύριο αλλά φοβάμαι τα αποτελέσματα 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Georgette2024 είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας !!! Είμαι καινούρια στο φόρουμ αν και τα τελευταία αρκετά βράδια οι ιστορίες σας μου κρατάνε συντροφιά και μου δίνουν ελπίδα. Ας ακούσω τώρα τις εμπειρίες σας και τις γνώμες σας για να πάρω και εγώ δύναμη.. τελευταία περίοδος 26 Αυγούστου,  πάντα σταθερό κυκλο . Ελεύθερη επαφή στις 4 Σεπτεμβρίου ξημέρωμα 5 . Ήταν η πρώτη φορά δεν επιδιωκα να μεινω έγκυος αλλά σπο εκείνη την μέρα δεν έχω σταματήσει να το σκέφτομαι.. το θέμα είναι ότι έχω ένα προαίσθημα ότι πέτυχε. Έχω 2 μέρες καθυστέρηση και σήμερα είναι η 3η. Ξανά λέω πάντα σταθερό κύκλο.. το θέμα είναι ότι από την πρώτη μέρα καθυστέρηση έχω το πρωί όταν ξυπνάω ή αργά το βράδυ ελάχιστα καφέ ( συγγνώμη για την περιγραφή) είτε στο εσώρουχο μου είτε στο χαρτί. Αυτά τα καφέ τα είχα πάντα μια βδομάδα πριν την αναμενόμενη περίοδο που αυτή την φορά δεν ήρθαν ποτέ και σε μεγαλύτερη ποσότητα.. επίσης νιώθω πονακια περιόδου αλλά όχι τους σφαχτες που είχα άλλες φορές. Ακόμα κάτι που με έθεσε σε υποψίες είναι ότι έχω 2 βδομάδες δεν αντέχω μυρωδιές και δεν έχω καθόλου κατακράτηση που η ζυγαριά τις παραμονές ανεβαίνει πάντα!!! Έχω κάνει ένα τεστ εγκυμοσύνης , αυτά της πρόωρης ανίχνευσης, το πρεντικτορ early (?) Αν το λέω σωστά,  4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο αλλά είχε βγει αρνητικό και στεναχωρηθηκα πολύ..  λέτε να είναι εγκυμοσύνη ή μια απλή καθυστέρηση τυχαία; σκέφτομαι να κάνω χοριακη αύριο αλλά φοβάμαι τα αποτελέσματα 

 

Κορίτσι μου αν το θελεις να είσαι έγκυος στο ευχομαι!!!γιατί δεν πας να πάρεις ένα τεστ να κάνεις σήμερα να μην έχεις την αγωνία??αν είσαι θα δείξει σίγουρα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Βάσω ! Ευχαριστώ που απάντησες!!! Είναι χαζό αυτό που θα πω απλά επειδή έκανα ένα και ήταν αρνητικό , τρέμω να το ξανά κάνω :( βέβαια 4 μέρες πριν την καθυστέρηση ίσως ήταν αρκετά νωρίς . Τι να πω :) 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Georgette2024 είπε:

Γεια σου Βάσω ! Ευχαριστώ που απάντησες!!! Είναι χαζό αυτό που θα πω απλά επειδή έκανα ένα και ήταν αρνητικό , τρέμω να το ξανά κάνω :( βέβαια 4 μέρες πριν την καθυστέρηση ίσως ήταν αρκετά νωρίς . Τι να πω :) 

Έκανες το τεστ πολύ νωρίς κανένα τεστ δεν δείχνει τόσο σύντομα. Αλλά γιατί τρέμεις υπάρχει περίπτωση να αλλάξει το αποτέλεσμα με το να κάνεις τεστ ? Απλά θα μάθεις τι γίνετε . Δηλαδή άμα δεν κάνεις τεστ ή χοριακη  θα είσαι έγκυος ή όχι? Έτσι Κ αλλιώς θα το μαθεις

Οπότε κάνε ένα τεστ να ξεμπερδευεις 

Link to comment
Share on other sites

Και η αλήθεια είναι πως η χοριακη θα είναι πιο ψυχοφθορα γιατί θα πρέπει να περιμένεις μέχρι τουλάχιστον αύριο το μεσημέρι να βγει...και ναι 4 μέρες πριν ήταν αρκετά νωρίς....για σκέψου να κάνεις όμως και να είναι θετικό??😉

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...