Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Δύσκολη εγκυμοσύνη -1ο τρίμηνο


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες. Σας γράφω με την ελπίδα να μιλήσω με γυναίκες που βιώνουν παρόμοια με εμένα την εγκυμοσύνη τους ώστε να πάρω λίγο κουράγιο και να μην νιώθω μόνη. Είμαι στην 9η εβδομάδα και δεν μπορώ να σηκωθώ απο το κρεβάτι χωρίς να κάνω εμετό. Παίρνω χαπια που μου έδωσε ο γιατρός αλλα δυστυχώς εξακολουθω να κάνω εμετούς. Ηρεμώ μόνο οταν κοιμάμαι. Υποσιτιζομαι και εχω μια διαρκή άσχημη γεύση ολη την ημέρα. Επειδή έχω κάποια αγχωδη διαταραχή, μου είναι γνωριμα αυτά τα συναισθήματα κατάθλιψης και πανικού που βιώνω τώρα και φοβάμαι μην πέσω κορίτσια.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Titania είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Σας γράφω με την ελπίδα να μιλήσω με γυναίκες που βιώνουν παρόμοια με εμένα την εγκυμοσύνη τους ώστε να πάρω λίγο κουράγιο και να μην νιώθω μόνη. Είμαι στην 9η εβδομάδα και δεν μπορώ να σηκωθώ απο το κρεβάτι χωρίς να κάνω εμετό. Παίρνω χαπια που μου έδωσε ο γιατρός αλλα δυστυχώς εξακολουθω να κάνω εμετούς. Ηρεμώ μόνο οταν κοιμάμαι. Υποσιτιζομαι και εχω μια διαρκή άσχημη γεύση ολη την ημέρα. Επειδή έχω κάποια αγχωδη διαταραχή, μου είναι γνωριμα αυτά τα συναισθήματα κατάθλιψης και πανικού που βιώνω τώρα και φοβάμαι μην πέσω κορίτσια.. 

Έκανα εμετό μέχρι και την τελευταία μέρα πριν γεννήσω,ήμουν σε όλη την εγκυμοσύνη με εμετούς, καούρες και αναγουλες.Ευτυχως δεν έπαθα υπερεμεση,αν και είχα φτάσει μέχρι και 15 εμετούς τη μερα.Πηγαν όλα καλά και τελικά γέννησα μια υγιέστατη μπέμπα,η οποία σε λίγο θα γίνει 2χρονων και τώρα προσπαθώ για δεύτερο παιδάκι,πάλι με εξωσωματική.Καθε φορά που βλέπω την κορούλα μου, λέω στον εαυτό μου ότι άξιζε όλο αυτό που πέρασα και πως δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο.Μακαρι να μείνω ξανά έγκυος και ας κάνω πάλι εμετούς,τώρα το συνήθισα 😝 Σου εύχομαι να περάσει γρήγορα όλο αυτό που περνάς και με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου❤️

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Titania είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Σας γράφω με την ελπίδα να μιλήσω με γυναίκες που βιώνουν παρόμοια με εμένα την εγκυμοσύνη τους ώστε να πάρω λίγο κουράγιο και να μην νιώθω μόνη. Είμαι στην 9η εβδομάδα και δεν μπορώ να σηκωθώ απο το κρεβάτι χωρίς να κάνω εμετό. Παίρνω χαπια που μου έδωσε ο γιατρός αλλα δυστυχώς εξακολουθω να κάνω εμετούς. Ηρεμώ μόνο οταν κοιμάμαι. Υποσιτιζομαι και εχω μια διαρκή άσχημη γεύση ολη την ημέρα. Επειδή έχω κάποια αγχωδη διαταραχή, μου είναι γνωριμα αυτά τα συναισθήματα κατάθλιψης και πανικού που βιώνω τώρα και φοβάμαι μην πέσω κορίτσια.. 

δ ειχα υπερεμεση,ειχε φιλη μου

εγω ειχα δυσκολη εγκυμοσυνη για αλλους λογους,κατα βαση ημουν στο κρεβατι

ο γιατρος θα κρινει αν χρειαστεις νοσηλεια πχ

κ εφοσον νιωθεις ετσι ψυχολογικα,δ ειναι κακο να παρεις επαγγελματικη βοηθεια κ γι αυτο

οι γυναικες ειναι πολυ δυνατες,θα βρεις δυναμη

αλλα αυτο δ σημαινει οτι εισαι μονη η δε θα χρησιμοποιησειςο,τι βοηθεια υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...