Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

Καφέ υγρά στην εγκυμοσύνη


SotiriaK

Recommended Posts

Καλημέρα! Από την 8η εβδομάδα εγκυμοσύνης είχα δει λίγες σταγόνες καφέ υγρά- όχι μεγάλη ποσότητα, κάποιες σταγόνες είτε στο σκούπισμα είτε στο εσώρουχο-, τα οποία διαρκούν για 2-3 μέρες φεύγουν και ξαναέρχονται πότε πότε μέχρι και σήμερα (14η εβδομάδα). Ο γιατρός δεν έχει δει κανένα πρόβλημα ούτε κάποια αποκόλληση στον υπέρηχο αλλά ένα έμβρυο που αναπτύσσεται φυσιολογικά. Μου έδωσε τα utrogestan των 100mg προληπτικά, τα οποία συνεχίζω και παίρνω. Ωστόσο δεν έχουμε καταλάβει την αιτία που συμβαίνει αυτό, ούτε και έχει σταματήσει με τη λήψη των χαπιών. Έχει αντιμετωπίσει κάποια άλλη αυτό το θέμα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 16/9/2024 at 10:05 ΠΜ, SotiriaK είπε:

Καλημέρα! Από την 8η εβδομάδα εγκυμοσύνης είχα δει λίγες σταγόνες καφέ υγρά- όχι μεγάλη ποσότητα, κάποιες σταγόνες είτε στο σκούπισμα είτε στο εσώρουχο-, τα οποία διαρκούν για 2-3 μέρες φεύγουν και ξαναέρχονται πότε πότε μέχρι και σήμερα (14η εβδομάδα). Ο γιατρός δεν έχει δει κανένα πρόβλημα ούτε κάποια αποκόλληση στον υπέρηχο αλλά ένα έμβρυο που αναπτύσσεται φυσιολογικά. Μου έδωσε τα utrogestan των 100mg προληπτικά, τα οποία συνεχίζω και παίρνω. Ωστόσο δεν έχουμε καταλάβει την αιτία που συμβαίνει αυτό, ούτε και έχει σταματήσει με τη λήψη των χαπιών. Έχει αντιμετωπίσει κάποια άλλη αυτό το θέμα;

Νομίζω πως τα καφέ όπως και τα ροζ υγρά δεν είναι κάτι να φοβάσαι. Είτε είναι αίμα που είχε μείνει στη μήτρα και απλά φεύγει λίγο λίγο είτε μπορεί να τύχει μετά από επαφή. Αν ήταν κόκκινο και μπόλικο θα ήταν πρόβλημα, αν και εγώ είχα αιμμοραγια επί 20 μέρες στην αρχή της εγκυμοσύνης (δεν ήξερα καν ότι είμαι έγκυος νομίζαμε πως ήταν ανωμαλη περίοδος) και μάλιστα τις πρώτες 7 με μεγάλη ροή και πηγματα, και το μωρό δεν κατάλαβε τίποτα. Είμαι στην 28η εβδομάδα πλέον και όλα βαίνουν καλώς. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. είχα κι εγώ καφέ υγρά στην εγκυμοσύνη 2 φορές για λίγες μέρες.. 

 Την πρώτη μετά την αυχενική και την επόμενη φορά περίπου 25 εβδομάδων.. 

Τα καφέ δεν σε ανησυχούν,  χάπι και λίγο ξεκούραση.. τα κόκκινα είναι επίφοβα.. 

 Ίσως ξεραμενο αίμα είναι τα καφέ, ίσως μετά από επαφή με τον άντρα σου.. 

 Καταλαβαίνω το άγχος σου κι εγώ όλο κοίταζα αν βγάζω αίμα.. λίγο υπομονή και θα σταματήσουν 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...