Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

Η αρχή της εγκυμοσύνης- Help


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου! Χαίρομαι που είναι όλα καλά @Tsampi !

Εμένα δυστυχώς κόλλησε ο σύζυγος κορονοιο κι ένα άγχος το χω μην κολλήσω εγώ Κ η μικρή! Αλλά γενικα βρε κοριτσια έχω πόνους στην κοιλιά που πραγματικά δεν μπορώ να προσδιορίσω..σήμερα πήγα και γύρισα από τη δουλειά με τα ποδια( Κανα μισάωρο η κάθε διαδρομή) και γυρνώντας με έπιασε έντονος πόνος δεξιά, σε βαθμό που έκατσα σε παγκάκι μέχρι να μου περάσει. Ίσως είχα ξεσυνηθισει το αρκετο περπατημα και κουράστηκα.. δεν ξέρω..αλλά γενικα έχω λίγο τα χάλια μου, αυτή την χαζή κόπωση κάθε 3 και λίγο χωρίς λόγο... Πιστεύω να περάσουν!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Χαίρομαι που είναι όλα καλά @Tsampi !

Εμένα δυστυχώς κόλλησε ο σύζυγος κορονοιο κι ένα άγχος το χω μην κολλήσω εγώ Κ η μικρή! Αλλά γενικα βρε κοριτσια έχω πόνους στην κοιλιά που πραγματικά δεν μπορώ να προσδιορίσω..σήμερα πήγα και γύρισα από τη δουλειά με τα ποδια( Κανα μισάωρο η κάθε διαδρομή) και γυρνώντας με έπιασε έντονος πόνος δεξιά, σε βαθμό που έκατσα σε παγκάκι μέχρι να μου περάσει. Ίσως είχα ξεσυνηθισει το αρκετο περπατημα και κουράστηκα.. δεν ξέρω..αλλά γενικα έχω λίγο τα χάλια μου, αυτή την χαζή κόπωση κάθε 3 και λίγο χωρίς λόγο... Πιστεύω να περάσουν!

Και γω ειμαι στην ιδια φάση ! Έχω πονακια που δν μπορω να προσδιορίσω & μου φαίνονται όλα καινούρια 

λογικά περπάτησες αρκετα και ειχες οντως ξεσυνηθίσει .ναι και γω δν κοιμαμαι καλα και νυσταζω αρκετά όλη μερα

στην πρωτη σου εγκυμοσύνη πως ησουν απο πονακια ή μεση; Δεν θυμασαι;;

εύχομαι να πανε όλα καλα και να μη κολλήσετε και σεις

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη δεν είχα τίποτα απολύτως! πραγματικά τίποτα όμως, πετουσα! μόνο κατά τον 8ο με 9ο είχα πόνους στη μέση που είχα αρχίσει να βαραίνω..και για μένα πρωτόγνωρα είναι όλα!😂 Εντάξει δεν είναι κάτι σε ανησυχητικό βαθμό, αλλά αυτό που λες, κάθε μέρα νομίζω ότι έχω και κάτι άλλο!

Και το ωραίο είναι ότι στην πρώτη μου ήμουν τόσο αγχωμενη που δεν είχα τίποτα, που ανησυχούσα και τώρα ανησυχώ που τα έχω!😁😁😁 Μια τρέλα!!

Χτες κορίτσια είδα στον ύπνο μου ότι είχα πάει στον γιατρό και ήμουν 40 εβδ και κανονίζαμε να μπω να γεννήσω, αλλά εγώ δεν ήθελα γιατί είχε η κόρη μου γιορτή στον παιδικό κι έπρεπε να παω🤦🤦🤦 και ξύπνησα έντρομη πιστεύοντας ότι είναι αλήθεια 😁

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Tzeni38 είπε:

Κορίτσια τι κανετε;; Πως είστε αυτες τις μερες με τη μέση σας και τα πονακια στη κοιλιά;

Και εγώ έχω και τα δυο! Και σήμερα έχω και κάτι πόνους χαμηλά κάτω από την κοιλιά και από το πρωί είμαι να σκάσω! Επίσης, κορίτσια μου  με τις αναγούλες συνηλθατε ; Εγώ όχι ακόμη, αφήστε που μυρίζουν όλα άσχημα.. από τον καναπέ του σπιτιού που τον περνάω κάθε πρωί με άσπρο σαπούνι και νερό μέχρι  τα σεντόνια μου.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 36 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Στην πρώτη δεν είχα τίποτα απολύτως! πραγματικά τίποτα όμως, πετουσα! μόνο κατά τον 8ο με 9ο είχα πόνους στη μέση που είχα αρχίσει να βαραίνω..και για μένα πρωτόγνωρα είναι όλα!😂 Εντάξει δεν είναι κάτι σε ανησυχητικό βαθμό, αλλά αυτό που λες, κάθε μέρα νομίζω ότι έχω και κάτι άλλο!

Και το ωραίο είναι ότι στην πρώτη μου ήμουν τόσο αγχωμενη που δεν είχα τίποτα, που ανησυχούσα και τώρα ανησυχώ που τα έχω!😁😁😁 Μια τρέλα!!

Χτες κορίτσια είδα στον ύπνο μου ότι είχα πάει στον γιατρό και ήμουν 40 εβδ και κανονίζαμε να μπω να γεννήσω, αλλά εγώ δεν ήθελα γιατί είχε η κόρη μου γιορτή στον παιδικό κι έπρεπε να παω🤦🤦🤦 και ξύπνησα έντρομη πιστεύοντας ότι είναι αλήθεια 😁

Εγώ έβλεπα ότι αιμορραγώ :( και ξύπνησα με χάλια διάθεση !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Tsampi είπε:

Εγώ έβλεπα ότι αιμορραγώ :( και ξύπνησα με χάλια διάθεση !

Αχ αυτά τα τόσο ζωντανά όνειρα είναι πολύ τρομακτικα...

@Stef91 μου κι εγώ έχω ακόμα αναγουλες και κάνω εμετούς, όχι καθημερινά ευτυχώς.. κι εγώ αυτό έχω δεν αντέχω καθόλου τις μυρωδιές..ειδικά τώρα που πάω για δουλειά και οι συνάδελφοι βάζουν έναν τόνο άρωμα, δεν ξέρω που να κρυφτώ...στο σπίτι κι εγώ ψεκάζω παντού με πράσινο σαπούνι διαλυμένο σε νερό, είναι το μόνο απορρυπαντικό που αντέχω..

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stef91 είπε:

Και εγώ έχω και τα δυο! Και σήμερα έχω και κάτι πόνους χαμηλά κάτω από την κοιλιά και από το πρωί είμαι να σκάσω! Επίσης, κορίτσια μου  με τις αναγούλες συνηλθατε ; Εγώ όχι ακόμη, αφήστε που μυρίζουν όλα άσχημα.. από τον καναπέ του σπιτιού που τον περνάω κάθε πρωί με άσπρο σαπούνι και νερό μέχρι  τα σεντόνια μου.. 

κορίτσια εγω τωρα ασχολούμαι με τα πονακια

αναγουλες καούρες κτλ. δεν έχω , έστρωσε καπως η κατάσταση 

με τη μυρωδιά το χω πάρα πολυ έντονα 

τα μυρίζω όλα ! Καλα για χλωρινη δεν σας λεω , ουτε να υπάρχει δεν θελω

πρίν από 45 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Αχ αυτά τα τόσο ζωντανά όνειρα είναι πολύ τρομακτικα...

@Stef91 μου κι εγώ έχω ακόμα αναγουλες και κάνω εμετούς, όχι καθημερινά ευτυχώς.. κι εγώ αυτό έχω δεν αντέχω καθόλου τις μυρωδιές..ειδικά τώρα που πάω για δουλειά και οι συνάδελφοι βάζουν έναν τόνο άρωμα, δεν ξέρω που να κρυφτώ...στο σπίτι κι εγώ ψεκάζω παντού με πράσινο σαπούνι διαλυμένο σε νερό, είναι το μόνο απορρυπαντικό που αντέχω..

 

Καλα για τα αρώματα δεν το συζητώ 

νομίζω όλο το διάστημα δεν θα ξαναβάλω ! 
με ενοχλουν αυτά !

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Tzeni38 είπε:

κορίτσια εγω τωρα ασχολούμαι με τα πονακια

αναγουλες καούρες κτλ. δεν έχω , έστρωσε καπως η κατάσταση 

με τη μυρωδιά το χω πάρα πολυ έντονα 

τα μυρίζω όλα ! Καλα για χλωρινη δεν σας λεω , ουτε να υπάρχει δεν θελω

Καλα για τα αρώματα δεν το συζητώ 

νομίζω όλο το διάστημα δεν θα ξαναβάλω ! 
με ενοχλουν αυτά !

Αχ η χλωρίνη θεεε μου...πάω σήμερα στο σχολείο, πριν τον αγιασμό είχε ρίξει η καθαρίστρια χλωρίνη στις τουαλέτες, μπαίνω στο γραφείο όλοι αρώματα λόγω ημέρας😂😂. Ε το αποκορύφωμα ήταν το λιβάνι, ιδιαίτερα αρωματικο😁...λέω δεν μπορεί σήμερα, θα ανακατευτω Κ θα γίνω ρεζιλι μπροστά στον κόσμο. Αλλά ευτυχώς τα κατάφερα!!!πόσο απαίσιο να μας μυρίζουν όλα τόσο πολύ...

Κορίτσια να σας ρωτήσω και κάτι άλλο? Τις τελευταίες μέρες έχω πολλα υγρά, διάφανα προς λευκά, όχι κάτι περίεργο, αλλά πολλά...συμβαίνει Κ σε σας?  (Σόρρυ για την περιγραφή)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Αχ η χλωρίνη θεεε μου...πάω σήμερα στο σχολείο, πριν τον αγιασμό είχε ρίξει η καθαρίστρια χλωρίνη στις τουαλέτες, μπαίνω στο γραφείο όλοι αρώματα λόγω ημέρας😂😂. Ε το αποκορύφωμα ήταν το λιβάνι, ιδιαίτερα αρωματικο😁...λέω δεν μπορεί σήμερα, θα ανακατευτω Κ θα γίνω ρεζιλι μπροστά στον κόσμο. Αλλά ευτυχώς τα κατάφερα!!!πόσο απαίσιο να μας μυρίζουν όλα τόσο πολύ...

Κορίτσια να σας ρωτήσω και κάτι άλλο? Τις τελευταίες μέρες έχω πολλα υγρά, διάφανα προς λευκά, όχι κάτι περίεργο, αλλά πολλά...συμβαίνει Κ σε σας?  (Σόρρυ για την περιγραφή)

Ρε κορίτσια αλήθεια ειναι ωραια που εχουμε βρεθεί εδω και μιλαμε ολες μαζί γιατι ετσι καταλαβαινουμε οτι περναμε τα ίδια ! Και γω εχω υγρά , διαβασα οτι ειναι φυσιολογικό 

αν το καλοσκεφτείς ανα βδομάδα πανω κατω περναμε τα ίδια συμπτωματα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, mama_katerinas είπε:

Αχ η χλωρίνη θεεε μου...πάω σήμερα στο σχολείο, πριν τον αγιασμό είχε ρίξει η καθαρίστρια χλωρίνη στις τουαλέτες, μπαίνω στο γραφείο όλοι αρώματα λόγω ημέρας😂😂. Ε το αποκορύφωμα ήταν το λιβάνι, ιδιαίτερα αρωματικο😁...λέω δεν μπορεί σήμερα, θα ανακατευτω Κ θα γίνω ρεζιλι μπροστά στον κόσμο. Αλλά ευτυχώς τα κατάφερα!!!πόσο απαίσιο να μας μυρίζουν όλα τόσο πολύ...

Κορίτσια να σας ρωτήσω και κάτι άλλο? Τις τελευταίες μέρες έχω πολλα υγρά, διάφανα προς λευκά, όχι κάτι περίεργο, αλλά πολλά...συμβαίνει Κ σε σας?  (Σόρρυ για την περιγραφή)

Αχ σήμερα το ίδιο σκεφτόμουν !!!! Πολλά υγρά ..κυρίως διάφανα …

Όσο για τη χλωρίνη…μόνο που το γράφω ανακατεύομαι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Πραγματικά! Πόσο βοηθητικό βρε κορίτσια, αν δεν έβλεπα ότι έχετε κι εσείς τα ίδια θα έκανα 1002 σενάρια με το μυαλο μου για όσα μου συμβαινουν!

Είναι ολα φυσιολογικά ! 
εγω οταν ειμαι ξαπλα , εχω το βραδυ χαμηλα κατω κατι τσιμπηματακια στιγμιαία και δν καταλαβαινω τι ειναι 🤔

όταν χαλαρωνω τα νιωθω 

εσεις;

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Tzeni38 είπε:

Είναι ολα φυσιολογικά ! 
εγω οταν ειμαι ξαπλα , εχω το βραδυ χαμηλα κατω κατι τσιμπηματακια στιγμιαία και δν καταλαβαινω τι ειναι 🤔

όταν χαλαρωνω τα νιωθω 

εσεις;

Ναι και εγώ το ίδιο !! Πήρα σήμερα στη γραμματεία του γιατρού να μου

κλεισουν ένα ραντεβού πιο νωρίς γιατί δε μπορώ να περιμένω μέχρι τις 24. Λέτε να με πέρασαν για τρελή;

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Tsampi είπε:

Ναι και εγώ το ίδιο !! Πήρα σήμερα στη γραμματεία του γιατρού να μου

κλεισουν ένα ραντεβού πιο νωρίς γιατί δε μπορώ να περιμένω μέχρι τις 24. Λέτε να με πέρασαν για τρελή;

Κανε αυτο που θες! Γιατι να σε περασουν για τρελή; Ολα καλα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...