Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 minutes ago, Neverstop said:

      Περιμένουμε με αγωνία τα νεότερα! Ήσουν οριακά για καρδούλα την προηγούμενη φορά!

      Πλέον με όσα έχω περάσει δεν με αγγίζει τίποτα … απλά περιμένω το επόμενο σκαν … δεν έχω άλλη υπομονή ειλικρινά …

      • Δύναμη! 1
      • Λυπημένη/-ος 1

Η αρχή της εγκυμοσύνης- Help


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Πώς είστε?

@Tsampi μου καλά έκανες, προκειμένου να μην αγχώνεσαι! Έτσι κι αλλιώς ακούνε αλλα κι άλλα, εσύ μια απλή αλλαγή ζήτησες!😊

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, mama_katerinas είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Πώς είστε?

@Tsampi μου καλά έκανες, προκειμένου να μην αγχώνεσαι! Έτσι κι αλλιώς ακούνε αλλα κι άλλα, εσύ μια απλή αλλαγή ζήτησες!😊

Όλα καλά! Εσυ; Λιγο η μεση μου με πονάει και δυο μερες κοιμαμαι και λιγο το μεσημερι 

νυστάζω , αισθάνομαι το χω ανάγκη

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Tzeni38 είπε:

Όλα καλά! Εσυ; Λιγο η μεση μου με πονάει και δυο μερες κοιμαμαι και λιγο το μεσημερι 

νυστάζω , αισθάνομαι το χω ανάγκη

Κι εγώ νυστάζω πολύ ειδικά μεσημέρι, αλλά μου κοιμίζουν τη μικρή κατά τις 12 στον παιδικό γιατί είναι με τα βρεφακια ακόμα και στη 1.30 που την παίρνω είναι σε έξαλλη κατάσταση...γενικά αισθάνομαι πααααρα πολύ κουρασμένη ..έκανα και τις αιματολογικές κι έχει πέσει αρκετά ο αιματοκρίτης μου..πιστεύω πως φταίει κι αυτό! Από 39 πήγε στο 35 σε ενάμιση μήνα...αν και το 35 δεν μου φαίνεται Κ κακό!

Για να γλιτώσω Κ τον κοβιντ του συζύγου έχω έρθει με τη μικρή στη μαμά μου... καταλαβαίνετε! Τα νεύρα μου έχουν πιάσει ταβάνι 😂😂😂

Κατά τ αλλά είμαι καλά. Συνάντησα σήμερα μια συνάδελφο και μου λέγε ότι είναι στον 7ο μήνα με υπερεμεση κύηση, νοσηλειες κλπ..έχει χάσει 9 κιλά και μιλάμε για άνθρωπο 50 κιλά, απο τους πολλούς εμετούς έπαθε οισοφαγίτιδα και παίρνει και αγωγη ...τρόμαξα να την αναγνωρίσω..εεεε εκεί είπα δεν ξαναπαραπονιεμαι, μια χαρά είμαι!

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, mama_katerinas είπε:

Κι εγώ νυστάζω πολύ ειδικά μεσημέρι, αλλά μου κοιμίζουν τη μικρή κατά τις 12 στον παιδικό γιατί είναι με τα βρεφακια ακόμα και στη 1.30 που την παίρνω είναι σε έξαλλη κατάσταση...γενικά αισθάνομαι πααααρα πολύ κουρασμένη ..έκανα και τις αιματολογικές κι έχει πέσει αρκετά ο αιματοκρίτης μου..πιστεύω πως φταίει κι αυτό! Από 39 πήγε στο 35 σε ενάμιση μήνα...αν και το 35 δεν μου φαίνεται Κ κακό!

Για να γλιτώσω Κ τον κοβιντ του συζύγου έχω έρθει με τη μικρή στη μαμά μου... καταλαβαίνετε! Τα νεύρα μου έχουν πιάσει ταβάνι 😂😂😂

Κατά τ αλλά είμαι καλά. Συνάντησα σήμερα μια συνάδελφο και μου λέγε ότι είναι στον 7ο μήνα με υπερεμεση κύηση, νοσηλειες κλπ..έχει χάσει 9 κιλά και μιλάμε για άνθρωπο 50 κιλά, απο τους πολλούς εμετούς έπαθε οισοφαγίτιδα και παίρνει και αγωγη ...τρόμαξα να την αναγνωρίσω..εεεε εκεί είπα δεν ξαναπαραπονιεμαι, μια χαρά είμαι!

Ναι τωρα που θα πεσει ο αιματοκρίτης θα σερνόμαστε λιγο! Γι αυτο και ο υπνος και η κόπωση . Αλλα ναι είμαστε πολυ καλά , είναι ακριβώς αυτο που λες! Δόξα το Θεό δεν είχαμε τοσο εντονα συμπτώματα 

όλα πάνε καλά 🙏🏽

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια . Έκανα έναν υπέρηχο όλα καλά !

τωρα τη Δευτέρα θα κάνω Τίς επόμενες αιματολογικές που μου έβαλε ο γιατρος ! 
οσο για τα πονάκια μου είπε ότι θα τα έχω σε όλη την εγκυμοσύνη και είναι φυσιολογικά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 49 λεπτά , Tsampi είπε:

Καλημέρα κορίτσια . Έκανα έναν υπέρηχο όλα καλά !

τωρα τη Δευτέρα θα κάνω Τίς επόμενες αιματολογικές που μου έβαλε ο γιατρος ! 
οσο για τα πονάκια μου είπε ότι θα τα έχω σε όλη την εγκυμοσύνη και είναι φυσιολογικά 

Μπράβο κορίτσι μου! Όλα καλά λοιπόν! Τέλεια!

5 ώρες πρίν, Tzeni38 είπε:

Ναι τωρα που θα πεσει ο αιματοκρίτης θα σερνόμαστε λιγο! Γι αυτο και ο υπνος και η κόπωση . Αλλα ναι είμαστε πολυ καλά , είναι ακριβώς αυτο που λες! Δόξα το Θεό δεν είχαμε τοσο εντονα συμπτώματα 

όλα πάνε καλά 🙏🏽

Ρώτησα το γιατρό μήπως χρειάζεται να κάνω κάτι που έπεσε τόσο παρ όλο που παίρνω σίδηρο 2 φορές τη μέρα και μου είπε ότι είναι αναμενόμενο στις αρχές του δευτέρου τριμήνου και θα σταθεροποιηθεί. Και πράγματι είδα τις εξετάσεις μου από τη μεγαλη και έτσι είχε συμβεί Κ τότε!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Όλα καλά λοιπόν! Τέλεια!

Ρώτησα το γιατρό μήπως χρειάζεται να κάνω κάτι που έπεσε τόσο παρ όλο που παίρνω σίδηρο 2 φορές τη μέρα και μου είπε ότι είναι αναμενόμενο στις αρχές του δευτέρου τριμήνου και θα σταθεροποιηθεί. Και πράγματι είδα τις εξετάσεις μου από τη μεγαλη και έτσι είχε συμβεί Κ τότε!

 

Ναι μιλήσα και γω και μου ειπε ειναι απολυτα φυσιολογικά όλα ! Και γω παιρνω 2 τη μερα, αλλα δεν γινεται θα πέσει μέχρι να παραμείνει το ίδιο

ολα για τα μωράκια μας! Τωρα ξεκινάει η ανάπτυξη !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Tzeni38 είπε:

Ναι μιλήσα και γω και μου ειπε ειναι απολυτα φυσιολογικά όλα ! Και γω παιρνω 2 τη μερα, αλλα δεν γινεται θα πέσει μέχρι να παραμείνει το ίδιο

ολα για τα μωράκια μας! Τωρα ξεκινάει η ανάπτυξη !

Ναι μωρέ, όλα καλά!!! Θα αρχίσω να τρώω και λίγο κόκκινο κρέας, γιατί από την αρχή της εγκυμοσύνης έχω φάει 2-3 φορές, δεν το θέλω καθόλου! Με τη διατροφή πως πάτε κορίτσια?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Ναι μωρέ, όλα καλά!!! Θα αρχίσω να τρώω και λίγο κόκκινο κρέας, γιατί από την αρχή της εγκυμοσύνης έχω φάει 2-3 φορές, δεν το θέλω καθόλου! Με τη διατροφή πως πάτε κορίτσια?

Εγω τρωω 2 φορες τη βδομαδα τετοιο κρεας και γενικα τρωω κρεας οσο μπορω και λαδερα 

φρουτα γιαουρτια και δημητριακα το πρωι

οπως έτρωγα παντα , δεν εχω αλλαξει κατι 

εχω σταματησει τελειως τα απεξω και τα τηγανητά 

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια! Κι εγώ ακόμα προσπαθώ, αν και από τοτε που περιοριστηκαν οι εμετοί νομίζω ότι επανήλθε και η μανία για γλυκά, αλλά ευτυχώς συγκρατούμαι ακόμη!😊

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, mama_katerinas είπε:

Τέλεια! Κι εγώ ακόμα προσπαθώ, αν και από τοτε που περιοριστηκαν οι εμετοί νομίζω ότι επανήλθε και η μανία για γλυκά, αλλά ευτυχώς συγκρατούμαι ακόμη!😊

Εγώ από την αρχή της εγκυμοσύνης μου έχω φάει μια φορά κόκκινο κρέας …δε μ αρέσει καθόλου :( 

 

το σίδηρο μου ήταν 37 τώρα τη Δευτέρα θα δούμε..πίνω βέβαια μια αμπούλα σίδηρο τη μέρα !!!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Tsampi είπε:

Εγώ από την αρχή της εγκυμοσύνης μου έχω φάει μια φορά κόκκινο κρέας …δε μ αρέσει καθόλου :( 

 

το σίδηρο μου ήταν 37 τώρα τη Δευτέρα θα δούμε..πίνω βέβαια μια αμπούλα σίδηρο τη μέρα !!!

Καλημερα κοριτσια! Να ρωτησω, τοστ τρωτε; Αλλαντικα , μαγιονεζα σε σαντουιτς, τονο κονσερβα ;;

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Tsampi είπε:

Εγώ από την αρχή της εγκυμοσύνης μου έχω φάει μια φορά κόκκινο κρέας …δε μ αρέσει καθόλου :( 

 

το σίδηρο μου ήταν 37 τώρα τη Δευτέρα θα δούμε..πίνω βέβαια μια αμπούλα σίδηρο τη μέρα !!!

Σε καταλαβαίνω κι εγώ δεν τρώω έτσι κι αλλιώς, το πολύ πολύ να φάω κάνα μπιφτέκι, αλλά τώρα με την εγκυμοσύνη κι αυτό με δυσκολεύει πολύ! Όπως επίσης έχω αποκτήσει μια απεχθεια για τις σαλάτες, τις οποίες φυσιολογικά λατρεύω..

πρίν από 2 λεπτά , Tzeni38 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Να ρωτησω, τοστ τρωτε; Αλλαντικα , μαγιονεζα σε σαντουιτς, τονο κονσερβα ;;

Καλημέρα! Εγώ αλλαντικά και τόνο δεν τρώω έτσι κι αλλιώς, γιατί δεν Μ αρέσουν! Μαγιονέζα βάζω καμιά φορά! Τοστ μόνο με τυρί!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Σε καταλαβαίνω κι εγώ δεν τρώω έτσι κι αλλιώς, το πολύ πολύ να φάω κάνα μπιφτέκι, αλλά τώρα με την εγκυμοσύνη κι αυτό με δυσκολεύει πολύ! Όπως επίσης έχω αποκτήσει μια απεχθεια για τις σαλάτες, τις οποίες φυσιολογικά λατρεύω..

Καλημέρα! Εγώ αλλαντικά και τόνο δεν τρώω έτσι κι αλλιώς, γιατί δεν Μ αρέσουν! Μαγιονέζα βάζω καμιά φορά! Τοστ μόνο με τυρί!

Καθε μερα δν ξερω τι να φαω! Σε νιώθω

πανω κατω τα ιδια τρωω , αλλα τοστακι κανω κανω κανονικα με φιλαδελφεια 

μαγιονεζα και αυγά δν εχω φαει καθολου

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tzeni38 είπε:

Καθε μερα δν ξερω τι να φαω! Σε νιώθω

πανω κατω τα ιδια τρωω , αλλα τοστακι κανω κανω κανονικα με φιλαδελφεια 

μαγιονεζα και αυγά δν εχω φαει καθολου

Εγώ τοστακι τρώω αλλά με τυρί! Αλλά εγώ έτσι κ αλλιώς δε τρώω αλλαντικά . Όσο για τον τόνο , τον αποφεύγω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...