Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , *Vasoula είπε:

      Κατάλαβα κορίτσι μου φαντάζομαι είσαι μικρούλα ε???προσπαθούσατε καιρό πριν προχωρήσετε σε εξωσωματική?

      Χαχαχα...Όχι μακάρι να ήμουν μικρή Ίσως να μην αγχωνόμουν τόσο. 38 είμαι... Συστηματικά περίπου κανένα 9μηνο...

Η αρχή της εγκυμοσύνης- Help


Recommended Posts

πρίν από 28 λεπτά , Tzeni38 είπε:

Και καλα κανεις και τα λες! Εγω περιφερομαι μόνη μες στο σπίτι και μιλαω στον ευατό μου 😂 με τη μικρούλα σου τουλάχιστον εχεις παρεα , λέτε τα δικά σας ! 

Χαχαχαχαχαχαχα έτσι έκανα κι εγώ στην πρώτη, πωωω σαν να σε κάνω εικόνα...περπατούσα μέσα στο σπίτι και μουρμουραγα μόνη μου...και χαρακτηριστικά θυμάμαι στον 8ο πρέπει να μουν...ήθελα να φτιάξω ντουλάπες και δεν έφτανα τα πάνω πάνω και περιφερομουν επί ώρες μέσα στο σπίτι κι έβριζα 😂😂😂 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εσείς κορίτσια δουλεύετε; Εμείς εκτός από την απογευματινή βάρδια που είναι η πιο δύσκολη 14.00-22.00 και λείπει σχεδόν όλη μέρα, είμαστε μαζί.. σε γενικές γραμμές το έχετε συνειδητοποιήσει; Εγώ νομίζω όχι ακόμη…

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stef91 είπε:

Εσείς κορίτσια δουλεύετε; Εμείς εκτός από την απογευματινή βάρδια που είναι η πιο δύσκολη 14.00-22.00 και λείπει σχεδόν όλη μέρα, είμαστε μαζί.. σε γενικές γραμμές το έχετε συνειδητοποιήσει; Εγώ νομίζω όχι ακόμη…

Εγώ είμαι εκπαιδευτικός οπότε τώρα  ξεκίνησα δουλειά και η αλήθεια είναι ότι τα ωράρια μας είναι πολύ καλά. Ο σύζυγος όμως στην εστίαση, μέχρι και τέλος Οκτωβρίου δουλεύει τουλάχιστον 12ωρα καθημερινα. Βασικά και τον υπόλοιπο χρόνο λόγω διαφορετικού ωραρίου λίγο βρισκόμαστε.

Ούτε εγώ το έχω συνειδητοποιήσει, καθόλου όμως...ώρες ώρες σκέφτομαι ότι θα κοντεύει ο καιρός κι εγώ ακόμα δεν θα το χω κατάλαβει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Stef91 είπε:

Εσείς κορίτσια δουλεύετε; Εμείς εκτός από την απογευματινή βάρδια που είναι η πιο δύσκολη 14.00-22.00 και λείπει σχεδόν όλη μέρα, είμαστε μαζί.. σε γενικές γραμμές το έχετε συνειδητοποιήσει; Εγώ νομίζω όχι ακόμη…

Εγω ειμαι σε γραφείο και δουλευω καθημερινα μεχρι τις 2. Ο δικος μου τελειώνει στις 5 το απόγευμα και μετα ειμαστε και μεις παρέα , πέρα απ τις μερες που αθλείται 😂

εγω καθε μερα που περνάει σκεφτομαι , οτι δεν μπορω να το πιστέψω και οτι όλο αυτό ειναι αληθινό ! Κανω πολλές σκεψεις! Είναι μαγικό 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Tzeni38 είπε:

Εγω ειμαι σε γραφείο και δουλευω καθημερινα μεχρι τις 2. Ο δικος μου τελειώνει στις 5 το απόγευμα και μετα ειμαστε και μεις παρέα , πέρα απ τις μερες που αθλείται 😂

εγω καθε μερα που περνάει σκεφτομαι , οτι δεν μπορω να το πιστέψω και οτι όλο αυτό ειναι αληθινό ! Κανω πολλές σκεψεις! Είναι μαγικό 

Και εγώ εκπαιδευτικός κ τώρα ξεκινάμε …γεμίσαμε όμως μπαταρίες το καλοκΑιρι. 
κ γώ ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει . Με ρωτήσε σήμερα μια κοπέλα «πρώτη φορά θα γίνετε μαμά;» Και σκάλωσα ….

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Tsampi είπε:

Και εγώ εκπαιδευτικός κ τώρα ξεκινάμε …γεμίσαμε όμως μπαταρίες το καλοκΑιρι. 
κ γώ ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει . Με ρωτήσε σήμερα μια κοπέλα «πρώτη φορά θα γίνετε μαμά;» Και σκάλωσα ….

Χαχαχχαχα..καλά κι εμένα το ίδιο.. έρχεται και μου λέει μια κοπέλα!  Τα μαθα, αντε με το καλό..και την κοιτάζω κι εγώ Κ της λέω ποιο πράγμα???😂😂😂

Σίγουρα με πέρασε για χαζή η γυναίκα, αλλά δεν το χω καθόλου στο μυαλό μου..ειδικά σε κάτι φάσεις σκέφτομαι..αααχ καλέ είμαι έγκυος..

@Tsampi μου τη διεύθυνση την έχεις ενημερώσει για την εγκυμοσύνη?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Χαχαχχαχα..καλά κι εμένα το ίδιο.. έρχεται και μου λέει μια κοπέλα!  Τα μαθα, αντε με το καλό..και την κοιτάζω κι εγώ Κ της λέω ποιο πράγμα???😂😂😂

Σίγουρα με πέρασε για χαζή η γυναίκα, αλλά δεν το χω καθόλου στο μυαλό μου..ειδικά σε κάτι φάσεις σκέφτομαι..αααχ καλέ είμαι έγκυος..

@Tsampi μου τη διεύθυνση την έχεις ενημερώσει για την εγκυμοσύνη?

Είμαι σε κέντρο μελέτης όχι σε σχολείο :)

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, mama_katerinas είπε:

Αααα οκ!

Εσύ πως είσαι κορίτσι μου?

Είμαι λιγάκι αγχωμένη …ξύπνησα και στο σκούπισμα είδα ελάχιστα καφέ και μπεζ…ελάχιστα . Παίρνω τον γιατρό και δεν απαντάει :( ελπίζω να μην είναι κάτι κακό 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Tsampi είπε:

Είμαι λιγάκι αγχωμένη …ξύπνησα και στο σκούπισμα είδα ελάχιστα καφέ και μπεζ…ελάχιστα . Παίρνω τον γιατρό και δεν απαντάει :( ελπίζω να μην είναι κάτι κακό 

Καλημέρα ! Μην έχεις αγχος ! Όλα καλα θα είναι 

στείλε οταν μιλήσεις με το γιατρό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν θα είναι κάτι κορίτσι μου! Πες μας τι σου είπε!

Κι εγώ σήμερα κοριτσια έχω κάτι πόνους στην κοιλιά..και δεν μπορώ να καταλάβω κι από που είναι, από τη μία μου μοιάζουν με περιόδου, από την άλλη με έντερο, δεν ξέρω...θα πάρω ένα μαγνήσιο και θα ξαπλώσω.. χτες πήγαμε στον γυναικολόγο και μας βρήκε μια χαρά, οπότε δεν θα ανησυχήσω!😁

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγώ το Σαββατοκύριακο είχα πόνους χαμηλά και πήγα εχθές το πρωί, μου είπε ότι είναι μεγάλο το μωρό και η μήτρα μεγαλώνει γρήγορα για να το περικλείσει! Μπορεί να δω και αίματα κι μου είπε να μην ανησυχήσω… πώς μεγαλώνουν έτσι βρε κορίτσια; Πριν δυο βδομαδες ήταν 6 εκατοστά τώρα έφτασε 8.5! Και μάλλον κοριτσάκι μας είπε.. αλλά πάλι δεν είχε καλή θέση! Δεν θέλει αυτό το παιδί ! 

3 ώρες πρίν, Tsampi είπε:

Είμαι λιγάκι αγχωμένη …ξύπνησα και στο σκούπισμα είδα ελάχιστα καφέ και μπεζ…ελάχιστα . Παίρνω τον γιατρό και δεν απαντάει :( ελπίζω να μην είναι κάτι κακό 

Μίλησες με τον γιατρο; Περιμένουμε νέα σου! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Stef91 είπε:

Κορίτσια και εγώ το Σαββατοκύριακο είχα πόνους χαμηλά και πήγα εχθές το πρωί, μου είπε ότι είναι μεγάλο το μωρό και η μήτρα μεγαλώνει γρήγορα για να το περικλείσει! Μπορεί να δω και αίματα κι μου είπε να μην ανησυχήσω… πώς μεγαλώνουν έτσι βρε κορίτσια; Πριν δυο βδομαδες ήταν 6 εκατοστά τώρα έφτασε 8.5! Και μάλλον κοριτσάκι μας είπε.. αλλά πάλι δεν είχε καλή θέση! Δεν θέλει αυτό το παιδί ! 

Μίλησες με τον γιατρο; Περιμένουμε νέα σου! 

Κοριτσια ακριβως το ίδιο σκεφτομουν να σας πω! Εχω πονακια κατω δεξιά χαμηλά και λογικά ειναι γιατι μεγαλώνουν όλα εκει κατω, μαζι και με το μωρό !! Όλες νιώθουμε ακριβως το ίδιο 

1 ώρα πρίν, mama_katerinas είπε:

Δεν θα είναι κάτι κορίτσι μου! Πες μας τι σου είπε!

Κι εγώ σήμερα κοριτσια έχω κάτι πόνους στην κοιλιά..και δεν μπορώ να καταλάβω κι από που είναι, από τη μία μου μοιάζουν με περιόδου, από την άλλη με έντερο, δεν ξέρω...θα πάρω ένα μαγνήσιο και θα ξαπλώσω.. χτες πήγαμε στον γυναικολόγο και μας βρήκε μια χαρά, οπότε δεν θα ανησυχήσω!😁

Μαγνήσιο παιρνεις σκονη διαλυόμενο;;

μου το χει βαλει καθε απόγευμα εμενα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Tzeni38 είπε:

Κοριτσια ακριβως το ίδιο σκεφτομουν να σας πω! Εχω πονακια κατω δεξιά χαμηλά και λογικά ειναι γιατι μεγαλώνουν όλα εκει κατω, μαζι και με το μωρό !! Όλες νιώθουμε ακριβως το ίδιο 

Μαγνήσιο παιρνεις σκονη διαλυόμενο;;

μου το χει βαλει καθε απόγευμα εμενα

Ναι τώρα μου χει γράψει αυτή τη σκόνη, αλλά είχαν μείνει μερικά χάπια από την πρώτη εγκυμοσύνη και τα τελειώνω ακόμα! Εγώ κανονικά μαγνήσιο παίρνω βράδυ, αλλά τώρα πήρα και ένα το μεσημέρι..

@Stef91 μου κι εμένα χτες μου επιβεβαίωσε κι εκείνος ότι είναι κοριτσάκι..επίσης μου είπε ότι είναι αναμενόμενο να υπάρχουν πόνοι σε αυτές τις εβδομάδες.

Επίσης βρε κορίτσια να σας ρωτήσω εξετάσεις κάνετε κάθε μήνα κι αν ναι ποιες?εμένα αυτή τη φορά μου έγραψε μόνο γενική αίματος, ούρων και τοξόπλασμα...αλλά μου φαίνονται λίγες..πχ σάκχαρο, θυρεοειδη σας γράφουν?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Ναι τώρα μου χει γράψει αυτή τη σκόνη, αλλά είχαν μείνει μερικά χάπια από την πρώτη εγκυμοσύνη και τα τελειώνω ακόμα! Εγώ κανονικά μαγνήσιο παίρνω βράδυ, αλλά τώρα πήρα και ένα το μεσημέρι..

@Stef91 μου κι εμένα χτες μου επιβεβαίωσε κι εκείνος ότι είναι κοριτσάκι..επίσης μου είπε ότι είναι αναμενόμενο να υπάρχουν πόνοι σε αυτές τις εβδομάδες.

Επίσης βρε κορίτσια να σας ρωτήσω εξετάσεις κάνετε κάθε μήνα κι αν ναι ποιες?εμένα αυτή τη φορά μου έγραψε μόνο γενική αίματος, ούρων και τοξόπλασμα...αλλά μου φαίνονται λίγες..πχ σάκχαρο, θυρεοειδη σας γράφουν?

Και μένα μου έδωσε να πίνω  μαγνήσιο, ένα φακελάκι κάθε απόγευμα, αλλά νομίζω μου φέρνει υπνηλία, μπορεί να είναι και ιδέα μου.  Επίσης , μου έγραψε κάτι κάλτσες για την καλή κυκλοφορία του αίματος, νου είπε.. όσον αφορά τις εξετάσεις,  όσο καιρό έκανα την εξωσωματική έκανα περίπου ανά δυο εβδομάδες.Τώρα τίποτα, δηλαδή Αύγουστο που πήγα δεν μου πήρε καν αίμα, μόνο ούρα. Αλλά εδώ τα ούρα τα δίνεις εκείνη την ώρα στο ιατρείο που νομίζω ότι είναι λάθος… 🤔🤔🤔

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...