Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Η αρχή της εγκυμοσύνης- Help


Recommended Posts

On 7/8/2024 at 12:05 ΜΜ, mama_katerinas είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Εδώ πραγματοποιούν τους μεγάλους υπερηχους(αυχενική, β επιπέδου,ντοπλερ) οι εμβρυομητρικοι, οι οποίοι είναι πιστοποιημένοι κι έχουν και τα ανάλογα μηχανήματα! Αρκετοί γυναικολόγοι που παρακολουθούν Κ τις κυήσεις είναι οπότε τα κάνουν όλα εκείνοι. Εμένα ανήκει στην άλλη περίπτωση και με στέλνει άλλου!

Γερμανία ε? Πρέπει να ναι εντελώς διαφορετικά τα πράγματα εκεί!

 

Just now, Tzeni38 είπε:

 

Καλημερα σε ολες! Πως ειστε;  Ολα καλα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 49 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Καλημεεεερα!!! Εμείς καλα, μια χαρά! Εσύ Τζένη μου? Πηγές γιατρό?

Ναι ολα καλά! Καναμε αλλον ενα υπερηχο 

αναπτυσσόμαστε ραγδαία και τώρα αυχενική 31/8 

απο συμπτώματα εντάξει είστε;;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tzeni38 είπε:

Ναι ολα καλά! Καναμε αλλον ενα υπερηχο 

αναπτυσσόμαστε ραγδαία και τώρα αυχενική 31/8 

απο συμπτώματα εντάξει είστε;;

Μπράβο κορίτσι μου! Είναι ολόκληρο ανθρωπάκι πια Ε??

Ναι πολύ καλά σχετικά...τώρα πια έχω κάθε μεσημέρι ανακατωσουρες και που Κ που κανέναν εμετό, αλλά ανεκτά θα έλεγα! Εσύ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 38 λεπτά , Tsampi είπε:

Όλα καλά ..εμείς κάναμε άλλο έναν υπέρηχο χθες στις 9,5 εβδομάδες και ο επόμενος 27/8 αυχενική ! Πολύ μακριά δεν είναι βρε κορίτσια; Αγχώνομαι 

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου όλα καλά θα είναι!θα περάσουν γρήγορα οι μέρες! Εγώ έχω κάνει ένα ραντεβού στις 24/7 που ήμουν 7+2 και το επόμενο είναι στις 3/9 η αυχενική που θα είμαι 13+1...άρα πάω εντελώς στα τυφλά!😂 Αλλά έχουμε πίστη στα μωρακια μας κι όλα θα είναι καλά!❤️🩵❤️🩵

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, mama_katerinas είπε:

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου όλα καλά θα είναι!θα περάσουν γρήγορα οι μέρες! Εγώ έχω κάνει ένα ραντεβού στις 24/7 που ήμουν 7+2 και το επόμενο είναι στις 3/9 η αυχενική που θα είμαι 13+1...άρα πάω εντελώς στα τυφλά!😂 Αλλά έχουμε πίστη στα μωρακια μας κι όλα θα είναι καλά!❤️🩵❤️🩵

Κανένα αγχος ! Ολα θα πανε καλά για όλες! Μα δεν χρειαζεται στην αρχη να το βλεπει και καθε βδομαδα, μετα την αυχενικη εγω θ πηγαινω μια το μηνα! Καλα ειμαι , εχω λιγα πονακια χαμηλα στη κοιλια και προσπαθω να ξεκουραζομαι και πιο πολυ ζαλαδες το πρωι ( οχι παντα) αναλογα

καμια ανακατοσούρα αλλα μεχρι εκει ευτυχως 🙏🏽

21 ώρες πρίν, mama_katerinas είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Είναι ολόκληρο ανθρωπάκι πια Ε??

Ναι πολύ καλά σχετικά...τώρα πια έχω κάθε μεσημέρι ανακατωσουρες και που Κ που κανέναν εμετό, αλλά ανεκτά θα έλεγα! Εσύ?

Το συναισθημα στον υπερηχο παντως ειναι μαγικό ! ενα ανθρωπακι ! Μετα τον τριτο λες να στρώσουμε; Πες μας απ την εμπειρια σου 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Tzeni38 είπε:

Κανένα αγχος ! Ολα θα πανε καλά για όλες! Μα δεν χρειαζεται στην αρχη να το βλεπει και καθε βδομαδα, μετα την αυχενικη εγω θ πηγαινω μια το μηνα! Καλα ειμαι , εχω λιγα πονακια χαμηλα στη κοιλια και προσπαθω να ξεκουραζομαι και πιο πολυ ζαλαδες το πρωι ( οχι παντα) αναλογα

καμια ανακατοσούρα αλλα μεχρι εκει ευτυχως 🙏🏽

Το συναισθημα στον υπερηχο παντως ειναι μαγικό ! ενα ανθρωπακι ! Μετα τον τριτο λες να στρώσουμε; Πες μας απ την εμπειρια σου 

Καλημέρα κορίτσι μου!Χαίρομαι που είσαι καλά! Η αλήθεια είναι ότι στην πρώτη εγκυμοσύνη από τη 10η εβδομάδα και μετά πραγματικά πετούσα, είχα φοβερή ενέργεια η οποία κράτησε μέχρι και να γεννήσω...και παρόλο που γέννησα καλοκαίρι μέχρι και τελευταία μέρα περπατούσα χιλιόμετρα! Ήταν πραγματικά η πιο παραγωγική φάση της ζωής μου😂, ακόμα απορώ! 

Προς το παρόν φυτοζωω, με δυσκολία πάω τη μικρή μια παιδική χαρά και τέλος.. 

Εσείς κορίτσια δουλεύετε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Tsampi είπε:

Εγώ είμαι εκπαιδευτικός όποτε από Σεπτέμβρη πάλι :) 

προσπαθώ να ήρεμησω, να μηη εχω άγχος ! Άλλοτε το καταφέρνω άλλοτε όχι …

Αααα κι εγώ το ίδιο!! Τουλάχιστον θα περάσει το πρώτο τρίμηνο στο σπίτι! Αναπληρώτρια?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Αααα κι εγώ το ίδιο!! Τουλάχιστον θα περάσει το πρώτο τρίμηνο στο σπίτι! Αναπληρώτρια?

Κοριτσια τι ωραια που δν δουλευετε! Εγω ειχα αδεια δυο εβδομαδες και τωρα απο δευτερα πισω ! Ειμαι ιδιωτ υπαλληλος σε γραφειο, ευτυχως 2 το μεσημερι ειμαι σπιτι μου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Tzeni38 είπε:

Κοριτσια τι ωραια που δν δουλευετε! Εγω ειχα αδεια δυο εβδομαδες και τωρα απο δευτερα πισω ! Ειμαι ιδιωτ υπαλληλος σε γραφειο, ευτυχως 2 το μεσημερι ειμαι σπιτι μου

Αχ πραγματικά αυτό έλεγα, τι καλά που έκατσε έτσι και θα περάσω το πρώτο τρίμηνο στο σπίτι. Στην πρώτη που ήμουν στη δουλεια από τη μια δεν ήθελα να το πω νωρις, από την άλλη ήμουν τόσο χάλια από κόπωση και νύστα που ακόμα πιστεύω ότι οι άνθρωποι θα νόμιζαν ότι κάτι παίρνω 😂😂😂

Ωωωχ δύσκολη η επιστροφή στη δουλειαααα... υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, mama_katerinas είπε:

Αχ πραγματικά αυτό έλεγα, τι καλά που έκατσε έτσι και θα περάσω το πρώτο τρίμηνο στο σπίτι. Στην πρώτη που ήμουν στη δουλεια από τη μια δεν ήθελα να το πω νωρις, από την άλλη ήμουν τόσο χάλια από κόπωση και νύστα που ακόμα πιστεύω ότι οι άνθρωποι θα νόμιζαν ότι κάτι παίρνω 😂😂😂

Ωωωχ δύσκολη η επιστροφή στη δουλειαααα... υπομονή!

Ασε δν θελω καθολου! Αλλα δν εχω και επιλογη ! Θα κανω πως δν συμβαινει

φοβαμαι κιολας αν δν νιωθω καλά , δν ειμαι και σπιτι μου .. ειναι δυσκολα! Τουλαχιστον να περασει ο Αύγουστος! Μετα το τριμηνο θα στρωσουμε πιστευω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Tsampi είπε:

νομίζω να περάσει και η αυχενική και να χαλαρώσουμε λίγο ε ;

Και γω αυτο σκεφτομαι! Πιστευω θα χαλαρωσουμε λιγο! Όλα θα πανε καλά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...