Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 minutes ago, Neverstop said:

      Περιμένουμε με αγωνία τα νεότερα! Ήσουν οριακά για καρδούλα την προηγούμενη φορά!

      Πλέον με όσα έχω περάσει δεν με αγγίζει τίποτα … απλά περιμένω το επόμενο σκαν … δεν έχω άλλη υπομονή ειλικρινά …

      • Δύναμη! 1
      • Λυπημένη/-ος 1

Βρεφικούς σταθμός


taniak

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους,

Θα ήθελα κάποιον με εμπειρία να μου πει τη γνώμη μου για τους βρεφικούς σταθμούς. Εγώ το σνομπαρα πάρα πολύ όταν το άκουγα από φίλους, ωστόσο παρόλο που έχω την άδεια μου αυτή τη στιγμή έχω φτάσει στο αμήν από την κούραση και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να ρωτήσω. Όχι για να πηγαίνει κάθε μέρα η πολλές ώρες αλλά για να μπορώ και εγώ λίγο να ξεκουράζομαι. Έχω βρει και μια κοπέλα να τον κρατήσει αλλά ακόμα φοβάμαι να τον αφήσω μόνο στο σπίτι με κάποιο ξένο και δε ξέρω αν είναι καλύτερα στο βρεφικό. 

Το λουκουμακι μου είναι 4 μηνών και εγώ δεν έχω καμία βοήθεια. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , taniak είπε:

Καλημέρα σε όλους,

Θα ήθελα κάποιον με εμπειρία να μου πει τη γνώμη μου για τους βρεφικούς σταθμούς. Εγώ το σνομπαρα πάρα πολύ όταν το άκουγα από φίλους, ωστόσο παρόλο που έχω την άδεια μου αυτή τη στιγμή έχω φτάσει στο αμήν από την κούραση και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να ρωτήσω. Όχι για να πηγαίνει κάθε μέρα η πολλές ώρες αλλά για να μπορώ και εγώ λίγο να ξεκουράζομαι. Έχω βρει και μια κοπέλα να τον κρατήσει αλλά ακόμα φοβάμαι να τον αφήσω μόνο στο σπίτι με κάποιο ξένο και δε ξέρω αν είναι καλύτερα στο βρεφικό. 

Το λουκουμακι μου είναι 4 μηνών και εγώ δεν έχω καμία βοήθεια. 

 

4 μηνών είναι πάρα πολύ μικρό . Το πιθανότερο να μην το πάρουν καν στον βρεφικο να μην το δεχτούν δηλαδή. Γενικά επειδή είναι πολύ μωράκι Κ πολύ πιθανών να σου αρρωσταίνει πολύ συχνά Κ πολύ βαριά σε αυτή την ηλικία καλό είναι να το ξεκινήσεις μετά τον χρόνο. Τα μωράκια πριν τον χρόνο αν κολλήσουν κάτι το περνάνε πολύ βαριά με υψηλούς πυρετούς Κ είναι δύσκολο να συνεργαστούν στα φάρμακα οπότε καλητερα να το αποφύγεις . 

Αφού έχεις βρει κοπέλα για το σπίτι είναι καλύτερο να στο απασχολεί Κ να σε βοηθάει εκεί . Στον παιδικό σταθμό είναι τόσα πολλά τα παιδάκια που το πιθανότερο να στο παρατήσουν σε ένα πάρκο Κ αν κλάψει απλά να στο ταισουν. Στο σπίτι αν βάλεις κάμερες μπορείς να έχεις τον έλεγχο απτό κινητό σου . 

Επίσης στους βρεφικους σταθμούς επειδή το παιδί δεν μιλάει θα σου πουν Κ πολλά ψέματα για το τι κάναν. 

Όταν το παιδί αρχίζει να συννενοητε είναι μπορείς να το πας Κ γενικά να είσαι πιο χαλαρή ότι το παιδί θα περάσει καλητερα. Γενικά οι βρεφικοι σταθμοί είναι επιχειρήσεις οπότε μην περιμένεις ότι έχουν επαρκές προσωπικό για να είναι ένα μωρό πλήρως απασχολημένο ταισμενο Κ καθαρό ανά πάσα στιγμή. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...