Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 minutes ago, Neverstop said:

      Περιμένουμε με αγωνία τα νεότερα! Ήσουν οριακά για καρδούλα την προηγούμενη φορά!

      Πλέον με όσα έχω περάσει δεν με αγγίζει τίποτα … απλά περιμένω το επόμενο σκαν … δεν έχω άλλη υπομονή ειλικρινά …

      • Δύναμη! 1
      • Λυπημένη/-ος 1

Η αρχή της εγκυμοσύνης- Help


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, mama_katerinas είπε:

Συμφωνώ με τη @linaa. Κι εμένα ο γυναικολόγος που με παρακολουθεί ποτέ δεν λέει κάτι σχετικό...λέει απλά όλα καλα και τέλος.μετα τη β επιπέδου που είναι μεγάλα εμένα λέει πχ βάρος κάθε φορά. 

Κορίτσια εμενα ο γιατρος μετράει και μου λεει τις μετρησεις την ωρα που το κανει 

Κάθε γιατρός ειναι τελείως διαφορετικος , αυτο ειναι γεγονος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια πως ειστε;; 
οδεύουμε στη 14η βδομαδα

απο συμπωματα πως πατε; Εμενα εχουν υποχωρησει όλα εκτος απο κόπωση ( ψιλοσερνομαι ) και καμια ζαλαδα 

εσεις πως ειστε;;

Link to comment
Share on other sites

Σας ΕυχαριΣρω πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας !! 
Εγώ είμαι στα ίδια, δεν είχα παρά πολλά συμπτώματα από την αρχή! Αυτό που έχει αρχίσει νε με ενοχλεί είναι το στήθος μου και έχει πρηστεί και λίγο η κοιλιτσα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Tsampi είπε:

Σας ΕυχαριΣρω πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας !! 
Εγώ είμαι στα ίδια, δεν είχα παρά πολλά συμπτώματα από την αρχή! Αυτό που έχει αρχίσει νε με ενοχλεί είναι το στήθος μου και έχει πρηστεί και λίγο η κοιλιτσα 

Και μενα εχει πρηστει η κοιλιτσα.. μ ενοχλουν τα ρουχα

αλλα το στηθος μου εχει ηρεμησει, πονουσε παρα πολυ δυο μηνες! Τωρα ειναι πιο νορμαλ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εμένα την τελευταία εβδομάδα επιδεινώθηκαν πολύ οι εμετοί..κανω καθημερινά..ειδικά τις τελευταίες 4 μερες δεν μπορώ να φάω τιποτα απολυτως...το ανέφερα στον γιατρό και μου είπε ότι τώρα είναι το πικ και πιστεύει πως μεχρι την επόμενη εβδομάδα θα ηρεμήσουν. Εγώ φοβαμαι μην συνεχιστουν για πολύ γιατι η αλήθεια είναι ότι ξεκίνησαν γύρω στην 9η εβδομάδα, εξαφανίστηκαν στην 11η και επανήλθαν στη 13η. Κατά τ αλλά είμαι πολύ καλά. Μερικά βράδια δεν μπορώ να κοιμηθώ καθόλου, αλλά όχι συχνά πια. 

Προχτές το ανακοινώσαμε Κ στις οικογένειες μας και Μ έχουν ζαλίσει η αλήθεια είναι😂😂😂😂

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εμένα την τελευταία εβδομάδα επιδεινώθηκαν πολύ οι εμετοί..κανω καθημερινά..ειδικά τις τελευταίες 4 μερες δεν μπορώ να φάω τιποτα απολυτως...το ανέφερα στον γιατρό και μου είπε ότι τώρα είναι το πικ και πιστεύει πως μεχρι την επόμενη εβδομάδα θα ηρεμήσουν. Εγώ φοβαμαι μην συνεχιστουν για πολύ γιατι η αλήθεια είναι ότι ξεκίνησαν γύρω στην 9η εβδομάδα, εξαφανίστηκαν στην 11η και επανήλθαν στη 13η. Κατά τ αλλά είμαι πολύ καλά. Μερικά βράδια δεν μπορώ να κοιμηθώ καθόλου, αλλά όχι συχνά πια. 

Προχτές το ανακοινώσαμε Κ στις οικογένειες μας και Μ έχουν ζαλίσει η αλήθεια είναι😂😂😂😂

Για αρχή περαστικά και εύχομαι όπου να ναι να υποχωρήσουν όλα !!! Στο θέμα με την ανακοίνωση σε νιώθω.. και μεις το ανακοινώσαμε στις οικογένειες και τώρα όλα γυρίζουν γύρω απ αυτό. 😬😬😬

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ πραγματικά είναι το χειρότερο μου...η μαμά μου μου συμπεριφέρεται σαν να μαι άρρωστη και τα πεθερικά μου παρακαλάνε να έγινε λάθος και να ναι αγόρι😱😱😱...ζω το θέατρο του παραλόγου, αλλά πραγματικά προσπαθώ να μην θυμώνω γιατί είναι καλοί άνθρωποι...😁

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Αχ πραγματικά είναι το χειρότερο μου...η μαμά μου μου συμπεριφέρεται σαν να μαι άρρωστη και τα πεθερικά μου παρακαλάνε να έγινε λάθος και να ναι αγόρι😱😱😱...ζω το θέατρο του παραλόγου, αλλά πραγματικά προσπαθώ να μην θυμώνω γιατί είναι καλοί άνθρωποι...😁

 

 

Αλήθεια είναι, προσπαθεις να μην νευριάσεις .. το καταλαβαίνω! Μετα και απο τοσο καιρο ησυχίας, μπορει και να μη θες να το συζητήσεις!! εσυ κοίτα το μωράκι σου και σένα .. μη σ αγγίζει τπτ.. 

εγώ αυτό λεω!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tzeni38 είπε:

Αλήθεια είναι, προσπαθεις να μην νευριάσεις .. το καταλαβαίνω! Μετα και απο τοσο καιρο ησυχίας, μπορει και να μη θες να το συζητήσεις!! εσυ κοίτα το μωράκι σου και σένα .. μη σ αγγίζει τπτ.. 

εγώ αυτό λεω!

Ναι μωρέ δεν ασχολούμαι! Έτσι κι αλλιώς ξέρω ότι από αγάπη είναι! Εγώ πάντως αυτό έχω πάθει, δεν θέλω να το συζητάω με κανέναν...άντε το πολύ πολύ με τον άντρα μου😂!

Κατά τ αλλά πώς είστε κορίτσια? Έχετε ξεκινήσει να φουσκωνετε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Ναι μωρέ δεν ασχολούμαι! Έτσι κι αλλιώς ξέρω ότι από αγάπη είναι! Εγώ πάντως αυτό έχω πάθει, δεν θέλω να το συζητάω με κανέναν...άντε το πολύ πολύ με τον άντρα μου😂!

Κατά τ αλλά πώς είστε κορίτσια? Έχετε ξεκινήσει να φουσκωνετε?

Και γω το ίδιο .. δεν θελω να το συζηταω , μονο με τον σύντροφο .. εχω πεταξει κοιλιά λίγο, εχω προβλημα με τα τζην και τα ψιλόμεσα και φανταζομαι προς το τελος του μηνα πρεπει να αλλαξω παντελονια. Συνεχως ξεκουμπωνω κουμπί 😂

εσυ;

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Tzeni38 είπε:

Καλημερα κοριτσια πως ειστε;; 
οδεύουμε στη 14η βδομαδα

απο συμπωματα πως πατε; Εμενα εχουν υποχωρησει όλα εκτος απο κόπωση ( ψιλοσερνομαι ) και καμια ζαλαδα 

εσεις πως ειστε;;

Κορίτσια εγώ τα ίδια, αυτό που λες Τζενη μου σέρνομαι από καναπέ σε καναπέ! Μου σταμάτησε και την προγεστερόνη και μου είχε πει θα καλυτερέψει αλλά δεν το βλέπω. Αφήνω κανένα τρίωρο το στομάχι μου άδειο αναγούλα, το γεμίζω πάλι αναγούλα.. και τα νεύρα κορίτσια στο θεό, μου μυρίζουν και όλα άσχημα. Αχ αυτό με τις οικογένειες το χω και εγώ . Με παίρνουν τηλέφωνο πώς είσαι; Πως να μαι λέω πονάει η μέση μου, εχω αναγούλες κτλ! Και που είσαι ακόμη.. νευρίασα προχθες λέω με παίρνετε τηλ για να μου ρίξετε την ψυχολογία; Τι είναι αυτό το πράγμα; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Tzeni38 είπε:

Και γω το ίδιο .. δεν θελω να το συζηταω , μονο με τον σύντροφο .. εχω πεταξει κοιλιά λίγο, εχω προβλημα με τα τζην και τα ψιλόμεσα και φανταζομαι προς το τελος του μηνα πρεπει να αλλαξω παντελονια. Συνεχως ξεκουμπωνω κουμπί 😂

εσυ;

Εγώ δεν έχω τολμήσει να βάλω τζιν!!προς το παρόν είμαι με καλοκαιρινά αέρινα φορεματακια! Όσο με παίρνει !! Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Tsampi είπε:

Εγώ δεν έχω τολμήσει να βάλω τζιν!!προς το παρόν είμαι με καλοκαιρινά αέρινα φορεματακια! Όσο με παίρνει !! Χαχαχα

Χαχαχαχα ! Ναι εννοω τα τζην σορτς! Ειναι ολα ψιλομεσα πια και δν βολευουν αλλο 

πρεπει να παω σιγα σιγα προς το ύφασμα και το λαστιχο στη μέση! Πρέπει να νιώθουμε ανετα

πρίν από 14 λεπτά , Stef91 είπε:

Κορίτσια εγώ τα ίδια, αυτό που λες Τζενη μου σέρνομαι από καναπέ σε καναπέ! Μου σταμάτησε και την προγεστερόνη και μου είχε πει θα καλυτερέψει αλλά δεν το βλέπω. Αφήνω κανένα τρίωρο το στομάχι μου άδειο αναγούλα, το γεμίζω πάλι αναγούλα.. και τα νεύρα κορίτσια στο θεό, μου μυρίζουν και όλα άσχημα. Αχ αυτό με τις οικογένειες το χω και εγώ . Με παίρνουν τηλέφωνο πώς είσαι; Πως να μαι λέω πονάει η μέση μου, εχω αναγούλες κτλ! Και που είσαι ακόμη.. νευρίασα προχθες λέω με παίρνετε τηλ για να μου ρίξετε την ψυχολογία; Τι είναι αυτό το πράγμα; 

Ναι μωρε είναι δυσκολο τώρα, γιατι εμεις τα περναμε και εκεινοι ανησυχουν και ρωτανε για τα παντα χωρις να το καταλαβαινουν🤔 και συ απ την αλλη θες να κατσεις ξαπλα και να μη μιλησεις καθολου! Καλα αυτο με τη μυρωδιά ασχολιαστο .. απο αποσταση πιανεις ολες τις μυρωδιες! Και αν σ ενοχλει κιολας δραμα..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Tzeni38 είπε:

Και γω το ίδιο .. δεν θελω να το συζηταω , μονο με τον σύντροφο .. εχω πεταξει κοιλιά λίγο, εχω προβλημα με τα τζην και τα ψιλόμεσα και φανταζομαι προς το τελος του μηνα πρεπει να αλλαξω παντελονια. Συνεχως ξεκουμπωνω κουμπί 😂

εσυ;

Ναι κι εγώ δεν μπορώ να φορέσω τίποτα με κουμπί, με ενοχλούν πολύ...ειδικά ως το βράδυ νομίζω ότι πρήζομαι πολυ...πρέπει να βρω τα εγκυμοσύνης...αλλά γενικά μάλλον φαίνεται η κοιλιά καθώς πολλοί με ρωτούν αν είμαι 🤰.

 

 

πρίν από 26 λεπτά , Stef91 είπε:

Κορίτσια εγώ τα ίδια, αυτό που λες Τζενη μου σέρνομαι από καναπέ σε καναπέ! Μου σταμάτησε και την προγεστερόνη και μου είχε πει θα καλυτερέψει αλλά δεν το βλέπω. Αφήνω κανένα τρίωρο το στομάχι μου άδειο αναγούλα, το γεμίζω πάλι αναγούλα.. και τα νεύρα κορίτσια στο θεό, μου μυρίζουν και όλα άσχημα. Αχ αυτό με τις οικογένειες το χω και εγώ . Με παίρνουν τηλέφωνο πώς είσαι; Πως να μαι λέω πονάει η μέση μου, εχω αναγούλες κτλ! Και που είσαι ακόμη.. νευρίασα προχθες λέω με παίρνετε τηλ για να μου ρίξετε την ψυχολογία; Τι είναι αυτό το πράγμα; 

Αααααχ αυτό με την ψυχολογία...τι μου πε βρε παιδιά η μάνα μου μόλις το έμαθε?? Πωωωω καλά αν σου βγει κι αυτό ζωηρό σαν την μεγάλη θα τα βρεις πολύ σκούρα...θα ζηλεύει κιόλας, όλη μέρα ξύλο θα παιζουν..Κ μου ρθε εγκεφαλικό κορίτσια, είναι πραγμτα που ούτε καν μου χουν περάσει από το μυαλό και μου τα πετάνε έτσι απλά...

Επίσης κι εγώ έχω πολλά νεύρα, σε βαθμό που δεν μπορώ πια να κρατήσω το στόμα μου κλειστό 😂😱

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Ναι κι εγώ δεν μπορώ να φορέσω τίποτα με κουμπί, με ενοχλούν πολύ...ειδικά ως το βράδυ νομίζω ότι πρήζομαι πολυ...πρέπει να βρω τα εγκυμοσύνης...αλλά γενικά μάλλον φαίνεται η κοιλιά καθώς πολλοί με ρωτούν αν είμαι 🤰.

 

 

Αααααχ αυτό με την ψυχολογία...τι μου πε βρε παιδιά η μάνα μου μόλις το έμαθε?? Πωωωω καλά αν σου βγει κι αυτό ζωηρό σαν την μεγάλη θα τα βρεις πολύ σκούρα...θα ζηλεύει κιόλας, όλη μέρα ξύλο θα παιζουν..Κ μου ρθε εγκεφαλικό κορίτσια, είναι πραγμτα που ούτε καν μου χουν περάσει από το μυαλό και μου τα πετάνε έτσι απλά...

Επίσης κι εγώ έχω πολλά νεύρα, σε βαθμό που δεν μπορώ πια να κρατήσω το στόμα μου κλειστό 😂😱

Καλε μη δινεις σημασια! Οι γονεις εχουν το ακαταλόγιστο . Ανοίγουν το στόμα και οτι τους έρθει το λενε! Η μικρη σου ποσο ειναι; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...