Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Sunshine. είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Σήμερα 7η ημέρα απο την εμβρυομεταφορα με δυο βλαστοκυστες έκανα το ψηφιακό τεστ της clearblue και βγήκε αρνητικό. Υπάρχει περίπτωση να μην έχει δείξει ακόμα; Την Παρασκευή θα κάνω την χοριακή. Υπάρχει περίπτωση να ανέβει μέσα σε δύο μέρες; :-( 

      Φυσικά και υπάρχει...εγώ έβγαλα 7η μέρα με βλαστοκυστες την πιο αχνη γραμμή π έχεις δει...αφού δεν ήμουν σίγουρη αν όντως την έβλεπα...και την 9η μέρα είχα χοριακη 250 κοντά...δώσε τους λίγο χρόνο.. 🥰

      On 16/9/2024 at 5:45 ΜΜ, angie5 είπε:

      Αχ βρε κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ!...Πραγματικά μου δίνεις πολύ κουράγιο και εσύ κι όλα τα κορίτσια εδώ!❤️

      Το ξέρω ότι από την στιγμή που τα περισσότερα τεστ κύησης ούρων δεν ανιχνεύουν κάτω από την ευαισθησία τους και στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν θα βγάλουν ούτε αχνή γραμμή αν η hCG είναι κάτω από 10mIU/ml, σίγουρα δεν θα είναι αξιόπιστο το αποτέλεσμα. Αλλά τι να σας πω η λογική μου τώρα έχει πάει περίπατο τις τελευταίες μέρες....🥺

      Απλά όσες φορές έκανα τεστάκια είτε πιο νωρίς είτε πιο αργά ήταν πάντα αρνητικά και ποτέ δεν ήταν λάθος... Μάλλον γι' αυτο έχασα τις ελπίδες μου.... Σταμάτησαν και τα δέκατα που στο μυαλό μου υποσυνείδητα θεωρούσα ένα "σύμπτωμα" και ίσως και αυτό να με επηρέασε!...🥺

      Τώρα τα πέταξα πάντως και ησύχασα!...Επομένως θα περιμένω την χοριακή την Τετάρτη...

      Soho24 σ' ευχαριστώ για την όμορφη ευχή σου!...Μακάρι!...😘

       

      Κορίτσι μου έκανες τη χοριακη????

      • Μου αρέσει 1

Γέννα στην Ελλάδα απο μόνιμο κατοικο εξωτερικού


Recommended Posts

Καλημερα κορίτσια,

Θα έρθω στην ελλάδα να γεννήσω αλλά δεν έχω ενεργό ΑΜΚΑ καθώς είμαι κάτοικος εξωτερικού.

Έχω όμως ευρώπαική κάρτα υγείας.

Είχε καμία παρόμοια εμπειρία? 

Τα ιδιωτικά μαιευτήρια δέχτηκαν την κάρτα αυτή? Ποια ήταν η διαδικασιά (πληρωσαν όλο το ποσο και πήραν επιστροφή μετά?) Οι τιμές που δείχνουν ειναι με καλυψη εοπυυ και δεν ξέρω ποια ειναι η διαφορα αν δεν έχεις.

Ευχαριστώ!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 38 λεπτά , Kassi1989 είπε:

Καλημερα κορίτσια,

Θα έρθω στην ελλάδα να γεννήσω αλλά δεν έχω ενεργό ΑΜΚΑ καθώς είμαι κάτοικος εξωτερικού.

Έχω όμως ευρώπαική κάρτα υγείας.

Είχε καμία παρόμοια εμπειρία? 

Τα ιδιωτικά μαιευτήρια δέχτηκαν την κάρτα αυτή? Ποια ήταν η διαδικασιά (πληρωσαν όλο το ποσο και πήραν επιστροφή μετά?) Οι τιμές που δείχνουν ειναι με καλυψη εοπυυ και δεν ξέρω ποια ειναι η διαφορα αν δεν έχεις.

Ευχαριστώ!

 

Εγώ που γέννησα ανασφαλιστη δεν είχε μεγάλη διαφορά αν θυμάμαι καλά γύρω στα 300 ευρώ συνολικά . Πάντως ένα τηλέφωνο να πάρεις σου λένε ακριβώς το κόστος . Θυμάμαι Κ εγώ τηλέφωνο είχα πάρει Κ μου είχαν πει τιμοκατάλογο . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...