Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Lila ki είπε:

      Υπάρχει μια κοπέλα θα την ενημερώσω να σπυ στεικει τα έχει πολύ ανάγκη …

      Και εγώ αυτή τη κοπέλα εννοούσα !!! Εύχομαι να τιν βολέψουν οι ημερομηνίες ! Μπράβο που την θυμήθηκες  ! 

      Σας ευχαριστώ τοοοσο πολύ! Να είστε όλες καλά!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Υπάρχει μια κοπέλα θα την ενημερώσω να σπυ στεικει τα έχει πολύ ανάγκη …

      Και εγώ αυτή τη κοπέλα εννοούσα !!! Εύχομαι να τιν βολέψουν οι ημερομηνίες ! Μπράβο που την θυμήθηκες  ! 

      Σας ευχαριστώ τοοοσο πολύ! Να είστε όλες καλά!!!!

Η αρχή της εγκυμοσύνης- Help


Recommended Posts

πρίν από 34 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Ναι τώρα μου χει γράψει αυτή τη σκόνη, αλλά είχαν μείνει μερικά χάπια από την πρώτη εγκυμοσύνη και τα τελειώνω ακόμα! Εγώ κανονικά μαγνήσιο παίρνω βράδυ, αλλά τώρα πήρα και ένα το μεσημέρι..

@Stef91 μου κι εμένα χτες μου επιβεβαίωσε κι εκείνος ότι είναι κοριτσάκι..επίσης μου είπε ότι είναι αναμενόμενο να υπάρχουν πόνοι σε αυτές τις εβδομάδες.

Επίσης βρε κορίτσια να σας ρωτήσω εξετάσεις κάνετε κάθε μήνα κι αν ναι ποιες?εμένα αυτή τη φορά μου έγραψε μόνο γενική αίματος, ούρων και τοξόπλασμα...αλλά μου φαίνονται λίγες..πχ σάκχαρο, θυρεοειδη σας γράφουν?

Με το καλό το κοριτσάκι σου! Οχι εγω εκανα τον προγεννητικο και μετα μονο θυροειδη κανω γιατι παιρνω χαπι χρονια τωρα. Εγω θα παω στο γιατρο τελος του μηνα και θα μου γραψει σιγουρα αιματοκριτη σιδηρο κτλ για ελεγχο . Αλλα δεν νομιζω οτι χρειαζεται καθε μηνα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τέλεια κορίτσια μου! Εμένα στην πρώτη μου γράφε φουλ εξετάσεις κάθε μήνα... τώρα λίγα Κ λέω για να δούμε τι λένε Κ σε σας!λογικά θα χει μπει κόφτης Κ σ αυτα!

@Stef91 ου κι εγώ για αυτό παίρνω το βράδυ το μαγνήσιο, μου χει πει ότι βοηθάει στον ύπνο! Και πράγματι τώρα που το πήρα μεσημέρι σέρνομαι, με δυσκολία κρατάω ανοιχτά τα μάτια μου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Τέλεια κορίτσια μου! Εμένα στην πρώτη μου γράφε φουλ εξετάσεις κάθε μήνα... τώρα λίγα Κ λέω για να δούμε τι λένε Κ σε σας!λογικά θα χει μπει κόφτης Κ σ αυτα!

@Stef91 ου κι εγώ για αυτό παίρνω το βράδυ το μαγνήσιο, μου χει πει ότι βοηθάει στον ύπνο! Και πράγματι τώρα που το πήρα μεσημέρι σέρνομαι, με δυσκολία κρατάω ανοιχτά τα μάτια μου!

Να το παιρνεις μονο πιο αργα, επηρεάζει 
μία φορα τη μέρα φτανει ουτως η αλλως. Έτσι δεν είναι;; Αν νιωθουμε πονακια το καλυτερο ειναι να ξαπλώνουμε 

η ξεκούραση ειναι το καλύτερο 

Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 49 λεπτά , Tzeni38 είπε:

Να το παιρνεις μονο πιο αργα, επηρεάζει 
μία φορα τη μέρα φτανει ουτως η αλλως. Έτσι δεν είναι;; Αν νιωθουμε πονακια το καλυτερο ειναι να ξαπλώνουμε 

η ξεκούραση ειναι το καλύτερο 

Ναι ναι δεν παίρνω 2, δεν το εξήγησα σωστά! Μονο σήμερα το πήρα μεσημερι! Άλλωστε η ξεκούραση είναι απαραίτητη! Το σώμα μας κάνει τόση πολλή δουλεια!

Ποτέ έχετε ξανά ραντεβού τώρα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Stef91 είπε:

Εγώ έχω 24 Σεπτεμβρίου πάλι μ να με δει μ, εσείς ; 

14 Οκτώβρη ξανά!πως θα περάσει τόσος καιρός???😁 Κι εν τω μεταξύ μου λέει χτες πάρε κλείσε και για β επιπέδου, μέχρι 14 Νοέμβρη πρέπει να πας...και λέω θεεεε μου αυτός έχει φτάσει στη β επιπέδου κι εγώ ακόμα δεν έχω συνειδητοποιήσει ότι είμαι έγκυος...😂😂

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stef91 είπε:

Εγώ έχω 24 Σεπτεμβρίου πάλι μ να με δει μ, εσείς ; 

Εγω εχω στις 27 του μήνα 

είπαμε για τωρα θα κανουμε ενα ραντεβού το μήνα

1 hour ago, mama_katerinas είπε:

14 Οκτώβρη ξανά!πως θα περάσει τόσος καιρός???😁 Κι εν τω μεταξύ μου λέει χτες πάρε κλείσε και για β επιπέδου, μέχρι 14 Νοέμβρη πρέπει να πας...και λέω θεεεε μου αυτός έχει φτάσει στη β επιπέδου κι εγώ ακόμα δεν έχω συνειδητοποιήσει ότι είμαι έγκυος...😂😂

Α οντως εσυ εχεις μεγαλο κενο μεχρι τα μεσα Οκτωβρη.. οπως και τη προγουμενη φορα που ειχες μεγαλο διαστημα 

Εγω θελω να περασει ο καιρος να φτάσουμε στην β επιπέδου ! Μ αρεσουν αυτες οι εξετασεις που ειναι τοσο λεπτομερειακές και 4D κιολας ! Βλεπεις ολο το μωρό 

να μαστε καλά & θα περάσει ο καιρος γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Tzeni38 είπε:

Εγω εχω στις 27 του μήνα 

είπαμε για τωρα θα κανουμε ενα ραντεβού το μήνα

Α οντως εσυ εχεις μεγαλο κενο μεχρι τα μεσα Οκτωβρη.. οπως και τη προγουμενη φορα που ειχες μεγαλο διαστημα 

Εγω θελω να περασει ο καιρος να φτάσουμε στην β επιπέδου ! Μ αρεσουν αυτες οι εξετασεις που ειναι τοσο λεπτομερειακές και 4D κιολας ! Βλεπεις ολο το μωρό 

να μαστε καλά & θα περάσει ο καιρος γρήγορα

Ναι πραγματι, μεσολαβεί ξανά αρκετός καιρός!αλλα δεν πειράζει!μέχρι τοτε ελπίζω ότι θα το νιώθω και θα χω λιγότερο άγχος!

Αχ ναι τι ωραίες αυτές οι μεγάλες εξετάσεις που διαρκούν και τόση πολλή ώρα! Η β επιπέδου δίνει και τις καλύτερες φωτογραφίες του μωρού! Βλέπεις πια ξεκάθαρα τη φατσούλα του!😊😊😊

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Ναι πραγματι, μεσολαβεί ξανά αρκετός καιρός!αλλα δεν πειράζει!μέχρι τοτε ελπίζω ότι θα το νιώθω και θα χω λιγότερο άγχος!

Αχ ναι τι ωραίες αυτές οι μεγάλες εξετάσεις που διαρκούν και τόση πολλή ώρα! Η β επιπέδου δίνει και τις καλύτερες φωτογραφίες του μωρού! Βλέπεις πια ξεκάθαρα τη φατσούλα του!😊😊😊

Να ρωτήσω κατι ασχετο;; Αθήνα είστε; Σε ποιο μαιευτήριο είστε; Εγω τις μεγαλες εξετασεις στο μαιευτήριο τις κανω

εσεις;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Tzeni38 είπε:

Να ρωτήσω κατι ασχετο;; Αθήνα είστε; Σε ποιο μαιευτήριο είστε; Εγω τις μεγαλες εξετασεις στο μαιευτήριο τις κανω

εσεις;

Εγώ Αθήνα ναι! Ο γιατρός μου είναι καθηγητής και με παρακολουθεί στο ιδιωτικό του ιατρείο, αλλά με το καλό θα γεννήσω στο Έλενα. Τις μεγάλες εξετάσεις τις κάνω σε ιδιώτη εμβρυομητρικο, στο ιατρείο του.

Εσύ σε ποιο είσαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, mama_katerinas είπε:

Εγώ Αθήνα ναι! Ο γιατρός μου είναι καθηγητής και με παρακολουθεί στο ιδιωτικό του ιατρείο, αλλά με το καλό θα γεννήσω στο Έλενα. Τις μεγάλες εξετάσεις τις κάνω σε ιδιώτη εμβρυομητρικο, στο ιατρείο του.

Εσύ σε ποιο είσαι?

Και μενα με παρακολουθεί στο ιατρείο του.

εγω με το καλό είμαι στο Ρέα 

εκει κάνω όλες τις εξετασεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα  κορίτσια . Και εγώ όλα καλά . Ο γιατρος μου συνέστησε ξεκούραση , έτσι καλλλιως δεν ξανά είδα και κάτι άλλο …

εγω έχω ραντεβού 24/9 αλλά σκέφτομαι να τον πάρω να το κάνουμε την άλλη εβδομάδα, γιατί μια λαχτάρα την πέρασα! 
β επιπέδου έχω κλείσει 5 Νοεμβρίου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tsampi είπε:

Καλημέρα  κορίτσια . Και εγώ όλα καλά . Ο γιατρος μου συνέστησε ξεκούραση , έτσι καλλλιως δεν ξανά είδα και κάτι άλλο …

εγω έχω ραντεβού 24/9 αλλά σκέφτομαι να τον πάρω να το κάνουμε την άλλη εβδομάδα, γιατί μια λαχτάρα την πέρασα! 
β επιπέδου έχω κλείσει 5 Νοεμβρίου 

Καλημερα! Μπραβο πολυ καλα τα νεα σου! Ξεκούραση και οχι άγχος! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...