Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , *Vasoula είπε:

      Κατάλαβα κορίτσι μου φαντάζομαι είσαι μικρούλα ε???προσπαθούσατε καιρό πριν προχωρήσετε σε εξωσωματική?

      Χαχαχα...Όχι μακάρι να ήμουν μικρή Ίσως να μην αγχωνόμουν τόσο. 38 είμαι... Συστηματικά περίπου κανένα 9μηνο...

Η αρχή της εγκυμοσύνης- Help


Recommended Posts

 

πρίν από 29 λεπτά , Tzeni38 είπε:

Σ ευχαριστω πολυ! Ειναι έρωτας μεγαλος και οντως θα ναι τοσα κοντά τα ανηψακια ! Αυτο ειναι υπέροχο ! Γενικα και αυτο που ζουμε εμεις τωρα ειναι υπεροχο & συ να χαιρεσαι το μεγαλο κοριτσακι σου !

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου! Να φέρουμε στον κόσμο υγιή μωράκια και όλα τα παιδάκια του κόσμου να ναι υγιή και χαρούμενα!!❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου γεια σας...δε ξέρω αν είναι το σωστό θέμα αλλά βλέπω πολλές εγκυμονουσες εδώ και θα ξέρετε να με βοηθήσετε...έχει τύχει σε κάποια από εσάς στο πρώτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης την μία μέρα να έχει δυσκοιλιοτητα και να ζορίζεται να πάει τουαλέτα και την άλλη βδομάδα να έχει διάρροια και πόνο στο στομάχι??συγγνώμη κιόλας για τη σκ@τοκουβεντα αλλά  είμαι 11η εβδομάδα και από την 6η με πάει εναλλάξ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , *Vasoula είπε:

Κορίτσια μου γεια σας...δε ξέρω αν είναι το σωστό θέμα αλλά βλέπω πολλές εγκυμονουσες εδώ και θα ξέρετε να με βοηθήσετε...έχει τύχει σε κάποια από εσάς στο πρώτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης την μία μέρα να έχει δυσκοιλιοτητα και να ζορίζεται να πάει τουαλέτα και την άλλη βδομάδα να έχει διάρροια και πόνο στο στομάχι??συγγνώμη κιόλας για τη σκ@τοκουβεντα αλλά  είμαι 11η εβδομάδα και από την 6η με πάει εναλλάξ...

Έχεις ξεκινήσει συμπληρώματα? Αν ναι κάτι σε πειράζει. Ψάξε να δεις τι σε πειράζει να το αλλάξετε με το γιατρό. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

Έχεις ξεκινήσει συμπληρώματα? Αν ναι κάτι σε πειράζει. Ψάξε να δεις τι σε πειράζει να το αλλάξετε με το γιατρό. 

Όχι δεν έχω ξεκινήσει τίποτα ακόμα...παιρνω τα κλασικά προγεστερόνη και cyclacur και φυλικο το πρωί αλλά δεν έχω αρχίσει ακόμα σίδηρο μαγνήσιο και τέτοια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , *Vasoula είπε:

Όχι δεν έχω ξεκινήσει τίποτα ακόμα...παιρνω τα κλασικά προγεστερόνη και cyclacur και φυλικο το πρωί αλλά δεν έχω αρχίσει ακόμα σίδηρο μαγνήσιο και τέτοια...

Γεια σου!! Εγώ το είχα αλλά τύπου 2 μέρες το ένα και μετά το άλλο ..αλλά κυρίως δυσκοιλιότητα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/9/2024 at 1:57 ΜΜ, Tsampi είπε:

Εγώ είμαι ένα άτομο με κιλά παραπάνω …. Εκτός των άλλων το άγχος μου ήταν οι προσβολές των γιατρών… σκεφτείτε πριν μείνω έγκυος είχα πάει να ελέγξω το θυρεοειδή μου σε έναν ενδοκρινολόγο και όταν του είπα ότι θελουμε να προσπαθήσουμε για μωράκι , η απάντηση του ήταν «έτσι όπως σε βλέπω , δεν υπάρχει περίπτωση να συλλάβεις , και αν συλλάβεις θα αποβάλεις»…έφυγα με κλάματα . Στη πρώτη μου παλινδρομη καταλαβαίνετε τι στρυφογυριζε στο μυαλό μου …. Τέλος πάντων , ο γυναικολόγος μου δεν έθιξε απολύτως τίποτα , το μόνο που μου είπε είναι  να τρώω θρεπτικά . Το ίδιο κι ο γιατρος που μπυ έκανε την αυχενική …..δόξα τω Θεω …γιατί δεν θα άντεχα και την επίκριση …

Κι όταν λέω κιλά παραπάνω , δεν εννοώ 64 που λες Εστ ..αλλά 90! 
οποτε την επόμενη φορά πες του και καμία κουβέντα παραπάνω!!!!! 

Πω πω σε καταλαβαίνω… και εγώ είμαι παραπάνω κιλα, βασικά στα ίδια… Όταν έκανα την Τρίτη εξωσωματική, στην ωοληψια μου πήραν μόνο 4 ωάρια και εκνευρίστηκα αφανταστα με την γιατρο, ήταν και όλο το κλίμα χάλια. Όταν λοιπόν πήγαμε στο γραφείο της να μιλήσουμε εγώ ήμουν απογοητευμένη και εκνευρισμένη ταυτόχρονα.. και με έβαλε κάτω κορίτσια και τι δεν μου έσουρε… δεν κοιτάς λέει τι κανείς εσυ λάθος που είσαι χοντρή και γι αυτό δεν πιάνεις παιδί.. και άλλα που τα διέγραψα από την μνήμη μου για επιβιώσω. Η ψυχολογία μου έπιασε πάτο αστα! Σε καταλαβαίνω απόλυτα! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Tsampi είπε:

Γεια σου!! Εγώ το είχα αλλά τύπου 2 μέρες το ένα και μετά το άλλο ..αλλά κυρίως δυσκοιλιότητα 

Είχες προσέξει αν σε πειράζει κάτι στο φαγητό???όσο τρώω ρύζι έχω δυσκοιλιοτητα...μόλις φαω κανένα λαχανικό ξεκινάω πάλι διάρροια...ουφ...

πρίν από 12 λεπτά , Stef91 είπε:

Πω πω σε καταλαβαίνω… και εγώ είμαι παραπάνω κιλα, βασικά στα ίδια… Όταν έκανα την Τρίτη εξωσωματική, στην ωοληψια μου πήραν μόνο 4 ωάρια και εκνευρίστηκα αφανταστα με την γιατρο, ήταν και όλο το κλίμα χάλια. Όταν λοιπόν πήγαμε στο γραφείο της να μιλήσουμε εγώ ήμουν απογοητευμένη και εκνευρισμένη ταυτόχρονα.. και με έβαλε κάτω κορίτσια και τι δεν μου έσουρε… δεν κοιτάς λέει τι κανείς εσυ λάθος που είσαι χοντρή και γι αυτό δεν πιάνεις παιδί.. και άλλα που τα διέγραψα από την μνήμη μου για επιβιώσω. Η ψυχολογία μου έπιασε πάτο αστα! Σε καταλαβαίνω απόλυτα! 

Αυτή η συμπεριφορά είναι τουλάχιστον απαράδεκτη!!!!και εγώ ξεκίνησα 80 κιλα στη τελευταία μου μεταφορά...και ναι μου είπε ο γιατρός πώς πρέπει να προσέξω γιατί έχω παραπάνω κιλά αλλά μέχρι εκεί...

Δηλαδή με ποιο δικαίωμα σου μίλησε έτσι???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , *Vasoula είπε:

Είχες προσέξει αν σε πειράζει κάτι στο φαγητό???όσο τρώω ρύζι έχω δυσκοιλιοτητα...μόλις φαω κανένα λαχανικό ξεκινάω πάλι διάρροια...ουφ...

Αυτή η συμπεριφορά είναι τουλάχιστον απαράδεκτη!!!!και εγώ ξεκίνησα 80 κιλα στη τελευταία μου μεταφορά...και ναι μου είπε ο γιατρός πώς πρέπει να προσέξω γιατί έχω παραπάνω κιλά αλλά μέχρι εκεί...

Δηλαδή με ποιο δικαίωμα σου μίλησε έτσι???

Έλα μου ντε.. εντωμεταξύ είχα χάσει τα λόγια μου την κοιτούσα και λέω μάλλον δεν καταλαβαίνω τι μου λέει.. εντωμεταξύ έξωσωματικη κάναμε γιατί ο άντρας μου είχε πρόβλημα με το σπερμα, εμένα οι εξετάσεις μου όλες ήταν μια χαρά και από κει και πέρα με πήρε η κάτω βόλτα. Έλεγα δεν μπορώ να μείνω έγκυος κτλ κτλ. και έρχομαι ένα χρόνο μετά και με τρία ωάρια σε νέο κέντρο με άλλη γιατρό έμεινα έγκυος με την πρώτη.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Stef91 είπε:

Πω πω σε καταλαβαίνω… και εγώ είμαι παραπάνω κιλα, βασικά στα ίδια… Όταν έκανα την Τρίτη εξωσωματική, στην ωοληψια μου πήραν μόνο 4 ωάρια και εκνευρίστηκα αφανταστα με την γιατρο, ήταν και όλο το κλίμα χάλια. Όταν λοιπόν πήγαμε στο γραφείο της να μιλήσουμε εγώ ήμουν απογοητευμένη και εκνευρισμένη ταυτόχρονα.. και με έβαλε κάτω κορίτσια και τι δεν μου έσουρε… δεν κοιτάς λέει τι κανείς εσυ λάθος που είσαι χοντρή και γι αυτό δεν πιάνεις παιδί.. και άλλα που τα διέγραψα από την μνήμη μου για επιβιώσω. Η ψυχολογία μου έπιασε πάτο αστα! Σε καταλαβαίνω απόλυτα! 

Ζώα !!!! Αυτό μόνο έχω να πω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Stef91 είπε:

Έλα μου ντε.. εντωμεταξύ είχα χάσει τα λόγια μου την κοιτούσα και λέω μάλλον δεν καταλαβαίνω τι μου λέει.. εντωμεταξύ έξωσωματικη κάναμε γιατί ο άντρας μου είχε πρόβλημα με το σπερμα, εμένα οι εξετάσεις μου όλες ήταν μια χαρά και από κει και πέρα με πήρε η κάτω βόλτα. Έλεγα δεν μπορώ να μείνω έγκυος κτλ κτλ. και έρχομαι ένα χρόνο μετά και με τρία ωάρια σε νέο κέντρο με άλλη γιατρό έμεινα έγκυος με την πρώτη.. 

Ωραίοι επαγγελματίες που στηριζομαστε και πάνω τους...αλήθεια πια τι να πω??έπρεπε να την είχες βρίσει αλλά καταλαβαίνω το σοκ σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Stef91 είπε:

Έλα μου ντε.. εντωμεταξύ είχα χάσει τα λόγια μου την κοιτούσα και λέω μάλλον δεν καταλαβαίνω τι μου λέει.. εντωμεταξύ έξωσωματικη κάναμε γιατί ο άντρας μου είχε πρόβλημα με το σπερμα, εμένα οι εξετάσεις μου όλες ήταν μια χαρά και από κει και πέρα με πήρε η κάτω βόλτα. Έλεγα δεν μπορώ να μείνω έγκυος κτλ κτλ. και έρχομαι ένα χρόνο μετά και με τρία ωάρια σε νέο κέντρο με άλλη γιατρό έμεινα έγκυος με την πρώτη.. 

Τελικά είναι πολλοί...καμιά ενσυναίσθηση...λυπάμαι τόσο πολύ για όλες αυτές τις συμπεριφορές..και μετά αναρωτιόμαστε γιατί έχει γίνει έτσι η κοινωνία, αν ακόμα και γιατροί αντιμετωπίζουν έτσι γυναίκες σε τόσο ευαίσθητη φάση...

18 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Κορίτσια μου γεια σας...δε ξέρω αν είναι το σωστό θέμα αλλά βλέπω πολλές εγκυμονουσες εδώ και θα ξέρετε να με βοηθήσετε...έχει τύχει σε κάποια από εσάς στο πρώτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης την μία μέρα να έχει δυσκοιλιοτητα και να ζορίζεται να πάει τουαλέτα και την άλλη βδομάδα να έχει διάρροια και πόνο στο στομάχι??συγγνώμη κιόλας για τη σκ@τοκουβεντα αλλά  είμαι 11η εβδομάδα και από την 6η με πάει εναλλάξ...

Με το καλό το μωράκι σου! Εγώ και στις 2 εγκυμοσύνες είχα διάρροιες μέχρι την 9η εβδομάδα... δυσκοιλιότητα ευτυχώς όχι!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Tzeni38 είπε:

Κοριτσια τι κανετε; Πως πανε όλα; Και τα συμπτώματα; Εχω τη μεση μου δυο μερες εγω. Και υπνηλια!

Καλησπεεερα! Για μας είναι λίγο δύσκολες οι τελευταίες εβδομάδες γιατί πάει πρώτη φορά βρεφικό η μικρή και δυσκολευόμαστε με την προσαρμογή, ξεκίνησα κι εγώ δουλειά, οι αποστάσεις μεγάλες και δεν οδηγώ κι αισθάνομαι ότι έχω ήδη εξαντληθεί, γιατί δεν υπάρχει καμία βοήθεια δυστυχώς. Εύχομαι να βρούμε γρήγορα τους ρυθμούς μας γιατί αισθάνομαι ήδη πτώμα και δεν ξέρω πως θα την βγάλω.. από συμπτώματα είμαι καλά, μόνο σήμερα έχω πάλι έντονη ναυτία! Επίσης δεν έχω καθοοοολου ενέργεια..εσείς βρε κορίτσια έχετε?έχω αρχίσει να ανησυχώ Μ αυτό το ζήτημα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...