Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

      Κανένα πρόβλημα κορίτσι μου...ναι ειναι καλύτερο να την κάνεις την ίδια ώρα αλλά ειδικά στη prolutex έχεις περιθώριο...μην αγχώνεσαι και τίποτα δεν πήγε στραβά!!!😉

      Αλήθεια είναι 600 ευρώ η μέρα στη θερμοκοιτίδα???τρομερό!!!!!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου!να πάνε όλα όπως τα θέλεις!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Τόσο μου είπε ο γιατρός,δεν ξέρω αν εννοούσε για ένα μωράκι η για δύο,πάντως είπε 600€ στην κλινική. Αλλιώς το πάνε στο Ιπποκράτειο και όπως μου είπε,άντε να το βρεις εκεί μέσα ...

Η αρχή της εγκυμοσύνης- Help


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 543
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 34 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Εμένα ο γιατρός μου είχε πει να κάνω οπωσδήποτε γρίπης λόγω δουλειάς σε σχολείο με μικρά παιδιά. Για τον κοκκυτη μου είχε πει ότι ο δικός μας εμβολιασμός στην εγκυμοσύνη είναι ο μόνος τρόπος να πάρει το μωρό αντισώματα, καθώς εμβολιάζεται στον 3ο??μήνα (δεν είμαι σίγουρη αν θυμάμαι καλά) και τέλοσπαντων μέχρι τότε είναι εντελώς απροστάτευτο. Εγώ γέννησα σε εποχή κοβιντ που όλα αυτά είχαν εξαφανιστεί και ήταν και καλοκαίρι οπότε δεν το έκανα, κακώς ίσως γιατί μετά φοβόμουν και αυτό😁. Η νύφη μου με τον ίδιο γιατρό που γέννησε Μαρτιο το έκανε.. οπότε ειδωμεν! Θα τον ρωτήσω όλα αυτά τη Δευτέρα γιατί μετα θα ναι η β επιπέδου και σίγουρα μετα θα αργησω πολύ να τον δω, τόσο αραιά που βάζει τα ραντεβού!

Σωστά όπως λέει Κ η @*Vasoula κανονικά πρέπει να το κάνουν κι όσοι έρχονται σε επαφή...τρέχα γυρευε! Όλοι οι άμεσοι συγγενείς μας δυστυχώς τα θεωρούν αυτά υπερβολές, όχι να κάνουν Κ εμβόλιο...

Δεν έχεις άδικο αλλά δεν είναι καθόλου υπερβολή....αν έρχεσαι σε επαφή με το μωρό (κυρίως οι γιαγιάδες δηλαδή) το πιο σωστό είναι να το κάνουν...ελπίζω βέβαια μέχρι φλεβάρη μαρτη π θα γεννησουμε εμείς να μην είναι το ίδιο σε έξαρση...

πρίν από 12 λεπτά , Tsampi είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Πήγα σε ένα φαρμακείο να μετρήσω την πίεση μου και ήταν 13 με 7.8 πως σας φαίνεται; 

Γιατί την μέτρησες κορίτσι μου??ενοιωθες κάτι???η μεγάλη σου είναι λίγο λίγο ανεβασμένη αλλά όχι πολύ οπότε μπορεί να μην είναι κάτι...πανω απο 14 θα ηταν ανησυχητικό...θα ήταν καλύτερο να την παρακολουθείς και να μιλήσεις με το γιατρο αν νοιώθεις κάτι.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , *Vasoula είπε:

Δεν έχεις άδικο αλλά δεν είναι καθόλου υπερβολή....αν έρχεσαι σε επαφή με το μωρό (κυρίως οι γιαγιάδες δηλαδή) το πιο σωστό είναι να το κάνουν...ελπίζω βέβαια μέχρι φλεβάρη μαρτη π θα γεννησουμε εμείς να μην είναι το ίδιο σε έξαρση...

Γιατί την μέτρησες κορίτσι μου??ενοιωθες κάτι???η μεγάλη σου είναι λίγο λίγο ανεβασμένη αλλά όχι πολύ οπότε μπορεί να μην είναι κάτι...θα ήταν καλύτερο να την παρακολουθείς και να μιλήσεις με το γιατρο αν νοιώθεις κάτι.. 

αχ λες ; Όχι απλά μου είχε πει να περιορίσω αλάτι για να μην κάνω πίεση και είπα ας πάω να τη μετρήσω:…ελπίζω να μην έχω θέμα :(

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , *Vasoula είπε:

Δεν έχεις άδικο αλλά δεν είναι καθόλου υπερβολή....αν έρχεσαι σε επαφή με το μωρό (κυρίως οι γιαγιάδες δηλαδή) το πιο σωστό είναι να το κάνουν...ελπίζω βέβαια μέχρι φλεβάρη μαρτη π θα γεννησουμε εμείς να μην είναι το ίδιο σε έξαρση...

Αστα οι μόνιμοι τσακωμοί μας.. τέλοσπαντων, επειδή η κόρη μου πριν κλείσει τον 3ο μήνα κόλλησε ίωση ( από συγγενείς φυσικά) και στο τσακ γλιτώσαμε την νοσηλεία λόγω της τόσο μικρής ηλικίας, μου χει μεινει ψυχολογικό και τα φοβάμαι πολύ όλα αυτά..ίσως είμαι υπερβολική, δεν ξέρω, αλλά ακόμα Κ τώρα το να αρρωσταίνει η κόρη μου είναι κάτι που δεν μπορώ να διαχειριστώ εύκολα..ελπίζω να το ξεπεράσω! Τέλοσπαντων να ναι όλα καλά, ακολουθουμε όσα μας λένε οι γιατροί μας κι όλα θα ναι τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tsampi είπε:

αχ λες ; Όχι απλά μου είχε πει να περιορίσω αλάτι για να μην κάνω πίεση και είπα ας πάω να τη μετρήσω:…ελπίζω να μην έχω θέμα :(

Όχι κορίτσι μου μην αγχώνεσαι καθόλου....μπορεί και απλά να έτυχε...δεν είναι ανησυχητικό νούμερο...

πρίν από 1 λεπτό , mama_katerinas είπε:

Αστα οι μόνιμοι τσακωμοί μας.. τέλοσπαντων, επειδή η κόρη μου πριν κλείσει τον 3ο μήνα κόλλησε ίωση ( από συγγενείς φυσικά) και στο τσακ γλιτώσαμε την νοσηλεία λόγω της τόσο μικρής ηλικίας, μου χει μεινει ψυχολογικό και τα φοβάμαι πολύ όλα αυτά..ίσως είμαι υπερβολική, δεν ξέρω, αλλά ακόμα Κ τώρα το να αρρωσταίνει η κόρη μου είναι κάτι που δεν μπορώ να διαχειριστώ εύκολα..ελπίζω να το ξεπεράσω! Τέλοσπαντων να ναι όλα καλά, ακολουθουμε όσα μας λένε οι γιατροί μας κι όλα θα ναι τέλεια!

Δεν είναι εύκολο να βλέπεις το μωράκι σου 3 μηνών άρρωστο...έχεις απόλυτο δίκιο...βάλε τα όρια σου λοιπόν....αν και ξέρω πως μπορεί κάποια φορά να φαίνεσαι κακια η υπερβολική..αλλά έχουν αλλάξει οι καιροί δυστηχως...και κυκλοφορούν τόσες ιώσεις π δε γίνεται να μη τρομάζεις...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Tsampi είπε:

αχ λες ; Όχι απλά μου είχε πει να περιορίσω αλάτι για να μην κάνω πίεση και είπα ας πάω να τη μετρήσω:…ελπίζω να μην έχω θέμα :(

@Tsampi μου επειδή κι εγώ μετρούσα από κάποια στιγμή και μετά μου χε πει ότι δεν ήθελε πάνω από 14 η μεγάλη και πάνω από 9 η μικρή..μάλιστα αρκετές φορές είχα ανεβάσει παραπάνω και είχα τρομοκρατηθεί, αλλά τελικά ήταν από άγχος.. πχ τη μερα που μπήκα να γεννήσω έφτασε 16 με 9😂 τότε θυμάμαι ότι μου λέγε ότι πρέπει να υπάρχουν κι άλλοι παράγοντες πχ κάτι στα ούρα τώρα δεν θυμάμαι πως το έλεγαν.. κι ότι η πίεση ειδικά παροδικά μπορεί να ανέβει από διάφορες αιτίες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Αστα οι μόνιμοι τσακωμοί μας.. τέλοσπαντων, επειδή η κόρη μου πριν κλείσει τον 3ο μήνα κόλλησε ίωση ( από συγγενείς φυσικά) και στο τσακ γλιτώσαμε την νοσηλεία λόγω της τόσο μικρής ηλικίας, μου χει μεινει ψυχολογικό και τα φοβάμαι πολύ όλα αυτά..ίσως είμαι υπερβολική, δεν ξέρω, αλλά ακόμα Κ τώρα το να αρρωσταίνει η κόρη μου είναι κάτι που δεν μπορώ να διαχειριστώ εύκολα..ελπίζω να το ξεπεράσω! Τέλοσπαντων να ναι όλα καλά, ακολουθουμε όσα μας λένε οι γιατροί μας κι όλα θα ναι τέλεια!

Και πολύ καλά κανείς και είσαι υπερβολική !! Δε παίζουμε με αυτά τα πράγματα 

πρίν από 1 λεπτό , mama_katerinas είπε:

@Tsampi μου επειδή κι εγώ μετρούσα από κάποια στιγμή και μετά μου χε πει ότι δεν ήθελε πάνω από 14 η μεγάλη και πάνω από 9 η μικρή..μάλιστα αρκετές φορές είχα ανεβάσει παραπάνω και είχα τρομοκρατηθεί, αλλά τελικά ήταν από άγχος.. πχ τη μερα που μπήκα να γεννήσω έφτασε 16 με 9😂 τότε θυμάμαι ότι μου λέγε ότι πρέπει να υπάρχουν κι άλλοι παράγοντες πχ κάτι στα ούρα τώρα δεν θυμάμαι πως το έλεγαν.. κι ότι η πίεση ειδικά παροδικά μπορεί να ανέβει από διάφορες αιτίες!

Μακάρι να ειναι παροδικό ! Ναιι , οι εξετάσεις με τα ουρά είναι καθαρές , μπορεί να έτυχε!! Θα το ξανά κοιτάξω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tsampi είπε:

Και πολύ καλά κανείς και είσαι υπερβολική !! Δε παίζουμε με αυτά τα πράγματα 

Μακάρι να ειναι παροδικό ! Ναιι , οι εξετάσεις με τα ουρά είναι καθαρές , μπορεί να έτυχε!! Θα το ξανά κοιτάξω 

@Tsampi μου το λεύκωμα εννοούσα πριν, τώρα μου ήρθε! Μην ανησυχείς κορίτσι μου!μια χαρά είναι!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας! ρε κοριτσια ερωτηση.. το εχει παθει καμια? εγω κοιμομουν ανασκελα λογω αυχενικου το ειχα συνηθισει και με μαξιλαρι για το αυχενικο.. εχω αρχισει απο νωρις προσπαθεια να συνηθισω στο πλαι.. και εχω τωρα καμια..πλακωνω τα χερια μου στον υπνο μου και με ποναει το χερι οταν ξυπναω..μεσα στη μερα περναει.. το ενα αυτη τη φορα δεν περναει φουλ..περναει μεσα στην μερα και μολις κοιμαμαι παλι το ιδιο.. το επαθε καμια? μου φανηκε τοσο χαζη ερωτηση για τον γιατρο και το ξεχασα σημερα..  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, finallytheend είπε:

καλησπερα σας! ρε κοριτσια ερωτηση.. το εχει παθει καμια? εγω κοιμομουν ανασκελα λογω αυχενικου το ειχα συνηθισει και με μαξιλαρι για το αυχενικο.. εχω αρχισει απο νωρις προσπαθεια να συνηθισω στο πλαι.. και εχω τωρα καμια..πλακωνω τα χερια μου στον υπνο μου και με ποναει το χερι οταν ξυπναω..μεσα στη μερα περναει.. το ενα αυτη τη φορα δεν περναει φουλ..περναει μεσα στην μερα και μολις κοιμαμαι παλι το ιδιο.. το επαθε καμια? μου φανηκε τοσο χαζη ερωτηση για τον γιατρο και το ξεχασα σημερα..  

Καλησπέρα κοριτσι μου! Μπορείς να ρωτήσεις τον γιατρό σου! Αν σε πονάει ο καρπός σου υπάρχει περίπτωση να έχεις σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα που συμβαίνει καμία φορά στην εγκυμοσύνη! Αλλιώς αν έχεις απλά μούδιασμα μήπως σου λείπει μαγνήσιο! 


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dimitra S. είπε:

Καλησπερα κοριτσια. Δε ξερω αν γραφω στο σωστο θεμα.ετυχε καμια να ειχε περιοδο και να ηταν εγκυος; 

Κορίτσι μου έχεις κάνει τεστ και είσαι έγκυος και έχεις και αιμα??η απλά αναρωτιέσαι αν γίνεται??

Link to comment
Share on other sites

Να το παρω απο αρχη. Οι δυο τελευταιοι περιοδοι ειναι 14/8 και 11/9. Τωρα περιμενω στις 8/10.Ενω η περιοδος τον Σεπτεμβρη μου ηρθε κανονικα με μειωμενη ροη βεβαια εχω εδω και σχεδον 2 εβδομαδες εντονες ζαλαδες, σα καψιμο στο στηθος ενω δε πονουσε ποτε, αναγουλες και τρωω φουλ κατι τρελα που δεν τρωω γενικα. Εχω την εντυπωση οτι τος Σεπτεμβρη δεν εκανα και ωορρηξια γιατι παντα ποναω και το καταλαβαινω. Επισης κουραζομαι παααρα πολυ σε φαση να σκουπιζω σαλονι, κουζινα και να θελω να κατσω απ την κουραση και το λαχανιασμα! Δε ξερω πραγματικα

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε;; Πως τα παμε;; Οδευουμε στην 18η εβδομαδα! Απ οτι ξερω , όλες παίρνουμε μαγνησιο ! 
ερώτηση: τα βραδια , οταν ειμαι καναπε , μονο το βράδυ νιωθω τη κοιλια μου να σκληραίνει σε καποια σημεια, μετά περνάει 

το παθαίνετε; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...