Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Η αρχή της εγκυμοσύνης- Help


Recommended Posts

Κοριτσια τι κανετε; Ολα καλα; 
πως πανε τα συμπτωματα; Εγω δν εχω τπτ αλλο περα απο αναγουλα ( μεχρι να φαω , οταν τρωω το ξεπερναω) δεν μου λετε , σε θεμα σωματοτυπου πως ειστε; Εγω 48 κιλα και η κοιλια μου εχει πρηστεί , χαμηλα στρογγυλευει και μ ενοχλουν τα ρουχα

δεν ειναι νωρις; Στον τριτο ειμαστε 

εσεις πως ειστε , το βλεπετε πανω σας;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσια κι από εμένα! Ίσως να μην γράφω στο σωστό τοπικ ωστόσο σε αλλά που έχω γράψει δεν πηρα απάντηση κι είπα να γράψω κι εδώ! Ήρθα σε επαφή με τον σύζυγο την 11η μέρα του κύκλου μου με μέρα ωορρηξίας λογικά την 13η με κύκλο γύρω στις 26 με 27 μέρες σταθερό τι πιθανότητες έχω για εγκυμοσύνη; Είχε κάποια παρόμοια εμπειρία; Έχω αλλά δυο παιδάκια τα οποία βάση επαφών πάλι τα είχα πιάσει γύρω στη 12η μέρα!  Ευχαριστω και συγγνώμη για το σεντόνι απλά μέχρι την επόμενη εβδομάδα που υποτίθεται περιμένω να αδιαθετήσω θα με φάει η αγωνία!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Myrtoulita είπε:

Καλησπέρα κοριτσια κι από εμένα! Ίσως να μην γράφω στο σωστό τοπικ ωστόσο σε αλλά που έχω γράψει δεν πηρα απάντηση κι είπα να γράψω κι εδώ! Ήρθα σε επαφή με τον σύζυγο την 11η μέρα του κύκλου μου με μέρα ωορρηξίας λογικά την 13η με κύκλο γύρω στις 26 με 27 μέρες σταθερό τι πιθανότητες έχω για εγκυμοσύνη; Είχε κάποια παρόμοια εμπειρία; Έχω αλλά δυο παιδάκια τα οποία βάση επαφών πάλι τα είχα πιάσει γύρω στη 12η μέρα!  Ευχαριστω και συγγνώμη για το σεντόνι απλά μέχρι την επόμενη εβδομάδα που υποτίθεται περιμένω να αδιαθετήσω θα με φάει η αγωνία!

Ε με μια μέρα επαφής λίγες οι πιθανότητες . Όσο πιο πολλές μέρες επαφές τόσο πιο πολλές πιθανότητες. Παίζουν πολλά ρόλο η τύχη οι συνθήκες ζωής τις συγκεκριμένες μέρες Κ αν όντως τελικά γίνει ωορρηξία την 13 μέρα . Μπορεί να υπολογίζεις 13 μέρα αλλά να γίνει αργότερα ή νωρίτερα . Αν γίνει νωρίτερα πχ 12 έχεις πιο πολλές πιθανότητες 

Link to comment
Share on other sites

Και στις 2 προηγούμενες μου εγκυμοσύνες ήταν με μια επαφή στις γόνιμες μέρες απλά έγινε  εκείνη την ημέρα πιο στοχευμένα! Έχω σταθερό κύκλο και η ωορρηξία μου γίνεται πάντα βάση μιας εφαρμογής που έχω στο κινητό 13ημερα και κάποιες φορές 12η! Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτε μου τεστ ωορρηξίας γιατί Δόξα Τω Θεω δεν χρειάστηκε! Απλά τώρα επειδή το έχουμε παρει πιο χαλαρά τύπου αν θέλει να έρθει ας έρθει δεν Κοιτάμε ακριβώς μέρες! 


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω σχεδόν κανένα σύμπτωμα , πέρα από ενόχληση στο στήθος . Σωματικά είμαι γεματουλα όποτε φυσικά δεν φαίνεται κάτι ..

Κορίτσι  μου σου εύχομαι να έγινε . Και εμάς η επαφή έγινε 3 μέρες πριν καθώς την ωορρηξία την ενιωσα Μέτα απο 3 μέρες 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!

Εγώ τις τελευταίες μέρες έχω πολύ έντονους πονοκεφάλους, αναγουλες κι εμετούς. Επίσης έχω φοβερές αϋπνίες. Ξυπνάω στις 3 τα ξημερώματα και δεν ξανακοιμαμαι ποτέ...10+2 σήμερα, ελπίζω να περάσουν! Εμένα κορίτσια, παρότι έχω χάσει 3 κιλά  από την αρχή,έχει πεταχτεί η κοιλιά, αλλά νομίζω ότι είναι λογικό γιατί έτσι γίνεται στη 2η εγκυμοσύνη γιατί είναι πιο χαλαροί οι κοιλιακοι μυες. Μάλιστα χτες μια κυρία στο σούπερ μάρκετ με ρώτησε αν είμαι έγκυος..😱 @Tzeni38 μου το φούσκωμα είναι λόγω της προγεστερόνης που είναι πολύ υψηλή στο πρώτο τρίμηνο. Θα υποχωρήσει λίγο μπαίνοντας στο β τρίμηνο, μέχρι που θα πεταχτεί η κοιλίτσα! Πάντως κι εμένα παντελόνια δεν κουμπωνουν ήδη! Επίσης είσαι αδυνατούλα, είναι λογικό να βλέπεις διαφορα!

@Myrtoulita μου καθόλου απίθανο!εύχομαι ένα θετικό αποτέλεσμα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Εγώ τις τελευταίες μέρες έχω πολύ έντονους πονοκεφάλους, αναγουλες κι εμετούς. Επίσης έχω φοβερές αϋπνίες. Ξυπνάω στις 3 τα ξημερώματα και δεν ξανακοιμαμαι ποτέ...10+2 σήμερα, ελπίζω να περάσουν! Εμένα κορίτσια, παρότι έχω χάσει 3 κιλά  από την αρχή,έχει πεταχτεί η κοιλιά, αλλά νομίζω ότι είναι λογικό γιατί έτσι γίνεται στη 2η εγκυμοσύνη γιατί είναι πιο χαλαροί οι κοιλιακοι μυες. Μάλιστα χτες μια κυρία στο σούπερ μάρκετ με ρώτησε αν είμαι έγκυος..😱 @Tzeni38 μου το φούσκωμα είναι λόγω της προγεστερόνης που είναι πολύ υψηλή στο πρώτο τρίμηνο. Θα υποχωρήσει λίγο μπαίνοντας στο β τρίμηνο, μέχρι που θα πεταχτεί η κοιλίτσα! Πάντως κι εμένα παντελόνια δεν κουμπωνουν ήδη! Επίσης είσαι αδυνατούλα, είναι λογικό να βλέπεις διαφορα!

@Myrtoulita μου καθόλου απίθανο!εύχομαι ένα θετικό αποτέλεσμα!

Αυπνια με πιανει και μενα! Ξυπναω 3 και κοιμαμαι 5 παλι .. ναι ειναι εντονο το φουσκωμα ! Ευχομαι περαστικα να ναι και γρηγορα ολα αυτα π βιωνεις! Που θα παει ναι δν θα υποχωρησουν;; Εγω πολλες φορες σκεφτομαι στο β τριμηνο να μαι πιο ορεξατη και με ενεργεια !! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Tzeni38 είπε:

Αυπνια με πιανει και μενα! Ξυπναω 3 και κοιμαμαι 5 παλι .. ναι ειναι εντονο το φουσκωμα ! Ευχομαι περαστικα να ναι και γρηγορα ολα αυτα π βιωνεις! Που θα παει ναι δν θα υποχωρησουν;; Εγω πολλες φορες σκεφτομαι στο β τριμηνο να μαι πιο ορεξατη και με ενεργεια !! 

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου! Ναι βρε σίγουρα, θα δεις μετά την αυχενική θα σαι άλλος άνθρωπος!

ΠΗΤ σας  έχει δώσει ο γιατρός κορίτσια?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σας Ευχαριστω πολύ κοριτσια! Μακάρι! Θα σας κρατάω ενήμερες! Εσείς ποτε κάνατε το τεστ; Δεν ξέρω αν έχετε αναφέρει κάτι σχετικό με αυτό επειδή δεν έχω προλάβει να διαβάσω την συζήτηση απο την αρχη! Εύχομαι σε όλες καλή εγκυμοσύνη και με το καλό τα μωράκια σας!

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Myrtoulita είπε:

Σας Ευχαριστω πολύ κοριτσια! Μακάρι! Θα σας κρατάω ενήμερες! Εσείς ποτε κάνατε το τεστ; Δεν ξέρω αν έχετε αναφέρει κάτι σχετικό με αυτό επειδή δεν έχω προλάβει να διαβάσω την συζήτηση απο την αρχη! Εύχομαι σε όλες καλή εγκυμοσύνη και με το καλό τα μωράκια σας!

Εγώ το έκανα τη δεύτερη μέρα καθυστέρησης!  Ποτέ περιμένεις?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ κορίτσια και εγώ τρομερές αϋπνίες !!! 
ξυπνάω κι εγώ 3 και ξανά στις 5. Είναι σύμπτωμα αυτό ; 
8/3 εμένα πρώτα ο θεός ! Εσάς ;

εγω το έκανα 1 εβδομάδα πριν (ανυπόμονη χαχαχα)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Myrtoulita είπε:

Σας Ευχαριστω πολύ κοριτσια! Μακάρι! Θα σας κρατάω ενήμερες! Εσείς ποτε κάνατε το τεστ; Δεν ξέρω αν έχετε αναφέρει κάτι σχετικό με αυτό επειδή δεν έχω προλάβει να διαβάσω την συζήτηση απο την αρχη! Εύχομαι σε όλες καλή εγκυμοσύνη και με το καλό τα μωράκια σας!

Εγω εκανα τεστ πρωτη μερα καθυστερησης και βγηκε αμεσως θετικο . Με σταθερο κυκλο 27 ημερων ημουν σιγουρη οτι κατι συμβαινει ! Σ ευχαριστουμε και ευχομαι να χεις και συ νεα να μας πεις! 

πρίν από 3 λεπτά , Tsampi είπε:

Αχ κορίτσια και εγώ τρομερές αϋπνίες !!! 
ξυπνάω κι εγώ 3 και ξανά στις 5. Είναι σύμπτωμα αυτό ; 
8/3 εμένα πρώτα ο θεός ! Εσάς ;

εγω το έκανα 1 εβδομάδα πριν (ανυπόμονη χαχαχα)

Μα πες μου λιγο , ειναι συμπτωμα;; Γιατι ξυπναμε τη νυχτα 😂; Μαλλον ειναι πολλα τα ορμονικα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Tzeni38 είπε:

Εγω εκανα τεστ πρωτη μερα καθυστερησης και βγηκε αμεσως θετικο . Με σταθερο κυκλο 27 ημερων ημουν σιγουρη οτι κατι συμβαινει ! Σ ευχαριστουμε και ευχομαι να χεις και συ νεα να μας πεις! 

Μα πες μου λιγο , ειναι συμπτωμα;; Γιατι ξυπναμε τη νυχτα 😂; Μαλλον ειναι πολλα τα ορμονικα! 

Μάλλον !! 😂 το θέμα είναι ότι ξυπνάω με νεύρα επειδή δε κοιμάμαι Καλαα 😂

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Tsampi είπε:

Μάλλον !! 😂 το θέμα είναι ότι ξυπνάω με νεύρα επειδή δε κοιμάμαι Καλαα 😂

Κι εγώ 10/3 ΠΗΤ! ΑΑΑΧ αυτή η αϋπνία δεν παλεύεται! Κι απ' ότι βλέπω ξυπνάμε όλες στις 3!😁😁😁

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Κι εγώ 10/3 ΠΗΤ! ΑΑΑΧ αυτή η αϋπνία δεν παλεύεται! Κι απ' ότι βλέπω ξυπνάμε όλες στις 3!😁😁😁

Κάτι συμβαίνει δε μπορεί 😂😂ας είναι καλά τα μπεμπακια και όλα τα αλλά δεν πειράζει :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...