Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

      Κανένα πρόβλημα κορίτσι μου...ναι ειναι καλύτερο να την κάνεις την ίδια ώρα αλλά ειδικά στη prolutex έχεις περιθώριο...μην αγχώνεσαι και τίποτα δεν πήγε στραβά!!!😉

      Αλήθεια είναι 600 ευρώ η μέρα στη θερμοκοιτίδα???τρομερό!!!!!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου!να πάνε όλα όπως τα θέλεις!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Τόσο μου είπε ο γιατρός,δεν ξέρω αν εννοούσε για ένα μωράκι η για δύο,πάντως είπε 600€ στην κλινική. Αλλιώς το πάνε στο Ιπποκράτειο και όπως μου είπε,άντε να το βρεις εκεί μέσα ...

Η αρχή της εγκυμοσύνης- Help


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 543
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , Tsampi είπε:

Μου είπε μέχρι 1 ντεπόν τη μέρα (αναβραζον) ή 2 χαπάκια 

Καλησπέρα! Εγώ είχα από την αρχή πονοκεφάλους και ημικρανίες-αυχενικο.. τώρα έχουν  αραιώσει αλλα έχω ακόμη..

γνωριζω ότι υπάρχει  σα σύμπτωμα..

Έχει  δίκιο για το 1 ntepon γνωριζω  και εγώ.. μέχρι  τώρα το έχω αποφύγει  επειδή εγώ δε θα ήθελα  να πάρω.. 

Ξαπλώνω φτιαψνω θερμοφόρα.. και την επομένη  είμαι καλά..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Tzeni38 είπε:

Κοριτσια καλημερα! Τι κανετε; Ερωτηση 

εχει καμία πονοκεφαλους ; Ειναι τωρα μια δυο μέρες που με πιάνει και δεν είχα ποτέ 

μήπως ειναι συμπτωμα, δεν ξερω

Καλησπέρα! Τζένη μου κι εγώ έχω που Κ που πονοκεφάλους, αλλά σήμερα ειδικά δεν αντεχεται, δεν μπορώ ούτε να κουνηθώ.. εγώ βέβαια γενικά έχω ημικρανίες κι εκτός εγκυμοσύνης, αλλά ξέρω ότι είναι κι ορμονικό στην περίπτωση μας!

Εμένα για αυτό το ζήτημα με παρακολουθεί νευρολόγος, χρόνια τώρα γιατί είχα μεγαλο θεμα και μου έχει πει κάθε φορά που με πιάνει στην εγκυμοσύνη να παίρνω ντεπον γιατί ο πόνος που νιώθουμε εμείς στρεσσαρει πολύ το μωρο και ότι είναι απόλυτα ασφαλές..βέβαια ξαναλέω ότι έχω θέμα, δεν είναι απλοί πονοκέφαλοι, δηλ. Αν δεν πάρω κάτι δεν θα περάσουν με άλλο τροπο

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mama_katerinas είπε:

Καλησπέρα! Τζένη μου κι εγώ έχω που Κ που πονοκεφάλους, αλλά σήμερα ειδικά δεν αντεχεται, δεν μπορώ ούτε να κουνηθώ.. εγώ βέβαια γενικά έχω ημικρανίες κι εκτός εγκυμοσύνης, αλλά ξέρω ότι είναι κι ορμονικό στην περίπτωση μας!

Εμένα για αυτό το ζήτημα με παρακολουθεί νευρολόγος, χρόνια τώρα γιατί είχα μεγαλο θεμα και μου έχει πει κάθε φορά που με πιάνει στην εγκυμοσύνη να παίρνω ντεπον γιατί ο πόνος που νιώθουμε εμείς στρεσσαρει πολύ το μωρο και ότι είναι απόλυτα ασφαλές..βέβαια ξαναλέω ότι έχω θέμα, δεν είναι απλοί πονοκέφαλοι, δηλ. Αν δεν πάρω κάτι δεν θα περάσουν με άλλο τροπο

Μου εχει πει και μενα οτι το depon δεν επηρεαζει καθολου και επιτρεπεται! Αυτο απ οτι φαινεται ειναι γεγονος! Το εχω διαβασει παντου! Προς το παρον ξαπλωνω να ηρεμησω.. σε καταλαβαινω ! Με την ημικρανια ποσο ν αντεξεις, καλα κανεις και παιρνεις! Ειναι και ταλαιπωρια ο πονος

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 43 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Ναι μωρέ τι να κάνουμε! Μιας και το φέρε η συζήτηση εμβόλιο γρίπης σας είπαν να κάνετε?

ουτε εμενα μου ειπε κατι ακομα.. για του κοκκυτη σας εχει πει?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Tsampi είπε:

Εγώ θέλω να το ρωτήσω ..μιας και η δουλειά μου Είναι με παιδιά ! Βεβεια δε το έχω ξανά κάνει 

Εγώ το κάνω κάθε χρόνο λόγω δουλειάς επίσης😁

Kαι στην πρώτη εγκυμοσύνη το χα κάνει, αλλά τότε ήμουν στην πολυ αρχή. Γύρω στις 7-8 εβδομάδες. Θα τον ρωτήσω τη Δευτέρα που θα πάω!

@finallytheendκι αυτό θέλω να τον ρωτήσω! Στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχε πει να μην το κάνω γιατί γεννούσα καλοκαίρι και τότε ο κοκκυτης δεν ήταν σε έξαρση και δεν χρειαζόταν. Άρα φαντάζομαι τώρα θα μου πει να το κάνω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Εγώ το κάνω κάθε χρόνο λόγω δουλειάς επίσης😁

Kαι στην πρώτη εγκυμοσύνη το χα κάνει, αλλά τότε ήμουν στην πολυ αρχή. Γύρω στις 7-8 εβδομάδες. Θα τον ρωτήσω τη Δευτέρα που θα πάω!

@finallytheendκι αυτό θέλω να τον ρωτήσω! Στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχε πει να μην το κάνω γιατί γεννούσα καλοκαίρι και τότε ο κοκκυτης δεν ήταν σε έξαρση και δεν χρειαζόταν. Άρα φαντάζομαι τώρα θα μου πει να το κάνω...

εμενα εχει ενα χαρτι κολλημενο στο ιατρειο που αναφερει την γενικη συσταση..αλλα ακομα δεν μου εχει πει για κανενα απο τα 2.. ναι φετος γενικα ο κοκκυτης  ειναι σε εξαρση στα μικρα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , finallytheend είπε:

εμενα εχει ενα χαρτι κολλημενο στο ιατρειο που αναφερει την γενικη συσταση..αλλα ακομα δεν μου εχει πει για κανενα απο τα 2.. ναι φετος γενικα ο κοκκυτης  ειναι σε εξαρση στα μικρα..

Της γρίπης λογικά τέλη Οκτωβρίου δεν το κάνουν???πολλοί γιατροί είναι υπέρ πάντως.. και του κοκκυτη θα το προτείνει ο γιατρός προς το τέλος της εγκυμοσύνης..γέννησε μια ξαδέρφη μου τωρα και της είπε να το κάνει και εκείνη αλλά και όσοι θα έρθουν σε επαφή με εκείνη κ το μωρό!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, *Vasoula είπε:

Της γρίπης λογικά τέλη Οκτωβρίου δεν το κάνουν???πολλοί γιατροί είναι υπέρ πάντως.. και του κοκκυτη θα το προτείνει ο γιατρός προς το τέλος της εγκυμοσύνης..γέννησε μια ξαδέρφη μου τωρα και της είπε να το κάνει και εκείνη αλλά και όσοι θα έρθουν σε επαφή με εκείνη κ το μωρό!!

αυτο ξερω και εγω για μια γνωστη μου για τον κοκκυτη και απο τον παιδιατρο.. ναι της γριπης τωρα ξεκινανε σιγα σιγα.. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, mama_katerinas είπε:

Αχ @finallytheend μου τα τρέμω ολα αυτά! Κ πριν κάνω παιδιά ήμουν ο πιο αναίσθητος άνθρωπος!😂

Δεν μου το εχει αναφερει καθολου και ουτε το χω κανει ποτε το εμβόλιο

ειναι υποχρεωτικο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Tzeni38 είπε:

Δεν μου το εχει αναφερει καθολου και ουτε το χω κανει ποτε το εμβόλιο

ειναι υποχρεωτικο;

Ξερω οτι περυσι ηταν σε εξαρση  ο κοκκυτης στα παιδια.. επειδη ο γιατρος μου ειναι και ο εξωσωματικος μου ειχα πει απο πριν την εγκυμοσυνη ενα εγγραφο οτι συνασταται την ταδε εβδομαδα δεν ειχα ασχοληθει ποτε.. ξερω και εγω οπως ειπε η κοπελα πιο πανω οτι σε μια φιλη που γεννησε τον ιουλιο της ειπε και η παιδιατρος να το κανει αλλα και οποιος ερχεται σε επαφη με το μωρο.. εμενα προσωπικα δεν μου εχει πει κατι.. αν το googlareis βγαζει αρθρα απο πολλους γιατρους για αυτο το θεμα..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, finallytheend είπε:

Ξερω οτι περυσι ηταν σε εξαρση  ο κοκκυτης στα παιδια.. επειδη ο γιατρος μου ειναι και ο εξωσωματικος μου ειχα πει απο πριν την εγκυμοσυνη ενα εγγραφο οτι συνασταται την ταδε εβδομαδα δεν ειχα ασχοληθει ποτε.. ξερω και εγω οπως ειπε η κοπελα πιο πανω οτι σε μια φιλη που γεννησε τον ιουλιο της ειπε και η παιδιατρος να το κανει αλλα και οποιος ερχεται σε επαφη με το μωρο.. εμενα προσωπικα δεν μου εχει πει κατι.. αν το googlareis βγαζει αρθρα απο πολλους γιατρους για αυτο το θεμα..

1 hour ago, Tzeni38 είπε:

Δεν μου το εχει αναφερει καθολου και ουτε το χω κανει ποτε το εμβόλιο

ειναι υποχρεωτικο;

 

Εμένα ο γιατρός μου είχε πει να κάνω οπωσδήποτε γρίπης λόγω δουλειάς σε σχολείο με μικρά παιδιά. Για τον κοκκυτη μου είχε πει ότι ο δικός μας εμβολιασμός στην εγκυμοσύνη είναι ο μόνος τρόπος να πάρει το μωρό αντισώματα, καθώς εμβολιάζεται στον 3ο??μήνα (δεν είμαι σίγουρη αν θυμάμαι καλά) και τέλοσπαντων μέχρι τότε είναι εντελώς απροστάτευτο. Εγώ γέννησα σε εποχή κοβιντ που όλα αυτά είχαν εξαφανιστεί και ήταν και καλοκαίρι οπότε δεν το έκανα, κακώς ίσως γιατί μετά φοβόμουν και αυτό😁. Η νύφη μου με τον ίδιο γιατρό που γέννησε Μαρτιο το έκανε.. οπότε ειδωμεν! Θα τον ρωτήσω όλα αυτά τη Δευτέρα γιατί μετα θα ναι η β επιπέδου και σίγουρα μετα θα αργησω πολύ να τον δω, τόσο αραιά που βάζει τα ραντεβού!

3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Της γρίπης λογικά τέλη Οκτωβρίου δεν το κάνουν???πολλοί γιατροί είναι υπέρ πάντως.. και του κοκκυτη θα το προτείνει ο γιατρός προς το τέλος της εγκυμοσύνης..γέννησε μια ξαδέρφη μου τωρα και της είπε να το κάνει και εκείνη αλλά και όσοι θα έρθουν σε επαφή με εκείνη κ το μωρό!!

Σωστά όπως λέει Κ η @*Vasoula κανονικά πρέπει να το κάνουν κι όσοι έρχονται σε επαφή...τρέχα γυρευε! Όλοι οι άμεσοι συγγενείς μας δυστυχώς τα θεωρούν αυτά υπερβολές, όχι να κάνουν Κ εμβόλιο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...