Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, angie5 είπε:

      Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου θα ακούσω τις συμβουλές σου. Δεν είχα ιδέα για τα φάρμακα ότι αναστέλλουν την περίοδο και έλεγα τώρα θα μου έρθει...Μακάρι να είναι για καλό τότε ας πρηστεί κι άλλο!...😊

      Πραγματικά σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!😘

      Χαχαχα...Έτσι είναι όπως τα λες για το άγχος!...Σ ευχαριστώ κορίτσι μου μακάρι να είναι καλό σημάδι!😘

      Αχ κορίτσι μου σ' ευχαριστώ τόσο πολύ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια. Θα προσπαθήσω να ακολουθήσω τις συμβουλές σου και θα βγάλω από το μυαλό μου το τεστ. Κι εγώ το σκεφτόμουν αυτο  σήμερα... να μην κάνω κανένα μέχρι την χοριακή (ελπίζω να μην ξαναμπώ στον πειρασμό...🤣)

      Eσύ έμεινες τώρα πρόσφατα εγκυούλα ή παλαιότερα?

      Σε ευχαριστω πολύ για τον κόπο που έκανες να μου γράψεις αυτό το μήνυμα και για τα όμορφα σου λόγια!😘

      Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ και τις τρεις ειλικρινά!...Με βοηθάτε πολύ!..❤️

       

      Κανένας κόπος, γι'αυτό υπάρχει αυτή η ομάδα. Μοιραζόμαστε εμπειρίες και αγωνίες και μακάρι να βοηθηθείς έστω και λίγο σε αυτό το ταξίδι της αναμονής 🥲 Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά τον Απρίλιο και τώρα διανύω την 24η βδομάδα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος! Πάντως από συμπτώματα δεν είχα απολύτως τίποτα όσο περίμενα για τη χοριακή. Ούτε πρησμένο στήθος, ούτε λίγο. Και αναρωτιόμουν πώς είναι δυνατόν να μη νιώθω το παραμικρό ούτε από τα φάρμακα. Κάθε οργανισμός είναι τόσο διαφορετικός. Προσπάθησε να πείσεις τον εαυτό σου ότι σε αυτή τη φάση κανένα σύμπτωμα δεν είναι αξιόπιστο, ούτε το αρνητικό τεστ. Και στο μεταξύ οι μέρες θα περνάνε.

Διαζύγιο με συνεπιμελεια..


evi888

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες! Πριν από λίγους μήνες χώρισα με συναινετικό κ συνεπιμελεια.. για αρχή υπήρχε μια καλή σχετικά συνεννόηση...στο χαρτί υπογράψαμε εναλλασσόμενη κατοικία ανά μία εβδομάδα...στα λόγια όμως είχαμε συνεννοηθεί αφού λόγω δουλειάς δεν γινόταν να τα παίρνει καθημερινές θα τα παίρνει μόνο το σκ(αν κ θα μπορούσε να τα παίρνει γτ κ εγώ δουλεύω )..κ έτσι γίνεται... Επιπλέον όλα τα έξοδα πάνε από μισά ..(αν κ αφού τα έχω εγώ το περισσότερο διάστημα σίγουρα δεν του ζητάω για όλα τα μισα..πχ ένα απόγευμα που θα ζητήσουν κάτι τα παιδιά ..)

πριν δύο μέρες που πήρα για πρώτη φορά(ως χωρισμένη) το επίδομα παιδιού μετά από πολύ καιρό...,μιλήσαμε στο τηλ κ μου ζητάει τα μισά απ' το επίδομα ..κ του είπα απ' την στιγμή που δεν έχει τα παιδιά δεν υπάρχει λόγος να πάρει κ το επίδομα ..τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;;;δικαιούται όντως τα μισά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 minutes ago, evi888 said:

Καλησπέρα σε όλες! Πριν από λίγους μήνες χώρισα με συναινετικό κ συνεπιμελεια.. για αρχή υπήρχε μια καλή σχετικά συνεννόηση...στο χαρτί υπογράψαμε εναλλασσόμενη κατοικία ανά μία εβδομάδα...στα λόγια όμως είχαμε συνεννοηθεί αφού λόγω δουλειάς δεν γινόταν να τα παίρνει καθημερινές θα τα παίρνει μόνο το σκ(αν κ θα μπορούσε να τα παίρνει γτ κ εγώ δουλεύω )..κ έτσι γίνεται... Επιπλέον όλα τα έξοδα πάνε από μισά ..(αν κ αφού τα έχω εγώ το περισσότερο διάστημα σίγουρα δεν του ζητάω για όλα τα μισα..πχ ένα απόγευμα που θα ζητήσουν κάτι τα παιδιά ..)

πριν δύο μέρες που πήρα για πρώτη φορά(ως χωρισμένη) το επίδομα παιδιού μετά από πολύ καιρό...,μιλήσαμε στο τηλ κ μου ζητάει τα μισά απ' το επίδομα ..κ του είπα απ' την στιγμή που δεν έχει τα παιδιά δεν υπάρχει λόγος να πάρει κ το επίδομα ..τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;;;δικαιούται όντως τα μισά;

Εντωμεταξύ γράφω σβήνω γράφω σβήνω …. Τόσο πολύ με νευρίασαν όσα διάβασα … αλλά επειδή τον τελευταίο καιρό προτιμώ να μην εξοργίζομαι με όσα γίνονται γύρω μου και να σκέφτομαι τρεις λέξεις συγχώρεση μετάνοια και αγάπη…. αχχχχχ…. 
νομίζω απάντησες μόνη σου … ότι ναι μεν πάνε τα έξοδα μισά χωρίς να περιλαμβάνονται τα έξτρα έξοδα όπως μια απογευματινή έξοδος κλπ κλπ Ε αυτά  τα έξτρα είναι τα μισά του επιδόματος που θέλει …. Γιατί δεν θέλει το επίδομα θέλει μάλλον να γλιτωσει τα μισά που δίνει … και επειδή ωραία είναι όλα καλό θα ήταν κ εμείς να γίνουμε λίγο σκληρές  καθώς όπως λέει κ μια κοπέλα εδώ στο φόρουμ μιλάω μόνο όταν πρόκειται να υπερασπιστώ το καλό και το συμφέρον του παιδιού μου ! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evi888 said:

Εννοείται κοιτάει το δικό του συμφέρον...εγώ του είπα βέβαια στο τηλ ότι δεν πρόκειται να του δώσω τπτ....

Νομικά όμως δεν ξέρω τι ισχύει...

Εάν επιτρέπεται για τι ποσό μιλάμε μηνιαίως ;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, evi888 είπε:

Εννοείται κοιτάει το δικό του συμφέρον...εγώ του είπα βέβαια στο τηλ ότι δεν πρόκειται να του δώσω τπτ....

Νομικά όμως δεν ξέρω τι ισχύει...

Όποιος κάνει την αίτηση αυτός δικαιουτε Κ το επίδομα δεν χωρίζετε το επίδομα νομικά . Οπότε μην ανχωνεσε εσύ το δικαίουσε . Εντάξει τώρα το επίδομα του παιδιού είναι εντελώς μικρό το ποσό μηνιαίως ούτε τα σνακ των παιδιών δεν βγαίνουν τι να κερδίσει ? Πες του ότι θα τους δίνεις κολατσιό μαζί για να μην ξοδεύετε . 

πρίν από 12 λεπτά , Lila ki είπε:

Εάν επιτρέπεται για τι ποσό μιλάμε μηνιαίως ;

Εντάξει το επίδομα παιδιού δεν βγάζει ούτε μια εβδομαδα από τα έξοδα ενός παιδιού δεν έχει νόημα να το μοιραστούν . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδή είναι σε συνεπιμελεια ρωτάω για το νομικό...γτ μου είπε ότι αυτός ρώτησε τη δικηγόρο κ του είπε από μισά...αλλά μπορεί να το είπε κ έτσι ,δεν ξέρω....

Το επίδομα είναι στα 80 μηνιαιως

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa said:

Όποιος κάνει την αίτηση αυτός δικαιουτε Κ το επίδομα δεν χωρίζετε το επίδομα νομικά . Οπότε μην ανχωνεσε εσύ το δικαίουσε . Εντάξει τώρα το επίδομα του παιδιού είναι εντελώς μικρό το ποσό μηνιαίως ούτε τα σνακ των παιδιών δεν βγαίνουν τι να κερδίσει ? Πες του ότι θα τους δίνεις κολατσιό μαζί για να μην ξοδεύετε . 

Εντάξει το επίδομα παιδιού δεν βγάζει ούτε μια εβδομαδα από τα έξοδα ενός παιδιού δεν έχει νόημα να το μοιραστούν . 

Για αυτό ρώτησα γιατί υπέθεσα θα είναι μικρό το ποσό…

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...