Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , angie5 είπε:

      Ναι σωστά μετράς 7η μέρα είναι. 

      Δίκιο έχεις θα περιμένω δύο μέρες καλά λες. Και όντως πρέπει να κάνω κάτι να ξεχάσω γιατί θα σαλτάρω...🤣

      Σ' ευχαριστώ πραγματικά μου δίνεις πολύ κουράγιο!..

      Ναι βγες μια βόλτα...φάτε ένα ωραίο φαγητό...μη πιεις όμως...😜 και απο Δευτέρα αγχώνεσαι παλι...χαχαχαχα 

      αστειεύομαι αλλά αυτό το άγχος πως να το κόψουμε???ουφ!!!

Ανάπτυξη


Recommended Posts

Καλημέρα 

Θα ήθελα να ρωτήσω σε ποιον μήνα έδειξαν τα μωράκια σας με το δάχτυλο 

Εμένα είναι 14 μηνων και έχει δείξει μια φορά αρκετό καιρό πριν ο γιατρός με έχει αγχώσει λίγο διότι μου είπε ότι μέχρι 15 μηνων έχουμε περιθώριο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, MarthaN99 είπε:

Καλημέρα 

Θα ήθελα να ρωτήσω σε ποιον μήνα έδειξαν τα μωράκια σας με το δάχτυλο 

Εμένα είναι 14 μηνων και έχει δείξει μια φορά αρκετό καιρό πριν ο γιατρός με έχει αγχώσει λίγο διότι μου είπε ότι μέχρι 15 μηνων έχουμε περιθώριο 

Δεν είναι μόνο να δείχνει είναι μια συνολική εικόνα του παιδιού. Δηλαδή αν καταλαβαίνει αν περπατάει αν λέει λεξουλες . Παίζει ρόλο Κ ποτέ έχει γεννηθεί αν ήταν πρόωρο έστω Κ για λίγο . 

Συνήθως μέχρι τους 16-17 μήνες αν έχουν γεννηθεί τελειωμηνα τα κάνουν όλα τα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

8-9  μηνων αρχισε να δειχνει με τα αεροπλανα στον ουρανο.

Ωστοσο εκτος του οτι το καθε παιδι εχει τον χρονο του, δε μπορεις να βασιστεις κ να κρινεις τη κατασταση του παιδιου απο αυτο μονο. Δηλαδη αν σε ολα τα αλλα ειναι στα αναμενομενα, δεν τιθεται λογος ανησυχιας..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια 

Δεν έχω δει κάτι για να με ανησυχεί 

Έχει βλεματικη επαφή γυρνάει στο όνομα της γενικά ακούει σε εντολές τύπου δώσε την μπάλα στην μαμά που είναι η μαμά και τέτοια μπουσουλαει και σηκώσετε χαιρετάει 

Αλλά η αλήθεια είναι ότι την τελευταία φορά που πήγαμε στον γιατρό αγχώθηκα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MarthaN99 είπε:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια 

Δεν έχω δει κάτι για να με ανησυχεί 

Έχει βλεματικη επαφή γυρνάει στο όνομα της γενικά ακούει σε εντολές τύπου δώσε την μπάλα στην μαμά που είναι η μαμά και τέτοια μπουσουλαει και σηκώσετε χαιρετάει 

Αλλά η αλήθεια είναι ότι την τελευταία φορά που πήγαμε στον γιατρό αγχώθηκα 

Πάρε ένα βιβλιαράκι με εικόνες μόνο για μωρά  Κ ζητά της να σου δείχνει αντικείμενα που γνωρίζει καλά. Έτσι θα καταλάβεις αν όντως δείχνει . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, MarthaN99 είπε:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια 

Δεν έχω δει κάτι για να με ανησυχεί 

Έχει βλεματικη επαφή γυρνάει στο όνομα της γενικά ακούει σε εντολές τύπου δώσε την μπάλα στην μαμά που είναι η μαμά και τέτοια μπουσουλαει και σηκώσετε χαιρετάει 

Αλλά η αλήθεια είναι ότι την τελευταία φορά που πήγαμε στον γιατρό αγχώθηκα 

αν το μονο που σε αγχωνει ειναι να δειχνει με το δαχτυλο,εγω θα ελεγα να χαλαρωσεις.μια χαρα ειναι αυτα που κανει

δουλεψε το κ λιγο χαλαρα οπως λεει κ η λινα,κ συντομα θα το κανει

με το περπατημα πως τα παει;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, MarthaN99 είπε:

Περπατάει αν την πιάνουμε από τα χεράκια κανονικά 

Αλλιώς σηκώνεται μόνη της και μπουσουλαει 

Λογικά ο γιατρος το λέει για να βάλει το τικ στο βιβλιαριο του παιδιού.. Επειδή κ εγώ είχα σκασει με αυτα π λέει το βιβλιαριο πως πρέπει ν κανουν τα παιδιά σε καθε μήνα την πήγα σε παιδονευρολογο- αναπτυξιολογο ( κορυφή στην πολη μας) και ηταν πυρ και μανία με αυτα που γράφουν.. Μου ξεκαθαρισε πως καθε παιδί ειναι μοναδικό κ πως του στέλνουν συνέχεια υγιεστατα παιδιά οι παιδιατροι γτ ακολουθούν πιστα το βιβλιαριο χωρίς να "βλέπουν" πραγματικά το παιδί.. Οπως είπε πολυ σωστά η Λίνα παιζει ρόλο η εβδομάδα που γεννήθηκε καθε παιδί.. Απ την στιγμή που αντιδρά φυσιολογικά και επικοινωνεί μαζι σου απλά δωστης χρόνο..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...