Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, angie5 είπε:

      Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου θα ακούσω τις συμβουλές σου. Δεν είχα ιδέα για τα φάρμακα ότι αναστέλλουν την περίοδο και έλεγα τώρα θα μου έρθει...Μακάρι να είναι για καλό τότε ας πρηστεί κι άλλο!...😊

      Πραγματικά σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!😘

      Χαχαχα...Έτσι είναι όπως τα λες για το άγχος!...Σ ευχαριστώ κορίτσι μου μακάρι να είναι καλό σημάδι!😘

      Αχ κορίτσι μου σ' ευχαριστώ τόσο πολύ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια. Θα προσπαθήσω να ακολουθήσω τις συμβουλές σου και θα βγάλω από το μυαλό μου το τεστ. Κι εγώ το σκεφτόμουν αυτο  σήμερα... να μην κάνω κανένα μέχρι την χοριακή (ελπίζω να μην ξαναμπώ στον πειρασμό...🤣)

      Eσύ έμεινες τώρα πρόσφατα εγκυούλα ή παλαιότερα?

      Σε ευχαριστω πολύ για τον κόπο που έκανες να μου γράψεις αυτό το μήνυμα και για τα όμορφα σου λόγια!😘

      Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ και τις τρεις ειλικρινά!...Με βοηθάτε πολύ!..❤️

       

      Κανένας κόπος, γι'αυτό υπάρχει αυτή η ομάδα. Μοιραζόμαστε εμπειρίες και αγωνίες και μακάρι να βοηθηθείς έστω και λίγο σε αυτό το ταξίδι της αναμονής 🥲 Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά τον Απρίλιο και τώρα διανύω την 24η βδομάδα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος! Πάντως από συμπτώματα δεν είχα απολύτως τίποτα όσο περίμενα για τη χοριακή. Ούτε πρησμένο στήθος, ούτε λίγο. Και αναρωτιόμουν πώς είναι δυνατόν να μη νιώθω το παραμικρό ούτε από τα φάρμακα. Κάθε οργανισμός είναι τόσο διαφορετικός. Προσπάθησε να πείσεις τον εαυτό σου ότι σε αυτή τη φάση κανένα σύμπτωμα δεν είναι αξιόπιστο, ούτε το αρνητικό τεστ. Και στο μεταξύ οι μέρες θα περνάνε.

Δημόσιο μαιευτήριο Αθήνα


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!! Έχω στα χέρια μου ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης ενώ μπροστά μου την κόρη μου που σε λίγες μέρες θα γίνει ενός έτους!! Εάν πάνε όλα καλά (που το εύχομαι) θα ήθελα να έχω πληροφορίες από οποια κορίτσια γνωρίζουν απο δημοσια μαιευτηρια...από το πώς κλείνεις ραντεβού, αν έχεις συγκεκριμένο γιατρό,εαν αυτός ο γιατρός έχει και ιατρείο εκτός του νοσοκομείου κτλ.. γέννησα στο ιασω και δεν μου αρέσε καθόλου η εμπειρία μου εκεί σε σχέση με τα χρήματα που έδωσα, ο γιατρός μου συνεργάζεται μόνο με το συγκεκριμένο μαιευτήριο οπότε δεδομένου του ότι χρεώνει και όλες τις επισκέψεις και οι εξετάσεις αυχενικής και β επιπέδου γίνονται σε συνεργαζόμενο με εκεινον ιατρείο δεν θέλω να δώσω τόσα χρήματα για κάτι το οποίο δεν με κάλυψε και δεν ξέρω αν θα δεχτεί  να με παρακολουθεί εάν είναι να πάω να γεννήσω σε δημόσιο οποτε θελω να ξερω τι επιλογες εχω.. εννοείται πως δεδομένου το ότι δεν έχω βοήθεια ( γιαγια νταντα) και έχω ήδη ένα βρέφος θα μπορώ να πηγαίνω στο μαιευτήριο η σε γιατρό αν χει ιατρείο εξωτερικό μόνο απογευματα που ο μπαμπάς της μικρής θα μπορεί να την κρατάει..

Link to comment
Share on other sites

  • Dahlia changed the title to Δημόσιο μαιευτήριο Αθήνα

Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Dahlia είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!! Έχω στα χέρια μου ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης ενώ μπροστά μου την κόρη μου που σε λίγες μέρες θα γίνει ενός έτους!! Εάν πάνε όλα καλά (που το εύχομαι) θα ήθελα να έχω πληροφορίες από οποια κορίτσια γνωρίζουν απο δημοσια μαιευτηρια...από το πώς κλείνεις ραντεβού, αν έχεις συγκεκριμένο γιατρό,εαν αυτός ο γιατρός έχει και ιατρείο εκτός του νοσοκομείου κτλ.. γέννησα στο ιασω και δεν μου αρέσε καθόλου η εμπειρία μου εκεί σε σχέση με τα χρήματα που έδωσα, ο γιατρός μου συνεργάζεται μόνο με το συγκεκριμένο μαιευτήριο οπότε δεδομένου του ότι χρεώνει και όλες τις επισκέψεις και οι εξετάσεις αυχενικής και β επιπέδου γίνονται σε συνεργαζόμενο με εκεινον ιατρείο δεν θέλω να δώσω τόσα χρήματα για κάτι το οποίο δεν με κάλυψε και δεν ξέρω αν θα δεχτεί  να με παρακολουθεί εάν είναι να πάω να γεννήσω σε δημόσιο οποτε θελω να ξερω τι επιλογες εχω.. εννοείται πως δεδομένου το ότι δεν έχω βοήθεια ( γιαγια νταντα) και έχω ήδη ένα βρέφος θα μπορώ να πηγαίνω στο μαιευτήριο η σε γιατρό αν χει ιατρείο εξωτερικό μόνο απογευματα που ο μπαμπάς της μικρής θα μπορεί να την κρατάει..

Καλησπέρα κορίτσι! Με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου. Θα σου πω πάνω κάτω αυτά που ξέρω, απλά είναι γενικές γνώσεις και από δύο φίλες μου που γέννησαν σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί κι εγώ σε ιδιωτικό ήμουν.

Γίνονται καταρχήν και τα δύο που λες. Μπορείς είτε να βρεις γιατρό συγκεκριμένο που όμως να συνεργάζεται και με δημόσιο νοσοκομείο, οπότε να γεννήσεις εκεί με αυτόν όταν έρθει η ώρα, είτε να πηγαίνεις για υπερήχους κτλ με όποιον γιατρό είναι εκείνη την ώρα και όταν έρθεις η ώρα του τοκετού να σε ξεγεννησει επίσης όποιος είναι εκεί. Επίσης, εφόσον ξέρεις από τώρα ότι μπορείς μόνο απογευματινές ώρες για ραντεβού, θα σε βλέπουν στα εξωτερικά ιατρεία στα οποία υπάρχει ένα κόστος, ανάλογα με το γιατρό. 

Ραντεβού γενικά κλείνεις σε ένα τετραψήφιο , νομίζω 1535, αλλά κάνε και ένα γκουγκλαρισμα για ασφάλεια..

Από προσωπική μου εμπειρία, σε παλιότερη εγκυμοσύνη που πάλλινδρομησε τελικά, αν σε ενδιαφέρει πραγματικά να συνεργαστείς με ένα γιατρό σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, ξεκίνα να ψάχνεις, γιατί οι περισσότεροι δεν αναλαμβάνουν εύκολα γυναίκες που είναι ήδη έγκυες, λόγω φόρτου εργασίας...με το καλό όλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Dahlia είπε:

@LeneLΣε ευχαριστώ παρα πολυ!!μηπως θυμασαι το ονομα του/των γιατρων τους εαν ήταν ευχαριστημένες;😊εαν δεν ηταν παλι θα με ενδιεφερε να ξερω τι να αποφυγω

Ναι είσαι καλά! 🙂 Η μία, που είναι ξαδέρφη μου βασικά και θα μπορούσα να την ρωτήσω, είχε εξωτερικό γιατρό που την έβλεπε.περιοδικα και στο Έλενα πήγαινε και για τους υπερήχους στα πρωινά ιατρεία με όποιον γιατρό ήταν εκεί.. και τελικά γέννησε στην εφημερία. Πάντως έμεινε ευχαριστημένη από όλους.

Η άλλη η κοπέλα είχε ένα γιατρό, νομίζω Παπαδάκη ή κάπως έτσι, αλλά την έχω χάσει χρόνια και δεν μπορώ να τη ρωτήσω. Τότε όμως τα λέγαμε και ήταν ευχαριστημένη από αυτόν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@LeneL σε ευχαριστώ παρα πολυ!!κ εγω το σκεφτομαι αυτο σαν επιλογη..δλδ να με παρακολουθει ο γιατρος μου κ να παω για την γεννα σε δημοσιο..θα ψαξω κ τον γιατρο που μου ανέφερες!!κ παλι ευχαριστώ!!!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σε όλες! Με ενδιαφέρει και μένα το θέμα καθώς μετά από έρευνα και φυσικά λόγω κόστους έχω αποφασίσει να επιλέξω ένα δημόσιο νοσοκομείο. Θα μπορούσατε να μου στείλετε και εμένα για την εμπειρία σας και για γιατρούς που σας έκαναν καλή εντύπωση για παρακολούθηση κύησης και γέννα σε δημόσιο νοσοκομείο; Έχω ακούσει καλά λόγια και για το Έλενα, το Αλεξάνδρα και το Αρεταίειο (μιλάμε για Αθήνα ή και Πειραιά αν ξέρετε κάτι...) Θα με βοηθούσατε πολύ καθώς δεν ξέρω από πού να ξεκινήσω...😵

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...