Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , *Vasoula είπε:

      Κατάλαβα κορίτσι μου φαντάζομαι είσαι μικρούλα ε???προσπαθούσατε καιρό πριν προχωρήσετε σε εξωσωματική?

      Χαχαχα...Όχι μακάρι να ήμουν μικρή Ίσως να μην αγχωνόμουν τόσο. 38 είμαι... Συστηματικά περίπου κανένα 9μηνο...

Περίοδος σε κορίτσι 10.5 χρονών


Recommended Posts

Καλησπέρα, η κόρη μου αδιαθέτησε στα 10.5 χρονών. Την πρώτη φορά είχε για 4-5 μέρες αίμα, τη δεύτερη φορά της ήρθε με τα από 40 μέρες κ κράτησε για 2-3 μέρες. Τώρα έχουνε περάσει σχεδόν 5 μήνες και δεν ξαναειχε περίοδο. Μου είπε η παιδίατρος, ότι δεν είχε καθόλου συμπτώματα ώστε να της έρθει περίοδος(πχ τριχοφυΐα, στήθος, ιδρώτα) και μας παρέπεμψε με ενδοκρινολόγο. Το ίδιο είπε κ ο ενδοκρινολόγος, κ μας έδωσε να κάνουμε ορμονολογικες εξετάσεις, υπέρηχο κάτω κοιλίας. Εσάς έχει τύχει στα κορίτσια σας να αδιαθετησουνε χωρίς να έχουνε σύμπτωμα ή να μην τους έχει ξανά περίοδος για τόσο χρονικό διάστημα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, FAIDDEDIL είπε:

Καλησπέρα, η κόρη μου αδιαθέτησε στα 10.5 χρονών. Την πρώτη φορά είχε για 4-5 μέρες αίμα, τη δεύτερη φορά της ήρθε με τα από 40 μέρες κ κράτησε για 2-3 μέρες. Τώρα έχουνε περάσει σχεδόν 5 μήνες και δεν ξαναειχε περίοδο. Μου είπε η παιδίατρος, ότι δεν είχε καθόλου συμπτώματα ώστε να της έρθει περίοδος(πχ τριχοφυΐα, στήθος, ιδρώτα) και μας παρέπεμψε με ενδοκρινολόγο. Το ίδιο είπε κ ο ενδοκρινολόγος, κ μας έδωσε να κάνουμε ορμονολογικες εξετάσεις, υπέρηχο κάτω κοιλίας. Εσάς έχει τύχει στα κορίτσια σας να αδιαθετησουνε χωρίς να έχουνε σύμπτωμα ή να μην τους έχει ξανά περίοδος για τόσο χρονικό διάστημα;

Καλησπέρα! Εγώ αδισθετησα 5η δημοτικού...τελικά είχα πωα..στα 18 να κάνετε αμη και να κοιτάξετε την  fsh..όλα λύνονται  αν τα ξέρετε εγκαίρως...εγώ δυστυχώς σε μικρή  πόλη πότε δε βρήκαν τι έχω.. ώσπου ήταν αργά.. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, FAIDDEDIL είπε:

Καλησπέρα, η κόρη μου αδιαθέτησε στα 10.5 χρονών. Την πρώτη φορά είχε για 4-5 μέρες αίμα, τη δεύτερη φορά της ήρθε με τα από 40 μέρες κ κράτησε για 2-3 μέρες. Τώρα έχουνε περάσει σχεδόν 5 μήνες και δεν ξαναειχε περίοδο. Μου είπε η παιδίατρος, ότι δεν είχε καθόλου συμπτώματα ώστε να της έρθει περίοδος(πχ τριχοφυΐα, στήθος, ιδρώτα) και μας παρέπεμψε με ενδοκρινολόγο. Το ίδιο είπε κ ο ενδοκρινολόγος, κ μας έδωσε να κάνουμε ορμονολογικες εξετάσεις, υπέρηχο κάτω κοιλίας. Εσάς έχει τύχει στα κορίτσια σας να αδιαθετησουνε χωρίς να έχουνε σύμπτωμα ή να μην τους έχει ξανά περίοδος για τόσο χρονικό διάστημα;

Κ εγώ θυμάμαι αδιαθετησα έκτη δημοτικού για μια φορά Κ μετά μου ξαναήρθε σε ένα χρόνο ακριβώς περίοδος . Ήταν περίεργο αλλά εκείνα τα χρόνια δεν τα ψάχναμε Κ καθόλου. Δεν είχα κάτι άλλο μετά η περίοδος ήρθε κανονικά μετά από ένα χρόνο Κ έμεινε σταθερή ούτε κάτι ενδοκρινολογικό φοβερο εμφάνισα ποτέ.  

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...