Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 minutes ago, Neverstop said:

      Περιμένουμε με αγωνία τα νεότερα! Ήσουν οριακά για καρδούλα την προηγούμενη φορά!

      Πλέον με όσα έχω περάσει δεν με αγγίζει τίποτα … απλά περιμένω το επόμενο σκαν … δεν έχω άλλη υπομονή ειλικρινά …

      • Δύναμη! 1
      • Λυπημένη/-ος 1

Η αρχή της εγκυμοσύνης- Help


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Καλησπέρα, έπαθα το ίδιο το πρωί..βασικά ένιωσα δεξιά ένα πολύ έντονο τράβηγμα και μετά πονους.. έστειλα μνμ στον γιατρό γιατί φοβήθηκα  για σκωληκοειδίτιδα λόγω του σημείου και μου απάντησε ότι είναι ο συνδυασμός εντέρου και χαλάρωσης των συνδέσμων καθώς μεγαλώνει η μήτρα! Ελπίζω να ναι ετσι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Καλησπέρα, έπαθα το ίδιο το πρωί..βασικά ένιωσα δεξιά ένα πολύ έντονο τράβηγμα και μετά πονους.. έστειλα μνμ στον γιατρό γιατί φοβήθηκα  για σκωληκοειδίτιδα λόγω του σημείου και μου απάντησε ότι είναι ο συνδυασμός εντέρου και χαλάρωσης των συνδέσμων καθώς μεγαλώνει η μήτρα! Ελπίζω να ναι ετσι!

Το ελπίζω και εγώ γιατί Είναι σα κράμπες και είχα να τις νιώσω αρκετές εβδομάδες κι έχω αγχωθεί 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Tsampi είπε:

Το ελπίζω και εγώ γιατί Είναι σα κράμπες και είχα να τις νιώσω αρκετές εβδομάδες κι έχω αγχωθεί 

Καλησπέρα κορίτσια, 

και εγώ εχθές και σήμερα 10+2 ένιωθα κάποιους πόνους αριστερά και δεξιά και με πονάει αρκετά η μέση μου… θέλω να πιστεύω και εγώ ότι είναι φυσιολογικά 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω αγχωθεί πάρα πολύ. 12/8 πήγαμε στο γιατρό και είδαμε σάκο και μια κουκιδίτσα. έχω ραντεβού 26/8 για να ακούσουμε καρδια. 

επειδή τις προηγούμενες ημέρες είδα λίγα υγρά με λίγο καφέ χρώμα, ενημέρωσα το γιατρό μου και μου είπε δεν είναι τίποτα. έκανα τις εξετάσεις που έπρεπε και μου είχε γρψει και έκανα και μια χοριακή. η τιμή της δε μου φαίνεται καλή,

1/8 ήταν 345, 8/8 ηταν 5.252 και χθες 19/8 ήταν 21.079. Δε θα έπρεπε να είναι μεγαλύτερη ρε κορίτσια;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Marilian είπε:

Κορίτσια έχω αγχωθεί πάρα πολύ. 12/8 πήγαμε στο γιατρό και είδαμε σάκο και μια κουκιδίτσα. έχω ραντεβού 26/8 για να ακούσουμε καρδια. 

επειδή τις προηγούμενες ημέρες είδα λίγα υγρά με λίγο καφέ χρώμα, ενημέρωσα το γιατρό μου και μου είπε δεν είναι τίποτα. έκανα τις εξετάσεις που έπρεπε και μου είχε γρψει και έκανα και μια χοριακή. η τιμή της δε μου φαίνεται καλή,

1/8 ήταν 345, 8/8 ηταν 5.252 και χθες 19/8 ήταν 21.079. Δε θα έπρεπε να είναι μεγαλύτερη ρε κορίτσια;

Καλημέρα κορίτσι μου, προσωπική εμπειρία δεν έχω,καθώς ο γιατρός μου ζητάει μόνο 2 χοριακες στην αρχη, απλα για να δει αν διπλασιάζεται.. αλλά απ' όσο έχω διαβάσει παύει να διπλασιάζεται μετά την 6η εβδομάδα και όσο προχωράει η κύηση αυξάνεται όλο και λιγοτερο. Σίγουρα μιλά και με τον γιατρό σου, αλλά δεν νομίζω ότι η χοριακή είναι λόγος ανησυχίας στην εβδομάδα που βρίσκεσαι και εφόσον έχετε δει σάκο και έμβρυο!

Εύχομαι να είναι όλα καλά και να χεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marilian είπε:

Κορίτσια έχω αγχωθεί πάρα πολύ. 12/8 πήγαμε στο γιατρό και είδαμε σάκο και μια κουκιδίτσα. έχω ραντεβού 26/8 για να ακούσουμε καρδια. 

επειδή τις προηγούμενες ημέρες είδα λίγα υγρά με λίγο καφέ χρώμα, ενημέρωσα το γιατρό μου και μου είπε δεν είναι τίποτα. έκανα τις εξετάσεις που έπρεπε και μου είχε γρψει και έκανα και μια χοριακή. η τιμή της δε μου φαίνεται καλή,

1/8 ήταν 345, 8/8 ηταν 5.252 και χθες 19/8 ήταν 21.079. Δε θα έπρεπε να είναι μεγαλύτερη ρε κορίτσια;

Συμφωνώ και εγώ με την @mama_katerinas! Μετά την 6η δεν ανεβαίνει το ίδιο, γενικότερα πώς αισθάνεσαι; Σε ποια βδομάδα είσαι; 

Link to comment
Share on other sites

Το στήθος μ είναι ακόμα ελαφρώς πρησμένο. Έχω κάποια τσιμπηματάκια χαμηλά στην κοιλιά. Δεν έχω κάτι άλλο. και κλαίω,... έχω γίνει πολύ ευαίσθητη. Είμαι 6 εβδομάδες και 4 ημέρες. Εσείς κανατε χοριακή αργότερα σε τετοια εβδομαδα να δειτε πως ανεβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Marilian είπε:

Το στήθος μ είναι ακόμα ελαφρώς πρησμένο. Έχω κάποια τσιμπηματάκια χαμηλά στην κοιλιά. Δεν έχω κάτι άλλο. και κλαίω,... έχω γίνει πολύ ευαίσθητη. Είμαι 6 εβδομάδες και 4 ημέρες. Εσείς κανατε χοριακή αργότερα σε τετοια εβδομαδα να δειτε πως ανεβαίνει;

Αφού είσαι 6 Κ 4 μπορείς να επαναλαβεις πιο σύντομα τον υπέρηχο για να δεις την εξέλιξη του σάκου. Μην βασανίζεσε Κ άδικα. Μπορείς να πας πχ Παρασκευή να κάνεις έναν υπέρηχο να δεις αν όντως υπάρχει ακόμα εξέλιξη.

Η αλήθεια είναι ότι η χοριακη σου σύμφωνα με τις ημερομηνίες που έχεις είναι αρκετά μικρή αλλά επειδή έχεις δει εμβρυϊκά στοιχεία πρέπει να περιμένεις μήπως ακούσεις καρδιά τελικά . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Marilian είπε:

Κορίτσια έχω αγχωθεί πάρα πολύ. 12/8 πήγαμε στο γιατρό και είδαμε σάκο και μια κουκιδίτσα. έχω ραντεβού 26/8 για να ακούσουμε καρδια. 

επειδή τις προηγούμενες ημέρες είδα λίγα υγρά με λίγο καφέ χρώμα, ενημέρωσα το γιατρό μου και μου είπε δεν είναι τίποτα. έκανα τις εξετάσεις που έπρεπε και μου είχε γρψει και έκανα και μια χοριακή. η τιμή της δε μου φαίνεται καλή,

1/8 ήταν 345, 8/8 ηταν 5.252 και χθες 19/8 ήταν 21.079. Δε θα έπρεπε να είναι μεγαλύτερη ρε κορίτσια;

πραγματι η χοριακη δ συνεχιζει να διπλασιαζεται καθε 2-3μερες

οποτε με μια τιμη που ειδες απλα χθες δ μπορεις να βγαλεις συμπερασμα

εγω εχω κανει χοριακη σε μεγαλες εβδομαδες στην πρωτη κυηση.ετσι κ αλλιως ειχα μεγαλους κυκλους κ η πρωτη με πολλες μερες καθυστερηση ηταν μετα τις 5 εβδ.κ εκανα μεχρι κ τις 8

ειχα παει με τη θετικη χοριακη για υπερηχο,ειδαμε περιπου ο,τι κ εσυ κ οταν με ξαναβαλε σε λιγες μερες,υπολογιζε για καρδια κ επειδη δ ακουσαμε με εβαζε να κανω χοριακες κ υπερηχο

τελικα ηταν απλα νωρις με βαση τον κυκλο μου.ακουσαμε διανυωντας την 8 εβδ.ειχα μια δυσκολουτσικη εγκυμοσυνη για αλλους λογους αλλα ολα πηγαν καλα κ η κορη μου υγιεστατη πλεον 10χρ.

με τη χοριακη που εχεις λογικα θα ακουσετε καρδια.αν ανησυχεις τοσο πολυ κ δ μπορεις να περιμενεις πανε για εναν υπερηχο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marilian είπε:

Το στήθος μ είναι ακόμα ελαφρώς πρησμένο. Έχω κάποια τσιμπηματάκια χαμηλά στην κοιλιά. Δεν έχω κάτι άλλο. και κλαίω,... έχω γίνει πολύ ευαίσθητη. Είμαι 6 εβδομάδες και 4 ημέρες. Εσείς κανατε χοριακή αργότερα σε τετοια εβδομαδα να δειτε πως ανεβαίνει;

Η αλήθεια είναι και εγώ έκανα μόνο μία, και ας ήμουν με εξωσωματική. Όμως όπως σου γράφουν και τα κορίτσια κάτω, μπορείς να πας Παρασκευή για έναν υπέρηχο. Απλά και καρδιά να μην ακούσεις δεν σημαίνει κάτι, εμείς την είδαμε πρώτη φορά στις 7 εβδομάδες  και την ακούσαμε στις 9. Όποτε μην απογοητεύεσαι.. όλα θα πάνε καλά ! 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου! Σας γραφω τις εξελιξεις. Δυστυχως μαλλον τα πραγματα δεν πανε πολυ καλα για μενα. Πηγα χθες και σε μια δευτερη γιατρο για δευτερη γνωμη επειδη ο δικος μ μου ειπε να περιμενω μεχρι τη Δευτερα 26/8 να παω και να δουμε αν θα ακουσουμε καρδουλα. Μου ειπε να κανω υπομονη και να μην παω νωριτερα για υπερηχο γτ θεωρει οτι ισως να μην ακουσουμε καρδια στο ενδιαμεσο και θελει να ειμαστε σιγουροι τη δευτερα (τωρα ειναι 6 εβδομαδες και 4 ημερες). Πηγα στην αλλη γιατρο η οποια μου ειπε οτι ο σακος μ ειναι πολυ καλος και μεγαλος και φαινεται οσο ακριβως ειμαι 6w και 4d αλλα το εμβρυακο στοιχειο φαινεται μικροτερο δηλαδηη 5w και 4 d οποτε αυτο δεν ειναι καλο δειγμα. επισης ο λεκιθικος ασκος φαινεται λιγο μεγαλυτερος απο οτι θα ηθελε για την εβδομαδα μ που αυτο ειναι συχνο σε εγκυμοσυνες που πανε για παλλινδρομηση γιατι αυξανεται αρκετα για να αποδιοργανωθει. Σε γενικες γραμμες μου ειπε οτι δινει 70% πιθανοτητες να μην πανε καλα τα πραγματα και 30% να πανε και θα πρεπει να περιμενω. με εβαλε και εκανα σημερα ξανα χοριακη η οποια θεωρει οτι πρεπει να φτασει στο 35.000 τουλαχιστον για να ειμαστε αισιοδοξοι, διαφορετικα αν ειναι στασιμη η κατεβαινει ειμαστε σιγουροι οτι παλλινδρομησε. 

Θα σας ενημερωσω οταν γνωριζω. Απο την ιστορια μου να μην επηρρεαστει καμια. ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΜΕ απλα παιρνουμε ιδεες. ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΘΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑς ΠΑΡΑΚΑΛΩ! Να παιρνετε τις γνωμες μονο των γιατρων και να σκεφτεστε αισιοδοξα. Γιατι οι υποψηφιες μανουλες διαβαζουμε και περιμενουμε παντα το χειροτερο σεναριο απο αυτα που διαβασαμε ποτε το καλυτερο. Και αν καποια εχει την τυχη μου να σκεφτεται οτι εχει συμβει σε απιστευτα πολλες κοπελες οποτε να μην ειμαστε εγωιστριες, να μαζεψουμε τις δυναμεις μας και προχωραμε. Και αν τυχον και για μενα πανε ολα καλα, μαλλον θα ειναι ενα θαυμα! Σας ευχομαι τα καλυτερα. 

  • Δύναμη! 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Marilian είπε:

Γεια σας κοριτσια μου! Σας γραφω τις εξελιξεις. Δυστυχως μαλλον τα πραγματα δεν πανε πολυ καλα για μενα. Πηγα χθες και σε μια δευτερη γιατρο για δευτερη γνωμη επειδη ο δικος μ μου ειπε να περιμενω μεχρι τη Δευτερα 26/8 να παω και να δουμε αν θα ακουσουμε καρδουλα. Μου ειπε να κανω υπομονη και να μην παω νωριτερα για υπερηχο γτ θεωρει οτι ισως να μην ακουσουμε καρδια στο ενδιαμεσο και θελει να ειμαστε σιγουροι τη δευτερα (τωρα ειναι 6 εβδομαδες και 4 ημερες). Πηγα στην αλλη γιατρο η οποια μου ειπε οτι ο σακος μ ειναι πολυ καλος και μεγαλος και φαινεται οσο ακριβως ειμαι 6w και 4d αλλα το εμβρυακο στοιχειο φαινεται μικροτερο δηλαδηη 5w και 4 d οποτε αυτο δεν ειναι καλο δειγμα. επισης ο λεκιθικος ασκος φαινεται λιγο μεγαλυτερος απο οτι θα ηθελε για την εβδομαδα μ που αυτο ειναι συχνο σε εγκυμοσυνες που πανε για παλλινδρομηση γιατι αυξανεται αρκετα για να αποδιοργανωθει. Σε γενικες γραμμες μου ειπε οτι δινει 70% πιθανοτητες να μην πανε καλα τα πραγματα και 30% να πανε και θα πρεπει να περιμενω. με εβαλε και εκανα σημερα ξανα χοριακη η οποια θεωρει οτι πρεπει να φτασει στο 35.000 τουλαχιστον για να ειμαστε αισιοδοξοι, διαφορετικα αν ειναι στασιμη η κατεβαινει ειμαστε σιγουροι οτι παλλινδρομησε. 

Θα σας ενημερωσω οταν γνωριζω. Απο την ιστορια μου να μην επηρρεαστει καμια. ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΜΕ απλα παιρνουμε ιδεες. ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΘΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑς ΠΑΡΑΚΑΛΩ! Να παιρνετε τις γνωμες μονο των γιατρων και να σκεφτεστε αισιοδοξα. Γιατι οι υποψηφιες μανουλες διαβαζουμε και περιμενουμε παντα το χειροτερο σεναριο απο αυτα που διαβασαμε ποτε το καλυτερο. Και αν καποια εχει την τυχη μου να σκεφτεται οτι εχει συμβει σε απιστευτα πολλες κοπελες οποτε να μην ειμαστε εγωιστριες, να μαζεψουμε τις δυναμεις μας και προχωραμε. Και αν τυχον και για μενα πανε ολα καλα, μαλλον θα ειναι ενα θαυμα! Σας ευχομαι τα καλυτερα. 

Κορίτσι μου εύχομαι να κάνει την έκπληξη και να πάνε όλα καλά!  Επίσης σε συγχαίρω για το γεγονός ότι περνάς μια τόσο δύσκολη φάση και σκέφτεσαι τις υπόλοιπες! αλλα πραγματικά δεν υπάρχει λόγος, εδώ είμαστε και για τα δύσκολα, μακάρι καμιά γυναίκα να μην ζούσε τέτοιες καταστάσεις, αλλά δυστυχώς είναι κι αυτά στη ζωή! Εγώ θα σου ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά και να είσαι δυνατή, φανταζομαι πόσο δύσκολα περνάς!❤️

Θα περιμένουμε νέα σου

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου από 21079 που ηταν πριν 2 μερες. Σημερα ηταν 21788. Φανταζομαι οτι δεν υπαρχει ελπιδα πια. Οποτε θα μιλησω με το γιατρο μου για τα λοιπα. Ευχομαι σε ολες τα καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...