Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • Αχ κοπέλα μου...είπες μεγάλη κουβέντα πως νοιώθεις ότι χάσατε χρόνο...αυτά τα αν ήξερα...αν ήμουν σε άλλο γιατρό...αν είχα κάνει άλλες επιλογές..τα έχω σκεφτεί τόσες φορές...Αλλά δυστηχως και εντελώς ειλικρινά ο χρόνος δε γυρίζει πίσω και δεν έχει νόημα να το σκεφτόμαστε...οπότε κοιτάμε μπροστά και κανουμε το καλύτερο που θεωρούμε από εδώ και πέρα...

      Πάντως για το χρόνο της αναμονής που αναφέρεις...εγώ που πήγα μέσω τράπεζας ωαριων μέσα σε 2 μήνες τα παραγγειλαμε,ήρθαν έκανα εγώ ότι  προετοιμασία χρειαζόταν και προχωρήσαμε..20 Μαΐου κάναμε την παραγγελία...και 20 Ιουλίου έκανα μεταφορά..

      • Μου αρέσει 3
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Supergirl87 είπε:

      Είναι ο εξωσωματικός κ έχω εκεί τα έμβρυα.Αφού σκέφτομαι να τις κάνω κ να μην του πω τπτ εκεί μ έχει φτάσει αλλά δεν πρέπει να ξέρει κ αυτος..;

      Καλημέρα! Διάβασα τις απαντήσεις σου και για να είμαι ειλικρινής μου φάνηκε λίγο τραγικό το σου "κάνει καλό λίγη θρομβοφιλία". Καλύτερα άκου την αιματολόγο σου όπως σου είπαν και τα κορίτσια παραπάνω. Άλλωστε έκαστος στο είδος του, πχ ο δικός μου ο εξωσωματικός ούτε έκρινε ούτε παρενέβη στην αγωγή της αιματολόγου, απλά συμπορεύτηκε με αυτήν. Κι επειδή είναι μια πολύ σημαντική κίνηση η εμβρυομεταφορά που θέλει ηρεμία και ασφάλεια πριν προχωρήσεις ζύγισε το μέσα σου αν όντως θέλεις να προχωρήσεις μαζί του και αν τον εμπιστεύεσαι. Το οτι έχεις εκεί τα έμβρυα είναι το λιγότερο, μπορείς να τα μεταφέρεις αλλού αν θέλεις, οπότε γνώμη μου σκέψου το πολύ σοβαρά πως θέλεις να προχωρήσεις.

Εγκυμοσύνη με φορέα χρωμοσώματικης ανωμαλίας


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια είναι πρώτη φορά που είμαι έγκυος είμαι 11 εβδομάδων ο σύντροφος μου είναι φορέας τριχρωμίας 21 . 
σε μια εβδομάδα έχουμε αυχενική ο γενετιστής κ ο γυναικολόγος μας δώσανε πιθανότητες 50% το μωρό να είναι εντάξει . ( μας είχαν αποκλείσει σχεδόν σύλληψη με φυσικό τρόπο παρά μόνο με εξωσωματική αλλά έγινε ). Έχει κάποια άλλη αντίστοιχη εμπειρία;

Just now, Euagelia21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είναι πρώτη φορά που είμαι έγκυος είμαι 11 εβδομάδων ο σύντροφος μου είναι φορέας τρισωμιας 21 . 
σε μια εβδομάδα έχουμε αυχενική ο γενετιστής κ ο γυναικολόγος μας δώσανε πιθανότητες 50% το μωρό να είναι εντάξει . ( μας είχαν αποκλείσει σχεδόν σύλληψη με φυσικό τρόπο παρά μόνο με εξωσωματική αλλά έγινε ). Έχει κάποια άλλη αντίστοιχη εμπειρία;

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

On 20/7/2024 at 10:10 ΜΜ, Euagelia21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είναι πρώτη φορά που είμαι έγκυος είμαι 11 εβδομάδων ο σύντροφος μου είναι φορέας τριχρωμίας 21 . 
σε μια εβδομάδα έχουμε αυχενική ο γενετιστής κ ο γυναικολόγος μας δώσανε πιθανότητες 50% το μωρό να είναι εντάξει . ( μας είχαν αποκλείσει σχεδόν σύλληψη με φυσικό τρόπο παρά μόνο με εξωσωματική αλλά έγινε ). Έχει κάποια άλλη αντίστοιχη εμπειρία;

 

Καλησπέρα! Πως πήγε η αυχενική σου? Έχω κάποια εμπειρία στο θέμα.. αλλά είχε δωθεί πιθανότητα περίπου 75% και δεν είχε συστηθεί εξωσωματική. Έκανες τροφοβλάστη?

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...