Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

      Κανένα πρόβλημα κορίτσι μου...ναι ειναι καλύτερο να την κάνεις την ίδια ώρα αλλά ειδικά στη prolutex έχεις περιθώριο...μην αγχώνεσαι και τίποτα δεν πήγε στραβά!!!😉

      Αλήθεια είναι 600 ευρώ η μέρα στη θερμοκοιτίδα???τρομερό!!!!!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου!να πάνε όλα όπως τα θέλεις!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Τόσο μου είπε ο γιατρός,δεν ξέρω αν εννοούσε για ένα μωράκι η για δύο,πάντως είπε 600€ στην κλινική. Αλλιώς το πάνε στο Ιπποκράτειο και όπως μου είπε,άντε να το βρεις εκεί μέσα ...

Η αρχή της εγκυμοσύνης- Help


Recommended Posts

1 hour ago, Dimitra S. είπε:

Να το παρω απο αρχη. Οι δυο τελευταιοι περιοδοι ειναι 14/8 και 11/9. Τωρα περιμενω στις 8/10.Ενω η περιοδος τον Σεπτεμβρη μου ηρθε κανονικα με μειωμενη ροη βεβαια εχω εδω και σχεδον 2 εβδομαδες εντονες ζαλαδες, σα καψιμο στο στηθος ενω δε πονουσε ποτε, αναγουλες και τρωω φουλ κατι τρελα που δεν τρωω γενικα. Εχω την εντυπωση οτι τος Σεπτεμβρη δεν εκανα και ωορρηξια γιατι παντα ποναω και το καταλαβαινω. Επισης κουραζομαι παααρα πολυ σε φαση να σκουπιζω σαλονι, κουζινα και να θελω να κατσω απ την κουραση και το λαχανιασμα! Δε ξερω πραγματικα

Θα μπορούσαν όσα λες να είναι συμπτώματα φυσικά...στη θέση σου θα άφηνα το σκ να περάσει και Δευτέρα θα έκανα ένα τεστακι για να μάθω!!!☺️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 543
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι και εγω ειπα να μη κανω ακομα να περιμενω λιγες μερες. Επισης εχω παρατηρησει οτι κρυωνω ενω η θερμοκρασια παει μεχρι 37. Εγω που και το χειμωνα κυκλοφορω με τιραντακια 😂😂

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Tzeni38 είπε:

Κοριτσια τι κανετε;; Πως τα παμε;; Οδευουμε στην 18η εβδομαδα! Απ οτι ξερω , όλες παίρνουμε μαγνησιο ! 
ερώτηση: τα βραδια , οταν ειμαι καναπε , μονο το βράδυ νιωθω τη κοιλια μου να σκληραίνει σε καποια σημεια, μετά περνάει 

το παθαίνετε; 

@mama_katerinas. @Tsampi @Stef91

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tzeni38 είπε:

Εγώ δε παθαίνω να σκληραίνει ,,αλλά νιώθω τραβήγματακια δεξιά αριστερά . Πες το στο γιατρό σου , συνήθως σε αυτή τη περίπτωση δίνουν μαγνήσιο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Tsampi είπε:

Εγώ δε παθαίνω να σκληραίνει ,,αλλά νιώθω τραβήγματακια δεξιά αριστερά . Πες το στο γιατρό σου , συνήθως σε αυτή τη περίπτωση δίνουν μαγνήσιο 

Παιρνω μαγνησιο καθε απογευμα πολυ καιρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , Tzeni38 είπε:

Παιρνω μαγνησιο καθε απογευμα πολυ καιρο

Δε νομίζω να είναι κάτι, παρ όλα αυτά πες του το να είσαι σίγουρη 

Just now, Tsampi είπε:

Δε νομίζω να είναι κάτι, παρ όλα αυτά πες του το να είσαι σίγουρη 

Εντομεταξυ μετράω τις μέρες μέχρι το επόμενο ρανβτρου σαν φαντάρος. 
22-10 μ έχει βάλει , 1 μήνα από το προηγούμενο εσείς ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Tzeni38 είπε:

Παιρνω μαγνησιο καθε απογευμα πολυ καιρο

Καλημέρα! Το νιώθεις σαν να μαζεύεται και μετά να σκληραίνει?

πρίν από 3 λεπτά , Tsampi είπε:

Δε νομίζω να είναι κάτι, παρ όλα αυτά πες του το να είσαι σίγουρη 

Εντομεταξυ μετράω τις μέρες μέχρι το επόμενο ρανβτρου σαν φαντάρος. 
22-10 μ έχει βάλει , 1 μήνα από το προηγούμενο εσείς ;

Εγώ επιτέλους έχω τη Δευτέρα 7/10!!🥰

Και μετά έκλεισα β επιπέδου για 11/11.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Καλημέρα! Το νιώθεις σαν να μαζεύεται και μετά να σκληραίνει?

Εγώ επιτέλους έχω τη Δευτέρα 7/10!!🥰

Και μετά έκλεισα β επιπέδου για 11/11.

Αντε ναι επιτελους! Να μας πεις και τα δικα σου νέα τη δευτέρα , γιατι μετά απ τον αλλο μήνα θ αρχισουμε τα νέα για τις Β επίπέδου όλες 🙏🏽

πρίν από 11 λεπτά , Tsampi είπε:

Δε νομίζω να είναι κάτι, παρ όλα αυτά πες του το να είσαι σίγουρη 

Εντομεταξυ μετράω τις μέρες μέχρι το επόμενο ρανβτρου σαν φαντάρος. 
22-10 μ έχει βάλει , 1 μήνα από το προηγούμενο εσείς ;

Εμενα με ειδε την προηγουμενη εβδομαδα και τωρα θα τα πουμε 2/11 με Β επιπεδου

με βλεπει τελος καθε μηνα ! 

πρίν από 9 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Καλημέρα! Το νιώθεις σαν να μαζεύεται και μετά να σκληραίνει?

Εγώ επιτέλους έχω τη Δευτέρα 7/10!!🥰

Και μετά έκλεισα β επιπέδου για 11/11.

Νιωθω σαν να μαζευεται απο δεξιά και να σκληραίνει ναι ! Λες και εχει παρει θέση απο κει ! Και μονο βραδυ που ειμαι ξαπλα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Καλημέρα! Το νιώθεις σαν να μαζεύεται και μετά να σκληραίνει?

Εγώ επιτέλους έχω τη Δευτέρα 7/10!!🥰

Και μετά έκλεισα β επιπέδου για 11/11.

Άντε άντε με το καλό !!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Καλησπέρα κοριτσι μου! Μπορείς να ρωτήσεις τον γιατρό σου! Αν σε πονάει ο καρπός σου υπάρχει περίπτωση να έχεις σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα που συμβαίνει καμία φορά στην εγκυμοσύνη! Αλλιώς αν έχεις απλά μούδιασμα μήπως σου λείπει μαγνήσιο! 

oxi den htan καρπος! σιγουρα πιο πανω.. σημερα που βρήκα τροπο να κοιμηθω μου περασε..1 παιρνω μαγνησιο μετα την αυχενικη κάθε μερα!

1 hour ago, Tsampi είπε:

Δε νομίζω να είναι κάτι, παρ όλα αυτά πες του το να είσαι σίγουρη 

Εντομεταξυ μετράω τις μέρες μέχρι το επόμενο ρανβτρου σαν φαντάρος. 
22-10 μ έχει βάλει , 1 μήνα από το προηγούμενο εσείς ;

και εμενα τα ραντεβου 1 μηνα ειναι.. μεχρι τον τελευταιο μηνα που ειναι εβδομαδιαια αν δεν υπαρχει λογος ετσι πανε μηνιαία..αν δεν αντεχεις φυσικα και μπορείς να τα βαζεις πιο κοντά.. γνωστη μου έκανε απο αγχος καθε 2 εβδομάδες..αλλα φυσικα τα πλήρωνε..

1 hour ago, mama_katerinas είπε:

Καλημέρα! Το νιώθεις σαν να μαζεύεται και μετά να σκληραίνει?

Εγώ επιτέλους έχω τη Δευτέρα 7/10!!🥰

Και μετά έκλεισα β επιπέδου για 11/11.

ναι! ξεκινησαμε τα ραντεβου! ποια θα ειναι πρωτη αραγε? να μας πεις πως ειναι ..πως πηγε.. εγω ειμαι 4/11!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Tzeni38 είπε:

Αντε ναι επιτελους! Να μας πεις και τα δικα σου νέα τη δευτέρα , γιατι μετά απ τον αλλο μήνα θ αρχισουμε τα νέα για τις Β επίπέδου όλες 🙏🏽

Εμενα με ειδε την προηγουμενη εβδομαδα και τωρα θα τα πουμε 2/11 με Β επιπεδου

με βλεπει τελος καθε μηνα ! 

Νιωθω σαν να μαζευεται απο δεξιά και να σκληραίνει ναι ! Λες και εχει παρει θέση απο κει ! Και μονο βραδυ που ειμαι ξαπλα

Είναι συσπάσεις προπαρασκευαστικές! Είναι απόλυτα φυσιολογικό! Οι λεγόμενες μπραξτον Χικς,ξεκινάνε από την αρχή αλλά τις νιώθουμε στο β τρίμηνο!

πρίν από 11 λεπτά , finallytheend είπε:

oxi den htan καρπος! σιγουρα πιο πανω.. σημερα που βρήκα τροπο να κοιμηθω μου περασε..1 παιρνω μαγνησιο μετα την αυχενικη κάθε μερα!

και εμενα τα ραντεβου 1 μηνα ειναι.. μεχρι τον τελευταιο μηνα που ειναι εβδομαδιαια αν δεν υπαρχει λογος ετσι πανε μηνιαία..αν δεν αντεχεις φυσικα και μπορείς να τα βαζεις πιο κοντά.. γνωστη μου έκανε απο αγχος καθε 2 εβδομάδες..αλλα φυσικα τα πλήρωνε..

ναι! ξεκινησαμε τα ραντεβου! ποια θα ειναι πρωτη αραγε? να μας πεις πως ειναι ..πως πηγε.. εγω ειμαι 4/11!!

Εμένα και στον 9ο κορίτσια 2 φορές με είδε ο γιατρός..μια στην 36η και μια στις 39, 2 μέρες πριν γεννήσω. Θεωρεί πως αν δεν υπάρχει θέμα, δεν χρειάζεται νωρίτερα.. στην πρώτη ειδικά όσο πλησίαζε ο τοκετός δεν μπορούσα να διαχειριστώ εύκολα τα τόσο αραιά ραντεβού..σε αυτή είμαι οκ. Τώρα θεωρητικά με βλέπει κάθε μήνα, αλλά κάνει μόνο 3 απογεύματα ραντεβού και δύσκολα βρίσκω, άρα πάμε κάθε 5 εβδομάδες..βασικά είμαστε στον 5ο και τη Δευτέρα θα ναι η 3η φορά που πηγαίνω😁😄

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , finallytheend είπε:

oxi den htan καρπος! σιγουρα πιο πανω.. σημερα που βρήκα τροπο να κοιμηθω μου περασε..1 παιρνω μαγνησιο μετα την αυχενικη κάθε μερα!

και εμενα τα ραντεβου 1 μηνα ειναι.. μεχρι τον τελευταιο μηνα που ειναι εβδομαδιαια αν δεν υπαρχει λογος ετσι πανε μηνιαία..αν δεν αντεχεις φυσικα και μπορείς να τα βαζεις πιο κοντά.. γνωστη μου έκανε απο αγχος καθε 2 εβδομάδες..αλλα φυσικα τα πλήρωνε..

ναι! ξεκινησαμε τα ραντεβου! ποια θα ειναι πρωτη αραγε? να μας πεις πως ειναι ..πως πηγε.. εγω ειμαι 4/11!!

Εγω 2/11 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Είναι συσπάσεις προπαρασκευαστικές! Είναι απόλυτα φυσιολογικό! Οι λεγόμενες μπραξτον Χικς,ξεκινάνε από την αρχή αλλά τις νιώθουμε στο β τρίμηνο!

Εμένα και στον 9ο κορίτσια 2 φορές με είδε ο γιατρός..μια στην 36η και μια στις 39, 2 μέρες πριν γεννήσω. Θεωρεί πως αν δεν υπάρχει θέμα, δεν χρειάζεται νωρίτερα.. στην πρώτη ειδικά όσο πλησίαζε ο τοκετός δεν μπορούσα να διαχειριστώ εύκολα τα τόσο αραιά ραντεβού..σε αυτή είμαι οκ. Τώρα θεωρητικά με βλέπει κάθε μήνα, αλλά κάνει μόνο 3 απογεύματα ραντεβού και δύσκολα βρίσκω, άρα πάμε κάθε 5 εβδομάδες..βασικά είμαστε στον 5ο και τη Δευτέρα θα ναι η 3η φορά που πηγαίνω😁😄

Μπραβοο σου!! χαρα στο κουραγιο σου!! εγω μετα το ραντεβου ειμαι καλα για 2 εβδομαδες..τοσο αντεχω χαχα..μετα αρχιζω να μετραω μερες να παω..γτ ειμαι στη φαση που δεν τον νιωθω ακομα..και λεω ειναι εδω? ειναι καλα? βεβαια μετα απο αρκετη ταλαιπωρια που ειναι κοντα μας..εχω αυτη τη φοβια του ταλαιπωρηθηκαμε... εμενα μου εχει δωσει ενα ηρελογιο με ραντεβου με εξετασεις κλπ και γραγει για τον φεβρουαριο εβδομαδιαια ραντεβου.. για αυτο το ειπα για το τελος..δεν ξερω πως παει κλπ..

πρίν από 1 λεπτό , Tzeni38 είπε:

Εγω 2/11 

Λογικά από τις μερες που ειμαστε.. φανταζομαι θα εισαι η πρωτη απο τη φουρνια μας! με το καλο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Είναι συσπάσεις προπαρασκευαστικές! Είναι απόλυτα φυσιολογικό! Οι λεγόμενες μπραξτον Χικς,ξεκινάνε από την αρχή αλλά τις νιώθουμε στο β τρίμηνο!

Εμένα και στον 9ο κορίτσια 2 φορές με είδε ο γιατρός..μια στην 36η και μια στις 39, 2 μέρες πριν γεννήσω. Θεωρεί πως αν δεν υπάρχει θέμα, δεν χρειάζεται νωρίτερα.. στην πρώτη ειδικά όσο πλησίαζε ο τοκετός δεν μπορούσα να διαχειριστώ εύκολα τα τόσο αραιά ραντεβού..σε αυτή είμαι οκ. Τώρα θεωρητικά με βλέπει κάθε μήνα, αλλά κάνει μόνο 3 απογεύματα ραντεβού και δύσκολα βρίσκω, άρα πάμε κάθε 5 εβδομάδες..βασικά είμαστε στον 5ο και τη Δευτέρα θα ναι η 3η φορά που πηγαίνω😁😄

Τα ιδια μου λεει και μενα! Οι εξετασεις ειναι ολες καλές καθε φορά που με βλεπει όλα κυλλάνε ομάλα , οπότε το μία το μήνα αρκεί! Οχι άγχος κορίτσια, δεν κανει καλό 

φαγητό , ηρεμία , ξεκούραση και όλα πανε καλά

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tzeni38 είπε:

Τα ιδια μου λεει και μενα! Οι εξετασεις ειναι ολες καλές καθε φορά που με βλεπει όλα κυλλάνε ομάλα , οπότε το μία το μήνα αρκεί! Οχι άγχος κορίτσια, δεν κανει καλό 

φαγητό , ηρεμία , ξεκούραση και όλα πανε καλά

Καλα εννοειται το μια φορα το μηνα το τηρω! βεβαια εχω μια φιλη που γεννησε προσφατα και μου λεει μπραβο σου που αντεχεις εγω πηγαινα στις 2 εβδομαδες χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...