Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια! Συγχαρητήρια σε όλες! Εγκυμονούσες νυν και μελλοντικές! Ψάχνω απεγνωσμένα ενέσεις εξωσωματικής. Οποιαδήποτε... Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... Δεν μου επιτρέπεται να ξαναπεράσω επιτροπή... Μήπως έχει κάποιο κορίτσι??? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη για την παρεμβολή!

Συνδυασμός ονομάτων


Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα! Ήρθε και μένα η ώρα μου! Καμία εμπειρία ή ιδέα για συνδυασμό ονομάτων Χριστίνα - Αποστολία ή Χριστίνα - Ευφροσύνη; Ο σύζυγος θέλει να δώσει το Χριστίνα απ'το όνομα του πατέρα του αλλά εγώ θέλω να δώσω το Αποστολία από το όνομα του δικού μου πατέρα που έχει πεθάνει ή το όνομα της μητέρας μου Ευφροσύνης. Και τα δύο ονόματα των δικών μου γονιών είναι τέρμα δύσκολα αλλά προσπαθώ να μην παραδώσω τα όπλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσι μου! Ανάλογη εμπειρία δεν έχω αλλά όπως το λες επειδή είναι δύσκολα ονόματα το μόνο σίγουρο είναι ότι συνδυαστικά θα χαθούν στην ουσία και τα δυο ονόματα αφού θα ακούγεται κάτι άλλο όταν το φωνάζετε το παιδί! Ωστόσο Χριστίνα- Αποστολία συνδυαστικά μου έρχεται το Κρυσταλλια αλλά πάλι κι αυτό υφίσταται και μόνο του σαν όνομα! Αυτό που μπορείτε να κάνατε είναι να κουβεντιάσετε με τον σύζυγο κι αν δεν συμφωνείτε ανάμεσα σε αυτά τα ονόματα να το βγάλετε ένα άλλο άσχετο όνομα όχι από γιαγιάδες και παππούδες έτσι ώστε να αποφευχθεί τυχόν παρεξήγηση! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγω θα ελεγα να σκεφτεις το παιδι και να αποφυγεις τα δυσκολα και ασχημα ονοματα επειδη μονο κ μονο δε θελεις να παραδωσεις τα οπλα...

Το Χριστινα θεωρω ειναι ενα πολυ ομορφο ονομα. Τα αλλα προσωπικα δε μου αρεσουν καθολου ειδικα συνδυασμενα. Θα μου πεις προφανως δε σε νοιαζει τι αρεσει σε μενα. Αλλα σκεψου το παιδι οταν θα πρεπει να αρχισει να γραφει το ονομα του ή θα παει σχολειο.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/8/2024 at 5:41 ΜΜ, Audreysp είπε:

Καλησπέρα και από εμένα! Ήρθε και μένα η ώρα μου! Καμία εμπειρία ή ιδέα για συνδυασμό ονομάτων Χριστίνα - Αποστολία ή Χριστίνα - Ευφροσύνη; Ο σύζυγος θέλει να δώσει το Χριστίνα απ'το όνομα του πατέρα του αλλά εγώ θέλω να δώσω το Αποστολία από το όνομα του δικού μου πατέρα που έχει πεθάνει ή το όνομα της μητέρας μου Ευφροσύνης. Και τα δύο ονόματα των δικών μου γονιών είναι τέρμα δύσκολα αλλά προσπαθώ να μην παραδώσω τα όπλα!

Χαίρεται! :)

Βλέποντας τα υποψήφια ονοματάκια σας, μου ήρθαν στο μυαλό το Χρισταλία και το Αποστολίνα (για να φαίνονται και τα 2).

Επίσης και το Χρίλια απλά δε φαίνονται τόσο τα αρχικά.

Όπως και να έχει να τη χαίρεστε τη ζουζούνα σας! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...