Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • Αχ κοπέλα μου...είπες μεγάλη κουβέντα πως νοιώθεις ότι χάσατε χρόνο...αυτά τα αν ήξερα...αν ήμουν σε άλλο γιατρό...αν είχα κάνει άλλες επιλογές..τα έχω σκεφτεί τόσες φορές...Αλλά δυστηχως και εντελώς ειλικρινά ο χρόνος δε γυρίζει πίσω και δεν έχει νόημα να το σκεφτόμαστε...οπότε κοιτάμε μπροστά και κανουμε το καλύτερο που θεωρούμε από εδώ και πέρα...

      Πάντως για το χρόνο της αναμονής που αναφέρεις...εγώ που πήγα μέσω τράπεζας ωαριων μέσα σε 2 μήνες τα παραγγειλαμε,ήρθαν έκανα εγώ ότι  προετοιμασία χρειαζόταν και προχωρήσαμε..20 Μαΐου κάναμε την παραγγελία...και 20 Ιουλίου έκανα μεταφορά..

      • Μου αρέσει 3
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, Maraki S. είπε:

      Ευχαριστώ πολύ! Μακάρι Θεέ μου! Σε γενικές γραμμές μια χαρά είμαι, λίγο μελανιασμενη από τις ενέσεις που είναι λογικό, ωστόσο δεν είχα άλλα θέματα ούτε συμπτώματα περίεργα από τις ορμόνες. Θα συνεχίσω με ηρεμία και αυτό το Σ/Κ (αν και την Κυριακή θα πάω σε μία βάφτιση που έχω - ας βγω και 2 ωρίτσες από το σπίτι κοντά θα είναι εξάλλου) και ο Θεός βοηθός!

      Ναι καλέ βγες να ξεσκασεις λίγο!!! Καλό θα κάνει κακο όχι!!! 😉 Καλημέρα σε όλες!

      • Μου αρέσει 1

Η αρχή της εγκυμοσύνης- Help


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Stef91 είπε:

Το πρωί στις δέκα έχω! Ελπίζω να ακούσουμε καρδιά και να ηρεμήσω! Όλα ξεκίνησαν καλά και οι εξετάσεις και ο πρώτος υπέρηχος, ξέρω γω; 

Το πιο σημαντικο απ´ολα ειναι ν αφησεις το αγχος εντελώς!!! Ειναι αχρείαστο 

θα πας αύριο και όλα θα είναι καλά

 

4 ώρες πρίν, mama_katerinas είπε:

Ναι καλύτερα τότε για να ακουστεί σίγουρα!καλά έκανες!κι εγώ να φανταστείς δεν έχω πάει καν ακόμα, την Τετάρτη θα πάω απευθείας που θα μαι 7+2. 

Με το καλό κορίτσια μου! Είμαστε και οι 3 πολύ κοντά!

Ακριβως τα ίδια σκέφτομαι! Ετσι θα το κάνω! Ολα στην ώρα τους ! Με το καλό ναι ! Ειμαστε οντως κοντά ! 

1 hour ago, mama_katerinas είπε:

Γι αυτό είμαστε εδώ! Επειδή στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα πάρα πολύ άγχος, πέρασε ο καιρός και δεν το έζησα όσο θα ήθελα!!! Γι αυτό τώρα αποφάσισα να το δω θετικά από την αρχή! Και για μένα και για όλες μας! Θα κρατήσουμε τα μωράκια μας υγιη γιατί μας αξίζει!!!❤️🩵❤️

Νομίζω οτι ειναι σημαντικο που ειμαστε στα ίδια ακριβως και μπορουμε να μοιραστούμε πράγματα που οι γύρω δν καταλαβαίνουν απόλυτα! Θα τα καταφερουμε 💪🏽💪🏽

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 641
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , Stef91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, πήγα σήμερα το πρωί, ευτυχώς όλα μια χαρά! Είδαμε και καρδούλα να πάλλεται! Ευτυχώς όλα πάνε μια χαρά!  ❤️ σας ευχαριστώ για την υποστήριξη ! 

Καλημερα! Μονο τέτοια νεα ν ακουμε! Χαρούμενα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Stef91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, πήγα σήμερα το πρωί, ευτυχώς όλα μια χαρά! Είδαμε και καρδούλα να πάλλεται! Ευτυχώς όλα πάνε μια χαρά!  ❤️ σας ευχαριστώ για την υποστήριξη ! 

Μπράβο κορίτσι μου!!!όλα καλά θα πάνε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε? Σήμερα το βράδυ έχουμε κι εμείς το πρώτο μας ραντεβού! Εύχομαι να είναι όλα καλά!!ααααχ αυτό το άγχος του υπερήχου τελικά δεν φεύγει ποτέ!😂

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, mama_katerinas είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε? Σήμερα το βράδυ έχουμε κι εμείς το πρώτο μας ραντεβού! Εύχομαι να είναι όλα καλά!!ααααχ αυτό το άγχος του υπερήχου τελικά δεν φεύγει ποτέ!😂

Όλα καλά θα πάνε!! ❤️ γράψε μας να μας πεις τα νέα σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 24/7/2024 at 10:16 ΜΜ, mama_katerinas είπε:

Όλα καλά κορίτσια μου ευτυχώς!!ακούσαμε και καρδούλα! Επόμενο ραντεβού η αυχενική 2/9🙀

Καλημερα! Μπραβο! Εγω εχω ραντεβου τριτη πρωι!  Όλα καλα για όλες μας

Κορίτσια εμένα αυτη η αναγούλα το πρωι και η ζαλαδες μ εχουν τσακισει., εμφανιζονται τακτικά 

εσείς έχετε τιποτα; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Tzeni38 είπε:

Καλημερα! Μπραβο! Εγω εχω ραντεβου τριτη πρωι!  Όλα καλα για όλες μας

Κορίτσια εμένα αυτη η αναγούλα το πρωι και η ζαλαδες μ εχουν τσακισει., εμφανιζονται τακτικά 

εσείς έχετε τιποτα;

Καλημέρα!Λίγες μέρες έμειναν Κ για σένα!

Τις τελευταίες μέρες κι εγώ ξυπνάω με ανακατεμένο στομάχι, αλλά αφού φάω λίγο περνάει. Επίσης έχουν αρχίσει να μου μυρίζουν όλα πολύ έντονα και να με αηδιάζουν πολλά. Εμένα ο γυναικολόγος μου είπε ότι αν ξεκινήσουν έντονες ναυτίες κι εμετοί να τον πάρω τηλ να μου δώσει φάρμακο.

Αν φας κάτι δεν υποχωρούν λίγο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια και από εμένα !! 8 εβδομάδα σήμερα . 
Κάναμε ένα ραντεβού στις 5,5 και είδαμε το σάκο και μέσα είχε λεκιθικο ασκό και κάτι άσπρο που θα γίνει έμβρυο μου είπε ο γιατρος. 

Εχω ραντεβού τη Δευτέρα ξανά που θα είμαι 8+2 και έχω τρομερό άγχος επδ είχα κια παλινδρομη πριν 2 μήνες που δε είδαμε ποτέ έμβρυο . Διαβάζω που λένε πολλές γυναίκες ότι οι γιατροί τους λένε ότι βλέπουν εμβρυϊκά στοιχεία. Ποια είναι αυτά ; Εμένα ο γιατρος μου δε μου είπε τπτ 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Tsampi είπε:

Γεια σας κορίτσια και από εμένα !! 8 εβδομάδα σήμερα . 
Κάναμε ένα ραντεβού στις 5,5 και είδαμε το σάκο και μέσα είχε λεκιθικο ασκό και κάτι άσπρο που θα γίνει έμβρυο μου είπε ο γιατρος. 

Εχω ραντεβού τη Δευτέρα ξανά που θα είμαι 8+2 και έχω τρομερό άγχος επδ είχα κια παλινδρομη πριν 2 μήνες που δε είδαμε ποτέ έμβρυο . Διαβάζω που λένε πολλές γυναίκες ότι οι γιατροί τους λένε ότι βλέπουν εμβρυϊκά στοιχεία. Ποια είναι αυτά ; Εμένα ο γιατρος μου δε μου είπε τπτ 

Αφου σας είπε είδε κάτι άσπρο που θα γίνει έμβρυο . Αυτό είναι τα εμβρυϊκά στοιχεία καλέ 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , linaa είπε:

Αφου σας είπε είδε κάτι άσπρο που θα γίνει έμβρυο . Αυτό είναι τα εμβρυϊκά στοιχεία καλέ 

Καλημερα! Μην εχεις αγχος .. θα ειναι ολα καλα! Να μας στειλεις μετα το γιατρό 

και γω ειδα σακο στις 5,5 και μου ειπε ολα καλα! Τωρα στις 7,5 τη τριτη πάω για παλμούς 🙏🏽

2 ώρες πρίν, mama_katerinas είπε:

Καλημέρα!Λίγες μέρες έμειναν Κ για σένα!

Τις τελευταίες μέρες κι εγώ ξυπνάω με ανακατεμένο στομάχι, αλλά αφού φάω λίγο περνάει. Επίσης έχουν αρχίσει να μου μυρίζουν όλα πολύ έντονα και να με αηδιάζουν πολλά. Εμένα ο γυναικολόγος μου είπε ότι αν ξεκινήσουν έντονες ναυτίες κι εμετοί να τον πάρω τηλ να μου δώσει φάρμακο.

Αν φας κάτι δεν υποχωρούν λίγο?

Ναι οταν φαω στρώνω, απλα πρέπει να παει 11. Καλα με τις μυρωδιές εχω πολυ πρόβλημα και γω.. μ ενοχλουν πραγματα που λάτρευα. Ειναι μια ενοχληση στομαχικη π περναει ! Μετα ολη μερα τρωω κανονικα τα πάντα

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, linaa είπε:

Αφου σας είπε είδε κάτι άσπρο που θα γίνει έμβρυο . Αυτό είναι τα εμβρυϊκά στοιχεία καλέ 

 

4 ώρες πρίν, Tsampi είπε:

Γεια σας κορίτσια και από εμένα !! 8 εβδομάδα σήμερα . 
Κάναμε ένα ραντεβού στις 5,5 και είδαμε το σάκο και μέσα είχε λεκιθικο ασκό και κάτι άσπρο που θα γίνει έμβρυο μου είπε ο γιατρος. 

Εχω ραντεβού τη Δευτέρα ξανά που θα είμαι 8+2 και έχω τρομερό άγχος επδ είχα κια παλινδρομη πριν 2 μήνες που δε είδαμε ποτέ έμβρυο . Διαβάζω που λένε πολλές γυναίκες ότι οι γιατροί τους λένε ότι βλέπουν εμβρυϊκά στοιχεία. Ποια είναι αυτά ; Εμένα ο γιατρος μου δε μου είπε τπτ 

Με το καλό κορίτσι μου! Είναι πολύ νωρίς βρε στις 5.5 εβδομάδες, είδατε όσα έπρεπε να δείτε! Όλα θα είναι καλά! Περιμένουμε τα νέα σας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Tzeni38 είπε:

Καλημερα! Μπραβο! Εγω εχω ραντεβου τριτη πρωι!  Όλα καλα για όλες μας

Κορίτσια εμένα αυτη η αναγούλα το πρωι και η ζαλαδες μ εχουν τσακισει., εμφανιζονται τακτικά 

εσείς έχετε τιποτα; 

Και εμένα από την Δευτέρα ενώ δεν είχα πολλά πράγματα, με έχουν ταράξει.. φανταστείτε ξυπνάω το βράδυ για τουαλέτα και κάνω δυο ώρες να κοιμηθώ από την αναγούλα. Με λίγο χυμό πορτοκαλί την βγάζω. Νιώθετε σαν άρρωστες; Εγώ κάπως έτσι κάθε πρωί.. και με την κόπωση τι κάνετε; Κάποιες φορές νιώθω δεν με κρατάνε τα πόδια μου…0

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...