Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, angie5 είπε:

      Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου θα ακούσω τις συμβουλές σου. Δεν είχα ιδέα για τα φάρμακα ότι αναστέλλουν την περίοδο και έλεγα τώρα θα μου έρθει...Μακάρι να είναι για καλό τότε ας πρηστεί κι άλλο!...😊

      Πραγματικά σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!😘

      Χαχαχα...Έτσι είναι όπως τα λες για το άγχος!...Σ ευχαριστώ κορίτσι μου μακάρι να είναι καλό σημάδι!😘

      Αχ κορίτσι μου σ' ευχαριστώ τόσο πολύ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια. Θα προσπαθήσω να ακολουθήσω τις συμβουλές σου και θα βγάλω από το μυαλό μου το τεστ. Κι εγώ το σκεφτόμουν αυτο  σήμερα... να μην κάνω κανένα μέχρι την χοριακή (ελπίζω να μην ξαναμπώ στον πειρασμό...🤣)

      Eσύ έμεινες τώρα πρόσφατα εγκυούλα ή παλαιότερα?

      Σε ευχαριστω πολύ για τον κόπο που έκανες να μου γράψεις αυτό το μήνυμα και για τα όμορφα σου λόγια!😘

      Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ και τις τρεις ειλικρινά!...Με βοηθάτε πολύ!..❤️

       

      Κανένας κόπος, γι'αυτό υπάρχει αυτή η ομάδα. Μοιραζόμαστε εμπειρίες και αγωνίες και μακάρι να βοηθηθείς έστω και λίγο σε αυτό το ταξίδι της αναμονής 🥲 Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά τον Απρίλιο και τώρα διανύω την 24η βδομάδα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος! Πάντως από συμπτώματα δεν είχα απολύτως τίποτα όσο περίμενα για τη χοριακή. Ούτε πρησμένο στήθος, ούτε λίγο. Και αναρωτιόμουν πώς είναι δυνατόν να μη νιώθω το παραμικρό ούτε από τα φάρμακα. Κάθε οργανισμός είναι τόσο διαφορετικός. Προσπάθησε να πείσεις τον εαυτό σου ότι σε αυτή τη φάση κανένα σύμπτωμα δεν είναι αξιόπιστο, ούτε το αρνητικό τεστ. Και στο μεταξύ οι μέρες θα περνάνε.

Τριτη μερα καθυστερησης και πολυ αχνο θετικο τεστ


Recommended Posts

Καλημερα σας, 

Τελευταια περιοδος 1 Αυγουστου με πολυ σταθερο κυκλο 26-27 ημερων. Περιμενα περιοδο στις 27-28 Αυγουστου.

27 και 29 Αυγουστου εκανα το τεστ clearblue πρωιμης ανιχνευσης (το μεσημερι και τις 2 φορες) και βγηκε αρνητικο.

Σημερα το πρωι (τριτη μερακαθυστερησης) εκανα παλι το clearblue πρωιμης ανιχνευσης με πρωινα ουρα και βγηκε μια πολυ αχνη θετικη γραμμη. 

Ειμαι 37 χρονων και εχω ηδη ενα παιδακι 3 χρονων. Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη τα τεστ μου ηταν ξεκαθαρα θετικα ηδη πριν απο την καθυστερηση οποτε αυτηφορα ανησυχω μηπως υπαρχει βιοχημικη κυηση.

Πηγα σημερα το πρωι για χοριακη και η γιατρος μου ηταν πολυ συγκρατημενη, και τωρα με εχει φαει η αγωνια.

Εχει καποια να μοιραστει καποια παρομοια εμπειρια;

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, S1987 είπε:

Καλημερα σας, 

Τελευταια περιοδος 1 Αυγουστου με πολυ σταθερο κυκλο 26-27 ημερων. Περιμενα περιοδο στις 27-28 Αυγουστου.

27 και 29 Αυγουστου εκανα το τεστ clearblue πρωιμης ανιχνευσης (το μεσημερι και τις 2 φορες) και βγηκε αρνητικο.

Σημερα το πρωι (τριτη μερακαθυστερησης) εκανα παλι το clearblue πρωιμης ανιχνευσης με πρωινα ουρα και βγηκε μια πολυ αχνη θετικη γραμμη. 

Ειμαι 37 χρονων και εχω ηδη ενα παιδακι 3 χρονων. Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη τα τεστ μου ηταν ξεκαθαρα θετικα ηδη πριν απο την καθυστερηση οποτε αυτηφορα ανησυχω μηπως υπαρχει βιοχημικη κυηση.

Πηγα σημερα το πρωι για χοριακη και η γιατρος μου ηταν πολυ συγκρατημενη, και τωρα με εχει φαει η αγωνια.

Εχει καποια να μοιραστει καποια παρομοια εμπειρια;

Σας ευχαριστω

Τι νούμερο χοριακης είχες;

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, S1987 είπε:

Ειναι βιοχημικη τελικα, η χοριακη ηταν 21…

 

Που το ξέρεις ότι είναι βιοχημική? Δεν έχει σημασία πόσο είναι η πρώτη χοριακη αλλά αν διπλασιάζεται.. Το τεστ βγήκε πολύ αχνό 3 μέρες μετά την καθυστέρηση.. Που ξέρεις αν δεν έκανες πιο αργά ωορρηξία οπότε για αυτό βγήκε 21? Ο γιατρός μίλησε για βιοχημική? Έχεις αίμα τώρα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 54 λεπτά , Elle12 είπε:

2η μερα καθυστερησης ειχα 11.4

Που το ξερεις οτι ειναι βιοχημικη? Ελπιζω να επαναλαβεις σημερα..

Καλημερα, στα αποτελεσματα του εργαστηριου εγραψαν απο κατω στη διαγνωση πως προκειται για βιοχημικη κυηση και η γιατρος μου το επιβεβαιωσε. Τοσο η χοριακη οσο και η προγεστερονη ηταν πολυ χαμηλες. Εντωμεταξυ, απο χθες αρχισα να εχω αιμα. Δυστυχως προκειται για βιοχημικη. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/9/2024 at 9:02 ΠΜ, S1987 είπε:

Καλημερα, στα αποτελεσματα του εργαστηριου εγραψαν απο κατω στη διαγνωση πως προκειται για βιοχημικη κυηση και η γιατρος μου το επιβεβαιωσε. Τοσο η χοριακη οσο και η προγεστερονη ηταν πολυ χαμηλες. Εντωμεταξυ, απο χθες αρχισα να εχω αιμα. Δυστυχως προκειται για βιοχημικη. 

Αν εχεις κανονικο αιμα περιοδου ναι, ειναι βιοχημικη. Και λυπαμαι πολυ. 

Παντως να ξερεις ουτε η χοριακη ουτε η προγεστερονη ειναι θεμα ασχετως με το τι λενε γενικα. Στο εξωτερικο δεν κοιτανε καν τη προγεστερονη κ εδω τη δινουν σαν καραμελα. Εγω ειχα χοριακη 11.4 και προγεστερονη 6. 

Στο λεω για το μελλον για να μην αγχωνεσαι παντα. Ευχομαι συντομα ευχαριστα❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...