Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, angie5 είπε:

      Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου θα ακούσω τις συμβουλές σου. Δεν είχα ιδέα για τα φάρμακα ότι αναστέλλουν την περίοδο και έλεγα τώρα θα μου έρθει...Μακάρι να είναι για καλό τότε ας πρηστεί κι άλλο!...😊

      Πραγματικά σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!😘

      Χαχαχα...Έτσι είναι όπως τα λες για το άγχος!...Σ ευχαριστώ κορίτσι μου μακάρι να είναι καλό σημάδι!😘

      Αχ κορίτσι μου σ' ευχαριστώ τόσο πολύ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια. Θα προσπαθήσω να ακολουθήσω τις συμβουλές σου και θα βγάλω από το μυαλό μου το τεστ. Κι εγώ το σκεφτόμουν αυτο  σήμερα... να μην κάνω κανένα μέχρι την χοριακή (ελπίζω να μην ξαναμπώ στον πειρασμό...🤣)

      Eσύ έμεινες τώρα πρόσφατα εγκυούλα ή παλαιότερα?

      Σε ευχαριστω πολύ για τον κόπο που έκανες να μου γράψεις αυτό το μήνυμα και για τα όμορφα σου λόγια!😘

      Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ και τις τρεις ειλικρινά!...Με βοηθάτε πολύ!..❤️

       

      Κανένας κόπος, γι'αυτό υπάρχει αυτή η ομάδα. Μοιραζόμαστε εμπειρίες και αγωνίες και μακάρι να βοηθηθείς έστω και λίγο σε αυτό το ταξίδι της αναμονής 🥲 Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά τον Απρίλιο και τώρα διανύω την 24η βδομάδα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος! Πάντως από συμπτώματα δεν είχα απολύτως τίποτα όσο περίμενα για τη χοριακή. Ούτε πρησμένο στήθος, ούτε λίγο. Και αναρωτιόμουν πώς είναι δυνατόν να μη νιώθω το παραμικρό ούτε από τα φάρμακα. Κάθε οργανισμός είναι τόσο διαφορετικός. Προσπάθησε να πείσεις τον εαυτό σου ότι σε αυτή τη φάση κανένα σύμπτωμα δεν είναι αξιόπιστο, ούτε το αρνητικό τεστ. Και στο μεταξύ οι μέρες θα περνάνε.

Η αρχή της εγκυμοσύνης- Help


Recommended Posts


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Tzeni38 είπε:

Ναι πηγα 10/3

Αααα τώρα έχουμε ίδια ΠΗΤ😂

Μπράβο βρε κορίτσια, χαίρομαι που όλα πάνε καλά για όλες! Φεύγει και το πρώτο τρίμηνο σιγά σιγα ποιος μας πιάνει ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , mama_katerinas είπε:

Αααα τώρα έχουμε ίδια ΠΗΤ😂

Μπράβο βρε κορίτσια, χαίρομαι που όλα πάνε καλά για όλες! Φεύγει και το πρώτο τρίμηνο σιγά σιγα ποιος μας πιάνει ....

Ναι! Ν´ ανεβουμε και λιγο ενεργειακα και όντως ποιος μας πιάνει ! Μπραβο σε ολες! Μονο καλα νέα και χαρές 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 31/8/2024 at 9:52 ΜΜ, mama_katerinas είπε:

Αααα τώρα έχουμε ίδια ΠΗΤ😂

Μπράβο βρε κορίτσια, χαίρομαι που όλα πάνε καλά για όλες! Φεύγει και το πρώτο τρίμηνο σιγά σιγα ποιος μας πιάνει ....

Άντε περιμένουμε και τα δικα σας νέα αύριο.

Εμείς έχουμε ραντβεου πάλι τη Παρασκευή με τον γιατρό και ελπίζω να είναι όλα καλα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Tsampi είπε:

Άντε περιμένουμε και τα δικα σας νέα αύριο.

Εμείς έχουμε ραντβεου πάλι τη Παρασκευή με τον γιατρό και ελπίζω να είναι όλα καλα!!

Μια χαρά! Αχ σήμερα με έχει πιάσει μεγάλη ανυπομονησία!ειναι τώρα και οι διαδικασίες με τα σχολεία(τα ξέρεις εσύ!😉) και δεν έχω μυαλό για τίποτα!

Με το καλό το ραντεβού σας! Εμείς αύριο αυχενική και στο γιατρό μας πάμε την επόμενη Δευτέρα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, mama_katerinas είπε:

Μια χαρά! Αχ σήμερα με έχει πιάσει μεγάλη ανυπομονησία!ειναι τώρα και οι διαδικασίες με τα σχολεία(τα ξέρεις εσύ!😉) και δεν έχω μυαλό για τίποτα!

Με το καλό το ραντεβού σας! Εμείς αύριο αυχενική και στο γιατρό μας πάμε την επόμενη Δευτέρα!

Εγώ να δεις ! Τρέχω και εγώ πανικόβλητη να τα προλάβω όλα !! Εμένα τελικά με πήρε ο γιατρος να με δει αύριο αντί Παρασκευή !!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Tsampi είπε:

Εγώ να δεις ! Τρέχω και εγώ πανικόβλητη να τα προλάβω όλα !! Εμένα τελικά με πήρε ο γιατρος να με δει αύριο αντί Παρασκευή !!

Αααα μια χαρά!!ΤΟ τρέξιμο! Τουλάχιστον θα δείτε το μπεμπακι λίγο νωρίτερα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, mama_katerinas είπε:

Μια χαρά! Αχ σήμερα με έχει πιάσει μεγάλη ανυπομονησία!ειναι τώρα και οι διαδικασίες με τα σχολεία(τα ξέρεις εσύ!😉) και δεν έχω μυαλό για τίποτα!

Με το καλό το ραντεβού σας! Εμείς αύριο αυχενική και στο γιατρό μας πάμε την επόμενη Δευτέρα!

Καλημέρα! Καλά αποτελέσματα σήμερα

θα περιμένουμε νέα 😍

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια κάναμε κι εμείς την αυχενικη!δόξα τω θεώ μας βρήκε μια χαρά... συγκινήθηκα πολύ βρε κορίτσια.. πόσο μεγάλη ευλογία!

Μας έκανε μια πρόβλεψη για κορίτσι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, mama_katerinas είπε:

Κοριτσια κάναμε κι εμείς την αυχενικη!δόξα τω θεώ μας βρήκε μια χαρά... συγκινήθηκα πολύ βρε κορίτσια.. πόσο μεγάλη ευλογία!

Μας έκανε μια πρόβλεψη για κορίτσι!

Καλημερα!! Μπραβο που πηγαν όλα καλά ! Καλα για τη συγκίνηση το υπογράφω! Μεγάλη ευλογία

κοριτσάκι ε;;; Ωραια! 
Γερό να ναι ! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, mama_katerinas είπε:

Κοριτσια κάναμε κι εμείς την αυχενικη!δόξα τω θεώ μας βρήκε μια χαρά... συγκινήθηκα πολύ βρε κορίτσια.. πόσο μεγάλη ευλογία!

Μας έκανε μια πρόβλεψη για κορίτσι!

Δόξα τω Θεω!! Όλα καλά να πάνε από δω Και πέρα!!! 
Εμείς πήγαμε χθες στο γιατρό το είδαμε , το ακούσαμε αλλά τίποτα παραπάνω …μας είπε όλα καλά !! Επρπεε να το μέτρησει η Όχι βρε κορίτσια ;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Tsampi είπε:

Δόξα τω Θεω!! Όλα καλά να πάνε από δω Και πέρα!!! 
Εμείς πήγαμε χθες στο γιατρό το είδαμε , το ακούσαμε αλλά τίποτα παραπάνω …μας είπε όλα καλά !! Επρπεε να το μέτρησει η Όχι βρε κορίτσια ;

Το μετράνε μην ανχωνεσε άσχετα που δεν σου λένε τίποτα. Αλλά γενικά όλοι οι γιατροί δεν κάνουν ακριβής μετρήσεις δεν έχουν όλοι τα μηχανήματα Κ δεν ξέρουν Κ όλοι να μετράνε ακριβώς . Κυρίως δεν έχουν όλοι τα μηχανήματα να κάνουν ακριβείς μετρήσεις γιατί τώρα όλα βγαίνουν αυτόματα . 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τη @linaa. Κι εμένα ο γυναικολόγος που με παρακολουθεί ποτέ δεν λέει κάτι σχετικό...λέει απλά όλα καλα και τέλος.μετα τη β επιπέδου που είναι μεγάλα εμένα λέει πχ βάρος κάθε φορά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...