Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια! Συγχαρητήρια σε όλες! Εγκυμονούσες νυν και μελλοντικές! Ψάχνω απεγνωσμένα ενέσεις εξωσωματικής. Οποιαδήποτε... Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... Δεν μου επιτρέπεται να ξαναπεράσω επιτροπή... Μήπως έχει κάποιο κορίτσι??? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη για την παρεμβολή!

Η αρχή της εγκυμοσύνης- Help


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Ναι ναι σίγουρα! σκεφτόμουν να γίνει πρώτα η αυχενική Κ μετά να το πούμε στις οικογένειες μας, αλλά απ' ότι φαίνεται θα το πούμε νωρίτερα!

Εσείς κορίτσια το χετε ανακοινώσει?

Εγω λεω να το μαθει η οικογενεια σιγα σιγα

μιλαω για γονείς 

οχι δν εχουμε πει τιποτα

μετα την αυχενικη ήθελα και γω 

μη σου πω και αργότερα, δν βιάζομαι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , Tzeni38 είπε:

Εγω λεω να το μαθει η οικογενεια σιγα σιγα

μιλαω για γονείς 

οχι δν εχουμε πει τιποτα

μετα την αυχενικη ήθελα και γω 

μη σου πω και αργότερα, δν βιάζομαι 

Κι εγώ το ίδιο...καλά στην κόρη μου να φανταστείς το είπα μετά την αυχενική στις οικογένειες.Σε φίλους, γνωστούς και δουλειά μετά την β επιπέδου, κι αυτό επειδή φαινόταν πια...όχι για κάποιο λόγο, απλά δεν αισθανομουν ότι ήθελα να το μοιραστώ με κάποιον πέραν του συζύγου και των πολύ κοντινών μου...αφού η καημένη η μαμά μου ακόμα λέει πόσο τυχερή είναι που το έμαθε πριν το μαιευτήριο 😂😂😂😂

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια.  Εγώ μόλις πριν κάποιες μέρες το κατάλαβα. Πρέπει να είμαι 4η εβδομάδα. Έχω 3 τεστ θετικά και μια χοριακη με τιμή 350 πριν 2 μέρες. Ο γυναικολογος μ είπε να πάω σε 1,5 εβδομάδα από τώρα για να έχει ουσία και ο υπέρηχος. Ερώτηση γτ αγχωνομαι: πονάω!!! Πόνος οξύς σα κραμπα που ευτυχώς κρατάει λίγο φεύγει και μετά δεν έχω τίποτα.  2 βραδιά τωρα έχω ξυπνήσει μέσα στο βράδυ με πόνο κρατάει 5 λεπτά κ φεύγει.  Να ανησυχήσω; δεν έχω δει αίμα τίποτα.  

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Marilian είπε:

Γειά σας κορίτσια.  Εγώ μόλις πριν κάποιες μέρες το κατάλαβα. Πρέπει να είμαι 4η εβδομάδα. Έχω 3 τεστ θετικά και μια χοριακη με τιμή 350 πριν 2 μέρες. Ο γυναικολογος μ είπε να πάω σε 1,5 εβδομάδα από τώρα για να έχει ουσία και ο υπέρηχος. Ερώτηση γτ αγχωνομαι: πονάω!!! Πόνος οξύς σα κραμπα που ευτυχώς κρατάει λίγο φεύγει και μετά δεν έχω τίποτα.  2 βραδιά τωρα έχω ξυπνήσει μέσα στο βράδυ με πόνο κρατάει 5 λεπτά κ φεύγει.  Να ανησυχήσω; δεν έχω δει αίμα τίποτα.  

Καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι 🤞 και εγώ είχα αρκετέ πονάκια , και μέχρι τώρα , εμένα ο γιατρος μου είπε είναι φυσιολογικά. Πάρε μια γνώμη και από τον δικό σου 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marilian είπε:

Γειά σας κορίτσια.  Εγώ μόλις πριν κάποιες μέρες το κατάλαβα. Πρέπει να είμαι 4η εβδομάδα. Έχω 3 τεστ θετικά και μια χοριακη με τιμή 350 πριν 2 μέρες. Ο γυναικολογος μ είπε να πάω σε 1,5 εβδομάδα από τώρα για να έχει ουσία και ο υπέρηχος. Ερώτηση γτ αγχωνομαι: πονάω!!! Πόνος οξύς σα κραμπα που ευτυχώς κρατάει λίγο φεύγει και μετά δεν έχω τίποτα.  2 βραδιά τωρα έχω ξυπνήσει μέσα στο βράδυ με πόνο κρατάει 5 λεπτά κ φεύγει.  Να ανησυχήσω; δεν έχω δει αίμα τίποτα.  

Καλησπέρα κορίτσι μου! Μια καλή και ήρεμη εγκυμοσύνη εύχομαι! Κι εγώ είχα δυνατούς πόνους και ο γιατρός μου είπε ότι μεγαλώνει η μήτρα και είναι αναμενόμενο. Επίσης τις τελευταίες μέρες αισθάνομαι έντονα τσιμπήματα δεξιά και αριστερά, σαν κράμπες όταν σηκώνομαι. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγώ για το ίδιο θέμα θέλω να σας πω, ενώ δεν είχε κάτι, από εχθές νιώθω κάτι σαν τσιμπήματα σαν κραμπουλες αριστερά και δεξιά στην κοιλιά. Σήμερα εκλεισα την 8η εβδομάδα και ξεκίνησα την 9η λέω μήπως γι αυτο; Πήρα μαγνήσιο το πρωί και σκέφτομαι να παρω τον γιατρό το απόγευμα. Θέλω να πιστεύω είναι φυσιολογικό. Εσείς τι λέτε ; Επίσης, ένα πρόβλημα είναι η δυσκοιλιότητα. Αντιμετωπίζετε κάτι τέτοιο; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Stef91 είπε:

Κορίτσια και εγώ για το ίδιο θέμα θέλω να σας πω, ενώ δεν είχε κάτι, από εχθές νιώθω κάτι σαν τσιμπήματα σαν κραμπουλες αριστερά και δεξιά στην κοιλιά. Σήμερα εκλεισα την 8η εβδομάδα και ξεκίνησα την 9η λέω μήπως γι αυτο; Πήρα μαγνήσιο το πρωί και σκέφτομαι να παρω τον γιατρό το απόγευμα. Θέλω να πιστεύω είναι φυσιολογικό. Εσείς τι λέτε ; Επίσης, ένα πρόβλημα είναι η δυσκοιλιότητα. Αντιμετωπίζετε κάτι τέτοιο; 

Καλησπέρα!κι εγώ ακριβώς αυτά τα τραβήγματα νιώθω σαν να μαζεύεται η περιοχή στιγμιαία, σαν να μαγκωνει κάτι το νιώθω. Να σου πω την αλήθεια στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν θυμάμαι να είχα κάτι τέτοιο, αλλά τώρα έχω εδώ και καμιά βδομαδα. Ο γιατρός μου είπε είναι φυσιολογικό και να ξεκουράζομαι. Επίσης έχω ξεκινήσει και μαγνήσιο. Δυσκοιλιότητα ευτυχώς δεν έχω, δοκίμασε να πίνεις πολύ νεράκι, εμένα νομίζω αυτό με σώζει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, mama_katerinas είπε:

Καλησπέρα!κι εγώ ακριβώς αυτά τα τραβήγματα νιώθω σαν να μαζεύεται η περιοχή στιγμιαία, σαν να μαγκωνει κάτι το νιώθω. Να σου πω την αλήθεια στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν θυμάμαι να είχα κάτι τέτοιο, αλλά τώρα έχω εδώ και καμιά βδομαδα. Ο γιατρός μου είπε είναι φυσιολογικό και να ξεκουράζομαι. Επίσης έχω ξεκινήσει και μαγνήσιο. Δυσκοιλιότητα ευτυχώς δεν έχω, δοκίμασε να πίνεις πολύ νεράκι, εμένα νομίζω αυτό με σώζει!

Πήρα τον γιατρο ναι μου είπε τρεις φορές την μέρα μαγνήσιο. Αλλά τώρα το βραδακι είχα κάτι πόνους σαν κράμπα, οξύς πόνος με χτυπούσε πίσω στη μέση και φοβήθηκα λίγο.. είσαι τυχερή με την δυσκοιλιότητα. Τα έχω παίξει! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, mama_katerinas είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Πώς είστε?

@Stef91 μου καλά η δυσκοιλιότητα δεν παλεύεται με τίποτα..μήπως παίρνεις σίδηρο?

Αχ εγώ σήμερα είμαι πολύ χάλια κορίτσια! Εμετούς ζαλάδες, μόλις μπήκα στον τρίτο ξεκίνησαν. 
@mama_katerinas δεν παίρνω κανονικό σίδηρο. Παίρνω μια ταμπλέτα με φυλλικό οξύ έχει μέσα και σίδηρο μάλλον.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες ! Πως ειστε;; Διαβάζω τα νεα σας ! Κοριτσια και γω ημουν μια χαρα αλλα απο χτες εχω λιγο στομαχι . Επισης ηθελα να ρωτησω το αντιθετο της δυσκοιλιοτητας. Εγω σημερα το πρωι την εβγαλα τουαλετα. Το χει παθει καμια;; Συμβαινει ή με ενοχλησε κατι που εφαγα;;

Παιρνω το πρωι και σιδηρο και φυλλικο 

λετε κατι να μ ενοχλει;; Μου φαινεται δυσκολο! 

πρίν από 45 λεπτά , Stef91 είπε:

Αχ εγώ σήμερα είμαι πολύ χάλια κορίτσια! Εμετούς ζαλάδες, μόλις μπήκα στον τρίτο ξεκίνησαν. 
@mama_katerinas δεν παίρνω κανονικό σίδηρο. Παίρνω μια ταμπλέτα με φυλλικό οξύ έχει μέσα και σίδηρο μάλλον.. 

αχ υπομονη και περαστικά ! παιρνεις τπτ για εμετους; Ο γιατρος τι σου ειπε;;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Tzeni38 είπε:

Καλησπερα σε ολες ! Πως ειστε;; Διαβάζω τα νεα σας ! Κοριτσια και γω ημουν μια χαρα αλλα απο χτες εχω λιγο στομαχι . Επισης ηθελα να ρωτησω το αντιθετο της δυσκοιλιοτητας. Εγω σημερα το πρωι την εβγαλα τουαλετα. Το χει παθει καμια;; Συμβαινει ή με ενοχλησε κατι που εφαγα;;

Παιρνω το πρωι και σιδηρο και φυλλικο 

λετε κατι να μ ενοχλει;; Μου φαινεται δυσκολο! 

αχ υπομονη και περαστικά ! παιρνεις τπτ για εμετους; Ο γιατρος τι σου ειπε;;

Μήπως κάτι που έφαγες  σε πείραξε; 
Γιατί το σίδηρο φέρνει δυσκοιλιότητα.
δεν μου είπε κάτι, νερό να πίνω και μικρά γεύματα. Είναι καλό λέει, σημαίνει ότι προχωράμε καλά  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...