Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

      Κανένα πρόβλημα κορίτσι μου...ναι ειναι καλύτερο να την κάνεις την ίδια ώρα αλλά ειδικά στη prolutex έχεις περιθώριο...μην αγχώνεσαι και τίποτα δεν πήγε στραβά!!!😉

      Αλήθεια είναι 600 ευρώ η μέρα στη θερμοκοιτίδα???τρομερό!!!!!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου!να πάνε όλα όπως τα θέλεις!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Τόσο μου είπε ο γιατρός,δεν ξέρω αν εννοούσε για ένα μωράκι η για δύο,πάντως είπε 600€ στην κλινική. Αλλιώς το πάνε στο Ιπποκράτειο και όπως μου είπε,άντε να το βρεις εκεί μέσα ...

Προσπάθεια και εγκυμοσύνη..μνετα από αποβολή!


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια!!

Πρόσφατα είχαμε μια αποβολή,στην 10η εβδομάδα, το μικρούλη δεν μεγάλωνε,δεν ακούσαμε ποτέ καρδούλα, και πριν 2 εβδομάδες άρχισα να έχω αίμα ..πήρα για 3 μέρες χάπια έπειτα από επανέλεγχο με υπέρηχο και χοριακη όλα είναι εντάξει και δεν χρειάστηκε απόξυση...Ψυχολογικά ακόμα προσπαθώ να το διαχειριστω, αλλά ήθελα να ρωτήσω ...Η γιατρός μας σύστησε από τον επόμενο κύκλο να προσπαθήσουμε αν θέλουμε, να σημειώσω ότι είχα αίμα για 9 μέρες, και ο επόμενος κύκλος θα είναι τώρα τον Σεπτέμβριο..... Δεν θέλω να απογοητευτω ξανα, πόσο καιρό μετά από ίδια εμπειρία είδατε θετικό τεστ, και πήγαν όλα καλά;; Να πω επίσης πως επειδή ήταν πρώτη αποβολή, γενικότερα πρώτη εγκυμοσύνη, με φυσιολογική σύλληψη, μας είπε η γιατρός να μην αγχωνόμαστε, δεν χρειάζεται να ψάξουμε κάτι, ήταν τυχαίο γεγονός...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , ZoiPapapet είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια!!

Πρόσφατα είχαμε μια αποβολή,στην 10η εβδομάδα, το μικρούλη δεν μεγάλωνε,δεν ακούσαμε ποτέ καρδούλα, και πριν 2 εβδομάδες άρχισα να έχω αίμα ..πήρα για 3 μέρες χάπια έπειτα από επανέλεγχο με υπέρηχο και χοριακη όλα είναι εντάξει και δεν χρειάστηκε απόξυση...Ψυχολογικά ακόμα προσπαθώ να το διαχειριστω, αλλά ήθελα να ρωτήσω ...Η γιατρός μας σύστησε από τον επόμενο κύκλο να προσπαθήσουμε αν θέλουμε, να σημειώσω ότι είχα αίμα για 9 μέρες, και ο επόμενος κύκλος θα είναι τώρα τον Σεπτέμβριο..... Δεν θέλω να απογοητευτω ξανα, πόσο καιρό μετά από ίδια εμπειρία είδατε θετικό τεστ, και πήγαν όλα καλά;; Να πω επίσης πως επειδή ήταν πρώτη αποβολή, γενικότερα πρώτη εγκυμοσύνη, με φυσιολογική σύλληψη, μας είπε η γιατρός να μην αγχωνόμαστε, δεν χρειάζεται να ψάξουμε κάτι, ήταν τυχαίο γεγονός...

Γενικά μην ανχωνεσε είναι πολύ συνηθισμένο. Εγώ περίμενα άλλο έναν κύκλο να στρωσει λίγο Κ ο κύκλος μου Κ μολις ξεκίνησα προσπάθειες έμεινα αμέσως έγκυος . Γενικά μετά από μια αποβολή λένε πιάνεις πιο εύκολα . 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

Γενικά μην ανχωνεσε είναι πολύ συνηθισμένο. Εγώ περίμενα άλλο έναν κύκλο να στρωσει λίγο Κ ο κύκλος μου Κ μολις ξεκίνησα προσπάθειες έμεινα αμέσως έγκυος . Γενικά μετά από μια αποβολή λένε πιάνεις πιο εύκολα . 

Μακάρι ... Δεν θέλω πάλι κάτι να μην πάει καλά ...μου στοίχισε αρκετά στην ψυχολογία.... Πόσες μέρες είχε αιμορραγία μετά την αποβολή, αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας! Γράφω πρώτη φορά ελπίζω να μην έχω κάνει κάποιο λάθος! 
Πρόσφατα είχα μια παλινδρόμη. 
Γενικά ο κύκλους μου είναι παρά πολύ άστατος! Έκανα ένα τεστ προχθές και βγήκε θετικό και μάλιστα έγραψε 1-2 εβδομάδων. Έκανα β-χοριακη που μάλιστα την έτρεξε και 2 φορές η μικροβιολόγος από ότι μου είπε και βγήκε αρνητική.. 
Εχει συμβεί σ καμία ποτέ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Μάιρα31 είπε:

Καλησπέρα σας! Γράφω πρώτη φορά ελπίζω να μην έχω κάνει κάποιο λάθος! 
Πρόσφατα είχα μια παλινδρόμη. 
Γενικά ο κύκλους μου είναι παρά πολύ άστατος! Έκανα ένα τεστ προχθές και βγήκε θετικό και μάλιστα έγραψε 1-2 εβδομάδων. Έκανα β-χοριακη που μάλιστα την έτρεξε και 2 φορές η μικροβιολόγος από ότι μου είπε και βγήκε αρνητική.. 
Εχει συμβεί σ καμία ποτέ

Καμιά φορά τα τεστ είναι ελαττωματικά Κ ειδικά τα ηλεκτρονικά μπορεί κάπως να μπλοκαρισε . Αφού σου είπε ότι η χοριακη είναι αρνητική Κ μάλιστα το διπλοτσεκαρε πέτυχες σε ελαττωματικό τεστ

Πάντα όταν θα περνεις τεστ θα περνεις δύο Κ μάλιστα διαφορετικής εταιρείας αν θες να είσαι σίγουρη . Έχουν γίνει γενικά πολλά λάθη με τα τεστ γι'αυτό πάντα δύο Κ διαφορετικές εταιρείες . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

Καμιά φορά τα τεστ είναι ελαττωματικά Κ ειδικά τα ηλεκτρονικά μπορεί κάπως να μπλοκαρισε . Αφού σου είπε ότι η χοριακη είναι αρνητική Κ μάλιστα το διπλοτσεκαρε πέτυχες σε ελαττωματικό τεστ

Πάντα όταν θα περνεις τεστ θα περνεις δύο Κ μάλιστα διαφορετικής εταιρείας αν θες να είσαι σίγουρη . Έχουν γίνει γενικά πολλά λάθη με τα τεστ γι'αυτό πάντα δύο Κ διαφορετικές εταιρείες . 

Σε ευχαριστώ πολύ για τν απάντηση! 
Κ εγώ που θεωρούσα πως είναι άξιοπιστα τ συγκεκριμένα …

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Μάιρα31 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τν απάντηση! 
Κ εγώ που θεωρούσα πως είναι άξιοπιστα τ συγκεκριμένα …

Παντού υπάρχει Κ κάποιο που χαλάει μηχανήματακια είναι Κ αυτά . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...