Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 minutes ago, Neverstop said:

      Περιμένουμε με αγωνία τα νεότερα! Ήσουν οριακά για καρδούλα την προηγούμενη φορά!

      Πλέον με όσα έχω περάσει δεν με αγγίζει τίποτα … απλά περιμένω το επόμενο σκαν … δεν έχω άλλη υπομονή ειλικρινά …

      • Δύναμη! 1
      • Λυπημένη/-ος 1

Η αρχή της εγκυμοσύνης- Help


Recommended Posts

πρίν από 35 λεπτά , Marilian είπε:

Κορίτσια μου από 21079 που ηταν πριν 2 μερες. Σημερα ηταν 21788. Φανταζομαι οτι δεν υπαρχει ελπιδα πια. Οποτε θα μιλησω με το γιατρο μου για τα λοιπα. Ευχομαι σε ολες τα καλυτερα!

Καλά έκανες Κ πηγές Κ άλλου τουλάχιστον τώρα ξέρεις τι γίνετε είσαι κάπως προετοιμασμένη. Εντάξει όπως σου είπε Κ η γιατρός κανονικά έπρεπε σύμφωνα με τις ημερομηνίες Κ τα νούμερα των προηγούμενων χοριακων  να έχεις μεγαλύτερα νούμερα χοριακων τώρα Κ άλλη ανάπτυξη στο έμβρυο  .  Οι περισσότερες πιθανότητες είναι ότι παλινδρομήσε Κ απλώς μεγαλώνει ο σάκος . Εντάξει τώρα απλά τυπικά πρέπει να περιμένεις λίγο ακόμα έστω μέχρι την Δευτέρα ώστε να είσαι Κ τυπικά σίγουρη .  Όλα θα πάνε καλά μην ανχωνεσε συμβαίνει πολύ συχνά Κ σίγουρα μετά από δύο τρεις μήνες θα είσαι πάλι έγκυος 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 20/7/2024 at 9:01 ΜΜ, Tzeni38 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Είμαι στην αρχή της εγκυμοσύνης , 6η + & θα ήθελα να βρω κι αλλες κοπελες που βρίσκονται στην ίδια περίοδο με μενα ! Εχω απορίες , συμπτώματα , θα ήθελα να τα συζητήσουμε και να αλληλοστηριχτούμε! Εχω διαβάσει πολλα forum εδω και είναι βοηθητικά 

Καλησπέρα! Έχω πραγματικά Έχω μπερδευτεί με τις τιμές της χοριακης.  Εγώ σήμερα έκανα με τελευταία περίοδο 20 Ιουλίου και η τιμής της είμαι 86.4 έτσι την γράφει στο χαρτί. Μέχρι την Δευτέρα που θα πάω στον γιατρό θα σκασω. Είναι νορμάλ η όχι?

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lenaki87 είπε:

Καλησπέρα! Έχω πραγματικά Έχω μπερδευτεί με τις τιμές της χοριακης.  Εγώ σήμερα έκανα με τελευταία περίοδο 20 Ιουλίου και η τιμής της είμαι 86.4 έτσι την γράφει στο χαρτί. Μέχρι την Δευτέρα που θα πάω στον γιατρό θα σκασω. Είναι νορμάλ η όχι?

 

τι κυκλο εχεις;

για πρωτη χοριακη που λογικα τωρα θα εχεις καθυστερηση,μια χαρα ειναι

το θεμα ειναι πως αυξανεται

τη δευτερα στο γιατρο δ θα μπορειτε να δειτε κτ,ειναι νωρις.παχυ ενδομητριο λογικα.σακος φαινεται μετα τα 1000χοριακη

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Tzeni38 είπε:

Κοριτσια τι κανετε ; Πως ειστε; Κοντεουμε για τις αυχενικες.. απο συμπτωματα πως πατε;; Εγω εχω καουρες αυτες τις μερες 

Εγώ που και που κάποια ανακατωσούρα το πρωί…αγχώνομαι για την αυχενική ..έχω να κάνω υπέρηχο από 9,5 εβδ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Τις τελευταίες μέρες είμαι πολύ καλά! Νομίζω ότι ξαναβρήκα την χαμένη μου ενέργεια!

@Tzeni38 καούρες είχα πολλες στην πρώτη εγκυμοσύνη..με βοηθούσε πολύ το κρύο γάλα..

@Tsampi μου να μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα είναι!!! 

Κι εγώ ανυπομονώ πολύ για την αυχενική! Είναι τόσο υπέροχοι αυτοί οι μεγάλοι υπέρηχοι! Απολαυστικοί!😂

 

Ποτέ έχετε αυχενική κορίτσια? Στις 27 και οι 2?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, mama_katerinas είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Τις τελευταίες μέρες είμαι πολύ καλά! Νομίζω ότι ξαναβρήκα την χαμένη μου ενέργεια!

@Tzeni38 καούρες είχα πολλες στην πρώτη εγκυμοσύνη..με βοηθούσε πολύ το κρύο γάλα..

@Tsampi μου να μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα είναι!!! 

Κι εγώ ανυπομονώ πολύ για την αυχενική! Είναι τόσο υπέροχοι αυτοί οι μεγάλοι υπέρηχοι! Απολαυστικοί!😂

 

Ποτέ έχετε αυχενική κορίτσια? Στις 27 και οι 2?

Καλημερα! Αχ μπραβο που βρηκες τη χαμενη σου ενεργεια!! Θελω και γω! Το γάλα δυστυχως δεν το συμπαθω καθολου απο μικρή .. δν μπορω να το πιω 

εγω 31 εχω αυχενική 

και γω θέλω να δω το μωρακι .. εχω απ τις 9 εβδομάδες! Εχει περάσει καιρός

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Tzeni38 είπε:

Καλημερα! Αχ μπραβο που βρηκες τη χαμενη σου ενεργεια!! Θελω και γω! Το γάλα δυστυχως δεν το συμπαθω καθολου απο μικρή .. δν μπορω να το πιω 

εγω 31 εχω αυχενική 

και γω θέλω να δω το μωρακι .. εχω απ τις 9 εβδομάδες! Εχει περάσει καιρός

27 εγώ αυχενική!! 
Θα ήθελα να μπορούσα βα το βλέπω μια φορά την εβδομάδα 😂

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σε νιωθω ! Και γω το ιδιο θέλω

πρίν από 25 λεπτά , Tsampi είπε:

27 εγώ αυχενική!! 
Θα ήθελα να μπορούσα βα το βλέπω μια φορά την εβδομάδα 😂

Να μας στειλεις νέα φυσικά

Link to comment
Share on other sites

On 21/8/2024 at 3:10 ΜΜ, vikib είπε:

τι κυκλο εχεις;

για πρωτη χοριακη που λογικα τωρα θα εχεις καθυστερηση,μια χαρα ειναι

το θεμα ειναι πως αυξανεται

τη δευτερα στο γιατρο δ θα μπορειτε να δειτε κτ,ειναι νωρις.παχυ ενδομητριο λογικα.σακος φαινεται μετα τα 1000χοριακη

Τους τελευταίους μήνες ο κύκλος μου ήταν 30-32 ημερών.στον γιατρό θα πάω πιο πολύ για οδηγίες και αφού θα πάω που θα πάω να μου γράψει και μια δεύτερη χοριακη να πάω αμέσως μετά να την κάνω 

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια γεια σας. Επειδή είναι Topic για αρχή εγκυμοσύνης και μπορεί να έχετε διαβάσει πολλές την εξέλιξη εδώ μέσα. ήθελα να σας δώσω μια συμβουλή επειδή μίλησα με το γιατρό μου αλλά και με άλλους γιατρούς. Άσχετα με τη δική μου περίπτωση που δείχνουν όλα ότι λογικά παλινδρομεί, ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΧΟΡΙΑΚΕΣ ΜΟΝΕΣ ΣΑΣ ΣΕ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ! Μια χοριακη για επιβεβαίωση και άλλη μία για να φαίνεται πως προχωράει. Άμα οι χοριακές ξεπεράσουν κάποιες χιλιάδες μονάδες είτε δε διπλασιάζονται ακριβώς σε όλες είτε αυξάνονται λίγο ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΕΣ. Μην δει καμία την ιστορία μου και αγχωθεί. Και οι δύο γιατροί σε δημόσια νοσοκομεία άνω των 60 ετών με άπειρη εμπειρία που μίλησα μου είπαν το ίδιο πράγμα. Όχι χοριακές! Υπέρηχος. Αν δούμε κακό υπέρηχο τότε αρχίζουμε χοριακές που θα έχουν τρελή πτώση. Διαφορετικά επειδή δε διπλασιάστηκε η χοριακή σου ή ανέβηκε λίγο δεν είναι ασφαλές συμπέρασμα. Φανταστείτε εμένα μου έχουν πει μετά από τις τιμές που σας είπα (ΠΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΕΓΩ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΕΛΠΙΔΑ) ότι δεν μας ενδιαφέρει καν η τιμή. Θα έρθεις να δούμε αν ακούσουμε κάτι. Αν δεν ακούσουμε θα περιμένουμε μια εβδομάδα και αν και πάλι δεν ακούσουμε τότε θα ξεκινήσουμε χοριακές  που θα παρακολουθήσουμε ότι κατεβαίνουν και θα έχουμε και ανάλογη εικόνα στον υπέρηχο. ΑΡΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΧΟΡΙΑΚΕΣ ΚΑΙ ΑΓΧΩΘΕΙΤΕ ΤΣΑΜΠΑ. ΑΚΟΥΤΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΑΣ. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Tzeni38αχ κρίμα για το γάλα, ηταν το μόνο που έπιανε σε μένα! Α Κ το παγωτό αλλά είχα τσιμπημενη καμπυλη σακχάρου και δεν έτρωγα καθόλου γλυκά!

@Tsampi μου άρα είσαι η πρώτη που θα πάει για αυχενική!

 Εμένα είναι στις 3/9, θα μαι 13+2 κι έχω να το δω από τις 7+2... βασανιστήρια ο γιατρουλης!😂😂😂😂 Πάντως δεν ξέρω πέρασε πολύ γρήγορα ο καιρός, ίσως λόγω της μικρής!

@Marilian συμφωνώ απόλυτα! Εμένα προσωπικά οι χοριακες μόνο άγχος μου προκαλούν, πόσω μάλλον σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη! Εύχομαι να είναι όλα καλά! Ποτέ θα πας πάλι τώρα?

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, mama_katerinas είπε:

@Tzeni38αχ κρίμα για το γάλα, ηταν το μόνο που έπιανε σε μένα! Α Κ το παγωτό αλλά είχα τσιμπημενη καμπυλη σακχάρου και δεν έτρωγα καθόλου γλυκά!

@Tsampi μου άρα είσαι η πρώτη που θα πάει για αυχενική!

 Εμένα είναι στις 3/9, θα μαι 13+2 κι έχω να το δω από τις 7+2... βασανιστήρια ο γιατρουλης!😂😂😂😂 Πάντως δεν ξέρω πέρασε πολύ γρήγορα ο καιρός, ίσως λόγω της μικρής!

@Marilian συμφωνώ απόλυτα! Εμένα προσωπικά οι χοριακες μόνο άγχος μου προκαλούν, πόσω μάλλον σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη! Εύχομαι να είναι όλα καλά! Ποτέ θα πας πάλι τώρα?

 

Εμένα παντως μου φαινεται οτι εχει κολλήσει ο καιρος! Οτι δεν περναει.. χαχαχαχα 

επισης εχω παθει μια φρικη και θελω μονο γλυκα και σοκοφρέτες. Και προσπαθω να μη τρωω 

εσεις τρωτε γλυκα;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Tzeni38 είπε:

Εμένα παντως μου φαινεται οτι εχει κολλήσει ο καιρος! Οτι δεν περναει.. χαχαχαχα 

επισης εχω παθει μια φρικη και θελω μονο γλυκα και σοκοφρέτες. Και προσπαθω να μη τρωω 

εσεις τρωτε γλυκα;;

Αχ βρε Τζένη μου μιλάς στην ψυχή μου!😂😂 Με πιάνει ώρες ώρες μια λύσσα για γλυκό που δεν μπορω να κρατηθώ..χτες πχ έφαγα μέχρι και τις Κίντερ σοκολατιτσες της μικρής!😂😂

Γενικά προσπαθώ να μην τρώω, γιατί φοβάμαι τον διαβήτη, αλλά δεν είναι πάντα εφικτό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...