Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • Αχ κοπέλα μου...είπες μεγάλη κουβέντα πως νοιώθεις ότι χάσατε χρόνο...αυτά τα αν ήξερα...αν ήμουν σε άλλο γιατρό...αν είχα κάνει άλλες επιλογές..τα έχω σκεφτεί τόσες φορές...Αλλά δυστηχως και εντελώς ειλικρινά ο χρόνος δε γυρίζει πίσω και δεν έχει νόημα να το σκεφτόμαστε...οπότε κοιτάμε μπροστά και κανουμε το καλύτερο που θεωρούμε από εδώ και πέρα...

      Πάντως για το χρόνο της αναμονής που αναφέρεις...εγώ που πήγα μέσω τράπεζας ωαριων μέσα σε 2 μήνες τα παραγγειλαμε,ήρθαν έκανα εγώ ότι  προετοιμασία χρειαζόταν και προχωρήσαμε..20 Μαΐου κάναμε την παραγγελία...και 20 Ιουλίου έκανα μεταφορά..

  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 20 ώρες πρίν, Supergirl87 είπε:

      Αχ τι ωραια νέα!Μπραβο!❤️

      Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.Λοιπόν έκανα εχθές την εξέταση για το μικροβιωμα,θα περιμένουμε περίπου 20 ημέρες για τ αποτελέσματα.Θα ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής:Όταν ξεκινησαμε έκανε ο σύντροφος μ για το οξειδωτικό στρες κ ήταν οκ ο γιατρος δεν μας είπε όμως για κατακερματισμό.Την κάνουν αυτή την εξέταση πάντα η όχι;Επίσης του είπα ότι βγήκα ετεροζυγη σε κάποια μετάλλαξη κ η αιματολόγος είπε για ενέσεις κ η απάντηση σου ηταν ότι χρειάζεται λίγο η θρομβοφιλια σε αυτές τις περιπτώσεις κ δεν χρειάζονται οι ενέσεις.Δεν ξέρω τι να σκεφτώ πλέον.Παλιά μου είχε πει ότι στην εξωσωματική δεν μας πειράζει κ η προλακτινη ενώ την ενδοκρινολόγο που ρωτησα είπε σαφώς κ πειράζει.

      Καλησπέρα,

      Σε σχεση με τον κατακερματισμο στο σπερμα εμεις που προσπαθουμε 3 χρονια και κυνηγουσαμε να φτιαξουμε το σπερμα (ειχε θεμα με ποσοτητα κυριως και κινητικοτητα) και μετα απο επέμβαση κηρσοκηλης και λαθος σπερμοδιαγραμματα βλεπουμε οτι πλεον ειναι σε μετρια προς καλη κατασταση... Ακομα τωρα καναμε κατακερματισμο ομως.. εγω ρωτουσα και επεμενα γιατι το διαβαζα εδω μεσα αλλα κανεις γιατρος δεν το θεωρουσε απαραιτητο. Εν ολιγοις μετα την πρωτη μας εξωσωματικη που οδηγησε σε παλινδρομη, μας τη ζητησε ο γυναικολόγος μου και πηγε ο συζυγος σε γενετιστη! Ο γενετιστης μας τονισε οτι ειναι πολυ σημαντικη εξεταση και έπρεπε να γινει εξαρχης.. τι να το κανεις μου λεει το σπερμα αν εχει ποσοτητα αλλα το dna του δεν ειναι καλο! Ευτυχώς δοξα τω θεω σε εμας ειναι οκ.. και στις περιπτώσεις που δεν ειναι απο οτι εχω καταλάβει φτιαχνει με βιταμινες (που σημειωτεον παιρνει και σιγουρα τον εχουν βοηθησει) και σιγουρα θελει βελτίωση στη διατροφη και στον τροπο ζωης.. οπως συμβαινει και με τα ωαριακια μας.. θαύματα δεν μπορούμε να κανουμε αλλα ο,τι περναει απο το χερι μας για να βελτιώσουμε την ποιότητα θα το κανουμε!

      Σχετικα με τον εξωσωματικο σου επειδη στην παρουσα φαση εχω κανει οτι εξεταση υπαρχει σχετικά με θρομβοφιλια  προτεραιότητα  στο τι θα κανεις δεν εχει η άποψη του αιματολογου σου;;; Για αυτο δεν μας στελνουν οι γιατροι μας σε αιματολογο ρε κορίτσια ;;  Για να μας διχαζουν μετα; Δεν καταλαβαινω γιατι σε μπερδεύει ετσι

Η αρχή της εγκυμοσύνης- Help


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Tsampi είπε:

Και για τον Μακρυγιαννακη έχω ακούσει πολύ καλά λόγια!! 

Εγώ ήμουν πολύ επιφυλακτική  στην αρχη μαζί του δε θα σου πω ψέματα..Αλλά τελικά ξερει πολύ καλά τη δουλειά του και είναι πολύ καλος...ενώ είχα κάνει τόσες προσπάθειες...εκεί ήταν σωστός σε ότι μου είπε και πετύχαμε με την πρώτη..οπότε μας κέρδισε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 632
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, *Vasoula είπε:

Εγώ ήμουν πολύ επιφυλακτική  στην αρχη μαζί του δε θα σου πω ψέματα..Αλλά τελικά ξερει πολύ καλά τη δουλειά του και είναι πολύ καλος...ενώ είχα κάνει τόσες προσπάθειες...εκεί ήταν σωστός σε ότι μου είπε και πετύχαμε με την πρώτη..οπότε μας κέρδισε!

Και εγώ ήμουν επιφυλακτική γιατί δε μου άρεσε που στην αρχή μου έλεγε και το κακό σενάριο μαζί … δε θα ξεχάσω που όταν πήγα πΡωτη φορά μ  εοπε «Προς το παρόν υπάρχει κύηση , αύριο δε ξέρουμε ..αφήνουμε να μεγαλώσει» είχα σοκαριστεί 

3 ώρες πρίν, finallytheend είπε:

Καλημέρα  σας!!! Τι  κάνετε? Πως πάμε? 19+4 σήμερα..  πόσες είμαστε κοντά? Έχετε νιωσει ολες τα μωρά? Δώστε θάρρος σε ένας που ακόμα τπτ..οτι δεν είμαστε οι μόνες.. 

Οκ νωρίς  δεν είναι ούτε νωρίς ούτε αργά.. αλλά.. 

Εγώ να σας πω την αλήθεια δε μπορώ να διαχειριστώ αυτό το «σε ένα μήνα ραντεβού». Ξεκίνησα και ψυχοθεραπεία μηπβς μπορέσω να χαλαρώσω λίγο …αλλά δεν το ξανά κάνω .. στο επόμενο ραντεβού θα του πω ανα δυο εβδομάδες … 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Tsampi είπε:

Και εγώ ήμουν επιφυλακτική γιατί δε μου άρεσε που στην αρχή μου έλεγε και το κακό σενάριο μαζί … δε θα ξεχάσω που όταν πήγα πΡωτη φορά μ  εοπε «Προς το παρόν υπάρχει κύηση , αύριο δε ξέρουμε ..αφήνουμε να μεγαλώσει» είχα σοκαριστεί 

Εγώ να σας πω την αλήθεια δε μπορώ να διαχειριστώ αυτό το «σε ένα μήνα ραντεβού». Ξεκίνησα και ψυχοθεραπεία μηπβς μπορέσω να χαλαρώσω λίγο …αλλά δεν το ξανά κάνω .. στο επόμενο ραντεβού θα του πω ανα δυο εβδομάδες … 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!!

Ωστόσο εγώ πηγαίνω αν δύο με τρεις εβδομάδες το πολύ και δεν την παλεύω...στο μήνα θα πετούσα πετρες!!!!να του το ζητήσεις...είναι πολύ σημαντικό να είσαι εσύ ήρεμη!!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...